Audiohobby.pl

Fanklub AKG

Tytus1988

  • 148 / 1689
  • Aktywny użytkownik
17-02-2020, 22:25
@AUDIOTONE: Mam nadzieję, że kolega będzie zadowolony. Czekam na wieści i pierwsze wrażenia po ich sprawdzeniu :)
Dziś doszły K240. Tak to wygląda na zdjęciach poniżej. Mam swoje K271mkII i jestem z nich zadowolony. Tzn. dla mnie wystarczają w zupełności. Moje 271 mkII zaczęły grać gdzieś po tygodniu (2 godziny dziennie słuchania), tym trzeba by zafundować to samo sądzę. Bo pierwsze dźwięki są bardzo suche... i takie nijakie takie :)
Ale jak się już "ułożą" to powinno być lepiej.

Dziękuję za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami oraz zdjęciami nabytków (prezentują się bardzo dobrze). Mam wrażenie, że dla AKG tydzień dość intensywnego słuchania ma znaczenie. Moje też dopiero po takim czasie zaczęły grać, a wcześniej było tak jak opisałeś. Do tego wpadały w zniekształcenia i rezonanse praktycznie w każdym albumie.

-Mario-

  • 27 / 1523
  • Użytkownik
18-02-2020, 09:24
Takie gruntowne zmiany lubię, chociaż sam ich nie potrafię dokonać (p. Maciej mnie wspiera) :)) Jestem pełen uznania dla Twoich zdolności i uzyskania za ich sprawą ulepszonej wersji swojego wzmacniacza. Też się z tego samego działu dokształcam na tym i innych forach, a przede wszystkim przez testy różnych modeli, którymi wymieniamy się ze znajomymi :) Na ah polecam szczególnie dział elektrostatów, z którego można dowiedzieć się bardzo dużo  o topowych konstrukcjach STAXa, Sennheisera od ich wieloletnich posiadaczny, m.in. Wiktora :)

Dzięki, trochę już w tym siedzę :-) Chociaż jak wszyscy wiedzą grzebanie w lampach to jak praca sapera ;-)

Do listy rzeczy "do zbudowania i klonowania" wczoraj dołączył wzmacniacz lampowy na lampie GM70 (w załączniku fotka) potworna zabawka, na anodzie jest 1000 V :-) Wzmacniacz w zasadzie prosty "konstrukcyjnie" garść elementów, z tym, że rezystory 20W, kondensatory 1200V itd. A z takich dalszychhhhh planów na przyszłe lata... to GM100. W załączniku gość trzyma tę lampę i w pokoju świeci i gra, taka trochę tesla z x-ray :) 300W na kanał


Jeśli chodzi o AKG to odnoszę te same wrażenie, że po czasie "układają sie"
« Ostatnia zmiana: 18-02-2020, 09:41 wysłana przez -Mario- »

Tytus1988

  • 148 / 1689
  • Aktywny użytkownik
18-02-2020, 20:48
Piękne lampy, idealne do monobloków. Nie ukrywam, że sam rozglądam się za jakąś sensowną końcówką (może być lampa, hybryda, tranzystor - warunek, aby dźwięk był przejrzysty, bezpośredni, dynamiczny, ale nie zabrakło jemu organiczności) do moich K1000, która byłaby w stanie odpowiednio je wysterować. Czytałem wątki o dobrej synergii z Air Tight ATM-300R, ale... synergia końcówki z moim rachunkiem w banku jest znacznie gorsza. Niestety, w takim wypadku wychodzi ze mnie Poznaniak. Będę się starał znaleźć coś odpowiedniego do 5, najwyżej 10 tys. Może uda się znacznie taniej. Też tego nie wykluczam i bardzo by mnie to cieszyło.

Ged

  • 1714 / 5866
  • Ekspert
18-02-2020, 22:51
Tytus - Sprawdzałeś SunAudio albo Primaluna ?
Kiedyś bawiliśmy się w poszukiwanie idealnego wzmaka do K-1000 i koledze Przemkowi wyszło, że Primaluna jest najlepsza. Ja wtedy zostałem przy monoblokach Cary na 300B. Na 300B jest też fajny wzmak od kolegi Maćka z Fezz Audio, w Twoim budżecie.

Tytus1988

  • 148 / 1689
  • Aktywny użytkownik
19-02-2020, 00:38
@w.luczyński: K1000 są moim niedawnym, dość przypadkowym nabytkiem, bo pożyczyłem je od znajomego, brzmiały na początku, delikatnie mówiąc, niezadowalająco... a po tygodniu zaczęły grać na tyle zadowalająco, nabrały gęstości, przestać wpadać w większe zniekształcenia (szczególnie lewy przetwornik) i zdecydowałem się na ich zakup oraz eksperymenty z nimi. Przyznaję, że jest mi trochę głupio, bo oceniłem je na podstawie tych pierwszych dni odsłuchów niesprawiedliwie (zrehabilituję się odpowiednim wpisem w wątku K1000). W tej chwili grają u mnie głównie z dziurki w DAC215 (dźwięk jest zadowalający przy słuchaniu muzyki podczas pracy na PC), chociaż w weekendy trafiają do mojego wzmacniacza na lampy 2A3 (przy nim lepiej spisują się według mnie finale).

