Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
10-08-2019, 22:16
Tylko nie widać jakie pady.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
10-08-2019, 22:18
Tylko nie widać jakie pady.
Się dosztukuje ;) Dobrać pady pod Grado jest o niebo łatwiej niż do jakiejś zabytkowej Yamahy czy Staxa.

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
10-08-2019, 22:29
Ja kupię tylko gdy będzie możliwość pomacania przed zakupem. A dalej niż 100 km dla słuchawek jechał nie będę. Także zagraniczne oferty odpadają./

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
10-08-2019, 22:32
Buuuuuuu! <Tłum ostentacyjnie buczy i gwiżdże, jako że decyzja kolegi sekatora nie wzbudziła zachwytu ponieważ traci on szansę na zdobycie dobrych słuchawek>
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
10-08-2019, 22:32
Czytała Krystyna Czubówna
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
10-08-2019, 22:34
:)

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
10-08-2019, 22:38
Kolega Alucard zakupi wreszcie RS1 i sprzeda (po taniości) Koledze Sekatorowi RS2e i wszyscy będą bardzo zadowoleni, satysfakcja gwarantowana ;-)

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
10-08-2019, 22:41
RS1 w mojej kolekcji? To chyba prędzej czy później stanie się faktem przez Ciebie Paweł :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
10-08-2019, 22:43
W takiej sytuacji mozliwe, że kupię. :) To byłby konkret. Aczkolwiek to nie stary model...
« Ostatnia zmiana: 10-08-2019, 22:48 wysłana przez Sekator »

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
10-08-2019, 22:54
To nie ważne że stary czy nowy, słucham czegoś takiego teraz

To jest jak ten tytuł - RIOT, po prostu zamieszki. Wszystko tu skacze, żyje, podskakuje... normalnie żyję! Podkręcasz potka i Cię nie ma, żyjesz. JEB, Grado! ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
10-08-2019, 23:06
Te PS500 i RS2 chyba będą dostępne na sprzedaż jak wjedzie FLAGSHIP. Jakby co to można pisać, zastanawiam się nad pogonieniem  tych dwóch bo pieniążki na drzewach nie rosną. Problemy natury ludzkiej ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

gruesome

  • 778 / 5802
  • Ekspert
13-08-2019, 23:33
Chyba wszystkie duże Grado, czyli z padami wokółusznymi "G", grają w duże "V", czyli dużo basu i sopranów. I to chyba musi być efekt tych padów, bo RS2e też tak grają z takimi padami. Kupiłem takie przy okazji, nieoryginalne, gdy kupowałem miększe zamienniki do SR60i.

Generalnie nie ma za bardzo co opisywać, RS2e z moimi padami G grają bardzo nieprzyjemnie, ciężko usłyszeć średnicę, ogromny bas, sybilacja. Ciężko tego słuchać dłużej, niż kilka minut.

Wiadomo, że RS2e nie zostały oficjalnie przeznaczone do grania z tymi padami, choć czytałem, że niektórzy tak ich używają i są dla nich OK. Może moje zamienniki są słabe.

Za to zamienniki do SR60, które nie są kopią oficjalnych modeli:



są OK, wyraźnie miększe od oryginalnych gąbek SR60i, z RS2e też grają w porządku. Dają mniej basu, ale poza tym nie zauważyłem wyraźnych wad. Można ich śmiało używać do dłuższych odsłuchów, gdy ma się już dość twardych oryginałów.

