Audiohobby.pl

Na co zamienić Technics RS-TR 313?

Molibden

  • 1906 / 5900
  • Ekspert
15-04-2008, 18:17
W czym problem?! Wszytkiego można się nauczyć.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

mjuzik

  • 146 / 5900
  • Aktywny użytkownik
15-04-2008, 18:25
Ale nie wystarczy chcieć kogoś nauczyć. Jeszcze ta osoba musi chcieć być uczona :)

Molibden

  • 1906 / 5900
  • Ekspert
15-04-2008, 19:55
Skopiuj w ten sposób jedną kasetę na CD, z podziałem na ścieżki i odpowiednią edycją a może wtedy da się przekonać do tego pomysłu.  
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

mjuzik

  • 146 / 5900
  • Aktywny użytkownik
15-04-2008, 20:33
Robisz tak? Jakiego oprogramowania do tego używasz?

Molibden

  • 1906 / 5900
  • Ekspert
15-04-2008, 21:43
Sound forge i nero express.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

mjuzik

  • 146 / 5900
  • Aktywny użytkownik
15-04-2008, 21:45
A magnetofon podłączasz bezpośrednio do karty, czy za pośrednictwem wzmacniacza?

Molibden

  • 1906 / 5900
  • Ekspert
15-04-2008, 21:48
Bezpośrednio kablami Cinch ale przez przejściówkę CINCH > mały jack (bo takie jest wejście na karcie).
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

mjuzik

  • 146 / 5900
  • Aktywny użytkownik
15-04-2008, 23:32
Dzięki. Spróbuję jakoś ładnie to zrobić, żeby brzmiało w miarę, bo jak do tej pory nie wychodziło mi zbyt pięknie.

Molibden

  • 1906 / 5900
  • Ekspert
16-04-2008, 17:30
Zagra to lepiej niż kopia na kasetę, tak jak oryginał.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

mjuzik

  • 146 / 5900
  • Aktywny użytkownik
16-04-2008, 19:41
Hmmm... Czyli mówicie, że lepiej się nie pakować w dwukasetowca, lepiej zainwestować w jednokieszeniowy sprzęcik?

Molibden

  • 1906 / 5900
  • Ekspert
17-04-2008, 02:12
Zdecydowanie tak.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

mjuzik

  • 146 / 5900
  • Aktywny użytkownik
17-04-2008, 09:02
Dobrze, w takim razie jaki? :) Za niewielkie pieniądze oczywiście :)

Molibden

  • 1906 / 5900
  • Ekspert
17-04-2008, 17:22
Któryś z tych podoanych przeze mnie wcześniej, może jeszcze RSB-765, RSB-605, RS-AZ6/7, albo jakiś Akai. Ogólnie - uznane modele.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

mjuzik

  • 146 / 5900
  • Aktywny użytkownik
20-04-2008, 13:19
A o tym może ktoś coś powiedzieć?
http://allegro.pl/item347715118__grundig_finearts_cct_903_magnetofon_kasetowy.html
Wiem, wiem, nie jest jednokieszeniowy :) Ale stare Fine Arts to cenione sprzęty, więc magnetofon tez powinien być niezły, czy się mylę?

clo2

  • 1702 / 5900
  • Ekspert
20-04-2008, 14:12
>mjuzik

Kasetowca nie miałem już bodaj od 8 lat (w sumie jeśli chodzi o dźwięk nic ci nie jestem w stanie pomóc), ale ostatnio kupiłem połowicy (spora kolekcja kaset a i ja sobie posłucham teraz też tych, których do tej pory nie mogę trafić na cd). Z dawnych czasów pamiętam ciągłe "walki" z magnetofonem, śrubokręcik do regulacji głowicy na okoliczność różnych kaset zawsze leżało bok magnetofonu. Jako, że miałem dużo kaset oryginalnych (nie nagranych na moim decku) to niestety ciągle występował problem wysokich tonów.  Kupiłem właśnie decka Yamahy z Play Trim i ... jest miło;). Zamiast nieodłącznego niegdyś śrubokręta do ustawiania głowicy pod każdą niemal kasetę jest pokrętełko pod klapką i przyznam, że dzięki temu powrót do słuchania z kaset nie był bolesny. Magnetofon naprawdę nie rani uszu przy lepiej nagranych kasetach i znikł praktycznie problem dźwięku jak "zza ściany" jaki się dobywał z magnetofonu na niektórych kasetach jak się nie chciało dosłownie przy każdej kasecie dokonywać stosownych korekt głowicy. Pamiętam, za dawnych czasów ta konieczność ciągłych korekt głowicy to był dla mnie największa wada magnetofonu.
Aż się dziwię, że tej funkcji nie zaczęli wprowadzać z czasem wszyscy producenci decków bo specyfika samego urządzenia aż się sama o coś takiego prosiła (play trim miały bodaj tylko niektóre Yamahy i jakieś NAD-y).

audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!