Audiohobby.pl

Fanklub Grado

lancaster

  • Gość
15-05-2016, 14:42
Samuel, obu. Obok siebie wisialy na stojakach

lancaster

  • Gość
19-05-2016, 08:34
Bardzo zdawkowo pisalem, a napisze kompletniej a co mi tam :-)

Na jednym z kilku stoisk ze sluchawkami nowe GS1000 i 2000 wisialy obok siebie, obok nich 325 i jeszcze jeden model nie przypadly do gustu  brzmienie moim zdaniem jednoczesnie rachityczne i ciemne. Wlasnie jako wątle odbieram brzmienie wiekszosci Grado. Przynajmniej do tej pory tak wyglada bilans.
PS1000 grajace poteznym (moim zdaniem sporo podkreconym) dolem pasma wymykaja sie temu schematowi na pewno ale to jakby nieco z deszczu pod rynne. Przynajmniej dla mnie,
Opinia przypominam czysto subiektywna, nie bede dyskutowal z tekstami jak drzewiej bywalo typu "a bo prad za rzadki miales albo nie slyszysz baskosci".
W kazdym razie z Gradosow sluchanych w Monachium dluzej zatrzymalem sie nad GS2000 wlasnie. Przelaczane kilkukrotnie bez 2 zdan dla mnie lepsze od 1000-ek. Nie graja moze ciezko i z jakims imponujacym miechem, natomiast wokale maja cialo, nie sa bytami eterycznymi, to juz nie byl seans u Bławackiej tylko wysycone barwne granie z cialem.
Mocno Maxowi polecam, jesli podobaja sie 1000-ki, 2000 w mojej opinii nei stracily na przestrzeni ktora w Grado ogolnie uwazam jest bdb, nie stracily na lekkosci grania, ale tym razem lekkosc nie wynika z wydelikacenia tylko ze swobodnego podania muzy. GS1000 nie nazwalbym jeszcze sluchafonami pełnomięsnymi, ale sa na tyle ciekawe moim zdaniem ze spokojnie bym przytulil na dluzej i moze kiedys mi cos odbije o ile firmie nie przyjdzie go glowy "ulepszyć".

Sluchalem ich dosc dlugo, na imprezie bylem cale 4 dni, 3-go dnia mialem juz ogolnie takie ziewanie ze chetnie sluchalem sluchawek dluzej nawet :-)

Moze to nie pod fanclub Grado, ale obok Grado wisialy niepozorne cenowo rumunskie sluchawki firmy Maze ktore kupie raczej na pewno. Po pierwsze za dxwiek, zamkniety typ budowy i rozsadna cene (300Euro) Sa to sluchawki ktorych sluchalem bodaj najdluzej. W mojej opinii sa bez 2 zdan lepsze od GS1000, czy lepsze od GS2000? Pod wzgledami ktore mnie interesują zdecydowanie tak. Minusem jest to ze maja skromniejsza scene i troche mniejsza precyzje. Z czego precyzji musialem sie doszukiwac na zasadzie "dowal sie" a przestrzen faktycznie mniejsza.
Cala reszta czyli dynamika, bezposredniosc przy jednoczesnym niemeczacym charakterze jak dla mnie polke wyzej od GS2000. Po prostu bardziej jak z Maze odbieram muzyke na żywo, na odleglosc sa sporo lepsze od moich DT990E, wydaja sie jednak mniej wygodne. Pytanie czy po godzinie nie irytuja pozostanie nierozstrzygniete dopoki nie zrobie takiego testu. Ponoc ma byc niebawem distro w Polsce. Ciekawa rzecz, jak bedziecie mieli okazje posluchac dajcie znac jak Wasze wrazenia. Sluchawki sa 32ohm czyli spelniaja wszystkie moje kaprysy "laptopowe".

Max

  • 2204 / 5362
  • Ekspert
19-05-2016, 09:53
Brzmi zachęcająco.
A co z tym ocieraniem się przetworników o uszy i większym ciężarem ?
Wielkim atutem GS-ów jest ich bezkonkurencyjna wygoda. Byłoby fatalnie, gdyby coś tu w nowych faktycznie spaprano.

lancaster

  • Gość
19-05-2016, 10:08
dupa tam z ocieraniem, nic nie zauwazylem, albo mam takie male zgrabne uszka ;-)

lancaster

  • Gość
19-05-2016, 10:16
szerze pod wzgledem komfortu gs1000 ktory oceniam wysoko gs2000 sa....identyczne.
zakladajac jedne po drugich roznice tylko dxwiekowe jak dla mnie.

lok

  • 432 / 5868
  • Zaawansowany użytkownik
19-05-2016, 13:46
A to nie jest tak że zmienili tylko rodzaj drewna na obudowę. Odświeżyła się trochę sprzedaż. Ruch w interesie i już można jeszcze drożej sprzedawać produkt.

