Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
22-11-2020, 16:00
Tak, przyjazne ADHD ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Zmelmag

  • 1280 / 1754
  • Zmelmag
24-11-2020, 23:07
to taki zarcik byl, nawet sam tworca teorii adhd przyznal ze to bujda, czekamy na covid (nie w sensie wirusa, bo korony sa znane i lubiane od pewnie 50 lat, tylko paranoi) ;-)

Gradosy nie maja zadnej nadpobudliwosci, do zywych instrumentow jeszcze im brakuje.
https://banbye.pl polecam :-)

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
25-11-2020, 09:18
Zgadza się, gitara elektryczna na żywo jak słuchałem gościa co on odpieprzał to chciałem uciec z pomieszczenia. Nie mogłem tego wytrzymać wręcz, czułem się jakby mnie pług przeorał. Dla mnie to był jazgot nie z tej ziemi, uszy były w stanie totalnego odwrotu przed tym blitzkriegiem. Ostatecznie nie byłem wcale zadowolony z tego doświadczenia a pamiętam że zapłaciliśmy jakieś tam pieniądze za to. Jakiś pokaz to był niby, w sensie możliwości instrumentów. Później był jeszcze chyba pokaz perkusji i czegoś jeszcze, ale najbardziej zapamiętałem gitarę elektryczną. Grado RS2e faktycznie były najbliżej gitary elektrycznej na żywo. No i Utopie. Tylko Utopie znacznie bardziej cywilizowane.

 My tu gadu gadu a Grado dalej nie zbankrutowali. Gustaw coś się pomylił ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
17-02-2021, 15:20
https://gradolabs.com/headphones/professional-series
Na stronie Grado oficjalnie PS1000e usunięte. Czyzby koniec legendarnego modelu i został całkowicie wycofany?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
17-02-2021, 16:47
Nadchodzi jeszcze bardziej legendarny model, ot co ;'))

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
17-02-2021, 17:05
Może ktoś się zorientował, że to to samo co PS2000e ;-)

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
17-02-2021, 21:05
Ciekawi mnie to bo być może zostaną zastąpione nową bardziej kompletną rewizją z inną literką i znowu nastąpi jakaś zmiana. Z drugiej strony było coś takiego że wiele osób mówiło że te nowe flagowce są zbyt słabym upgraejdem względem PS1000 i może dlatego zdecydowali się zostawić jeden duży model serii PRO. W końcu ten mały, PS500e był udany. Pytanie jest, czemu została taka sama cena? W takich wypadkach jeśli nic nie miałoby zająć miejsca PS1000 cena na flagowe zostałaby obniżona. A stoi taka sama. Mam takie przeczucie że szykują się jakieś nowe słuchawki powyżej 2000 dolarów, być może jakaś całkiem nowa seria pomiędzy PS a GS.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
17-02-2021, 21:06
Myślę że John chyba już nic nie tworzy ale może młody coś kombinuje.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
17-02-2021, 21:11
Generalnie wysypało flagowcami od jakichś 3 - 4 lat, sprzedaż im nie poszła chyba tak jak myśleli, opinie również nie były aż tak pochlebne i teraz coś kombinują. Tak bym celował.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
18-02-2021, 17:48
Oni już doszli do maximum dawno temu, teraz tylko zmieniają strojenie i ceny, tak to widzę ;-)

kamzak88

  • 10 / 2592
  • Nowy użytkownik
31-03-2021, 00:10
siemanko troche sie naczytalem o wadliwosci RS1e ktore chcialem szczerze mowiac kupic. potem doczytałem o dobrym wyjsciu zakupu rs2 albo gs1000e ..i teraz juz sam sie pogubilem, wiec prosze o pomoc, beda grały z zródłęm pokroju Fiio badz podobnym, myzuka raczej metalowo rockowa, choc czasem warto tez co innego dziabnąć, doradzicie cos? pomiedzy tymi 3 modelami?

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
31-03-2021, 09:39
Do rocka to RS2e i generalnie do wszystkiego co gra jakoś tak w tym stylu. Gitary na RS2e to bestie. Z tym że ten metal to właśnie nie bardzo. Bardziej kompletnymi słuchawkami na których da się słuchać metalu są PS500e i moim zdaniem całościowo lepsze od RS2e tylko że tej duszy Grado mają najmniej ze wszystkich. Na pewno mają najlepszy bas, chyba jeden z lepszych z otwartych słuchawek, lepiej rozbudowany sopran, nie kolorują tak średnicy jak inne modele Grado. Słuchało chyba z 5 osób jak miałem RS2e i PS500e naraz, wszystkim podobały się PS500e bardziej ale z brzmią też na pewno zdecydowanie bardziej surowiej od RS2e i nie ma co liczyć na tę średnicę z RS2e.

RS2e mają do metalu za słabo akcentowany sopran, one są po to aby ładną muzykę przedstawić w taki skoczny i kolorowy sposób, dużo barw i kolorów, można słuchać wszystkiego tylko z elektroniką jakoś sobie nie radziły do końca. TO są dwie najlepsze opcje z Grado z przenośnych tych które słyszałem, z tych małych. Wybór miedzy tymi dwoma to będzie kwestia gustu - czy wolisz bardziej przejrzyście, tak studyjnie z mocnym dołem i dokręconym sopranem, w neutralnym stylu, czy tak bardziej kolorowo trochę w tym bajkowym stylu Grado z wysuniętą średnicą. Mi skupiony neutralny dźwięk PS500e odpowiadał bardziej, odebrałem je jako bardziej uniwersalne.  Za to RS2e są weselsze i bardziej radośnie człowieka potrafią nastroić. Lubiłem na nich słuchać elkektronicznego nowego rocka jak Quemists.

Tu jeszcze kolega ma limitowane GH2 to może coś powie.

Nowe GS1000e to nie są złe słuchawki, ale mają specyficzny bas i albo to się akceptuje albo nie. Ja ostatecznie odpuściłem. One sprawiały wrażenie jakby były nastrojone tylko do słuchania instrumentów a nie takiej muzyki w całości, jak chciałbyś to usłyszeć z kolumn, z dużą podstawą basową itd.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

kamzak88

  • 10 / 2592
  • Nowy użytkownik
31-03-2021, 10:23
no to teraz dałęs mi zagwostke czy RS2e czy te PS500e ..ale dzieki za odpowiedz.

Shakhal

  • 617 / 5585
  • Ekspert
31-03-2021, 13:39


Ale  nie o tym. Ostatnio strasznie się wciągnąłem w gaming przez neta no i przyszło lato. Jako że mało słucham teraz i jeszcze drugie hobby znów mogę uprawiać, to przesiadłem się dziś na trochę na SR80e które wciągnąłem jakiś czas temu, a Mastery odłożę na te gorące dni skoro ostatnio tylko gaming i siłownia.

Do grania polecam Sennheiser GSP 500 Open Acoustic Gaming Headset, dla mnie rewelacja, a na siłownie skupić się tylko na budowie masy a nie muzyce ;)

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
31-03-2021, 14:06
Już mam taką masę że na razie odpuściłem, bo jak tak dalej by poszło to niedługo by mi było cieżko się 3 razy podciągnąć ;) Jest takie solidne ponad 100kg wagi i z 45 cm ubitego mięśnia na ręce więc już starczy tego masowania :D Teraz to tylko na brzuch się patrzę przed wakacjami żeby mi się noga nie powineła. Już z 2 kg zgubiłem, w sumie do roboty tam dużo nie ma aż tak.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.