Audiohobby.pl

Okazje, znaleziska, na Allegro, ebay i w innych miejscach

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
24-03-2016, 17:04
Piękny, zadbany, poszanowany, od pierwszego właściciela audiofila z Niemiec. Sprzedaje tylko dlatego, że żona nie lubi, jak głośno słucha muzyki.

http://allegro.pl/luxman-a-311-i6057336419.html

Słuchał go tylko w niedzielę. Bezwypadkowy. Sprzedaje ze łzami w oczach.
Będzie Pan zadowolony !!!

aulait

  • 1365 / 5524
  • Ekspert
24-03-2016, 18:12
Solidny japoński sprzęt, zniesie wszystko. Można nim nawet sztachety na polu wbijać...

"POLECAM!!!"

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
24-03-2016, 18:54
"Igła" ;-)

kendail

  • Gość
27-04-2016, 00:12


"magnetofon nie testowany z powodu braku kabla zasilającego"

http://allegro.pl/magnetofon-m9109-kasprzak-dawca-remont-i6144029946.html

nano

  • 9079 / 4956
  • Ekspert
27-04-2016, 07:35
te aukcje 
to nie moze byc prawda

na serio jestem zalamany

4m

  • Gość
27-04-2016, 07:46
Tak jak jest sprzęt w 'stanie gabinetowym' tak to jest sprzęt w typowym stanie warsztatowym, a raczej nawet powarsztatowym, bo na warsztacie egzemplarz jeszcze grał, choć z wyglądu już dawno nie powinien :) Bierz pan, bo drugiego w takim stanie latami pan nie znajdziesz :)))

aulait

  • 1365 / 5524
  • Ekspert
27-04-2016, 08:14
Wydaje mi się, że takie sprzęty wracają z recyklingu. Np jest taki facet ze Szczecina, sprzedaję pod różnymi nickami na allegro duże ilości elektroniki z różnymi często sporymi uszkodzeniami obudowy. Głębokie rysy, wgniecenia, brud nie wyglądają na powstałe u kogoś w salonie, tylko takie od kiprowania i rzucania sprzętu. Szczerze mówiąc sam kupiłem parę klocków od niego na części, większość nawet była nawet sprawa, więc mnie to nie zniechęca bo przeważnie kosztowało mnie to parę dych łącznie z wysyłką.

Cóż można z tego wywnioskować z dużą dozą prawdopodobieństwa, że kilka moich klocków pochodzi ze śmietnika... wiem, wiem, że to obciach, ale żeby człowiek wiedział, w którym śmietniku grzebać? Pewnie już nie jeden Orfi piewszy wylądował w kuble na śmiecie, bo wnuczka nie wiedziała ile "takie stare drewniane słuchawki dziadka dziwaka mogą kosztować?"

kendail

  • Gość
27-04-2016, 11:25
Np jest taki facet ze Szczecina, sprzedaję pod różnymi nickami na allegro duże ilości elektroniki z różnymi często sporymi uszkodzeniami obudowy. Głębokie rysy, wgniecenia, brud nie wyglądają na powstałe u kogoś w salonie, tylko takie od kiprowania i rzucania sprzętu.
Wiem o kim mowa :) Jego sprzęty są tragiczne i kupić można chyba tylko na części z odzysku. Serce się kraje jak się patrzy na fajny (jaki kiedyś był) sprzęt w stanie ekshumacyjnym. Ten sam gość jak ma już coś fajnego i w ładnym stanie to cena jest ho ho ho!

