Audiohobby.pl

Czego teraz słuchacie?

atmeg

  • 1202 / 4828
  • Ekspert
19-11-2017, 16:28
najbardziej niedoceniany ,pomijany , osmieszany .

Haka

  • 2996 / 5152
  • Ekspert
19-11-2017, 18:33
Sorki za te polityczne wstawki ale niestety to prawda i niewolno milczec o tym .


Muzyka w tamtych czasach dzielnie walczyła z systemem.
Bez kontekstu w dużej mierze byłaby mniej wartościowa:

Np.: Republika  - "Znak równości", " Gadające głowy"

       Perfecy  - "Chcemy być sobą"

       Mr. Zoob - "Mój jest ten kawałek podłogi"

       TSA  - "Zwierzenia kontestatora", " Masmedia"

       Lady Pank " - "Vademecum skauta"

       Odział zamknięty - "Ten wasz świat"


I wiele wiele innych.

Mam nadzieję, ze ktoś coś jeszcze wklei ;)

Haka

  • 2996 / 5152
  • Ekspert
19-11-2017, 18:57
A tu z innej beczki:

Utwory wszyscy znają, ale nazwę zespołu, już nie każdy kojarzy:







Haka

  • 2996 / 5152
  • Ekspert
19-11-2017, 19:02
;)


tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
20-11-2017, 17:52
Ta muzyka tak walczyła z systemem, że muzykanty  którzy się dobrze na tym dorobiły przestały walczyć. Najjaskrawszy przykład to Skiba (Big Cyc) przyczepiony do performersów (transformersów?) z Pomarańczowej Alternatywy, ludzi którym się wydawało, że są artystami i kontestatorami.
A w wiekszości, to kartoflani rockmani. Zresztą, przywołanego T.Love też do nich zaliczam (poza paroma utworami podczas, których wypuścili troche powietrza np. pisząc muzyke do komedii - nie wiem czy weszła w końcu do filmu  - "Chłopaki nie płaczą").

Wstawiłem wczesniej kilka utworów "Leningradu".
Czyli taki russkij rock mydło i powidło ale całkiem niezły. Zespól działa co najmniej od 20 lat, ma ruchomy i bardzo duży skład i nagrał na pewno ponad setkę utworów.

Tutaj coś z pogranicza rapu: "Leningrad" i ich "Menadzer".
Czyli - "tobie się powiodło, jesteś lepszy od innych. Ty pracujesz o offisie ... step baj step, póki od monitora nie oślepł"

« Ostatnia zmiana: 20-11-2017, 18:14 wysłana przez tetejro »

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
20-11-2017, 18:17
W Rosji takich stachanowców muzycznych jest więcej. W latach 80. i 90. działał także w Petersburgu inny chyba jedyny Rosyjski nieco znany w Polsce zespół jeszcze z czasów ZSRR "Kino".
Przez dziewięć lat wydali dziewięć albumów i piec płyt solowych lidera  - Wiktora Coja.

U Russkich jak się jest muzykiem to się kurka wodna gra, a nie pierdoli o polityce "na salonach", jak nasze w większości kartoflane rockmany i farbowani kontestatorzy z lat 80. ...
(o polskim punk rocku z lat 80. piszę w innym wątku więc nie będę się tu rozwodził których mam na myśli).

Wracając do towarzyszy radzieckich ... rosyjskich ... Czy jak ich nazwał Atmeg - "braci słowian" (napisze jeszcze co sadzę o rosyjskiej muzyce słowiańsko "zaangażowanej", ale to później)

By już „Leningrad”, wspomniałem „Kino”

Dwa „wykony” tego samego utworu:
„Gwiazda zwana Słońcem”
„Kino” i Wiktor Coj
„Звезда по имени Солнце” z roku 1989 ... Rok później Wiktor Coj zmarł i grupa przestała istnieć.
Piosenki z dwóch ostatnich albumów grupy „Kino” były wykorzystywane w filmach. O ile pamiętam W filmie z 1997 roku „Brat”

   -
-rok 1989

Oraz to samo
w interpretacji  zespołu „Leningrad”. W klipie znajduja się dialogi wzięte albo bardzo przypominające dialogi z filmu „Brat”. W necie znajdziemy klipy wykonane współczesnie z muzyką Wiktora Coja i obrazami własnie z tego filmu - http://www.filmweb.pl/film/Brat-1997-35642#

„Звезда по имени Солнце”
„Leningrad”


rok 2017

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
20-11-2017, 18:24
I jeszcze Kawałek "Kino" z 1989
"Grupa krwi"



Oraz utwór jej lidera
Wiktor Coj - "Стук"
Klip zrobiony wspólcześnie z kadrami z filmu "Brat" z 1997 roku



PS. Film zresztą znośny, można obejrzeć, zrobiony z taką manierą narracji z pozycji bezczynnego świadka wydarzeń.
« Ostatnia zmiana: 20-11-2017, 19:48 wysłana przez tetejro »

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
20-11-2017, 18:30
A tu z innej beczki:

Utwory wszyscy znają, ale nazwę zespołu, już nie każdy kojarzy:

Warszawska grupa

 "Buzu squat"

Wybrałes chyba jedyne dwa znośne ich utwory. Kocie sprawy i Nasze przebudzenie. Ten drugi utwór w stylu "oazowym". Zespoł chyba koncertowy więc raczej nic więcej się nie znajdzie w nagraniach. Podobno inne ich utwory nie były już takie "strawne".

