Audiohobby.pl

Fanklub Grado

grisza_1982

  • 389 / 5328
  • Zaawansowany użytkownik
10-05-2010, 23:09
>> -Pawel-, 2010-05-10 23:04:01
>> grisza_1982, prawdziwe łupnięcie i potęgę basu to ja usłyszałem dopiero na GS1000i po 200h grzania :)

Nie wiem czy zauważyłeś, ale słowo -potęgę- w kontekście KPP wpisałem w cudzysłów :)
 

-Pawel-

  • 4739 / 5655
  • Ekspert
10-05-2010, 23:23
@grisza_1982, zauważyłem, chciałem tylko opisać jak ja widzę tą potęgę żeby był kontrast w całości dyskusji czy jakoś tak :))

@Dawid, ja też nie lubię Grado za te ceny :D Możesz sobie jeździć po nich do woli mnie to nie rusza :) Zakładam na uszy GS i nie muszę wcale czytać o ich super świetności żeby sobie poprawić humor, wystarczy, że wciskam "Play" i jest cool. Nawet na tym biednym E-MU ;))

W sumie stary Dżonny trochę nabija ludzi w butelkę bo filozofia budowy tych słuchawek jest niezwykle prosta. Dać dobry przetwornik, włożyć w prostą obudowę i maksymalnie wytłumić rezonanse projektem obudowy i umieszczeniem przetwornika. Ale rezultaty jakie tą metodą osiąga są niesamowite. Przynajmniej dla tych ludzi z małymi i prostymi wymaganiami odnośnie brzmienia :)))

kopaczmopa

  • 786 / 5990
  • Ekspert
10-05-2010, 23:24
a kto powiedzial ze muzycy musza byc autorytetami

bas GS1000i w porownaniu do innych Grado owszem jest mocny ale wypelnienia nie ma.

Ze ludzie lubia bas to nie ma co sie dziwic, jak mozna sluchac hip-hopu np. bez basu nie z racji ze go nie ma w nagraniu ale z racji ze sluchawki nie daja rady...?

ciekawosc brzmienia

grisza_1982

  • 389 / 5328
  • Zaawansowany użytkownik
10-05-2010, 23:27
>> Dawid-SS, 2010-05-10 22:57:47
... KPP uważają ze grają one zajebiście dlatego że mają basu tyle że az niemożliwe, a przy tym wyglądają niepozronie jak chińskie zabawki....

Autentyczna sytuacja u mnie w pacy, w momencie kiedy słuchałem na pożyczonych KPP. Wchodzi kolega (zupełnie nie związany z jakąkolwiek muzyką), patrzy na mnie i mówi:
" Fajne słuchawki, sam je zrobiłeś ?" :)

-Pawel-

  • 4739 / 5655
  • Ekspert
10-05-2010, 23:30
Dobrze mieć w zanadrzu takie KPP zawsze można zrobić dobre wrażenie na kolegach :) Później gadają:"Tak to ten co ma te zajeb*** słuchawki" :) Ciekawe na które najlepiej się wyrywa laski? :D Fallow coś kiedyś wspominał o Denonach :)

Rolandsinger

  • 2894 / 6051
  • Ekspert
10-05-2010, 23:33
>>Ciekawe czy opinie by się zmieniły po kilkutygodniowych odsłuchach owych słuchawek<<

Ba! U niektórych te opinie zmieniały się nawet pod wpływem mojej sugestii, że audiofile cenią nade wszystko detal i "powietrze" w nagraniach co uzyskuje się poprzez wywalone w kosmos wysokie  i wyższe-średnie tony. Osoby takie zauważały wprawdzie, że np. rock męczy przy takim postawieniu sprawy, ale...jeśli tak uważa autorytet tj. audiofyl, to trzeba cierpieć.

Oczywiście prawda, jak to ma w zwyczaju, jest gdzieś pośrodku: KPP są znakomite, ale z dziury takiego Cambridge Audio, który skądinąd sprawia, że na Grado RS-1 wystarczy jeden numer odkręcony na 1/6 głośności koncertowej np. G`n`R by bezpowrotnie uszkodzić sobie na tym zestawie słuch. Jeśli dodamy do sygnału kolorków, które z kolei potrzebują jak powietrza każde drogie Grado, to w KPP zaczyna się mulenie i zalewanie basem. Oczywiście posiadacze szczegółowych słuchawek zazwyczaj nie mają dostępu do takich źródeł jak CA, stąd ich ocena KPP jest tak skrajnie fałszywa. Na Beresie czy z iRivera E10 to wręcz ich słuchać nie można, tymczasem z iPoda Nano grają wybornie. Ale to nie przeszkadza tutaj wielu rozmówcom obrażać osoby lubiące te słuchawki.