Cóż można z tego wywnioskować z dużą dozą prawdopodobieństwa, że kilka moich klocków pochodzi ze śmietnika
Mój jeden wzmak "z boczkami" niemiłosiernie walił jakąś stęchlizną. Pewnie staruszek Niemiec miał gabinet w jakiejś zapleśniałej piwnicy. Musiałem go faszerować przez tydzień kulkami zapachowymi i słuchać bez pokrywy bo inaczej się nie dało! Przynajmniej trafiła mi się "dziewica", której żaden magik nie ruszał.


te aukcje
to nie moze byc prawda

na serio jestem zalamany

Też jestem załamany. Przez Ciebie i tych twoich Koleżków z tematu Magnetofon kupiłem właśnie magnetofon!!!!!!
TO WSZYSTKO PRZEZ WAS! TE K...A STRONY PISANE KAŻDEGO DNIA!!!! TE ZDJĘCIA, TE FILMY!!!!

Nie wytrzymałem i kupiłem. Najwyższy model firmy. Trzy głowice. Ja p......ę. Jak go pewnie wtaszczę do domu to mnie baba z....ie .

nano

  • 9079 / 4956
  • Ekspert
27-04-2016, 13:12
kendail

przepraszam cie bardzo


..
no coz mam nadzieje ze bedzie ci dzialac to nie bedzie powodu wlazenia do dzialu magnetofon
mimo ta daj plamy i powiedz jaki zakupiles

..

a co z zona
to tez wiesz co ja wyprawialem i dalej wyprawiam
zeby ja uspokoic

nie masz szans  niestety   :-)
mam znow trup w bagazniku juz 3 tydzien
i boje sie wejsc z nim do domu

pantoflazem jestem i juz !

no a tak na marginesie
witam w gronie dinsoraurow patologicznym

" a swiat sie kreci dalej kreci"   jak taka jakas kasata  magnetofonowa :-)
a  raz do 45 lat  pierwsza mlodosc  a potem druga mlodosc  ( abracasz)    nastepne  45 min /lat    a potem STOP    zgon  :-)

zeby tak dozyc po Czarnobylu 90 - ki      hm
« Ostatnia zmiana: 27-04-2016, 13:15 wysłana przez nano »

aulait

  • 1365 / 5524
  • Ekspert
27-04-2016, 17:15
Np jest taki facet ze Szczecina, sprzedaję pod różnymi nickami na allegro duże ilości elektroniki z różnymi często sporymi uszkodzeniami obudowy. Głębokie rysy, wgniecenia, brud nie wyglądają na powstałe u kogoś w salonie, tylko takie od kiprowania i rzucania sprzętu.
Wiem o kim mowa :) Jego sprzęty są tragiczne i kupić można chyba tylko na części z odzysku. Serce się kraje jak się patrzy na fajny (jaki kiedyś był) sprzęt w stanie ekshumacyjnym. Ten sam gość jak ma już coś fajnego i w ładnym stanie to cena jest ho ho ho!

Cóż można z tego wywnioskować z dużą dozą prawdopodobieństwa, że kilka moich klocków pochodzi ze śmietnika
Mój jeden wzmak "z boczkami" niemiłosiernie walił jakąś stęchlizną. Pewnie staruszek Niemiec miał gabinet w jakiejś zapleśniałej piwnicy. Musiałem go faszerować przez tydzień kulkami zapachowymi i słuchać bez pokrywy bo inaczej się nie dało! Przynajmniej trafiła mi się "dziewica", której żaden magik nie ruszał.


Mnie najbardziej boli, jak kupię jakiś ładnie zachowany wiekowy sprzęt, i na wskutek braku wyobraźni/niechlujstwa  sprzedającego przy pakowaniu i barbarzyństwa, ignorancji i głupoty kuriera/listonosza sprzęt dociera uszkodzony. Tyle lat gdzieś bezpiecznie sobie leżał, ma swoja historie i bum, koniec bajki, bo jakiś dureń wziął go w swoje ręce.

