Audiohobby.pl

Interkonekt xlr-przeróbka na RCA

rumian

  • 4 / 5457
  • Nowy użytkownik
19-07-2009, 11:38
Proszę Szanownych Forumowiczów o ew. pomoc.Kupiłem Wire world Eclipse II w wersji XLR z zamiarem zmiany wtyków na RCA.Mimo że temat nie jest mi obcy po rozkręceniu wtyków oniemiałem.Kabel zawiera dwie żyły sygnałowe każda w osobnym ekranie.Czerwona na 3 styk,biała na 2, ekrany wspólnie na 1.Do tego dwie żyły w izolacji prawdopodobnie srebrzone zwarte z sobą i wlutowane na dodatkowy nieoznaczony cyfrą styk masy.Jak to podłączyć do wtyku RCA.Ogólne zasady znam ale tu jest trochę inaczej.
rumian

Molibden

  • 1906 / 5901
  • Ekspert
19-07-2009, 14:07
Biały (2) do kołka w RCA, ekrany (1) to masa (pierścień w RCA). Dodatkowe żyły to ekran połączony albo z masa l z obudową wtyczki XLR, wystarczy że będzie podłączony tylko od strony XLR i spełni swoją funkcję.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

palton

  • 422 / 5407
  • Zaawansowany użytkownik
19-07-2009, 15:08
>> rumian                                                                                                                                                                                  
Ja bym nie przerabiał wtyków ,mogą się przydac w przyszłości . Dobry sprzęt z reguły ma lepszy dżwięk z XLR,a niektóre nie mają RCA wcale.Dokupił bym przejściówki np. neutrika z XLR na RCA .Jest to dobre również gdy cd ma XLR a wzmacniacz RCA wtedy wystarczy jedna przejściówka a sygnał jest desymetryzowany dopiero na końcu kabla (przy wzmacniaczu),wiec sygnał w kablu jest mniej narażony na zniekształcenia.                                                                
Pozdrawiam Robert

palton

  • 422 / 5407
  • Zaawansowany użytkownik
19-07-2009, 15:13
A to link do neutrika http://sklep.rms.pl/index.php?p3855,przejsciowka-gniazdo-xlr-gniazdo-rca-cinch-neutrik-na2fpmf  , myślę że niedrogo a jak funkcjonalnie .Poza tym budawa RCA i XLR nie różni się bez przyczyny >