Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
14-07-2019, 10:53
Grados are the headphone equivalent of old British sitcoms – you either get them, or you don’t. Fortunately, I get them… and my favorites so far are the Grado RS1.
 
I own what are known in these parts as “Buttonless RS1s.” These headphones are sort of an intermediate step between the classic RS1s with buttons on the grills and today’s RS1i model. They have beautiful dark wood cups and appear to suffer from none of the casualness of build that some Grado products exhibit. These are distinctive, attention-getting headphones – nearly every visitor to my headphone room comments on their unique appearance.
 
But headphones are, of course, for listening, not just ogling. In this area, the RS1 delivers everything you’d want from a Grado product. That trademark immediacy – the kind of vibrant “slam” Grado owners covet – is in ample supply, but without the harshness and occasional sibilance that sometimes taint the sonic signature of less expensive Grados. The midrange is simply beautiful – this is truly where these cans excel. And while the RS1 will never be called bass-heavy in the fashion of some headphones, they nevertheless provide clear and abundant bass that reaches quite deep and remains under tight control.
 
If I weren’t a compulsive experimenter and upgrader, I could very easily get by with just my RS1s and a nice tube amp (I like Mapletrees) on my headphone desk. Though more expensive cans may come and go, I honestly can’t foresee a day when I don’t own a pair of Grado RS1s to quench my thirst for that unmistakably Grado sound.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5885
  • Ekspert
14-07-2019, 12:06
Zylem z GS1000 ponad 10 lat, jak ktos ma checi to zbuduje synergiczne zestawienie z wieloma klasowymi sluchawkami bo taki powinien byc proces (czesto kosztowny) zamiast napierdalac co roku nowe sluchawki. Teraz dopadlem ATH i wydusze z nich maksa, nie kupie RAAL czy nowych Abyss tylko wlasnie dopieszcze system pod te jedne i wiem, ze osiagne znacznie lepszy efekt, na mojego nosa, dzwiek skonczony, nie ustepujacy calosciowo wymienionym, wliczajac w to nowego Orfeusza (choc technicznie slabszego od RAAL).

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
14-07-2019, 12:39
Aktualnie mam RS2e i PS500e więc ciężko by mi było to dusić, bo da się o wiele lepiej. U mnie najpierw niestety duży wydatek na nowe słuchawki :( PS2000e albo D8000, które to jeszcze nie wiem, na szczęście nie muszę teraz wybierać. A może jednak Utopie? ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
14-07-2019, 12:47
Nie to żeby na RS2e się nie dało słuchać muzyki. Słucha się super :) Ale człowiek jak to człowiek zawsze chce więcej. Wiecznie nienapasiony dobrocią i jakością głośniczków na kijku jak tu jeden kolega mówi :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
14-07-2019, 13:08
Korci mnei strasznie żeby RS1 dorzucić do kolekcji jednakowoż :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5885
  • Ekspert
14-07-2019, 13:42
Mnie bardziej kusi przejecie takich Sony MDR-10 do weryfikacji, ale to juz przeszlosc, celulozowe przetworniki sie obecnie degraduja nagminnie, nie bede wiec ryzykowal. Z drugiego konca cenowego chcialbym wyszukac hi endowe nauszniki w przyjaznym budzecie, stad sie zgodzilem na konfrontacje z Neumannami, ktorym wolna reka dzialania mogla sie przysluzyc lepiej niz reszcie koncernu spod szyldu Sennheisera, choc na papierze to bardzo prosciutkie sluchaweczki.

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
14-07-2019, 14:18
Ty już lepiej nie przejmuj tych Sony bo akurat słuchawki teraz złapały kopa znowu, trzeba szukać nowych alternatyw, jak źródeł energii. A nie w starocie się pchać. W sumie ja sam słucham na reliktach przeszłości, no ale fajnie się słucha to nie narzekam ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

majkel

  • 7476 / 5885
  • Ekspert
14-07-2019, 15:22
Aktualnie mam RS2e i PS500e więc ciężko by mi było to dusić, bo da się o wiele lepiej. U mnie najpierw niestety duży wydatek na nowe słuchawki :( PS2000e albo D8000, które to jeszcze nie wiem, na szczęście nie muszę teraz wybierać. A może jednak Utopie? ;)
Nie kupuj D8000. Na podstawie internetowych poszlak oraz własnych odsłuchów tego samego egzemplarza w odstępie kilku miesięcy mam podstawy twierdzić, iż nie trzymają one brzmienia, a to późniejsze jest znacznie niższych lotów niż na początku. Coś jak Denony D7100, tylko z wyższego pułapu spadają. Była już historia na innym forum, że ktoś oddał ex-demo, bo nie tak grało jak sobie wczytał słuchający. By poczekał trochę, to by miał to samo, co te ex-demo. No i jeszcze - jak wytłumaczyć, że producent wypuszcza nową rewizję? Inna szata kolorystyczna to IMHO maskarada, po prostu zrobili re-design przetwornika, żeby się nie "męczył" wraz z przebiegiem, ale na razie jeszcze trzeba wyprzedać zapasy starych. Przecież nie każdy wychwyci te zmiany, zmieniając w międzyczasie kable i wzmaki.

