Audiohobby.pl

Fanklub AKG

AUDIOTONE

  • 9641 / 5967
  • Moderator Globalny
26-02-2020, 19:24
@AUDIOTONE: Mam nadzieję, że kolega będzie zadowolony. Czekam na wieści i pierwsze wrażenia po ich sprawdzeniu :)
Dziś doszły K240. Tak to wygląda na zdjęciach poniżej. Mam swoje K271mkII i jestem z nich zadowolony. Tzn. dla mnie wystarczają w zupełności. Moje 271 mkII zaczęły grać gdzieś po tygodniu (2 godziny dziennie słuchania), tym trzeba by zafundować to samo sądzę. Bo pierwsze dźwięki są bardzo suche... i takie nijakie takie :)
Ale jak się już "ułożą" to powinno być lepiej.

Jak pierwsze wrażenia znajomego z AKG? Czy poczuł progres brzmieniowy w porównaniu do tego, co miał i polubił ich dźwięk?

Słuchawki będą dopiero wysyłane gdzieś na początku marca niestety (notoryczny brak czasu). Ale podejrzewam że jak tylko się z nimi "oswoi" to coś napisze tutaj także o swoich wrażeniach. Dzięki że pytasz :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Tytus1988

  • 148 / 1853
  • Aktywny użytkownik
26-02-2020, 21:25
Dziękuję za odpowiedź. W takim razie już nie dopytuję i będę czekał na opis wrażeń znajomego, których jestem ciekaw ;) Wiem, że często bywa co ucho to opinia. Ostatnio sprzedawałem wkładkę gramofonową Nagaokę, która wydawała mi się mało rozdzielcza, dynamiczna, szczególnie przy mojej ART9, a osoba przechodząca ze słabszej na poprawę tych aspektów zwróciła uwagę i była przeszczęśliwa :)) Mam nadzieję, że w przypadku znajomego odczucia będą podobne :)

-Mario-

  • 27 / 1686
  • Użytkownik
01-03-2020, 12:35
Panowie do K7XX wziąć xDuoo Ta-01 (lub 03) czy SMSL M6 ?

Karol

  • 2017 / 4458
  • Ekspert
04-03-2020, 21:05
@Mario, ja z tych dwóch urządzeń, wybrałbym chyba SMSL M6. A Ty co kupiłeś?

whero2

  • 275 / 2193
  • Zaawansowany użytkownik
05-03-2020, 13:24
@Mario a ja pewnie zdecydowałbym się na 03s - w przyszłości i tak dalej upgrade to będzie lepszy SS a lampki zostaną jako alternatywna opcja (podczas ggy 'słabszy' (specyfikacją) scalak jedynie będzie się kurzył)

JaKub92

  • 1892 / 5614
  • Ekspert
10-03-2020, 22:06

Słuchawki będą dopiero wysyłane gdzieś na początku marca niestety (notoryczny brak czasu). Ale podejrzewam że jak tylko się z nimi "oswoi" to coś napisze tutaj także o swoich wrażeniach. Dzięki że pytasz :)
[/quote]

Tobie Wojtku oczywiście wierzę na słowo, że szybko się z nimi oswoję ;) I owszem, napiszę swoje wrażenia. Sam jestem ciekaw, bo szczerze mówiąc, nie obcowałem wiele z słuchawkami, a te, które mam, używałem najczęściej do walkmana (porą zimową są dobre zamiast czapki... ;) ), lub do nocnego słuchania.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Tytus1988

  • 148 / 1853
  • Aktywny użytkownik
11-03-2020, 00:30
Tym bardziej takie wrażenia będą interesujące :)

JaKub92

  • 1892 / 5614
  • Ekspert
11-03-2020, 22:04
Jak na razie, te słuchawki mi się dzisiaj śniły haha :D We śnie grały fajnie :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1892 / 5614
  • Ekspert
21-03-2020, 22:10
Doszły wczoraj - rozgrywają się ;) Na początku był problem (może zaszkodził im transport, lub czas nieużywania w jego czasie - mniejsza z tym), ale pomęczyłem je trochę i z czasem coraz lepiej :) Dziś trochę dłużej posłuchałem i zaczyna się słuchać przyjemnie... ;) Jestem zaskoczony ich dokładnością i przestrzenią dźwięku. Tego to nie słyszałem w żadnych słuchawkach, a z tego, co mówi Wojtek, będzie jeszcze lepiej (zresztą w dalszym ciągu są to NOWE słuchawki). Więc jeszcze raz takie OFICJALNE, WIELKIE DZIĘKI, Wojtku! ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

