Audiohobby.pl

Fanklub Grado

sinue

  • 8 / 5355
  • Nowy użytkownik
06-05-2010, 17:29
A........  tu się pochowaliście  " łajdaki" .......
Macie mi tu ładnie i cieplutko pisac o Grado......  bo inaczej was pozagryzam .....  ;)))))))))

-Pawel-

  • 4739 / 5655
  • Ekspert
07-05-2010, 09:41
Fallow: "Dobrze, ostatni post - pozniej w razie czego przeniesmy sie gdzie indziej albo na AH )) tam zawsze jest na to miesjce.

Konstruktor Sensaurisa i Grand Twina utrzymuje, ze Grand Twin i Sensauris sa bardzo, bardzo podobne. W zasadzie jedyna wyrazna roznica to uzycie lamp mocy 6080 zamiast 6C33C-B. Sensaurisa nie mozna bylo dalej produkowac tylko w WBA gdyz byl on juz zwiazany roznymi umowami. Po tym co utrzymuje WBA i dlatego ze to w zasadzie taka sama konstrukcja mysle, ze to watpliwe by sie znaczaco roznily. Fury to juz inna konstrukcja. Woo Audio 2 uzywal tych samych lamp mocy (6080) tyle, ze prostowniki mial takze na lampach a nie polprzewodnikach - jest to jednak wzmak o innej, kompletnie prostej jak drut konstrukcji.

Jezeli potrzebny Ci jest jakis tuning dla Grado - to wynika chyba z tego, ze "jako takie" nie do konca Ci pasuja  ? Dla mnie wzmacniacz i zrodlo maja byc maksymalnie przezroczyste i jak najmniej dodawac od siebie. Wzmacniacz po prostu powinien wysterowac sluchawki i jak najmniej degradowac sygnal.

Dlatego tez dopiero na neutralnym torze slychac "jak takie GS1000 graja" ))"



Szkoda, że nie miałem okazji usłyszeć Sensaurisa jednak sądząc po zachwytach nad DT880 PRO jestem pewien, że mój GT tak sobie z nimi nie poradził(wystarczy, że przeczytasz moją opinię o DT880 PRO w porównaniu do SR325i), no chyba że te DT880 PRO to taki bubel i one tak dziadowo mają grać, nie wiem.

Odnośnie tuningowania charakterystyki Grado to nie do końca jest tak jak myślisz :) SR325i bardzo mi się podobały nawet słuchane z laptopa czy przenośnego grajka. Na Grand Twinie podobały mi się jeszcze bardziej ale nie chciałbym aby wzmacniacz je dodatkowo kolorował, wypełniał czy zmieniał. On po prostu podkreślał jeszcze bardziej to co mi się podobało w nich już na starcie, a nie zmieniał je w inne słuchawki tak, że bez niego by mi się już nie podobały. Z GS1000i jest już trochę inna historia bo inne wyjścia, którymi aktualnie dysponuję nie są w stanie ich wysterować więc opieram się tylko na słuchaniu z GT jednak podoba mi się to i bardzo pasuje mi przy tym neutralność źródła. Grand Twin w moim odczuciu jest wystarczająco przeźroczysty i jak na lampę dodaje bardzo mało od siebie. Oczywiste jest przecież, że lampa ma swoją charakterystykę i akurat tak się składa, że ta Grand Twina bardzo pasuje mi z Grado. Poza tym uważam, że jest to wzmacniacz neutralny szczególnie w oddaniu barwy i bardzo dobrze podaje na słuchawki to co dostaje na źródle. W skrócie mogę powiedzieć, że jest to takie brzmienie solidnego tranzystora z nutką lampowości objawiającą się tą charakterystyką właśnie :)

majkel

  • 7477 / 6050
  • Ekspert
07-05-2010, 09:57
-Pawel-, tranzystorowy dźwięk z nutką lampowości  to lepiej i dużo taniej można mieć właśnie z tranzystora. Przy okazji pozbędziesz się problemu dopasowania impedancji słuchawek do wzmacniacza, a jak dla mnie Twój wzmacniacz ma takowy problem z DT880 Pro, bo Twoja opinia o nich jest taka, jakbyś miał albo zepsuty egzemplarz, albo opisywał jakieś inne, bardzo badziewne słuchawki. Ja posiadając SR325i oraz DT880 Pro koniec końców sprzedałem Grado, dopiero RS2 wydały mi się nieco lepsze od obydwu, ale znowu wygoda spowodowała pozostanie przy GS1000. Gdybym miał miększe lub mniej pofałdowane uszy, to chętnie bym nadal użytkował Grado RS2.