Cashlack

  • 1566 / 5768
  • Ekspert
11-05-2016, 21:47
może ta oferta wyda się niepoważna dla szanownych audiofilów, ale tak się składa że słuchałem kiedyś tych głośników obok innych bardzo drogich i super drogich konstrukcji i byłem zachwycony ich brzmieniem, jak dla mnie stosunek jakość  / cena z kosmosu : Klipsch B3 za 110 Euro

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/klipsch-synergy-b3/464999045-172-558

po 9 latach plumkania na gitarze klasycznej pierwszy raz usłyszałem właściwie zagraną gitarę z głośnika, podobnie skrzypce solo - znam ten suchy zgrzyt niewystarczającej ilości kalafonii po paru latach akompaniowania siostrze. Szczerze polecam, ale właśnie ten model, B3 Synergy.

Ważna wzmianka, słuchałem tego dnia również innych modeli Klipsch`a, także z wyższej i droższej serii, oraz większych konstrukcji i niestety, inne konstrukcje nie grały tak realistycznie.
« Ostatnia zmiana: 11-05-2016, 21:50 wysłana przez Cashlack »
Lity drut, first watt, full range.

nano

  • 9079 / 4956
  • Ekspert
13-05-2016, 17:56
Klipsch B3

sluchalem na wzmacniaczu

harman kardon avr 5000
ma moc i b b bardzo dobry bas
a tu

niestety na minimum   nie mialy te kolumny basu

TO TYLKO MOJA SUGESTJA !!!

jak zglosnilem  bylo super  i tez potwierdzam ze to dobre glosniki

Cashlack

  • 1566 / 5768
  • Ekspert
13-05-2016, 22:01
Klipsch B3 to tylko małe głośniki podstawkowe, o stosunkowo dużej skuteczności, a więc niskiego Basu jest z założenia mało.

Natomiast producentowi akurat w tym modelu ,jak w żadnym innym, udało się to jakoś tak zestroić, że Klipsch B3 słuchane na HK 970 i zwykłych kablach grało to lepiej niż AudioPhysics z lampowym T+A i kablami za k$ i innymi JBL na McIntoschu itp. Facet przyniósł mi później parę innych modeli Klipscha do tego pokoju i wszystkie coś udziwniały względem mojej pamięciowej "referencji" brzemienia instrumentów. Te B3 grały jakoś tak razem wszystkie harmoniczne, że brzmiało to jak prawdziwa gitara i prawdziwe skrzypce.

Jak komuś mało basu, to trzeba sie pobawić z dostawianiem i odstawianiem od ścian i narożników (BR z tyłu), podkręcić regulator barwy w amplitunerze, albo pomóc subem.

Gdyby nie to, ze mam teraz inne wydatki, i stertę głośników na strychu (zakupoholizm), to bym je na pewno kupił. Takie ProAci 100 za śmieszne pieniądze, a i jestem ciekaw jak by zareagowały na odrobinę upgrade`u z lepszym okablowaniem, polutowaniem szybkozłączek, wymianą kondów i inne typowe.

Facet zszedł ze 110 na 100 euro i wygląda że ogólnie czyści mieszkanie, pewnie można negocjować dalej. Za 400 zł to audiofil nie kupi dzisiaj nawet wtyczki do kabla zasilającego, a co dopiero dobrze grających głośników. Polecam je.
« Ostatnia zmiana: 13-05-2016, 22:06 wysłana przez Cashlack »
Lity drut, first watt, full range.

kendail

  • Gość
12-06-2016, 19:37
Zajebista okazja! Opis rodem z niesamowitych historii zasłyszanych na giełdach samochodowych!

http://olx.pl/oferta/kenwood-stereo-cassette-deck-kx-550hx-okazja-unikat-CID99-IDf1rq1.html#50677ee40a

witam
Na sprzedasz KENWOOD STEREO CASSETTE DECK KX-550HX
w 100 % sprawny !!
Sprzęt przyjechał z Niemiec od dziadka który bardzo rzadko na nim odtwarzał.
Polecam kolekcjonerom sprzęt naprawdę zadbany !!
gratis słuchawki Philips.


AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
12-06-2016, 19:51
Sprzęt przyjechał z Niemiec od dziadka który bardzo rzadko na nim odtwarzał.
Grał tylko w niedzielę :) I to co drugą ...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.