Audiohobby.pl

High Fidelity - gratulacje Panie Wojciechu Pacuła!

Gustaw

  • Gość
23-07-2009, 13:09
>> XYZPawel, 2009-07-23 12:55:56
Ok. Tylko dostosowuję się do stylu dyskutanta.

Ok. Odwołuję kuchnię i salę komputerową jako właściwe miejsce odsłuchowe dla Orionów, bo to niestosowne.

Jestem zainteresowany ustawieniem tych kolumn w ubikacji. Czy można je jakoś obkleić kafelkami ?
Będzie ładniej a i rezonanse obudowy powinny się zmniejszyć.

:)

Gustaw

  • Gość
23-07-2009, 13:19
>> XYZPawel, 2009-07-23 13:12:02
W odgrodach rezonanse obudowy nie mają znaczenia. Podszkol się.

No to chociaż te kafelki trochę zasłonią taką szkaradę jaką niewątpliwie są Oriony.
Projektant nie miał elementarnego poczucia estetyki. "Ludzie, ludziom zgotowali ten los".

:-)

violett

  • 786 / 5883
  • Ekspert
23-07-2009, 14:13
>> XYZPawel, 2009-07-23 13:05:48
Ale proszę:

http://xyzpawel.blogspot.com/

Paweł, gratuluję ciekawego blogu, ale to nie jest jeszcze tego typu strona co High Fidelity :)

wiedzmin1973

  • 86 / 5833
  • Użytkownik
23-07-2009, 15:13
XYZPawel, gratuluje strony. Będę chętnie tam  zaglądał co jakiś czas.
Natomiast powtarzam:) do zobaczenia na niej za... 5 lat.
Życzę wytrwałości i ciekawych pomysłów na ściągnięcie czytelników.  

Emilio

  • 8 / 5390
  • Nowy użytkownik
23-07-2009, 15:23
Witam wszystkich,

Jestem nowy na forum. Raczej nie pisuję dużo na forach, ale tak się ucieszyłem z wiadomości o nowej wersji HF, że aż postanowiłem się zarejestrować i napisać! Ostatnimi dniami byłem wielce zdziwiony i zmartwiony, że artykuły na HF, z datą 20.07, jeszcze nie są aktywne, a dzisiaj strona całkiem przestała działać. Dopiero teraz okazało się jakie zmiany kryły się za tym brakiem aktywności. Bardzo się cieszę, że stronka znowu działa i będę mógł pogrążyć się w lekturze :o) Podzielam również punkt widzenia Wiedźmina: nie można być tak potwornie radykalnym w ocenie recenzji red. Pacuły. Każdy sprzęt można ocenić w kategoriach bezwzględnych i relatywnych. Myślę, że red. Pacuła umiejętnie wyważa podejście opisując zarówno drogie klocki, jak i budżetowe grajki. Faktycznie, między wierszami można też dużo wyczytać...

Gustaw

  • Gość
23-07-2009, 15:24
>> XYZPawel, 2009-07-23 14:11:18
To jest Twoje zdanie. Masz prawo, ale nie pisz "niewątpliwie". Bo niewątpliwie to mi się podobają. Pokaż swoje skrzyneczki. Jesteś pewien, że Twoje takie śliczne są ? A może tylko Tobie się podobają ? I Twoim kolegom ?
I violett prosił o pisanie w temacie...


Wyczuwam, że masz bardzo emocjonalne podejście to swojego sprzętu audio, jak prawdziwy audiofil. Ogólnie raczej żartowałem z Orionami ale widzę, że koledze Pawłowi już para z uszu bucha bo ktoś śmie krytykować tego "złotego cielca" :-)))

Sugeruję większy luzik, krople uspakajające, origami albo szydełkowanie.

PS. A propo\'s tego co pisal violett. No właśnie Pawle ? Co Twój post wniósł do tematu (podobnie jak i mój) ?

