Audiohobby.pl

Zakup słuchawek i wzmacniacza

domzz

  • 1113 / 5812
  • Ekspert
10-06-2009, 22:02
Nie czuję się kompetentny, żeby zabierać się za szczegółowe opisywanie legendy ;)
Poniżej podaję Ci dwie ciekawe recenzje, ale wersji bez "pro"

http://www.6moons.com/audioreviews/beyer/dt880.html
http://www.soundstage.com/allinyourhead/allinyourhead200611.htm

w necie są dziesiątki recenzji tyvh słuchawek ;)

jeycam

  • 150 / 5522
  • Aktywny użytkownik
10-06-2009, 23:25
Domzz, wielkie dzięki. Przecież, żeby opisać swoje odczucia nt. słuchawek nie trzeba być niewiadomo kim, a o to chodzi :)
Co do recenzji, tego się właśnie spodziewałem. Podobną charakterystykę, według moich odczuć, mają właśnie T-7, a chciałbym spróbować czegoś innego.

masza1968

  • 4 / 5555
  • Nowy użytkownik
31-07-2009, 19:02
Witam!
Nie chcę zakładać nowego tematu dla krótkiego tematu więc sie tutaj podepnę.

Tak się w pracy ułożyło, że przez kilka tygodni mam kilka projektów do wykończenia i czeka mnie sporo nocnej pracy przy komputerze. Pomyślałem, że będzie przyjemniej pracować przy ulubionych płytkach i żeby domownikom nie przeszkadzać - czas wejść w temat słuchawek.
Nie wiem co mną kierowało ale kupowałem oczami i netowymi opiniami bez odsłuchów.
Wiele na to nie wydałem ale kasa (przynajmniej częściowo) chyba w błoto.
Zakupiłem:
- słuchawki HD555 (ogólnie uznane za przyzwoite w swojej cenie)
- małego CDka Yamaha CDX-E400 (miniwieża E400 swego czasu bardzo polecana za przyzwoite granie)
- wzmacniacz OTL na 6N13S i E88CC z poniższego zdjęcia (bo ładnie wygląda :))

I... nie gra :(
Góra rozmyta, bas dudniący, kiepska szczegółowość i jakiś kompletny brak przestrzeni/sceny (jeśli na słuchawkach scena jest możliwa - mam kompletny brak doświadczenia ze słuchawkami).

Od jakiego elementu mam zacząć naprawiać tą katastrofę?

Z góry dzięki za porady!

lancaster

  • Gość
31-07-2009, 19:04
Obstawiam wzmacniacz.
Dobrze że ładnie wygląda - bez problemu sprzedasz:)

...najpierw sprawdx jak całosc sie spisuje z jakimś równie uznanym co HD555 ampem.
Mi osobiscie te Senki podobaja sie.