AUDIOTONE

  • 9641 / 5967
  • Moderator Globalny
22-03-2020, 00:35
Uwierz mi że takie prezenty cieszą najbardziej :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1892 / 5614
  • Ekspert
22-03-2020, 01:15
Tobie wierzę na słowo ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Lambert

  • 3 / 43
  • Nowy użytkownik
26-07-2024, 20:25
Zakupiłem moje pierwsze nowe słuchawki z tej lepszej półki i padło na K240 MKII, ale przyznam się że narazie z dźwiękiem jest ciężko. Po ok 20 godzinach pół wygrzewania pół normalnego użytkowania jest lepiej, ale nadal bas nie jest pełny, nie schodzi jeszcze zbyt nisko, i przede wszystkim bardzo słabe góry, średnich i wysokich gór prawie nie ma. Boje się że to się już nie poprawi bo od 10 godzin nie słyszę zbytniej różnicy. W porównaniu do Sonych WH-510 które używam poza domem powiem tak: te częstotliwości które są pełne w AKG brzmią oczywiście lepiej od tych Sony, ale na tą chwile obecność gór w Sonych przeważają i nawet bas nadal ma lepszy od K240.
O i jeszcze jedno czego się nie spodziewałem, dosyć szybko bolą od nich małżowiny (mam welury).
Proszę uspokójcie mnie i powiedzcie że ten dźwięk może się jeszcze wyklarować.
« Ostatnia zmiana: 26-07-2024, 23:04 wysłana przez Lambert »

aulait

  • 1404 / 5688
  • Ekspert
27-07-2024, 05:20
Nie wiem o co dokładnie chodzi z tymi średnimi i wysokimi górami, ale jeśli Ci coś tak z marszu nie pasuję, to raczej wygrzewanie, czy zmiana sprzętu towarzyszącego tak bardzo nie wpłynie na odbiór sprzętu. Przypuszczam, że szkoła AKG to nie Twoje brzmienie, ja bym spróbował coś całkiem innego typu Superlux HD-681, tylko uszy może znowu Ci Cisnąć. Beyerdynamic DT990 PPRO to może być to czego szukasz, więcej basu i wysokich a słuchawki ogólnie dość wygodne przy dłuższym noszeniu.

Lambert

  • 3 / 43
  • Nowy użytkownik
27-07-2024, 10:54
Nie sądzę żeby to była kwestia tego czy mi brzmienie AKG pasuje, po prostu słuchawki grają tak przygłucho jakby ktoś założył słuchawki na głowę na której ma dwie czapki i kaptur. Nawet chcąc to ratować w equalizerze i podgłasniając góry efekt jest taki jakby chciały a nie mogły. Tak jakby potrzebowały się wygrzać chociaż to moje pierwsze grzanie w życiu i pewnie guzik tam wiem.
Wzmacniacza ani karty (jeszcze) nie mam, po wetknięciu do komputera z integrą i do telefonu dźwięk jest taki sam.
Są dziś po kolejnej całej nocy grania różowego szumu no jakiegoś polepszenia nie słyszę, w dzień za to traktuję je wszelaką muzyką.
« Ostatnia zmiana: 27-07-2024, 11:00 wysłana przez Lambert »

-Pawel-

  • 4738 / 5633
  • Ekspert
28-07-2024, 18:19
K240 to nie są dobre słuchawki do cieszenia się muzyką. Dłuższe słuchanie może być męczące, one wymagają wbrew pozorom solidnego napędu, z wyjścia słuchawkowego miksera czy karty dźwiękowej mają brzmienie takie jak opisujesz, a poza tym są mało komfortowe gdy ma się je długo na głowie. Posiadałem kiedyś K271 Studio i mimo, iż były to moje pierwsze poważniejsze słuchawki to na pewno nikomu bym ich nie polecił ani do muzyki, ani do pracy nad dźwiękiem. To po prostu mało udana seria słuchawek. Pamiętam ile radości sprawiła mi wtedy przesiadka na Grado SR80, które były tańsze, a grały kilkukrotnie przyjemniej.