Gustaw

  • Gość
23-07-2009, 16:19
>> XYZPawel, 2009-07-23 16:07:26
Może teraz ja się pośmieję ? Pochwal się :))

Przecież moje Focale C800 wklejałem na forum wielokrotnie ? Mają dla mnie podobną wartość emocjonalną co zeszłoroczny śnieg. Trochę MDF-u, tytanu i polikewlaru. :-)

Tutaj masz kila fotek, do pośmiania się. :-)

Gustaw

  • Gość
23-07-2009, 16:53
>> XYZPawel, 2009-07-23 16:49:47
 a pomiary gdzieś widziałem i średnie są.

Raczej nie słucham pomiarów. Zwykle kiepsko je słychać. :-)

Gustaw

  • Gość
23-07-2009, 16:55
...a tak reasumując, to takie "pokazywanie sobie" to chyba zwykła dziecinada :)

violett

  • 786 / 5883
  • Ekspert
26-07-2009, 21:31
Nawet niektórzy bardziej "offtopikują" niż trochę :)

  • Gość
26-07-2009, 23:06
Ten Pacuła to taki pisarz gminny trochę. Byle się ładnie układało i dużo zdań było.

Mnie to co najbardziej irytuje w LP i CD to że się kręci. Dlatego zapisuję na rejestratorach cyfrowych najlepiej na pamięciach trwałych bo HDD też sie kręci choć strumień danych nie zależy wprost od tego kręcenia. I to jest właśnie przyszłość zapisu. Od kiedy ludzie walczyli z problemami kręcącej się płyty marzyli żeby wreszcie wyeliminować tę ostatnią wadę technologii. I od jakiegoś czasu się to skutecznie i tanio udaje zrobić.



PS. Ostatnio napisał kolejną porcję bajdurzenia z cyklu świrek i muchostworek czyli ze mchu i mamroci o gramofonach laserowych. Że niby nie przyjęły się z przyczyn ideologicznych, a nie z powodu nieco większego poziomu szumów, który zauważył. Ten nieco większy poziom szumów to jest coś koło 6-12db różnicy w dynamice. Wiec gdy się jeszcze zamiast max 60db dynamiki i tak kiepskiej do zapisu muzyki dostaje 50db to się robi kaszana i tyle. Ale ponieważ cyfry do bajki nie pasują, wiec nie raczył się nad nimi pochylić.

DigitalFan

  • 56 / 5772
  • Użytkownik
28-07-2009, 07:23
Na periodyki audiofilskie szkoda czasu!
Wypisują banialuki dla naiwnych, ale jak ktoś lubi bajki z mchu i paproci to jego sprawa!
----------------------------------------------------------------------------------------------
Na ludzkiej niewiedzy i naiwności najłatwiej zarobić.

Mark
Na ludzkiej niewiedzy i naiwności najłatwiej zarobić.Mark

Road To Nowhere

  • 1033 / 5895
  • Ekspert
28-07-2009, 08:21
Słuchać, słuchać ,słuchać i wtedy dopiero zabierać głos ,jak nie ma takich mozliwości jak Pan Wojtek to siedzieć cicho i nie odzywać się.

Leszek

  • 256 / 5893
  • Zaawansowany użytkownik
28-07-2009, 08:46
Road o jakich możliwościach pana Wojtka piszesz? ;o)
--------------------------------------------------
Korzystaj lecz nigdy nie wykorzystuj :O)

DigitalFan

  • 56 / 5772
  • Użytkownik
28-07-2009, 09:41
Niejaki Pacuła ma wielkie możliwości ...  bajkopisania dla zdziecinniałych audiofili.
Słucha się muzyki (przede wszystkim na żywo), a nie np. drutów co to niby degradują dźwięk. Muzyka z systemu audio to zawsze tylko namiastka muzyki na żywo i to bez względu na jakość pomieszczenia i systemu.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Na ludzkiej niewiedzy i naiwności najłatwiej zarobić.

Mark
Na ludzkiej niewiedzy i naiwności najłatwiej zarobić.Mark