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
14-08-2019, 08:10
GS1000e jakas straszna V - alka nie byly. Ponoc te nowe GS2000e nie maja V i PS2000e takze. To z duzych. Z malych RS2e slyszalem tylko z normalnymi padami, tymi co przyszly i basu jest w nich bardzo duzo jesli utwor to przekazuje. V nie ma dlatego ze sopran sie wygladzil i uszczuplil jakby, choc z poczatku je tqk odbieralem. Sopran sie zrobil delikatny, przestal mnie w ogole ciac i jest go mniej niz w PS500e.  Zaobserwowalem te zjawisko tez w GS1000e, im dalej w las tym sopran malal i wtapial sie w nagrania, w sensie lepiej integrowal z reszta. RS2e z normalnymi padami graja okej, mysle ze jesli chodzi o ta cala jazde z Grado to wybor wzmacniacza tu jest kluczowy. Pady raczej powinny zawsze pozostawac niezmienne, z takimi jakie przyszly w pudelku z Nowego Jorku, z takimi sluchac. Skoro tam takie zalozyli to strojenie danego modelu musialo sie na nich odbyc, nie widze sensu tu kombinowac, tylko skupic sie na torze.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

gruesome

  • 778 / 5802
  • Ekspert
14-08-2019, 16:24
V nie ma dlatego ze sopran sie wygladzil i uszczuplil jakby, choc z poczatku je tqk odbieralem. Sopran sie zrobil delikatny, przestal mnie w ogole ciac i jest go mniej niz w PS500e.

U mnie też są różne zmiany, aktualnie średnica wydaje mi się rozjaśniona a kilka tygodni temu wydawała mi się przyciemniona, za to sam sopran nie tnie. Szczerze mówiąc, myślę, że te różnice wynikają bardziej z "psychofizycznej" ewolucji w odbieraniu dźwięku przez mózg, niż z obiektywnych zmian w sprzęcie. W Grado jest sporo pików, konstrukcja mocno otwarta, więc mózg ma sporo do roboty.

jesli chodzi o ta cala jazde z Grado to wybor wzmacniacza tu jest kluczowy

Tylko pytanie co ma wzmacniacz uwypuklać, skoro raz Grado grają jasno a raz ciemno, raz za dużo basu a potem za mało :). Ty @Alucard zdaje się masz Headonica? Nie jest to zbyt chudo grający wzmacniacz do Grado?

Ja mam dość skromny zestaw Micromega MyZic + M2Tech Hiface DAC, ale jestem zadowolony - fakt, że dźwięk dość łatwo odrywa się od głowy jest jakimś potwierdzeniem że ogólna jakość jest niezła, średnica jest super. To, co można by poprawić to dołożyć więcej mięska i basu. Mysłałem o upgradzie wzmacniacza, np. https://www.wbamp.com/product/hpa-master-pro-otl-headphones-amplifier/, ale obawiam się, że nie byłby to upgrade o pełną klasę.

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
14-08-2019, 17:55
Tylko pytanie co ma wzmacniacz uwypuklać, skoro raz Grado grają jasno a raz ciemno, raz za dużo basu a potem za mało :). Ty @Alucard zdaje się masz Headonica? Nie jest to zbyt chudo grający wzmacniacz do Grado?

Nic nie musi uwypuklać, ma mieć solidną podstawę basową i trzymać wszystko za mordę, kontrowac ich skrzekliwość. Nie wiem co tam Michał wymodził w tym Hedonicu ale ten był robiony na zamówienie wg moich wytycznych i został zrobiony zeby ogarnąć ciężkie granie. Twórca wiedział czego oczekuję, znał repertuar i cały tor od źródła po kabelki.  Ewidentnie chudo nie jest. Zmianę czuć szczególnie po przesiadce z telefonu, z którego takie RS2e grają totalnie płasko i chudo, na torze pojawia się głębia, obciążenie, masa. Ale czy takie mięcho takie naprawdę dosadnie? No cóż, ujmijmy to tak - to grado. To nie są słuchawki do rzucania mięchem ;)
 

Wrzucam sobie taki kawałek, naprawdę tu żadnej chudości nie ma. Nawet względem DT150. Więc wystarczająca rekomendacja.   Zostaje jeszcze kwestia ułożenia się i dopalenia samych słuchawek. Ten aspekt zyskuje w miarę jak pograją i góra się ułoży razem ze średnicą.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.