Audiohobby.pl

Fanklub Grado

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
08-12-2018, 19:38
Ja już jestem zadowolony bo miesiące na nie polowałem :-)

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
08-12-2018, 20:00
Ja mam ochotę dołączyć do kolekcji pierwsze PS500 bez literki :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
08-12-2018, 20:01
Są za 1250zł na ebay teraz :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
08-12-2018, 20:28
Słuchałem kiedyś na nich Sentenced i bardzo mi się podobało. Nie miały tej duszy co "drewniaki", ale ostro dawały do pieca ;-)

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
15-12-2018, 11:54
Update do GS1000e - słuchawki się trochę rozegrały ale przetwornik GS1000 to znacznie bardziej wymagająca bestia w stosunku do małych. Zmiany następują wolno, ciężko go złamać i przechodzić na następne poziomy jakościowe przy danej głośności. Ostatnio kabel Qed Reference Quartz Optical wniósł w dźwięk znaczną poprawę względem złącza USB i kabla z zestawu. Słuchawki bębnią teraz gęsto i często na dużych poziomach głośności kiedy akuratnie nie słucham i leżą na biurku. Wygrzewanie jest podobne w gruncie rzeczy do małych. Można słuchać  na coraz większych głośnościach bez zmęczenia i robienia papki z sopranów. Z czasem stają się coraz bardziej muzykalne ale proces jest powolniejszy niż przy  SR225e.  Dobra wiadomość dla lubiących sopran jest taka że się cywilizuje i piłuje ale wciąż jest go dużo i jest widoczny, z nagrań jest wyciągane wszystko. Piotr Ryka pisał także o poszarpanym całościowo spektrum dźwięku które jest faktem. To również w miarę jak nabija się godziny, ustępuje.

Wygrzewam podobnie jak SR225e - najpierw grają na podobnym poziomie głośności do czasu aż nie przestają męczyć i wtedy daje się im do pieca. Następnie powrót do niższych głośności i sprawdzenie jak się ma wypełnienie, muzykalność i jazgot. Reakcja na potencjometr wygląda teraz tak po półtora miesiąca - przy kręceniu w prawo możemy nim kręcić odrobinę bardziej bo słuchawki nie reagują już tak strzelając z miejsca w górę dźwiękiem. Następuje stopniowa cywilizacja brzmienia. Czekam na dalsze efekty.

Jeszcze jedno pytanie do Gradofanów, które Grado powinienem dołączyć do kolekcji jako następne? PS500, RS1 albo RS2, stare PS1000, może któreś z nowych?
« Ostatnia zmiana: 15-12-2018, 11:55 wysłana przez Alucard »
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
15-12-2018, 12:12
Bezwzględnie HP1000 ;)

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
15-12-2018, 12:14
Pamiętaj Paweł, fotki. Czytałem ostatnio apropo RS1 krótki opis na Head Fi. Facet opisywał RS1 od pierwszego modelu aż po ostatni aktualny i zmiany w nich jeśli chodzi o wygląd, granie, kolor przetwornika. Jak znajdę to wkleję bo zapomniałem.

https://www.head-fi.org/threads/classifying-versions-of-the-rs1-your-guide-work-in-progress.420092/

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
15-12-2018, 12:28
Czyli też widziałeś to ;) Trochę tego było.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
15-12-2018, 20:30
Poradnik warto przeczytać zanim zakupi się jakieś starsze RS1 z "guziczkiem", aby nie przepłacić np za wersję "Late Friday". Ostatnio po ebay krążą dwa egzemplarze, jeden z nich w 10 krotnie zawyżonej cenie. Generalnie im starsze - tym lepsze wykonanie i brzmienie. Po 2000 roku zaczęły się pojawiać plastikowe elementy (na początku wszystko w RS1 było metalowe łącznie z końcówkami elementów trzymających muszle, a napisy L/R były złote), zamiast drewnianego etui pojawił się słynny pizza box. Później spadła jakość wykończenia (brak lakieru od środka muszli, odpryskujące napisy, farba na grillach itp).

Polecam też uważnie dobierać pady do roku produkcji. Nie wszystkie RS1 zagrają poprawnie i przyjemnie na bowlsach, ponadto flats są podobno znacznie wygodniejsze. Ale brzmieniowo pasują tylko do RS1 starszych. Jedyne znane źródło padów typu flats:

https://www.ttvjaudio.com/TTVJ_Flat_Pads_for_Grado_Headphones_p/aat0000100.htm
« Ostatnia zmiana: 15-12-2018, 20:36 wysłana przez -Pawel- »

fallow

  • 6457 / 5862
  • Ekspert
21-12-2018, 20:19
Ktos sluchal tego nowego wynalazku GS3000e? :)

Czy mi sie wydaje, czy jest to projekt GS2000e ale uzyto innego drewna?