Z drugiej strony, na przykład K701 do pewnego repertuaru będą znacznie lepsze od KPP czy 7509HD, ale to nie oznacza, że te drugie są generalnie do chrzanu, wystarczy dowolna płyta z mocniejszym beatem (elektornika, rock, żywszy jazz) i AKG dostają zadyszki.

Na te wszystkie rozterki jest jedna, prawie uniwersalna recepta: nabyć słuchawki grające pełnym i barwnym brzmieniem, ale dające jednocześnie maksymalną ilość szczegółów - to jest dla mnie definicja słuchawek wzorcowych. Jest wiele produktów spełniających te kryteria: Senki HD650, HD380, HD600, HD595 (dla miłośników wokali i adwersarzy "koncertowego" basu), Shure SRH840, Denony - większość modeli nausznych, AKG K370 i wiele innych.

_____________________________________

Śląski Festiwal Jazzowy przeniesiony na październik - kto będzie? -> Priv
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

grisza_1982

  • 389 / 5328
  • Zaawansowany użytkownik
10-05-2010, 23:36
>> -Pawel-, 2010-05-10 23:30:08
Ciekawe na które najlepiej się wyrywa laski? :D Fallow coś kiedyś wspominał o Denonach :)

Marka Denon, może być kojarzona i pewnie zbudziłyby zainteresowanie szczególnie u Pań patrzących na metki.
Patrząc na mnie w Grado, to co najwyżej pomyślałby że pożyczyłem słuchawki od dziadka ;)

Dawid-SS

  • 325 / 5642
  • Zaawansowany użytkownik
10-05-2010, 23:49
>> -Pawel-, 2010-05-10 23:23:18
Mnie też by to nie ruszało, wiem co słyszę i jak ktoś mówi inaczej to może troche mnie to wkurza, ale bądzmy tolerancyjni :)
>> kopaczmopa, 2010-05-10 23:24:31>>
HH to przykład całkiem ok ale zauważ jakie są ich nagrania, jakiej jakości. Wg mnie dno na maxa, całe szczęscie nie jestem facetem w spodniach po kolanka z sculandami czy jak się to nazywa.
>> grisza_1982, 2010-05-10 23:27:48
bo KPP to kawałek drucika plasiku i gąbeczek, u mnie w szkole pierwszy raz jak zobaczyli mnie z KPP na uszach to pytali CO TO? :)
>> Rolandsinger, 2010-05-10 23:33:31
"Na Beresie czy z iRivera E10 to wręcz ich słuchać nie można"
Proponuje posłuchać K26P od AKG i wtedy będziemy mogli mówić czy KPP są warte kasy :D
Roland, a co jak dla mnie HD595 to szajs ?:( Co z tym ich pięknem ?:( Całkowicie nie dla mnie słuchawki, pewnie dla coniektórych też.
>> grisza_1982, 2010-05-10 23:36:01
Od drwala :) Albo rzeźbiarza :) Ale kobieta mogła by powiedzieć żęś artysta:P Boś sam sobie zrobił takie muszleony :D

-Pawel-

  • 4739 / 5655
  • Ekspert
11-05-2010, 01:15
Przepraszam napisałem bzdurę. Wcześniej wspomniałem, że w GS jest mniej basu niż w SR325i. Niestety to przez tą gwałtowną "przemianę" miałem takie dziwne chwilowe odczucie, jest go oczywiście więcej i bardziej "kopie", jest bardzo skoncentrowany i niezwykle dynamiczny(oczywiście zwolennicy długich wybrzmień lub buczenia czy puffania powiedzą, że jest odchudzony, to tak dla ścisłości ;)). Odkryłem to dopiero teraz słuchając 2-way, które od SR325i miały basu więcej w bezpośrednim porównaniu, a od GS1000i jak się okazuje mają go mniej :) To tak dla sprostowania ;)

Rolandsinger

  • 2894 / 6051
  • Ekspert
11-05-2010, 01:45
>>w rzeczywistości nie są w stanie przekazać pełnej informacji o utworze<<

Ja słucham muzyki dla niej samej, więc ta pełna informacja o danym utworze mnie bardzo niewiele obchodzi.

Gdybym chciał badać jakość realizacji nagrań, szukałbym pracy w studio (re)masteringowym.

