Audiohobby.pl

Shigaraki clone :)

lancaster

  • Gość
06-03-2008, 23:13
rekin, do czasu :) fkp2 skąd zdobyleś ? Na allegro widzę 10nF mkp 10 - tez dobrze wygladaja.....ale jak te fkp przetestowane to najchetniej bym nie kombinował.

rekin

  • 147 / 5868
  • Aktywny użytkownik
07-03-2008, 01:40
Znajdziesz kiedyś chwilkę, to posłuchasz osobiście i weźmiesz sobie garść tych kondków jak się spodobają.
Wszystko jest do czasu, ale jak na razie jestem gotów zaryzykować stwierdzenie, że nic lepszego jeszcze nie słyszałem w temacie źródła :) Naprawdę nie mam się do czego przyczepić.

lancaster

  • Gość
07-03-2008, 08:54
O, to super....odezwe sie na bank...moze napisz cos jak sie dxwiek zmienil od ostatniego razu kiedy sluchalismy ?

lancaster

  • Gość
07-03-2008, 09:02
rekin, odsprzęgałeś kwarc kondami czy poszedł sam...a moze z np. rezystorem 1M równolegle ?

lancaster

  • Gość
07-03-2008, 14:52
Tak to wyglada w chwili obecnej. napęd jest amortyzowany podwójnie(sprezyny i "oryginalne" JVC:) gumki)Wygląda to nieźle, amortyzuje też niczego sobie....ma ktoś jakies doswiadczenia z dotłumianiem spreżyn(np akies kawalki pianki etc) ? Warto to robić ?

rekin

  • 147 / 5868
  • Aktywny użytkownik
07-03-2008, 14:55
Dżwięk zmienił się od tego czasu dwukrotnie i o dziwo każdorazowo w porządanym kierunku. Jest ogólnie więcej powietrza i średnica jest już równorzędnym partnerem dla góry i basu. W dźwięku jest dużo takich jakby to nazwać "smaczków" wynikających z szczegółowości przekazu. Co ciekawe nie jest to jednak oderwane od reszty zapisu i jest absolutnie niemęczące. Pozostała nadal szybkość i petarda gdy trzeba.
Wszystko to oczywiście wymaga weryfikacji osób trzecich - na wypadek gdyby się okazało, że jednak straciłem słuch ;)
PS. Niestety okazało się, że to nie wyświetlacz, ale coś na płycie napędu :(

lancaster

  • Gość
07-03-2008, 14:58
Nie am problemu, a nawet lepiej, przy okazji ci podrzuce na wymianę.

lancaster

  • Gość
10-03-2008, 10:33
Jeszcze raz prosba o Wasze doświadczenia z odsprzeganiem kwarca....w wersji 47labs nie widac żadnych kondów...ale te noty aplikacyne gdzie przy kwarcu jest odsprzęganie cały czas mi chodzą po głowie....wiem ze Peter próbowal kondów i sie z nich wycofał, ale moze kto inny ma inne doswiadczenia ?

lancaster

  • Gość
10-03-2008, 16:23
Odpaliem wlasnie Shigaclona z DAC molibdena(PCM56) i smiaga bardzo obiecujaco :)...tylko trochę cicho....NOS na 56-ce nie ma zbyt duzego sygnału na wyjściu....poza tym kurde jestem w szoku :)

  • Gość
10-03-2008, 16:32
ja tam dałem sobie spokój z nos dac itp i tak nadal to jest troszkę lepsza budżetówka

lancaster

  • Gość
10-03-2008, 20:49
voldemort, musialbym posluchac czegos wyraźnie lepszego....co tam masz ???? Przy moim ulubionym Docecie moze mu trochę brakuje....a moze nie....ale Docet 7 to już naprawdę solidna maszyna, ktora w doborowym towarzystwie kosi taką np Wadie 861:)

Panowie z innej beczki....mam mały klopot z Shigaclonem....ogólnie dzis na Altec 19 i 300B SET petarda....ale cos dziwnego dzieje sie z kablem....DAC widzi transport wtedy kiedy wtyczka kabla jest tylko lekko wsunięta na wyjście transportu....w sumie to ledwo co styka....a jak sie wtyk wsunie do konca to nagle traci kontakt....działo sie tak dzis na DAC opartym o TDA1541, na PCM56 w domu wszystko było OK.
Rezystory w dzielniku mam 75ohm szeregowo i 75ohm do masy....moze ten szeregowy powinien jednak byc 220 dla niektórych DAC ?

  • Gość
10-03-2008, 21:04
było otym na as pisał to jurek poczekaj znajde i wkleje

  • Gość
10-03-2008, 21:15
musiał bym wkleić pół forum http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=36475&all=1


od stycznia czytaj wpisy jurek1

Molibden

  • 1906 / 5868
  • Ekspert
10-03-2008, 21:18
Trudno stwierdzić jednoznacznie bez schematu, wydaje mi się że coś się zwiera wtedy... może po dordze musiałby być kondensator? Lub robi się jakieś zwarcie - przy lekko wsuniętej wtyczce bez kontaktu może to grać bo sygnał o tej częstotliwości jest sprzęgany pojemnościowo (tworzy się taki kondensator powietrzny). K10nF lub kilkanaście nF wystarczy.

Może faktycznie spróbuj z 220ohm bo jeśli wyjście z Shagiklona ma poziom TTL to amplituda jet trochę za duża - powinno być ok 0.5V a nie 2V, pewnie to jedna z tych 2 w/w możliwości.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

lancaster

  • Gość
10-03-2008, 21:21
Molibden, zwarcie odpada...próbowałem 3 różne gniazda rca....moze tak jak piszesz dAC nie ma na wejsciu kondów.