Audiohobby.pl

Palimy (wypalamy) zrzucamy na płytki CD

clo2

  • 1702 / 5868
  • Ekspert
09-04-2008, 11:48
Chłopaki nie prowokujcie, były off-topy i już nie ma. Czasem tak się jakoś coś wtrąci. Wystarczy przypomnienie (jak wpis Rafaella) o temacie i temat wejdzie na właściwy tor, a "wsadzanie" komuś od "pożytecznych..." może sprawę nieco niepotrzebnie przeciągnąć.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

Rafaell

  • 5033 / 5862
  • Ekspert
09-04-2008, 11:49
=> folab, 2008-04-09 10:57:24
>Zgrywam EACiem ustawionym według wskazuwek z netu, a potem klikam na plik CU obraz otwiera się w Burrnie i >wybieram najmnieszą prędkość w tym przypadku jest to x8,i koniec.

Właśnie w tym wątku chodzi o przypomnienie konkretów jak ustawić program co może żle działąć lub ingerować w wykonanie kopii jak uzyskać najbardziej zbliżone do oryginału wyniki końcowe i takie tam
Proszę konkretniej o zebranie naszych własnych praktycznych doświadczeń linki też mile widziane ale najważniejsza

Rafaell

bolekro

  • 88 / 5865
  • Użytkownik
09-04-2008, 11:49
@Marko3T
Twoje wpisy na temat nie są, a już pierwszy świadczy o tym że nawet nie przeczytałeś wpisu autora. Zaznaczył on w pierwszym zdaniu, że chodzi o wykonywanie kopii z oryginałów, a Ty wyskakujesz z swoim tekstem z podcieraniem "czterech liter".
Najpierw czytaj ze zrozumieniem, później umoralniaj innych.


Aktualnie słucham: www.lastfm.pl/user/bolekro/

Aktualnie słucham: www.lastfm.pl/user/bolekro/

marko3T

  • 421 / 5868
  • Zaawansowany użytkownik
09-04-2008, 11:53
bolek piszesz nie na temat.
 Czytaj ze zrozumieniem o co mi chodzi , a chodzi mi o to że jak ja wydaje pieniadze na płyte(jestem idiotą )i pożyczam koledze który za free powiększa sobie płytoteke to to jest własnie dupe szkłem utrzec.


Pozdrawiam kopistów. Mój ostatni wpis , pewne ulzyło.
__________________
Tylko V2!

folab

  • 297 / 5865
  • Zaawansowany użytkownik
09-04-2008, 11:53
czytałem o płytach mających antywibracjna strukture co o tym myslicie ?

Rafaell

  • 5033 / 5862
  • Ekspert
09-04-2008, 11:55
>> marko3T, 2008-04-09 11:53:38
A my pozdrawiamy kopistę kolumn-spadaj i zrzynaj dalej

  • Gość
09-04-2008, 11:58
ja zrzucam cały obraz EAC i EAC wypalam.
EAC(offset)ustawiam używając płyty "Saturday Night in San Francisko", raz dobrze dobrane ustawienia,
"sejwujemy" i służa na cały żywot nagrywarki.

folab

  • 297 / 5865
  • Zaawansowany użytkownik
09-04-2008, 12:00
Wiecie co jestem przekonany że gdybym dał do posłuchania oryginał i kopiie którą wykonałem prawie nikt z was nie usłyszał by różnicy,niuansów się czepiam ,ale taki jestem.

bolekro

  • 88 / 5865
  • Użytkownik
09-04-2008, 12:02
>> marko3T, 2008-04-09 11:53:38
bolek piszesz nie na temat.
Czytaj ze zrozumieniem o co mi chodzi , a chodzi mi o to że jak ja wydaje pieniadze na płyte(jestem idiotą )i pożyczam koledze który za free powiększa sobie płytoteke to to jest własnie dupe szkłem utrzec.

Z twojego wpisu wynika co innego: "Chcesz się cieszyć muzyką , to kupujesz płytę oryginalną", więc nie ściemniaj tutaj, bo autor wyraźnie pisał o archiwizacji własnych oryginałów. Nic nie wspomina o pożyczaniu, a Ty wyskakujesz nagle nie wiadomo po co.



Aktualnie słucham: www.lastfm.pl/user/bolekro/

Aktualnie słucham: www.lastfm.pl/user/bolekro/

Rafaell

  • 5033 / 5862
  • Ekspert
09-04-2008, 12:02
>> folab, 2008-04-09 11:53:45
czytałem o płytach mających antywibracjna strukture co o tym myslicie ?

