Audiohobby.pl

Fanklub Grado

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
18-03-2019, 09:35
No no, teraz dają packaging jak przy słuchawkach za 500zł!

:-)
« Ostatnia zmiana: 18-03-2019, 09:38 wysłana przez -Pawel- »

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
18-03-2019, 12:58
No ale postęp :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
18-03-2019, 22:19
Ależ się PS500e rozbujały. Chyba Headonic się też wygrzał bo GS1000 się poprawiło, a mało grały ostatnio. Dostały GS1000 jakiejś gęstości i spójności, PS500 podobnie. Nie pamiętam tego zdecydowanie. Nie wiem tylko ile godzin pyklo Hedonicowi bo nie liczyłem. Ciekawe czy Michał taki właśnie efekt zamierzył jak składał wzmacniacz. Jeszcze dwa tygodnie temu na tej samej głośności PS500 grały bardziej cienko i męcząco.

PS500e to wariactwo jak to się nareszcie wszystko zaczęło wygrzewać jak trzeba. Paweł, jak Twoje stare RS1 grają jeszcze bardziej porywczo to Ty się musisz trzymać fotela u siebie. Ponoć gigantyczne słuchawki od Grado to limitowane PS1. Ale nie do znalezienia na wtórnym. Nigdzie nie ma.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
18-03-2019, 22:38
Ależ się PS500e rozbujały. Chyba Headonic się też wygrzał bo GS1000 się poprawiło, a mało grały ostatnio. Dostały GS1000 jakiejś gęstości i spójności, PS500 podobnie. Nie pamiętam tego zdecydowanie. Nie wiem tylko ile godzin pyklo Hedonicowi bo nie liczyłem. Ciekawe czy Michał taki właśnie efekt zamierzył jak składał wzmacniacz. Jeszcze dwa tygodnie temu na tej samej głośności PS500 grały bardziej cienko i męcząco.

PS500e to wariactwo jak to się nareszcie wszystko zaczęło wygrzewać jak trzeba. Paweł, jak Twoje stare RS1 grają jeszcze bardziej porywczo to Ty się musisz trzymać fotela u siebie. Ponoć gigantyczne słuchawki od Grado to limitowane PS1. Ale nie do znalezienia na wtórnym. Nigdzie nie ma.
Powolne dojrzewanie mojej konstrukcji to nie jest efekt zamierzony, co najwyżej konsekwencja zjawisk fizycznych, jakie zachodzą w elementach wzmacniacza tudzież punktach łączeń i lutowań. Wydaje mi się, że powyżej 150 godzin nie będzie się nic działo istotnego, ale doszedł ostatnio element, którego historii długodystansowej nie znam, i być może to jest to. Chodzi o kondensator elektrolityczny w zasilaniu, który na pewno się wygrzewa, bo porównywałem taki z parotygodniową historią ze świeżym, ale kiedy on się całkowicie stabilizuje brzmieniowo, to nie wiem. Ale wiem, kto może wiedzieć. ;)

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
18-03-2019, 22:57
Cały problem jest w tym że nie liczyłem tych godzin i teraz w sumie gówno wiem. Wygrzewał się razem z PS500 i GS1000 po drodze jakby. Zauważyłem że coś zaczęło pękać w brzmieniu jakieś dwa tygodnie temu i po przygodach z SR225 już wiedziałem co się dzieje. To się działo z PS500. Ale to coś dodatkowego słyszę powiedzmy od paru dni. Generalnie szyk ten sam - można dawać głośniej bez zmęczenia i przetwornik lepiej przenosi dynamikę, przekaz jest równiejszy. Gdyby GS1000 nie dostały czegoś podobnego ot tak, powiedziałbym że to tylko PS500 się dotarły. O coś tu jeszcze musi chodzić. Tylko pomysły mi się skończyły. Chyba trzeba pokatować GS1000 jeszcze  i zobaczyć o co tu chodzi.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
18-03-2019, 23:06
Zmiany pogodowe i nastrojowe, tez tak czasami mam, a wowczas sprzet gra inaczej ;')

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
19-03-2019, 07:21
Będę sprawdzał to teraz na przestrzeni paru dni i się sprawa wyjaśni czy to placebo pogodowe. Chociaż aura za oknem do kitu.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
19-03-2019, 10:24
Jest kilka czynnikow, wilgotnosc, temperatura (Grado potrafia wowczas wariowac, GS1000 mialy okresy tluste i chude, na przemian, przez lat 10), no i najwazniejsze, nasze samopoczucie, jak mozg jest mocny to wszystko gra lepiej bo robimy pol roboty za sprzet.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
19-03-2019, 11:06
W związku z tym mam pytanie. Oszukujemy samych siebie czy sprzęt oszukuje nas?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
19-03-2019, 11:09
Moim zdaniem muzyka sama z siebie przyjemniej gra na emocjach gdy jesteś w dobrym nastroju.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
19-03-2019, 11:21
W związku z tym mam pytanie. Oszukujemy samych siebie czy sprzęt oszukuje nas?