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
20-11-2017, 19:40
Obiecałem tez coś po czym koledze atmeg przejdzie sympatia do "braci słowian", a w każdym razie do lansowanej przez władze epoki Putina koncepcji unii słowiańskiej.

W ogólności chodzi o to. że ta "unia słowiańska" - słowiańszczyzna w rosyjskim wydaniu i pierdzielenie o "russkiej duszy" - sprowadza się do lansowania historycznej polityki zamordyzmu - samowładztwa. Dobry batiuszka Car czy inny wujek Stalin czy jakikolwiek inny pretendent do kultu jednostki a po drugiej stronie wielbiące i poddane mu masy uległego ludu. To jest koncepcja, którą Rosjanie traktują jako idealny model słowiańskiej unii. Sami mieli władców patologicznych, od początku państwowości.
I nie ważne czy u nich biały kapitalista czy czerwony komuch, czy władca czy poddany to właśnie tak zawsze widzi słowiańskość i ruską duszę.

W imię tej koncepcji nawet zabity komuch do spółki z bandersynami gotów jest z powieści Nikołaja Gogola zrobić paszkwilancką ekranizacje - jak film "Taras Bulba" z 2009 roku. Oczywiście sugerującą że w tamtych czasach buntów kozackich istał jakiś naród ruski czy ukraiński ciemiężony przez "polskich panów"..
A dlaczego jest gotów???
Bo go inna - Polska koncepcja - słowiańszczyzny, wolności szlacheckich i panów braci uwiera jak drzazga w dupie.
Rosjanie po prostu wstydzą się przyznać, że kiedy im Car karki zginał, to w Polsce był już ustrój przypominający demokrację helleńską (nie przesadzam, I RP tez miała niewolników i uciśnione masy chłopskie podobnie jak starożytne Ateny; ale szlachta stworzyła dla siebie demokracje i osłabiła władzę jednostki - nie było nad nią żadnego samowładnego pana).
W tej konfrontacji rosyjskie opowieści o swobodnej russkiej duszy można o kant tyłka rozbić.

A jednak....
Najbardziej znany zespól rosyjski działający od 1983 roku „Alisa”
Zaspół АЛИСА "Небо славян" z 2003 roku

Piosenka jest o tym że ziemia od jeziora Pejpus (Jezioro Czuckie) - do brzegów Kołymy jest ich - znaczy Rosjan - choć sieje w nich ziarno Złota Orda (najazdy Mongolskie) i  ciemięży ich islam.(najazdy Turecko Tatarskie)


W klipie poza ujęciami z filmu Aleksander Newski są także ujęcia z filmów pokazujących wyprawę napoleońską 1812 i II wojnę światową – z czego wynika że ruskich gniecie „zachód”, a nie żaden islam (dwa miliony islamistów w samej Moskwie) czy Mongołowie. Utwór jest o korzeniach etnicznych narodu, ale obrazki do niego to już dzieło rosyjskiej polityki historycznej.
Jeden z klipów do tej piosenki w necie nosi podtytuł „nasza odpowiedź zachodowi” i zawiera urywki z ćwiczeń rosyjskich po zajęciu Krymu - taka demonstracja siły w obrazkach dla niekumatych.

Czy kolega atmeg już rozumie dlaczego Rosjan trudno uznać za „braci Słowian” ?

Jeszcze jeden Utwóe Alisy
АлисА - Родина


Ciekawostka , w Rosji czasopisma ogłaszają tytuły wpływowch osób albo grup muzycznych jak np. „Alisa”. O jakie wpływy chodzi w Rosjii można się tylko domyslać, zakładam ze chodzi o wpływy na rynek artystyczny. Co by nie mówić muzykę maja dobrą.


PS. Po następnych klipach Atmeg całkowicie może stracić pociąg do „Braci Słowian”.
« Ostatnia zmiana: 20-11-2017, 20:08 wysłana przez tetejro »

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
20-11-2017, 20:01
"Фантом" - Чиж



W skrócie o tym jak nie warto być pilotem McDD Phantom latajacym na wschód.

 

"Сектор Газа" - Атаман



W klipie Kadry z antypolskiego filmu "Taras Bulba" reżyserowanego w 2009 roku przez członka komunistycznej partii Rosji. I to przypucowywanie się ruskich komuchów do polskiej historii. Moskwiczanie to wtedy sie uczyli pływac jak ich Iwan w rzece topił, a chachłów czyli Halicjan w ogóle wtedy nie było, a pozostałości rusinów kijowskich głównie jako posługacze u sułtana, a ich córki w jego haremie.

