Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
19-08-2019, 21:15
Angielski jest dość prostym językiem, spokojnie da się poprawić dość szybko jak się naprawdę chce. Filmy z angielskimi napisami to dobry sposób. Czytasz napisy jednocześnie słuchając co mówią, składasz sobie w głowie wtedy zdania i sprawdzasz zarazem w słowniku te zdania i słowa których nie rozumiesz albo sprawiają jakis problem. Mówisz jakby w głowie sam do siebie - trochę to brzmi jak psychoza ale ja tak się nauczyłem gadać po angielsku jak po polsku słowa nie zamieniając z jednym anglikiem. I recenzje oraz fora po engliszu. Zasób słów rośnie, składasz to w zdania np wyobrażając sobie co chcesz powiedzieć i powoli zaczynasz mówic coraz lepiej.
Bas Ci wali bo się spiłeś. Mi też ucieka reszta a łupanka zostaje jak się znietrzeźwię. Ale ja lubię basisko więc ... hop! Seta ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
19-08-2019, 21:28
Bas Ci wali bo się spiłeś. Mi też ucieka reszta a łupanka zostaje jak się znietrzeźwię. Ale ja lubię basisko więc ... hop! Seta ;)
Myślę, że wpływ na to ma bardziej mój obecny zestaw kolumnowy, który gra duzo bardziej średnicą niż Grado.
Z resztą się zgadzam.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
19-08-2019, 21:37
Bądź co bądź propozycja z darowizną aktualna. Przyjme każde Grado do kolekcji heh
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
19-08-2019, 21:48
Nie; :) No moje SR225 i K701 mają u mnie dożywocie. Nie wiem które wolę.

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
30-08-2019, 10:51
Jakiś czas temu zrobiłem korekcję pod PS1000 wyciągając nieco średnie i gasząc ten pisk na sopranach i teraz brzmią bardzo miodnie :-) Po wyrównaniu nawet talerze wróciły na swoje miejsce, a scena całościowo stała się bardziej naturalna i spójna. Jednak to nowoczesne strojenie rozmija się mocno z tym co Grado robił kiedyś, ale wiadomo, przychodzi moda i trzeba się jakoś na tle konkurencji wyróżnić. Ale po ręcznych poprawkach jest super. Staram się tylko omijać utwory, których słuchałem w Stelli...

@Karol - prosiłeś żebym się z nimi pobawił więc się bawię :-) W następnej kolejności eksperymenty z padami. Czuję w tych słuchawkach jeszcze trochę niewykorzystanego potencjału ;-)

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
30-08-2019, 11:11
Przeczytałem gdzieś że nowe PS2000e zostały spiłowane odpowiednio w okolicach 7 khz, co by się zgadzało z opinia Piotra o tym że nie posiadają podbarwień oraz wrzaskliwych sopranów.  Widzę że PS1000 są tu mocno skrzywione i musiałeś sporo zbijać. A Stellie jak wypadają w tych rejonach? Utopie jednak też miały swój pik.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
30-08-2019, 11:29
Na Stelli spokojnie można było słuchać Pig Destroyer czy Converge bez korektora i to naprawdę dawało, a to jest już niemały wyczyn. Jednak był delikatny peak i raz czy dwa zdarzyło im się podbić sybilanty w spokojnych wokalizach, ale talerze się nie iskrzyły. Dla pewności temat trzeba by dokładniej przebadać w lepszym połączeniu toru, one są bardzo delikatne i reagują na każdą zmianę w systemie. Jak będę u Karola to sprawdzę to dokładnie na jego SLI80, wydaje mi się, że tam powinno być już idealnie. Delikatna iskra u mnie mogła się wytworzyć z powodu transportu jakiego użyliśmy w teście (SPDiF na płycie głównej), takie połączenie przemycało niestety trochę cyfrowych śmieci bo słyszałem czasami ruch myszki komputerowej.

Vinyloid

  • 2470 / 5080
  • Ekspert
30-08-2019, 12:23
W takim przypadku należy niezwłocznie zmienić myszkę na bardziej audiofilski model, najlepiej lampowy.

