Audiohobby.pl

Forumowy patefon diy

  • Gość
05-03-2008, 21:08
Witam był temat na AS odnośnie łożyska talerza i chciałbym go dalej pociągnąć i zastanawiam się może coś podziałamy mam dostęp do cnc ale tylko mdf może ktoś ma do  tokarek i wspólnymi siłami wyprodukujemy dla siebie taki patefon obiecuje ze niema w tym chęci za robienia przy tym projekcie zarobię wszystko po cenie materiału lub wymiany na elementy toczone

na fotce jest ten patefon wraz z moim nowym projektem platformy

lancaster

  • Gość
05-03-2008, 21:30
voldemort......ooooo....bardzo dobry temat....lożyka mamy praktycznie obcykane....w sumie najtansza-wywtarczajaca opcja wykonana na tokarce numerycznej to teflon+stal hartowana, lub pep(jakis materiał samosmarujący wykorzystywany do np. produkcji kól zebatych maszyn budowlanych)....facet z którym o tym rozmawiam wyjechał wczoraj na 2 tyg. wakacje :) ....obróbka z dokladnoscią do setnych....teraz sie zastanawiam skad ramię wytrzasnac, bo wkadka to na poczatek na bank Denon DL103

Pi_etro

  • 10 / 5889
  • Nowy użytkownik
05-03-2008, 21:43
Lancaster, na przykład Rega modyfikowana przez Origin Live

_________________________________________
All those moments will be lost in time like tears in rain.

lancaster

  • Gość
05-03-2008, 21:44
Pi_etro, a skąd taką wytrzasnać ? Rega slyszalem jest dość czesto stosoanym ramieniem(project ?)

Pi_etro

  • 10 / 5889
  • Nowy użytkownik
05-03-2008, 21:48
http://www.originlive.com/
bardzo fajne modyfikacje
podobno ktoś to dystrybuuje w Polsce
_________________________________________
All those moments will be lost in time like tears in rain.

Pi_etro

  • 10 / 5889
  • Nowy użytkownik
_________________________________________
All those moments will be lost in time like tears in rain.

Pi_etro

  • 10 / 5889
  • Nowy użytkownik
05-03-2008, 21:49
Pro_ject stosuje ramiona własnej konstrukcji
Goldring używa Regi
_________________________________________
All those moments will be lost in time like tears in rain.

lancaster

  • Gość
05-03-2008, 23:16
Musze sie rozejrzeć. Alexander robi bardzo fane ramiona 12 calowe, ale obsługa tego(uniipvot) to juz raczej dla bardzie zaawansowanych fanów czarnego krażka :)
Szuka na poczatek czegoś niedrogiego, prządnego i trwałego....polecano mi ramię od fonomastera....microseiki zdaje sie...u znajomego spisuje sie bardzo dobrze.

Mr. Zydelek

  • 237 / 5889
  • Aktywny użytkownik
05-03-2008, 23:20
....polecano mi ramię od fonomastera....microseiki zdaje sie...

Bardzo dobry pomysł i nie wyjdzie drogo. Z czasem mozna poszukać czegoś jeszcze l.................... .

lok

  • 432 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
06-03-2008, 07:28
Może w weekend uda mi się posłuchać nowego ramienia 12 cali z Denonem 103. Jak juz odslucham napisze wrazenia.
Ramię specjalnie skonstruowane pod cieżkiego Denona

  • Gość
06-03-2008, 09:01
>> lancaster, 2008-03-05 21:30:45
voldemort......ooooo....bardzo dobry temat....lożyka mamy praktycznie obcykane....w sumie najtansza-wywtarczajaca opcja wykonana na tokarce numerycznej to teflon+stal hartowana, lub pep(jakis materiał samosmarujący wykorzystywany do np. produkcji kól zebatych maszyn budowlanych)....facet z którym o tym rozmawiam wyjechał wczoraj na 2 tyg. wakacje :) ....obróbka z dokladnoscią do setnych....teraz sie zastanawiam skad ramię wytrzasnac, bo wkadka to na poczatek na bank Denon DL103


no to jak cuz bedziesz juz wiedził tez sie pisze na te łożysko mój patefon bedzie wyglądał ja na fotkch mam wszelkie projekty brak łozyska i ramienia

lancaster

  • Gość
06-03-2008, 13:15
Za jakie 2 tygodnie wróimy do tematu bo facet est na wkajach w tej chwili....niech dobrze wypocznie...lepiej mu łozyska wyjdą :)

  • Gość
06-03-2008, 13:17
ja się pisze jak cus to pamiętaj o mnie :)

frank

  • 527 / 5889
  • Ekspert
06-03-2008, 15:31
Nic nie da się zrobić, by wklejane linki były aktywne ?

lancaster

  • Gość
06-03-2008, 23:37
na pewno sie da, ale Frank ja jestem na to na razie za cienki :) ....od weekendu biorę korki z obsługi serwisu od strony technicznej. Obiecuję pilnie uważać :)