Temat idealnego wzmacniacza dla nich jest trochę niczym terra incognita i będę starał się go zgłębić w tym roku, sprawdzić coś, co mogłoby się z nimi, a także ewentualnie przyszłymi nabytkami, wymagającymi końcówki, odpowiednio zegrać. Z pewnością spróbuję rekomendowanych wzmacniaczy, a szczególnie Primaluny. Może być to dobry omen, że mojemu imiennikowi się spodobało, tak będzie również i w moim wypadku :)

Dziękuję za propozycje i na pewno dam znać, jak wypadną ich testy w forumowym wątku K1000 :)

Compton

  • 129 / 3320
  • Aktywny użytkownik
19-02-2020, 22:08
Takie małe pytanie, nowe AKG K240 STUDIO (made in china) są coś warte, czy sobie darować?
Kuszą niskie ceny.

Bardzo dobre słuchawki. Z pewnością lepsze od D8000 i jakichkolwiek Audeze z tych co słuchałem. Jednak moim zdaniem lepiej dołożyć do 612, 701 czy jednak 712.
Sekator, widzę że chyba się już nie udzielasz na audioklanfanatyk.pl?
BTW, słuchałeś może K812? Tych zbruzganych przez mecenasa audio-klanu?
Mam na nie teraz niezłą zajawkę. Słucham, słucham i nie mogę przestać.. ;)
« Ostatnia zmiana: 19-02-2020, 22:11 wysłana przez Compton »

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
19-02-2020, 23:27
Sekator, widzę że chyba się już nie udzielasz na audioklanfanatyk.pl?
BTW, słuchałeś może K812? Tych zbruzganych przez mecenasa audio-klanu?
Mam na nie teraz niezłą zajawkę. Słucham, słucham i nie mogę przestać.. ;)
Moja zajawka na nie trwała krótko - do pierwszej konfrontacji z posiadanymi naonczas Grado PS1000. Też chciałem, żeby coś porządniej zbudowanego zastąpiło brooklyńską tandetę, no ale niestety...

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
20-02-2020, 04:41
Takie małe pytanie, nowe AKG K240 STUDIO (made in china) są coś warte, czy sobie darować?
Kuszą niskie ceny.

Bardzo dobre słuchawki. Z pewnością lepsze od D8000 i jakichkolwiek Audeze z tych co słuchałem. Jednak moim zdaniem lepiej dołożyć do 612, 701 czy jednak 712.
Sekator, widzę że chyba się już nie udzielasz na audioklanfanatyk.pl?
BTW, słuchałeś może K812? Tych zbruzganych przez mecenasa audio-klanu?
Mam na nie teraz niezłą zajawkę. Słucham, słucham i nie mogę przestać.. ;)

Udzielam się, ale czasami tylko. Ileż można rozprawiać o sprzęcie. Co do K812 tu akurat się z tobą zgodzę. Nawet miałem je swego czasu kupić i może w końcu kupię. Trochę ich delikatna budowa mi się nie podoba i sporo złego słyszałem o małej trwałości połączenia między nausznikami. Na tą chwilę jednak mam znów K500 z założonymi nausznikami od 701 i w tej konfiguracji wybiły mi z głowy póki co zakupy jak i chęć pisania na forach.

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
20-02-2020, 04:44
Nie sluchalem tamtych PS1000 ale chyba tandeta to byla tylko pod wzgledem budowy. One do do dzisiaj sa cenione, z tego co wiem i czytalem pobieznie na na hedfaju, to nawet dosc mocno. Nie za jakosc wykonu ;) Pamietam jak gdzies Piotr Ryka napisal ze wpadles majkel  kiedys do niego ze swoim DACiem i ampem oraz tymi  PS1000 starymi i gralo to na takim poziomie ze hej. Dlatego zawsze chcialem posluchac tych starych.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
20-02-2020, 09:04
Pamietam jak gdzies Piotr Ryka napisal ze wpadles majkel  kiedys do niego ze swoim DACiem i ampem oraz tymi  PS1000 starymi i gralo to na takim poziomie ze hej. Dlatego zawsze chcialem posluchac tych starych.

@Alucard, chcieć to móc. Jakbyś się pytał, to mam takie i Twoją chęć jest do zaspokojenia. :)

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
20-02-2020, 10:53

Dziękuję za propozycje i na pewno dam znać, jak wypadną ich testy w forumowym wątku K1000 :)

Ja tylko dodam, na potwierdzenie, że moim zdaniem K-1000 z SunAudio na lampach 2A3 współgrają znakomicie.
Nie miałem okazji usłyszeć lepiej grającego systemu opartego o słuchawki dynamiczne niż ten wspomniany wyżej.

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
20-02-2020, 16:16
@Alucard, chcieć to móc. Jakbyś się pytał, to mam takie i Twoją chęć jest do zaspokojenia. :)
Karol, coś proponujesz? ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
20-02-2020, 19:45
Przyjedź, to Ci powiem. :)
Tylko weź ze sobą Pioneery, bo bez nich nie masz po co jechać! ;)

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
20-02-2020, 20:07
O panie, mi teraz zupełnie nie po drodze tam :) Parcia na odsłuchy nie mam bo wszedłem na poziom "Higher level of listening" ;).  A te jazdy to mi odpadają bo znowu w robocie nadgodziny się zaczęły. Już chcą żeby im soboty robić bo Niemcy na chorobowym. Zaraz Niemcy skończą chorować, to się zaczną urlopować. I tak doginasz za tych dziadów, dobrze że chociaż jakaś tam kasa z tego jest bo inaczej to "nara", bym dawno powiedział. Na szczęście tylko ranki, taki plus tego chociaż. Ale ja też sobie pójdę na tydzień za jakiś czas :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
20-02-2020, 20:32
+
:-)