Muza raczej taka sobie tylko że rytmiczna. Zespół ma wiecej takich klimatów. Takie wojskowe disco-polo po rosyjsku.
« Ostatnia zmiana: 20-11-2017, 20:24 wysłana przez tetejro »

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
20-11-2017, 20:14
Sorki za te polityczne wstawki ale niestety to prawda i niewolno milczec o tym .


Muzyka w tamtych czasach dzielnie walczyła z systemem.
Bez kontekstu w dużej mierze byłaby mniej wartościowa:

Np.: Republika  - "Znak równości", " Gadające głowy"

       Perfecy  - "Chcemy być sobą"

       Mr. Zoob - "Mój jest ten kawałek podłogi"

       TSA  - "Zwierzenia kontestatora", " Masmedia"

       Lady Pank " - "Vademecum skauta"

       Odział zamknięty - "Ten wasz świat"


I wiele wiele innych.

Mam nadzieję, ze ktoś coś jeszcze wklei ;)


Lepiej kiedy jednak muzycy śpiewają i w tym sa lepsi niż w walce z systemem.

Taka uniwersalna piosenka o władzy... władzy w ogóle

Closterkeller - Władza  klip z 1996

Piosenka jest starsza niż teledysk - z pierwszej (podobno pierwszej - tak się reklamowali) polskiej płyty rockowej nagranej w technologii DDD - digital od rejestracji do wydania. Wtedy to było coś, płyta brzmiała czyściej i dobitniej. Choć na prawdę to zadna przewaga, bo do dzisiaj nie każdy tak nagrywa.



I klip o dwa lata  wcześniejszy

Closterkeller - w moim kraju klip z 1994




Anja Ortodox w swoim najlepszym okresie wrzasku.

PS. i zwróćcie uwagę. W 1994 roku mainstream rockowej kultury bo do takiego pretendował Closterkeller, nie używał pejoratywnego pojecia "w tym kraju". "Ten kraju" jeszcze nie istniał w umysłach przyzwoitych ludzi. Ona spiewa o swoim kraju, moim czy twoim czyli Polsce, w której sytuacja niepokoi.
« Ostatnia zmiana: 20-11-2017, 21:09 wysłana przez tetejro »

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
21-11-2017, 18:56
Poprawka:

Klip do piosenki Стук Wiktora Coja to sa kadry z Filmy "Сёстры" a nie Brat.
Film z 2001 roku w Polsce wyświetlany pod tytułem "Córki mafii".

Pomyliłem z filmem Brat, bo w obu wykorzystano motywy muzyczne zespołu KINO i Wiktora Coja oraz grał ten sam aktor (Sergey Bodorov Junior).

Film
http://www.filmweb.pl/film/C%C3%B3rki+mafii-2001-95731#
Warto obejrzeć. Ma klimat lekko podobny do  filmów Rodrigeza czy Smarzowskiego. Pokazuje brudny i brutalny świat nowej Rosji bezprawia. Kakie klimaty dzikiego wschodu.

atmeg

  • 1202 / 4828
  • Ekspert
21-11-2017, 19:18
Obiecałem tez coś po czym koledze atmeg przejdzie sympatia do "braci słowian", a w każdym razie do lansowanej przez władze epoki Putina koncepcji unii słowiańskiej.
Oj jakieś prekłamania nastąpiły podczas kontaktu .
już masz analize Putina na wyciagniecie reki ,ok .ja nic o putinie nie wspominalem .
pisalem a i owszem ale tylko o ruskiej muzyce którą też czasem tu daje bo jest ciekawa i warta zaprezentowania .
Prożba do ciebie , porozmawiajmy o muzyce ,nawet o polityce ale nie pierdol , nie przypisuj mi tresci których nie wypowiadam ,ok mistrzu ?innymi słowami nie matacz .

atmeg

  • 1202 / 4828
  • Ekspert
21-11-2017, 19:24
Ach wiem ,wspomnialem ze widac dostrzegasz spojnosc slowian ,cos takiego napisalem kiedys i co?teraz musisz zaprzeczyc temu ? i przypisac te tresc mi ?sorki wal sie .albo gadasz normalnie albo sciemnaiasz ,wybieraj .w niezle popierdolony sposob przeanalizowales moje slowa , gratulacje pokrecenia.a ja naiwny myslałem ty normalny jestes :)
@ tetejro
« Ostatnia zmiana: 21-11-2017, 19:28 wysłana przez atmeg »

atmeg

  • 1202 / 4828
  • Ekspert
21-11-2017, 19:34
@ tetejro
nigdy nie przejdzie mi sympatia do ruskiej muzyki ,niewiem czy to rozumiesz ,jesli tak napisz w sposob zrozumialy odpowiedz :).Wyjaśni jak ruską muzyke połączyłeś z polityką ?jak ci sie to udało ?ale  nie muszisz , wiem oco ci chodzi , mi to wisi .
generalnie jestem zaskoczony tym w jak pokretny sposob wypowiadasz sie .
przedstawiam ci ciekawa ruska kapele .nieznasz ? nie szkodzi ,:)

coś niegra ? tyle samo niegra co w twoich słowach :) pozdrawiam .
« Ostatnia zmiana: 21-11-2017, 19:43 wysłana przez atmeg »