Ujme to tak, IDEALNY sprzet i nagranie odtworzy muzyke w tak przystepny technicznie sposob, ze nasz umysl skupi sie wylacznie na absorbowaniu muzyki.

Wracajac do rzeczywistosci, kazda elektronika i realizacje, maja mniejsze/wieksze ulomnosci, ktore nasz mozg bedzie sobie interpolowal i poprawial na biezaco, im mniej wysilku musi w to wlozyc (lepsze graty/nagrania) tym sie rzadziej bedzie meczyl, wiec i satysfakcja z odlsluchu powinna trwac dluzej i czesciej wystepowac.

Jak mamy parszywy nastroj i kondycja psychofizyczna mocno kuleje, wowczas...nie trzeba chyba tlumaczyc ;'))

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
19-03-2019, 20:33
Mi rano przy kawie wszystko gra dobrze. Ale najlepiej gra w samotny piątunio po kilku piwach. Dlatego szukam samotnych wieczorów piątkowych.

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
19-03-2019, 20:45
Cały problem jest w tym że nie liczyłem tych godzin i teraz w sumie gówno wiem. Wygrzewał się razem z PS500 i GS1000 po drodze jakby. Zauważyłem że coś zaczęło pękać w brzmieniu jakieś dwa tygodnie temu i po przygodach z SR225 już wiedziałem co się dzieje. To się działo z PS500. Ale to coś dodatkowego słyszę powiedzmy od paru dni. Generalnie szyk ten sam - można dawać głośniej bez zmęczenia i przetwornik lepiej przenosi dynamikę, przekaz jest równiejszy. Gdyby GS1000 nie dostały czegoś podobnego ot tak, powiedziałbym że to tylko PS500 się dotarły. O coś tu jeszcze musi chodzić. Tylko pomysły mi się skończyły. Chyba trzeba pokatować GS1000 jeszcze  i zobaczyć o co tu chodzi.
A może po prostu się wyspałeś? :)
Albo przebywasz w bardziej cichym otoczeniu które mniej męczy Twoje uszy w ciągu dnia...

Nie dajcie się zwariować temu wygrzewaniu. Ten sprzęt jest bardziej stabilny niż nasza percepcja.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
20-03-2019, 01:10
Wygrzewanie się słuchawek Grado jest faktem i jestem tego pewny. Obserwowałem te słuchawki zbyt długo, 3 pary, na przestrzeni roku regularnego użytkowania. Każde na swój sposób ale w sumie ostatecznie podobnie. Z jazgotu robiło się po dłuższym czasie ułożenie przekazu i można bylo słuchać głośniej bez zmęczenia. Klasyka niewygrzanych Grado - daj głośniej, zostań zmieciony przez wszystko powyżej 2khz.

Ogólnie z percepcją mam taki problem że po prostu na czym by nie słuchał, to mam takie dni, ze czasem wsysa cały bas i zostaje tylko jakaś dręcząca góra. Te wszystkie dzwoneczki, przeszkadzajki, detale tak mi urągają. Mam pod blokiem szkołę. Nieraz tak mi przeszkadza jak dzieci mają jakąś wycieczkę bo zbierają się na tym placu i krzyczą. A to ktoś odkurzaczem w chacie jeździ, a to huk w pracy,a to miejski gwar, a to autobusy startują z przystanków z rana itd itd. Nieraz aż w głowie dzwoni i świszczy w uszach. Nie toleruję jakiegoś darcia mordy, patologii i kłótni w ogóle. Śpię w zatyczkach do uszu. Lubię ciszę i spokój, chyba się kiedyś przeprowadze na okoliczną wioskę jak będzie możliwość. Potrzebuję słuchawek szybkich i agresywnych w naturze żeby przekazać wszystko jak trzeba, ale z jakby spiłowanymi krawędziami, podającymi dźwięk w niemęczący sposób. Kultura ale z takim jump factorem na raz. D8000 i prawdopodbnie PS2000, bohaterowie na których nei zasłużyłem a których potrzebuję ;)

Ostatnio jeden znajomy opowiadał jak jego kolega i żona zostawili mieszkanie w Warszawie, w centrum, kupili domek pod lasem. Wyjechali bo powiedzieli że jeszcze chwila dłużej i zwariują w tym pierdolniku. Teraz mają taką piękną ciszę. Ostatnio jak byłem we Wrocławiu to pomyślałem że takiego pierdolnika co tam jest to dawno nie widziałem. Jak ktoś jest z dużego miasta, powiem krótko - szanuję. Ja już bym u psychiatry siedział. Moje pipidówa ma ledwo 15 000 mieszkańców i ledwo daję radę.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.