Audiohobby.pl

TADAMM !!!

Rafaell

  • 5033 / 5892
  • Ekspert
10-12-2008, 23:51
No cóż pewne rzeczy rodzą się w bólach ale myślę że warto o nich wspomnieć kiedy w końcu nadejdą.

Informacja warta wzmianki :



Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Conto Usuniente

  • 755 / 5572
  • Ekspert
11-12-2008, 00:02
co za wspaniałe wejście!

i wzniosła deklaracja!

ale o co chodzi? o owczarka szkockiego?

-------------------------------------------------
hmmm...

Rafaell

  • 5033 / 5892
  • Ekspert
11-12-2008, 00:05
Nowy Gmach Opery Krakowskiej Gotowy

teraz TADAMM !!!

Po 6 latach budowy i wydaniu zamiast 56mln złotych kwoty 100 milionów  w sobotę o godz. 17.30 odbędzie się uroczysta inauguracja siedziby.

Na sam początek zaproszono do zapyziałego  Krakowa ? !!!

Diabły

z Loudun

spektakl operowy Krzysztofa Pendereckiego w realizacji Laco Adamika     uff ;)

I tak oto z ujeżdżalni koni gdzie jeżdziła moja babcia, poprzez salę kinową i operetkę gdzie na kobitki lubił sobie popatrzeć mój dziadek, do gmachu wgalopuje nam  OPERA

Lokalizacja szczęśliwa samo centrum komunikacyjne Krakowa (oby nie było słychać tramwai tak jak na Zwierzynieckiej w filharmonii)

Budynek podobno supernowocześnie wyposażony, także akustycznie, ilość miejsc siedzących 760 i w mniejszej kameralnej sali 100. Wasze ukochane kobitki, faceci mogą w końcu kameralnie śpiewać pełną piersią.

artykuł o tym tutaj: http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35812,6045592,Gmach_Opery_gotowy__Tylko_gdzie_wejscie_.html

Patrząc poważnie na większe koncerty wychodzi na moje. Planowana przez rajców miejskich w Parku AWF sala akustycznie przygotowana na 17\'000 osób musi kosztować: 100\'000\'000:760x17\'000=2\'236\'842\'104,zł

Tak Tak! DWA MILIARDY DWIEŚCIE TRZYDZIEŚCI MILIONÓW a nie to co planują radni czyli 200-góra 400 milionów złotych .

Toż to kurnik jakiś w tym Parku AWF będzie! Już kiedyś pisałem że taka sala powinna się zwrócić miastu przy dobrym impresariacie, powiązaniu z tanimi liniami lotniczymi,koleją i siecią  obsługi turystów pośrednio po 4 latach a zakładałem 18\'000 widzów i 4 miliardy złotych. No cóż mamy mądrzejszych w naszym mieście ( moje wywody były na http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=31202&p=1#k  )

Jak sobie vipy pójdą po raucie trzeźwieć, to pasowało by zobaczyć czy po koniach dokładnie posprzątano ;)

Życzę nowej OPERZE I OPERETCE Wszystkiego Najlepszego

ps. gmach znajduje się przy Rondzie Mogilskim i tam należy dojechać Szybkim Tramwajem lub Autobusami o parkingu zapomnijcie! tak jak i radni zapomnieli  budując obok Urząd Miasta Krakowa, Sąd , Prokuraturę, I wydając pozwolenia na inne duże gmaszyska bez wymaganej prawem infrastruktury  

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Conto Usuniente

  • 755 / 5572
  • Ekspert
11-12-2008, 00:07
wspaniała wiadomość!

Krakusom gratulujemy! :)

-------------------------------------------------
hmmm...

Rafaell

  • 5033 / 5892
  • Ekspert
11-12-2008, 00:14
Za w/w linkiem wstawiam zdjęcie autorstwa Michal Lepecki / AG

Jest to ładniejsza część kolorystyczna budynku, z prawej niewidocznej strony jest koszmarna "operetkowa" a raczej cyrkowa niebiesko zielona kolorystyka elewacji.

to po lewej stronie to stara ujeżdżalnia koni, zachowana raczej tylko w obrysie (szkaradny barak to był ale strasznie się podobał konserwatorowi zabytków no i został najdroższym barakiem w mieście) Jeszcze dalej z lewej strony zdjęcia ulica Lubicz od której będą spektaklom zagrażały? przejeżdżające tramwaje.


Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Rafaell

  • 5033 / 5892
  • Ekspert
11-12-2008, 00:20
>> Conto Usuniente, 2008-12-11 00:02:23
co za wspaniałe wejście!

i wzniosła deklaracja!

ale o co chodzi? o owczarka szkockiego?