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
22-12-2018, 15:53
Generalnie wyglądem to się nie różnią oprócz opasek i drewna wszystkie trzy modele serii statement, więc projekt niezmienny od pierwszych GS1000 :) Nie słuchałem ale co widać po zdjęciach tylko (plus impresje własne przy użytkowaniu SR225e i GS1000e) :

- wszystkie modele z dopiskiem E mają czerwone przetworniki niezależnie od serii, oprócz GS2000e , PS2000e i GS3000e, z czym że GS2000e i GS3000e mają niebieskie drivery a PS2000e dostało jakiś (najlepszy?) najnowszy, zupełnie inny, bez koloru

- starsze modele GS1000e mają czarne opaski, ale driver ten sam co nowsze z opaską brązową

- nowe Grado z czerwonymi driverami z pudełka brzmią zimno i nieprzyjemnie z potarganymi, wystrzelonymi sopranami, płaskim basem i potrzebują mnóstwo godzin z basową muzyką żeby zaczęły grać ciepło, z wypełnieniem i spokojem, porządkiem na górze

-drewno nie mówiąc już o samym cocobolo wydaje się zmieniać  i w starszych wersjach GS2000 i GS1000 wydaje się ciemniejsze (jak w GS3000e) ; cieżko powiedzieć czy zachodzą non stop jakieś zmiany w procesie obróbki muszli czy po prostu nowe sztuki są jasne a drewno ciemnieje z czasem
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

fallow

  • 6457 / 5862
  • Ekspert
22-12-2018, 23:37
Jest tego trochę więcej, co dodatkowo denerwuje lub nie - w zależności od perspektywy zabawę z Grado.

- Rózny projekt muszli pod stare i nowe drivery (inna średnica) - co implikuje nowy projekt muszli
- GS1000, GS1000i to driver z cewką z innej miedzi
- Driver GS1000e jest już zupełnie inny
- PS1000, PS1000i, PS1000e - podobnie
- Rózne okablowanie w wersji standardowej, i, e.
- Różny klej co również przekłada się na walory soniczne
- Drewno w obrębie wersji - standard, i, e również w różnych okresach jest rozbieżne
- Zidentyfikowałem przynajmniej 3 rodzaje padów dla wersji Statement
- Różna gęstośc grilla w GS vs PS co przekłada się na inne ciśnienie wewnątrz komory, większe dociążenie w PS i większą zwiewność w GS
- w końcu kolory nowych driverów ponoć też o czymś tam świadczy

---

Tak czy siak, pytanie pozostaje aktualne, jeżeli ktoś ma jednoznaczą odpowiedź ;)))

A najlepiej jak by ktoś słuchał.

PS. Co trzeba zrobić aby oni w końcu zaczeli montować gniazda dla swoich kabli? Pytam jako fan grado na miłość i nie miłość.

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
22-12-2018, 23:42
Jak to co zrobić? Samemu sobie trzeba przerobić słuchawki, jak na tych filmikach na youtube :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

fallow

  • 6457 / 5862
  • Ekspert
22-12-2018, 23:47
Płacąc 1800 USD za sluchawki wolalbym jednak mieć już przerobione :)) mogę sobie przerobić sam ale stracę gwarancję. Mogą mi to zrobić w ramach gwarancji jedynie w Moon Audio, którzy to oficjalnie nie mogą sprzedawać do PL bo dystrybutorem jest Audiosystem.

Samuel

  • 117 / 3991
  • Aktywny użytkownik
23-12-2018, 10:40
z kilku dosłownie zamieszczonych w necie recenzji/opinii wynika, że gs3000e są ciemniejsze i barwowo cieplejsze w porównaniu do gs2000e (co za tym idzie rzecz jasna 1000e); poza ps2000e, których nie słuchałem przypuszczam, że te by mi siadły najbardziej; ps-y odrzucam od razu ze względu na walory użytkowe.
w grado jest jednak tyle problemów, że trzeba być naprawdę audiofilem na dobre i na złe, żeby zdecydować się na ich zakup.
Profesjonalnych i wiarygodnych opinii na ich temat w zasadzie brak; dostępność jest bardzo ograniczona - zwłaszcza nowych modeli (o limitowanych edycjach nie wspomnę). A i odsłuch nowych niewiele daje, bo faktycznie jest tak i dotyczy to także serii e, one się zmieniają dużo z wygrzaniem, a na początku jest bardzo słabo, zwłaszcza jak przed chwilą lub za chwilę posłucha się innych słuchawek z przedziału 5-10 tyś; wtedy człowiek puka się w czoło i mówi sobie, że z tej ceny gradosów jedno zero powinno zniknąć.
no, jak się czasem na to wszystko popatrzy to przypomina to upór konstruktorów samochodów, którzy na siłę montują silnik z tyłu, bo ich pradziadkowie tak robili i przyklejenie im nad łóżkiem zdjęcia pary koni postawionych przed powozem, a obok zdjęcia z końmi za nim nic nie daje. Niestety grado to nie porsze.