Audiohobby.pl

Pierwszy gramofon.

Kasia01061987

  • 122 / 4017
  • Aktywny użytkownik
08-07-2015, 16:50
Jeśli chodzi, o to, czy nowe, czy używane..
Szczerze mówiąc, wolałabym nowy sprzęt.
Nie to, że nie lubię ryzyka, ale jestem kobietom, a jak wiadomo my w najważniejszych sprawach wolimy pewność, a kupno czegoś używanego nam tego nie da.

Więc teraz na co stawiacie?

Maożecie mi wskazać konkretne gramofony, którymi powinnam się zainteresować.

P.S. Wiem, że mój teraźniejszy gramofon, to taka zabawka, ale od czegoś trzeba było zacząć.
A, po drugie, jest to prezent, więc nie wypadało się, tak od razu z nim rozstawać ;)
Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne – nie potrafi oddać wyrazu; muzyka jest tworzona dla niewyrażalnego.

Claude Debussy

fubb

  • 98 / 4949
  • Użytkownik
08-07-2015, 17:57
hej, mam małe pojęcie o tym co w tym budżecie możesz nabyć ale
kupowałbym nowe ,a nie jakieś stare- runchle-, które zagrają lub nie.
prawda jest taka ze  mając tylko tyle pieniędzy zapłacisz frycowe, ale da Ci to obraz czy warto podchodzić do tematu na poważnie lub nie, analog to nie tani sport.
jest też szansa że kupując w tej kwocie wszystko u jednego sprzedawcy będzie jakiś rabat

kupiłbym jakiegoś taniego rpm -projecta - była jakaś promocja z ortofonem red, i może jakieś ichnie phono.
dla zbulwersowanych
oczywiście mam świadomość że to urządzenie adapteropodobne, ale tak samo graja używki w tych cenach.

jednak uderzałbym we wkładki które, w jakikolwiek sposób można kalibrować, bo z tą zabawa w analogu warto się zapoznać.

poza tym masz kupę informacji w sieci odnośnie, takich setów, poczytaj i do ataku :)

pozdr.
powodzenia

WOY

  • 574 / 4618
  • Ekspert
08-07-2015, 21:51
Obejrzyj sobie stronę http://www.djshop.pl/
Te z napędem bezpośrednim posiadają wbudowane przedwzmacniacze i podłączysz je do wzmacniacza bez kłopotu.
Koszt taki jak zakładałaś od 700 do 2000 pln.
Sam eksploatuję od pięciu lat podobny i pozostanie u mnie jeszcze długo.
Zaletą są wszystkie dostępne regulacje wkładki więc o płyty możesz być spokojna.

Kasia01061987

  • 122 / 4017
  • Aktywny użytkownik
08-07-2015, 22:07
Dzięki za pomoc! Z pewnością, bardzo szczegółowo przejrze się podanej stronie i jeszcze popytam o szczegóły, by wybrać to, co będzie, dla mnie, na ten moment idealne:-)

Miłego wieczoru:-)
Kasia
Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne – nie potrafi oddać wyrazu; muzyka jest tworzona dla niewyrażalnego.

Claude Debussy

cadam

  • 4401 / 5867
  • Ekspert

Bacek

  • 2363 / 5861
  • Ekspert
06-08-2015, 08:40
Wygląda na oryginalną. Wamat czasami sprzedawał te wkładki wyposażone w nieoryginalną igłę ale wtedy i cena była niższa i obudowa igły trochę inaczej wyglądała (bez loga AT).
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

cadam

  • 4401 / 5867
  • Ekspert
15-08-2015, 11:31
Kupiłem tą wkładkę. Po tym jak staranie jest wykonana i po zgodności parametrów deklarowanych przez producenta ze zmierzonymi myślę że jest oryginalna.