Nawet nie o Groendaela psom na pewno tam nie będzie można się zatrzymać nawet na czas kupna biletów przy portierni. Taka sama dyskryminacja jest np. w Bibliotece Wojewódzkiej gdzie psa można TYLKO przypiąć na zewnątrz budynku jako rower :(

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

cocor2007

  • Gość
11-12-2008, 08:55
>> Rafaell, 2008-12-11 00:05:30
Lokalizacja szczęśliwa samo centrum komunikacyjne Krakowa (oby nie było słychać tramwai tak jak na Zwierzynieckiej w filharmonii)

Przez przypadek byłem w FK niedawno. Te tramwaje "wjeżdżające" do  Filharmonii powodowały, że ledwo mogłem zachować powagę podczas koncertu :) Na szczęście była prezentowana "Pasja" Mykietyna, gdzie fragmentami dawało czadu rockowe trio, zdolne zagłuszyć nawet start/lądowanie na Balicach.

Rafaell

  • 5033 / 5892
  • Ekspert
11-12-2008, 10:10
Opera Krakowska zaprasza

Wygląd zewnętrzny budynku  http://www.opera.krakow.pl/?id=468  na zdjęciu 21 i 22 widać kontrowersyjną część, w każdym razie co do kolorystyki Zdjęcia całości nie ma właśnie dla tego :) bo to się gryzie (te kolorki są bardziej wściekłe w rzeczywistości)

Wygląd wewnętrzny   http://www.opera.krakow.pl/?id=460



ceny biletów  http://www.opera.krakow.pl/?id=134


Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Rafaell

  • 5033 / 5892
  • Ekspert
18-12-2008, 19:44
Ładnie tam w środku w tej operze hol pikny tylko że teraz popadało i na dziedzińcu jest taka mozaika z kamienia szorstkiego przekładana kamieniem polerowanym i na tej części polerowanej zęby łatwo wybić albo zobaczyć swoje nogi w górze.  

Z ciekawostek Opera już się finansowo wypstrykała w tym roku i do końca stycznia nie ma poza Noworocznym spektaklem żadnych przedstawień :( Smutne to, bo tyle czasu czekała zarówno załoga jak i widzowie na godziwe warunki a teraz obiekt stoi pusty bo brak kasy na nowe przedstawienia dekoracje w nowych warunkach (załoga dalej występuje gościnnie jeszcze w ramach przeprowadzki w Słowackim a w Nowej Operze wszyscy powoli docierają się do nowego budynku)

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Bacek

  • 2366 / 5891
  • Ekspert
22-12-2008, 08:46
A jest gdzieś rozrys miejsc i jakie miejsca odpowiadają jakim biletom?
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Rafaell

  • 5033 / 5892
  • Ekspert
22-12-2008, 11:00
No cóz wystarczyło zadzwonić do organizacji widowni tel 12 296 62 63,12 296 62 62.
Otrzymałem informację że na razie  taka informacja jest do wglądu tylko w kasie a z różnych powodów na razie nie jest publikowana (poza spektaklem noworocznym do końca stycznia na razie cisza na estradzie,czytaj pusto w szkatule-nowe spektakle to duże wydatki, może warto by przez ten czas coś zarobić i wynająć sale na koncerty z innej branży muzycznej poza operą i operetką?)

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Bacek

  • 2366 / 5891
  • Ekspert
22-12-2008, 11:57
Nic to i tak myślałem o lutym/marcu. Trzeba się będzie posiłkować telefonem.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2366 / 5891
  • Ekspert
22-12-2008, 12:07
A jeszcze złośliwie tego na co bym z chęcią poszedł nie ma w soboty.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Rafaell

  • 5033 / 5892
  • Ekspert
22-12-2008, 13:48
No cóż polityka repertuarowa to nie takie proste. Popatrz np. co się dzieje w Filharmonii Krakowskiej nikt tam nie chce rządzić ;)

Mój osobisty banalny
1. postulat w wypadku takiej możliwości to  w filharmonii wyrzucić te ciężkie statywy pod nuty (albo przynajmniej blaty) i zastąpić je na takie z blatami ażurowymi przepuszczającymi dźwięk do publiki.

2 postulat.dla muzyków dać stopniowanej wysokości postumenty żeby ich instrumenty nie grały jak z za kotary (to takie audiofilskie określenie he he)

3.postulat schować głęboko wentylatory pokojowe, żeby tego lata nikt nie wpadł na pomysł ich uruchamiania podczas koncertu warczą całkiem nieźle dobijając po tramwajach muzykę

Rafaell

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges