Audiohobby.pl

Discman DVD Sony MPD-AP20U

Mnementh

  • 118 / 5493
  • Aktywny użytkownik
28-07-2009, 01:46
Otóż  niedawno wpadł mi w ręce ciekawy discman marki SONY i postanowiłem napisać kilka zdań komentarza na jego temat.
Sprzęt zasilany jest napięciem 10V. Ma zbudowany akumulator. Jest też do niego stacja dokująca "battery pack" na 8 baterii AA.
Sprzęt pełni dwie funkcje:
1. Napęd combo do komputera. Podłączany za pomocą usb 2.0. Posiada funkcję nagrywania i odtwarzania płyt cd (24x) oraz odczytu płyt dvd (8x). Nie pobiera zasilania z usb, lecz korzysta z zbudowanego akumulatora tudzież zasilacza 10V. Posiada wejście na memory stick do max 128mb (można zapisywać na nim swoje dane)

2. Discman DVD. Obsługiwany za pomocą podświetlanego pilota. Radzi sobie zarówno z  płytami single layer jak i double layer. Czyta MP3 i WAV. Czyli można załadować sobie płytę DL mp3-kami, co jest opcją dla mniej wybrednego słuchacza. Można też zgrać swoją kolekcję płyt CD-AUDIO na płytę DL i cieszyć się świetną jakością bezstratnego formatu WAV. (wchodzi około 14 albumów :) )

Zaletą odtwarzacza jest świetna jakość dźwięku, którą bym porównał z iriverem imp-550, a może nawet z rio karmą. Jak na odtwarzacze przenośne to jest high end.  Nie wiem jaka jest moc na wyjściu, ale wydaje mi się, że jest to około 20mW na kanał. Może więcej.
W każdym razie spokojnie napędza moje technicsy rp-f10, które wymagają sporej mocy.

Nie podoba mi się w odtwarzaczu pilot, który ma kształt walca i jest dość pomysłowo zaprojektowany. Na wyświetlaczu mieści się tylko jedna linijka tekstu. Ciężko się nawiguje pomiędzy katalogami i sporo czasu zajmuje nauczenie się wszystkich funkcji pilota. Warto nadmienić, że odtwarzaczem można sterować wyłącznie za pomocą pilota, więc jak coś się urwie /  zepsuje, to klapa. Sprzęt jest trochę ciężkawy i masywny.

Jest to dobry sprzęt dla audiofila ze względu na możliwość odtwarzania Wavów. Jest też przyszłościowy, ponieważ wydaje mi się, że będzie się odchodzić od formatów stratnych typo mp3, ogg na rzecz flac i wav.