Organoleptycznie łapkami to te płyty Verbatim Pastel są właśnie takie miłe w dotyku-takie miękkie  i całkiem możliwe że twardość tworzywa decyduje o tłumieniu wewnętrznym drgań płytki a co za tym idzie pomogło to tak dobrym wynikom wypalania.Warto obserwować co się wokół nas dzieje i jak się uda wysnuć prawidłowe wnioski to już jest nie żle

Rafaell

  • Gość
09-04-2008, 12:05
ale mnie co innego zastanawia,
bo plik zrzucony z CDDA na HDD jest wierny, nie mam wątpliwości.
Problem powstaje przy nagrywaniu. Było kiedyś o tym na AS. Z tamtych wpisów zrozumiałem, że trzeba tak nagrywać, żeby było jak najmniej błędów C1, bo cały pic polega na korekcji. Jeśli błędów C1 jest mniej na "kopii" to kopia lepiej zagra.
Wydaje mi się, że problem leży w czytnikach, w optyce, ktoś kto się na tym zna musiałby zaprojektować CD do cdrów :-)

 

bolekro

  • 88 / 5865
  • Użytkownik
09-04-2008, 12:10
CD musiałoby czytać z dosyć dużą prędkością, i buforować sporą ilość danych, w przypadku naprawdę źle nagranych płyt nawet  parę sekund na korekcję. Lepiej nagrać z małą ilością błędów i po problemie.


Aktualnie słucham: www.lastfm.pl/user/bolekro/

Aktualnie słucham: www.lastfm.pl/user/bolekro/

Rafaell

  • 5033 / 5862
  • Ekspert
09-04-2008, 12:43
Bardzo pożyteczne były by testy oryginalnych płytek jakby koledzy takowe porobili i wstawili było by miło .Ja na przykład zauważyłem że na starym bardzo dobrym studyjnym napędzie Technics SL-P1200-gra prawie jak Thetha (nie naprawionym przez kolegę Senicza, z wiadomych powodów o których wtedy nie wiedziałem-Włodek przepraszam dalej mi głupio,choroba nie wybiera skąd mogłem wiedzieć że cię dopadło) moje ulubione płyty Deutsche Gramofon nie chciały być w ogóle czytane i tutaj rozwieję urojenia kolegi Marko T właśnie dla tego kupiłem właśnie tą przyzwoitą nagrywarkę  Plex Writer Premium żeby móc posłuchać swoich własnych płytek na super jak dla mnie (według stawu grobla) napędzie.

Wracajac do wydawnictw mieli byśmy obraz jaka faktyczna jest ich kultura techniczna tłoczeń i dla czego karmią nas badziewiem, nie czarujmy się ,na dobrym nowym napędzie to też ma wpływ na odsłuchiwana muzykę i nie wiem czy czasem kopia by tego nie naprawiła popatrzcie choćby na wynik moich ostatnich pomiarów przytoczę:

Okazuje się że z pomiarów wychodzi że parametry oryginału są gorsze ! od parametrów wypalonej płyty i wynoszą przy mniej więcej zoptymalizowanej prędkości odczytu 8x i zoptymalizowanej predkości zapisu 20x dla Verbatim Pastel Disc (wszystko na jednym cake 50sztuk)
Oryginał
Dla błędów C1 AVG/sec 1,5 Max/sec 20 Total 5985 błędy C2 nie występują Jitter 0,035 Beta +0,0075*0,0055*0,009 LBA 297568 (ten parametr przy złych ustawieniach ucieka na kopi od oryginału (tu jest super)
Kopia
Dla błędów C1 AVG/sec 0,5 Max/sec 17 Total 2155 błedy C2 nie występują Jitter 0,033 Beta 0*-0,001
LBA 297568

Rafaell

bolekro

  • 88 / 5865
  • Użytkownik
09-04-2008, 12:50
@Dowoszek
Nie wszyscy po humanach. Zgadzam się z twoim wpisem, zauważ że nie istnieje dobra ochrona przed spartolonym wypaleniem, bo np. kilkaset błędów C2 na sek. nie zdąży być skorygowane na czas ze względu na małą szybkość odtwarzania przez napęd CD.


Aktualnie słucham: www.lastfm.pl/user/bolekro/

Aktualnie słucham: www.lastfm.pl/user/bolekro/

  • Gość
09-04-2008, 13:03
>> dowoszek, 2008-04-09 12:38:57
Panowie wszyscy po kierunkach humanistycznych zapewne...? ;) P-szam, ale ten wątek to jest istny koszmar wykładowcy-informatyka :P Ponieważ całość sprowadza się wyłącznie do tego jak dobre mechanizmy korekcji zostały zastosowane w naszym czytniku i jak dobrą nagrywarką oraz płytką dysponujemy... resztę można potraktować milczeniem... a różnice "w brzmieniu" po zgraniu HDD-->DVD-->HDD nadają się prosto do kabaretu (dla pewności radzę zapisywać wraz z kopią jej sumę md5 i sprawdzać po zgraniu).


Oj, ludzie, aż głowa pęka jak się to czyta!
nogi i rency odpadowywujom!

panie inżynier, idzie o to , że "obsłuchany" andiofil słyszy różnice na różnych płytach, sam robiłem ślepe testy na sobie,

więc QUESTION jest, dlaczego słychać różnicę skoro kopia bit w bit jest taka sama?
a ANSWER jest, że korekcja w czasie rzeczywistym musi odbyć się, no i odbywa się, więć czym więcy jest C1 tym gorzy, niezależnie czy oryginał, tfu czy kopija


tak wynikało z podobnego wątku na AS, a jak jest, nie wiem,
fakt, że płyty różnie brzmią nawet zróżnych tłoczni, cudy jakoweś czy cóś????