Max

  • 2204 / 5362
  • Ekspert
19-05-2016, 14:18
A to nie jest tak że zmienili tylko rodzaj drewna na obudowę. Odświeżyła się trochę sprzedaż. Ruch w interesie i już można jeszcze drożej sprzedawać produkt.

Sugerujesz, że kolega lancaster pisząc, że słyszy wyraźną różnicę, buja lub coś mu się wydaje ?

lok

  • 432 / 5868
  • Zaawansowany użytkownik
19-05-2016, 14:21
Pewnie mu się wydaje on ma "takie male zgrabne uszka" :)

4m

  • Gość
19-05-2016, 14:27
A to nie jest tak że zmienili tylko rodzaj drewna na obudowę. Odświeżyła się trochę sprzedaż. Ruch w interesie i już można jeszcze drożej sprzedawać produkt.

Prawdopodobnie ulepszenie konstrukcji zawdzięczamy postępowi technicznemu - na magazynie stary zapas drewna na muszle się skończył, więc kupili nowe drewno, tańsze... A więc nowy model i nowa cena :)

lok

  • 432 / 5868
  • Zaawansowany użytkownik
19-05-2016, 16:23
4m
No właśnie chciałbym aby tak nie było....:)

lancaster

  • Gość
19-05-2016, 17:05
Krystian GS1000 graja tak jak je pamietam czyli cos tam fajnego jest ale nie dla mnie, a GS2000 niby podobnie ale miecha i koloru sporo wiecej, przy okazji bas nie jest przewalony jak w PS. Ze wszystkich GRado jakie do tej pory sluchalem te ewentualnie, w drodze wyjątku i z doplata ze strony sprzedawcy są do wzięcia ;-)


Sami posluchajcie, opowiesci zostawmy na poxniej :-)

mikee apg

  • 1 / 2828
  • Nowy użytkownik
01-07-2016, 15:04
Witam od kilku miesiecy jestem szczesliwym posiadaczem sr 325i.To moje pierwsze Grado.Jestem szczerze oczarowany sposobem prezentacji muzyki przez te dosc starodawnie wygladajace sluchawki.Zastanawiam sie nad siegnieciem po ktorys z wyzych modeli.Co polecacie?Ps:GSy serio sa tak bardzo awaryjne?Ktore z wyzszych modeli maja najlepszy stosunek "wrazenia odsluchowe" do ceny?Pozdrawiam i jeszcze raz witam serdecznie!!!!

soundchaser

  • 12 / 2835
  • Nowy użytkownik
06-07-2016, 10:18
Witam,

czy ktoś z Was mógłby mi opisać różnice brzmieniowe między słuchawkami Grado serii Prestige SR:
325, 325i, 325is i 325e?

I jeszcze jedno - czy słuchawki Grado GS-1000 to znacząca progresja w dźwięku w stosunku do serii Prestige, czy raczej kosmetyczna?

asmagus

  • 4439 / 5414
  • Ekspert
07-07-2016, 09:36
Jako swego rodzaju antyfan grado, dźwiękowo podobały mi się jedynie PS1000 - to bardzo dobre granie. Nawet jednak w tym przypadku wg mnie dyskwalifikuje je wykonanie. Nowe odsłony wydają się być poprawiane, w serii "e" jest nawet nowy klej zastosowany (wow ;-) więc może z czasem zweryfikuję swe odczucia.

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
06-04-2018, 16:15
Nigdy nie mysaem o Grado ale jakby zagraly na poziomie DT990E temat do rozwazenia.

Grado potrafią zagrać na poziomie DT990E. Pamiętasz jak pisałem o porównaniach do PS1000? ;-) Powaga, seria Grado SR oraz RS to nieco inna szkoła, DT990 grają właśnie na modłę PS1000 z jasnym i ciepłym brzmieniem, ale bez takiej fajnej średnicy, do której to większość Grado potrzebuje mega - lampowego brzmienia po stronie toru lub specyficznej synergii na poziomie amp-słuchawki, aby ukazać swój czar, a nie zniechęcić po kilku minutach.