Audiohobby.pl

NAjbardziej uniwersalne kolumny do 20Kzl

mzawek

  • 176 / 5899
  • Aktywny użytkownik
30-08-2008, 11:57
byłem u faceta co słucha muzyki na jakis estradowych kolumnach (z wysokotonowcem tuba) z USA .Kiedys było toto połączone jako komba gitarowe ze wzmakiem.Wygladaja jak te szafy co opisujecie w innym watku.I pod pewnymi aspektami gra to lepiej niz wiele hiendów.Marki nie znam bo z przodu oderwane loga i z tyłu podrapane.
Jak live to live.

mzawek

  • 176 / 5899
  • Aktywny użytkownik
30-08-2008, 12:04
facet podłaczał to do wierzy z marketu.Podjechałem wiec  z telewatt saba i cd.Podłaczyłem sobie.Człowiek patrzył sie jak na chorego na mnie.14 wat z lampy stworzyło jakies niesamowite klimaty koncertowe .Rockowa muzyka grała gesto ciezko i zajebiscie.Nie były to klimaty audiofilskie.Ale wszystko było jak nalezy.Wiec ja tam nie wierze w wasze poszukiwania tych kolumn za 20 tys.To jakies namiastki .

AmAdeuz

  • 44 / 5893
  • Użytkownik
30-08-2008, 12:16
Mzawek>
cena wydaje mi sie w tym wypadku umowna/graniczna, ani takie argosy, ani credo 16Hz nie kosztuja tyle przeciez

lancaster

  • Gość
30-08-2008, 12:17
mzawek, ja te kolumny potrzebue jako sprzęt redakcyjny do testowania !:) ...a nie do sluchania muzyki - juz to wyjaśnialem :)
Po prostu paczki przy których mozna cos powiedziec o innych tego typu....poza tym ze są niemrawe :)



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
30-08-2008, 12:19
Amadeusz, to maja być kolumny kosztujące jako nowe ok 20Kzl, wydam na nie max 10-12....a nalepiej 8 :)
W kazdym razie niebawem będzie mozna ruszac z porownankami....muszę sie eszcze odezwać do p. Jacka z Arspo, bo obiecał mi test ZU z dedykowana elektroniką w sierpniu....no i mammy po sierpniu prawie....


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
30-08-2008, 12:22



ha ! Zupelnie mi wyleciala z glowy propozycja, ktora brzmi lepiej niż na zywo(przynamniej zdaniem bardziej osłuchanej od pewnego recenzena jego znajomej) :

1. Vienna Acoustics Beethoven - ponoc ostwarzaja fortepian leiej niz na żywo.

reszta listy bez zmian:

2. Audio Physic Padua
3. B&W 804s
4. Living Voice(zaproponujcie model, tak by mozna sie bylo zmiescic w cenie)
5. Harpia Acoustics (rowniez poprosze o Wasza propozycje)
6. ProAc D38 - no dobra, tylo nie wiem czy za 10-12Kzl uda sie kupic nawet uzywkane....
7. Argos Alfa










\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

AmAdeuz

  • 44 / 5893
  • Użytkownik
30-08-2008, 12:50
ale jak trafisz na nieprzyzwoicie dobrze grajace kolumny, nie kosztujace niegdys 20kzl to wytrzymasz to? ;-)
Chetnie poczytam co sie z tego porownania urodzi.
pozdrawiam i powodzenia

mzawek

  • 176 / 5899
  • Aktywny użytkownik
30-08-2008, 12:59
jezeli do testowania sprzetu to chyba jakies tanie monitory studyjne bez charakteru a nie super kolumny co zagraja zawsze fajnie.

lancaster

  • Gość
30-08-2008, 13:00
Amadeusz, cena NIE GRA roli....ale tez jest jakiś tam budżet...zakadam po prostu ze packzi za 20Kzl graja jednka lepiej od takich za 10....chociaz po pierwszym odsłuchy Argos Alfa vs Studio 16Hz Credo sam juz nie wiem..posluchac w kazdym razie poslucham ile sie da zorganizować....a potem cos sie wybierze ;)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

meloV8

  • 1552 / 5865
  • Ekspert
23-07-2009, 19:48
To moze cos z PMC ? Nie slyszalem zadnej kolumny tego producenta ale w sprzecie studyjnym zdaja sie nie miec konkurencji.

yolaos

  • 605 / 5896
  • Ekspert
23-07-2009, 22:35
A gdzie Lan na tej liscie jakieś Sonusy?