majkel

  • 7476 / 5885
  • Ekspert
14-07-2019, 15:26
Zylem z GS1000 ponad 10 lat, jak ktos ma checi to zbuduje synergiczne zestawienie z wieloma klasowymi sluchawkami bo taki powinien byc proces (czesto kosztowny) zamiast napierdalac co roku nowe sluchawki. Teraz dopadlem ATH i wydusze z nich maksa, nie kupie RAAL czy nowych Abyss tylko wlasnie dopieszcze system pod te jedne i wiem, ze osiagne znacznie lepszy efekt, na mojego nosa, dzwiek skonczony, nie ustepujacy calosciowo wymienionym, wliczajac w to nowego Orfeusza (choc technicznie slabszego od RAAL).
Tak samo podchodzę z moimi T90, przy czym szlifowanie toru odbywa się także wewnątrz i na zewnątrz słuchawek. Inne pady, inny kabel, tłumienie w środku, odtłumienie po stronie ucha, ingerencja w elektrykę nie mająca na celu kształtowania pasma, tylko rozwiązanie "wyższych" problemów - i co który konkurent nie podejdzie, to musi się oddalić natychmiast lub po niedługim czasie.
Obwąchałbym PS2000e i Meze Empyrean.

Synthax

  • 2323 / 4104
  • Ekspert
14-07-2019, 17:14
Zylem z GS1000 ponad 10 lat, jak ktos ma checi to zbuduje synergiczne zestawienie z wieloma klasowymi sluchawkami bo taki powinien byc proces (czesto kosztowny) zamiast napierdalac co roku nowe sluchawki. Teraz dopadlem ATH i wydusze z nich maksa, nie kupie RAAL czy nowych Abyss tylko wlasnie dopieszcze system pod te jedne i wiem, ze osiagne znacznie lepszy efekt, na mojego nosa, dzwiek skonczony, nie ustepujacy calosciowo wymienionym, wliczajac w to nowego Orfeusza (choc technicznie slabszego od RAAL).
No, właśnie robię to z AKG K240 Studio... osiągnąłem wcześniej Apallachy z DT150 w ciągu 7 lat.

nsk

  • 549 / 4855
  • Ekspert
14-07-2019, 17:40
Ta nowa wersja D8000 ma chyba tylko inne pady, inne materiałowo i dziurkowane co pewnie odchudza dodatkowo granie. W zestawie od razu dorzucają od razu srebrny drut i etui. Ot taka przynęta, aby złapać kupców z rynku pro :).

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
14-07-2019, 19:44
"zrobili re-design przetwornika, żeby się nie "męczył" wraz z przebiegiem, ale na razie jeszcze trzeba wyprzedać zapasy starych." - Majkel

Bardzo nieładnie z ich strony :(
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

nsk

  • 549 / 4855
  • Ekspert
14-07-2019, 20:43
Jakbym miał strzelać to raczej wątpię, aby zrobili jakiś redesign. Natomiast możliwe jest, że coś tam się psuje po jakimś czasie, bo one mają sztucznie wyciągniętą górę, aby nie było ona zgaszona względem konkurencji i ludzie narzekali, że membrana uderza chyba o magnes przy dużych głośnościach. Może kiedyś zrobią przetwornik jak w YH-1000 i już pasmo na górze nie będzie tak zanikać i nie będą musieli podbijać.

Sekator

  • 447 / 3303
  • Zaawansowany użytkownik
15-07-2019, 06:50
Natomiast możliwe jest, że coś tam się psuje po jakimś czasie, bo one mają sztucznie wyciągniętą górę, aby nie było ona zgaszona względem konkurencji i ludzie narzekali, że membrana uderza chyba o magnes przy dużych głośnościach.
Za taką cenę dwa głośniczki na pałąku nie powinny mieć żadnych wad. Jest to zwykłe dziadostwo i olewanie klienta, albo wręcz uważanie go za idiotę i jelenia który kupi wszystko byle sprzedać ładną bajeczkę wraz z produktem. Takie wady to mogą mieć jakieś słuchaweczki za stówkę.

majkel

  • 7476 / 5885
  • Ekspert
15-07-2019, 10:08
No nie, dla mnie to nie jest olewanie, a raczej reakcja na zwroty. Jeśli podeszli do tematu na poważnie, jak mniemam, to powinni coś zaradzić tej postępującej degradacji. Inna sprawa, czy skutecznie. Póki co - na pewno nie jawnie. ;) Denon poradził sobie inaczej - wypuścił całkiem nowy model słuchawek.