Karol

  • 2002 / 4295
  • Ekspert
30-08-2019, 12:46
@Karol - prosiłeś żebym się z nimi pobawił więc się bawię. :-)
Niech będzie, że prosiłem. Choć mnie się wydawało, że kazałem! ;)

Coś czuję Paweł, że jednak przesadzasz z tym korektorem.
Dajesz do zrozumienia, że słyszysz różnice 2dB w konkretnej częstotliwości?
Śmiem wątpić. Ja tam nie słyszę i tym samym nie uważam, żeby było to możliwe.
A gdyby nawet, to taka nadwrażliwość tylko przeszkadza w słuchaniu muzyki.
Co najwyżej może się przydać, przy podsłuchiwaniu sąsiadów, ale to nie o to przecież w audio chodzi. :-)

Staram się tylko omijać utwory, których słuchałem w Stelli...
Pocieszę Cię, że nie Ty jeden jesteś w „żałobie”, po naszych spotkaniach.
Mnie łatwiej, bo ja zabrałem ze sobą trochę muzyki, której słuchasz, a Ty Stellie możesz tylko wspominać. :(

W tzw. "normalnej" muzyce zaczęło mi brakować, tej niesłychanej energii najniższych tonów metalu i elektroniki, których słuchasz. Dopiero na bardzo dobrych słuchawkach, można usłyszeć bogactwo tej muzyki i ją docenić.
Po naszych spotkaniach uważam, że najlepiej na niej sprawdzać, co dany model słuchawek naprawdę potrafi.
Dlatego Pawle, masz mi wybrać, spreparować i przesłać składankę 10-12 utworów, tego rodzaju muzyki.
O co najuniżeniej Cię proszę. :)
Oczekiwany zakres: od najniższego dudnienia, poprze zjadliwy ryk i jazgot, po liryczne smęcenie.
« Ostatnia zmiana: 30-08-2019, 13:25 wysłana przez Karol »

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
30-08-2019, 13:49
Dlatego Pawle, masz mi wybrać, spreparować i przesłać składankę 10-12 utworów, tego rodzaju muzyki.
O co najuniżeniej Cię proszę. :)
Oczekiwany zakres: od najniższego dudnienia, poprze zjadliwy ryk i jazgot, po liryczne smęcenie.

Polecam przejrzyj na początek utwory zamieszczone w tym temacie, dla Stelli będą super! Sam wrzuciłem tam kilka perełek, powinny Ci się spodobać ;)

http://audiohobby.pl/index.php?topic=12910.0
« Ostatnia zmiana: 30-08-2019, 15:52 wysłana przez -Pawel- »

Karol

  • 2002 / 4295
  • Ekspert
30-08-2019, 14:07
Polecam przejrzyj na początek utwory zamieszczone w tym temacie, ...

Oj tam, polecam przejrzyj sobie...
Ja chcę gotowca!
Proszę. :-)

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
02-09-2019, 17:40
Wy tu o jakichś starych Technicsach, o jakichś "zardzewiałych" Focalach a tu buuum! - Grado :) Moim RS2e drewienko powoli ciemnieje :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
02-09-2019, 17:54
Czyli już nie sosna? (i tak nie kłuje) ;-)

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
02-09-2019, 20:05
Jak przyszły od kolegi z forum mp3 z wymiany na GS1000e, to powiedziałbym ze były takie jasniutkie, miały jasniejsze i ciemniejsze miejsca generalnie. Teraz gąbki trochę się urobiły a te jasne miejsca zaczęły powoli ciemnieć, za to te ciemniejsze łapią już naprawdę fajny odcień. Chyba już trochę przeschły.  Odnoszę też wrażenie że całościowy przekaz z nich płynący ma lepszą obróbkę formy, jest upłynniony bardziej, wokaliści jakoś ładniej śpiewają. Fajne słuchaweczki, strasznie dużo frajdy mi dają. PS500e prawie nie używam a pieniądze się przydadzą więc wystawiłem w komis.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
02-09-2019, 22:02
Tak czytam o tych mocach niezbędnych Gradosom, że niedługo okaże się, iż łatwiej Dynaudio napędzić niż je.