Corvus5

  • 2596 / 5517
  • Ekspert
07-05-2010, 10:06
Majkel, czy tranzystorowym dźwiękiem z nutką lampowości określasz twój klon Lehmana? Takim określeniem bym bardziej nazwał jak grał Sensarius z lampami, które miałem okazje posłuchać: prostokąt był prostokątem, ale nie twardym jak w tranzystorze, ale zmiękczony przy ciągłym utrzymaniu kształtu. Było odchudzenie, ale nie zamieniało się to w odpowiedź impulsową, sinusoidę i czy inny przebieg.

-Pawel-

  • 4739 / 5655
  • Ekspert
07-05-2010, 10:10
Hmm a może miałem zepsuty egzemplarz? Przypomniała mi się jedna rzecz. Czy to normalne, że obudowa DT880 Pro wpada w drgania razem z przetwornikiem? Słuchając muzyki (średni poziom głośności) podczas poprawiania słuchawek na głowie zauważyłem dziwną przypadłość, gdy dotykałem zewnętrznej części obudowy muszli przez cały czas rozchodziły się po niej dość znaczne drgania jakby obudowa słuchawek latała całe razem z grającym przetwornikiem. Zrobiłem mały test mając już SR325i, głośność ustawiłem na znacznie więcej niż mogłem znieść mając je na uszach, dotykam aluminiowych kubków i nic nie czuję, żadnego drgania, może jakieś minimalne ledwo wyczuwalne co najwyżej.

majkel

  • 7477 / 6050
  • Ekspert
07-05-2010, 10:15
Nie, ten klon nie kojarzy mi się z lampą. Moonlight gra jak druga połówka od DT880 Pro, a i z Grado robi co powinien. W podobnej kasie można sobie kupić SOHA II, radzi sobie i z DT880 Pro i z Grado.

Rafaell

  • 5033 / 6047
  • Ekspert
07-05-2010, 10:17
>> -Pawel-, 2010-05-07 10:10:33

>Zrobiłem mały test mając już SR325i, głośność ustawiłem na znacznie więcej niż mogłem znieść mając je na uszach, dotykam aluminiowych kubków i nic nie czuję, żadnego drgania, może jakieś minimalne ledwo wyczuwalne co najwyżej.  

No to chyba odkryłeś tajemnice produktów Grado :)                            

Rafaell

  • 5033 / 6047
  • Ekspert
07-05-2010, 10:20
>> Corvus5, 2010-05-07 10:06:20

>prostokąt był prostokątem, ale nie twardym jak w tranzystorze, ale zmiękczony przy ciągłym utrzymaniu kształtu. Było odchudzenie, ale nie zamieniało się to w odpowiedź impulsową, sinusoidę i czy inny przebieg.    

Zazdroszczę oscyloskopu w głowie-zmieścił się ?;)                            

Corvus5

  • 2596 / 5517
  • Ekspert
07-05-2010, 10:26
>> Rafaell, 2010-05-07 10:20:07
>Zazdroszczę oscyloskopu w głowie-zmieścił się ?;)

Tak, jeszcze tylko trzeba te sondy wpinać do źródła, choć niektórzy potrafią bez tego ;)

Rafaell

  • 5033 / 6047
  • Ekspert
07-05-2010, 10:29
> Corvus5, 2010-05-07 10:26:57

Uważaj żeby zwarcia nie było skutki mogą być fatalne :)

-Pawel-

  • 4739 / 5655
  • Ekspert
07-05-2010, 10:30
>> Majkel, nie zamienię póki co Grand Twina na nic innego bo jako jedyny potrafi wykrzesać niesamowity ogień z 2-way, które na tranzystorach grają zbyt ostro jak dla mnie. Na GT zyskują bardzo dużo.

-Pawel-

  • 4739 / 5655
  • Ekspert
07-05-2010, 10:39
@Majkel jeszcze jedno pytanko. Czyli uważasz, że SohaII wystarczy w zupełności do pary z GS1000i? Jeśli tak to będzie to bardzo dobra wiadomość dla mojego znajomego, którego bardzo zachwyciły na Grand Twinie i już zaciera ręce na taki zestaw aczkolwiek będzie zachwycony jak dowie się, że może jeszcze przy tym zaoszczędzić 2K na wzmacniaczu :)

asmagus

  • 4439 / 5599
  • Ekspert
07-05-2010, 10:49
Wysterowanie to jedna sprawa a jakość dźwięku to sprawa druga. Czy Soha II może dorównać GT?

_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

nigi

  • 151 / 6053
  • Aktywny użytkownik
07-05-2010, 10:53
 A może by tak mały mod uszu za pomocą brzytwy ;-)

.....................................................................................
Pozdrawiam - nigi.
___________________
 Pozdrawiam,  Nigi.

nigi

  • 151 / 6053
  • Aktywny użytkownik
07-05-2010, 10:55
 
Chodzi o pofaldowanie uszu Majkela ;-)
................................................................................
Pozdrawiam - nigi.
___________________
 Pozdrawiam,  Nigi.