____________________________________

Śląski Festiwal Jazzowy przeniesiony na październik - kto będzie? -> Priv
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Dawid-SS

  • 325 / 5642
  • Zaawansowany użytkownik
11-05-2010, 08:38
Roland ale skoro słuchawki nie przekazują utworu w pełnym jego pięknie to troche nie halo do tego co napisales wczesniej o barwach itd... proponuje przerwac ten offtopic i znów mówić o słuchawkach GRADO.

Może dobrze byłoby otworzyć temat osobny, słuchwki naj mniej warte swojej ceny. Czy grado jest warte tych pieniędzy? To zalezy, od czego? od nas samych najbardziej :) Dla mnie gnoja ktory jeszcze nie zarabia w pełni słuchawki tej firmy są stanowczo za drogie, max na co mnie stać to 125 lub 325...do RS daleko.

Max

  • 2204 / 5547
  • Ekspert
11-05-2010, 09:08
>> kopaczmopa, 2010-05-10 23:24:31
a kto powiedzial ze muzycy musza byc autorytetami"

Mam wsrod znajomych muzyka grajacego w jednej ze slaskich orkiestr filharmonicznych. Sprzet byle jaki, kolekcja plyt oparta na zenujacym popie. Uprawia swoj zawod - dla niego jak kazdy inny.

HD650 > GS1000 ?? a moze GS1000>HD650 ??

Niekonczace sie dyskusje prowadzace donikad.
A prawda jest wyjatkowo nieskomplikowana. Zalozyc, posluchac i wybrac te, ktore mi najbardziej pasuja i daja najwieksza frajde.

fallow

  • 6457 / 6020
  • Ekspert
11-05-2010, 09:16
>> -Pawel-, 2010-05-11 01:15:07
Wcześniej wspomniałem, że w GS jest mniej basu niż w SR325i. Niestety to przez tą gwałtowną "przemianę" miałem takie dziwne chwilowe odczucie, jest go oczywiście więcej i bardziej "kopie", jest bardzo skoncentrowany i niezwykle dynamiczny(oczywiście zwolennicy długich wybrzmień lub buczenia czy puffania powiedzą, że jest odchudzony, to tak dla ścisłości ;)). Odkryłem to dopiero teraz słuchając 2-way, które od SR325i miały basu więcej w bezpośrednim porównaniu, a od GS1000i jak się okazuje mają go mniej :) To tak dla sprostowania ;)

fallow

  • 6457 / 6020
  • Ekspert
11-05-2010, 09:17
>> -Pawel-, 2010-05-10 23:23:18
W sumie stary Dżonny trochę nabija ludzi w butelkę bo filozofia budowy tych słuchawek jest niezwykle prosta. Dać dobry przetwornik, włożyć w prostą obudowę i maksymalnie wytłumić rezonanse projektem obudowy i umieszczeniem przetwornika.

Czy dobry on jest, Lord John tylko wiedziec moze. Z rubiezy odleglych ponoc kupuje je i tuning wlasny robi. Warte jest to tyle tylko, ile Ty sam zaplacic za to chcesz.

>> -Pawel-, 2010-05-11 01:15:07
Wcześniej wspomniałem, że w GS jest mniej basu niż w SR325i. Niestety to przez tą gwałtowną "przemianę" miałem takie dziwne chwilowe odczucie, jest go oczywiście więcej i bardziej "kopie", jest bardzo skoncentrowany i niezwykle dynamiczny(oczywiście zwolennicy długich wybrzmień lub buczenia czy puffania powiedzą, że jest odchudzony, to tak dla ścisłości ;)). Odkryłem to dopiero teraz słuchając 2-way, które od SR325i miały basu więcej w bezpośrednim porównaniu, a od GS1000i jak się okazuje mają go mniej :) To tak dla sprostowania ;)

Jezeli chwilowe odczucie Twoje bylo, ze pozostale takimi nie sa skad wiesz ? Za odchudzony bas GS1000 uwazam i dlugich wybrzmien zwolennikiem bynajmniej nie jestem. Wiecej mowiac, wady basu GS1000 jakimi je widze opisze zaraz.
Za dlugie wyraznie jest w nim wycofanie do srednicy szybkosci nieproporcjonalne. Nad reszta gorny bas dominuje. Rozplywa sie w przestrzeni energia basu tego, holografie jego pozorujac co jako pokuse odbiera wielu. Lepszy w basie wyraznie kolejny model Lorda Grado jest, ten w drewniana skrzynie duza pukanie mi przypomina.

fallow

  • 6457 / 6020
  • Ekspert
11-05-2010, 09:26
Sorry zle mi sie wkleilo w tym pierwszym poscie :)