Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Alucard

  • 2551 / 3604
  • Ekspert
03-03-2022, 19:02
Właśnie oglądam wykresy Grado RS2x. Panowie dobra wiadomość, będzie basisko nareszcie, przynajmniej na to wygląda :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

mirek10

  • 1212 / 4396
  • Ekspert
03-03-2022, 23:06
Właśnie oglądam wykresy Grado RS2x. Panowie dobra wiadomość, będzie basisko nareszcie, przynajmniej na to wygląda :D
jak wykresy RS1x wyladaja?

Alucard

  • 2551 / 3604
  • Ekspert
04-03-2022, 01:23
Górka na basie jest w innym miejscu, wskazuje  że zależnie od wzmacniacza będzie większy nacisk na bas wyższy, podbnie jak w serii E, mają też spiłowany sopran kosztem wyrzucenia większej klasycznej górki na 2khz a potem jeszcze całkiem pokaxniej na 8khz. Nie ma zasadniczej różnicy między wersjami E a X jeśli chodzi akurat o to tutaj aczkolwiek RS1x wydają się mieć poprawioną górę pasma, dół też nieznacznie ale wciąż nie wygląda na to że będą z siebie wydobywać jakieś duże dociążnie nie mówiąc o pomrukach z dołu. Nie wygląda też na to że to będą zasadniczo inne słuchawki, raczej poprawiona wersja tego co było.
 RS2x mają górkę za 100hz tak jak wersja E, aczkowiek  całościowo wyglądają równiej. Jak uda się tam w Grado dorzucić im prawdziwą głębię jakw PS500e do tego to mogą byc dobre słuchawki. Na średnicy i sopranie równo jak na Grado.  Nawet jeszcze lepiej wyglądają SR325x jeśli chodzi o sam dół, klasycznie pik na 100hz szczytowo jak w starych Grado, reszta równa typowo jak na nich. To mogą być niezłe mocno wygarniające maluchy ale ja czekam na PS500x, to może być cudeńko jak zrobią tak jak myślę.
Oczywiście wykresy nie grają, starałem się tylko wyłuskać takie podstawy. Jak na razie z serii X to dla mnie by były SR325X, z wykresów i z opisów jako najbardziej energetyczne, jak na razie z najbardziej agresywnym dźwiękiem i najlepszym basikiem. ale na pewno PS500x będą lepsze. Nie możemy na pewno ocenić czy zmieniła się ta ziarnistość dźwięku  z serii E w niższych modelach, jak będą się prezntowały pogłosy, jak szybkie one będą itd. i trzeba w sumie czekać i słuchać o ile się będzie dało.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3604
  • Ekspert
04-03-2022, 01:28
Ciężko powiedzieć też co oni tam zrobili w samej budowie fizycznej, izolacje, przetwornik, kabel, typ i twardość drewna, klej użyty itd. Ale nie mam nadzieji na wielkie różnice. Załuje tylko że RS1x wyglądają jednak tak a nie inczej, miałem nadzieję na słuchawki dla mnie, ale widzę z wykresów i wstępnych opisów że tak nie będzie. Pewnie z małych wybierałbym między RS2x, SR325x a PS500x. Czyli nic się nie zmieniło raczej. A najbardziej pewnie wolałbym GH2 z tego co mi pastwa pisał. Może poślą jeszcze jakąś fajna edycję limitowaną.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

mirek10

  • 1212 / 4396
  • Ekspert
04-03-2022, 09:01
Czyli trzeba odsluchow,bo wykresy nie graja,zobaczymy w przyszlosci,szkoda ze wszyscy mamy inne tory odsluchowe i wszyscy beda mieli inne wrazenia...

mirek10

  • 1212 / 4396
  • Ekspert
08-03-2022, 15:00
Co tam pisza na swiecie o nowych Grado RS1x....
Wnioski dotyczące słuchawek Grado RS1x Reference Series:
Słuchawki Grado RS1x Reference Series to wszystko, czego oczekujesz od słuchawek referencyjnych. Liniowy, ale nie sterylny, muzykalny, ale nie zawoalowany, dynamiczny, szczegółowy, otwarty i przewiewny, ale z głębokim rozszerzeniem basu, z masywną trójwymiarową sceną dźwiękową, a do tego niewiarygodnie lekki i wygodny, który pozwala na wielogodzinne sesje odsłuchowe. Reprezentują również niesamowitą wartość, działając na poziomie porównywalnym do słuchawek kosztujących dwa razy więcej, chociaż podobnie jak wszystkie słuchawki referencyjne, które kupujesz ze względu na ich wyjątkowy dźwięk, a nie ich cenę w porównaniu z ofertami konkurencji, ponieważ tak naprawdę nie ma konkurencji w tym aspekcie.

I nie można zaprzeczyć ich pięknu, ręcznie wykonanemu z lśniącego drewna, metali i skóry, a także niesamowitej jakości wykonania i jakości ich produkcji. Nic dziwnego, że sprzedają się tak szybko, jak można je wyprodukować.

Serdecznie polecam posłuchać tych niesamowitych słuchawek i najlepiej kupić je póki są jeszcze dostępne.

Strona producenta: 4ourears.com

Cena: 750 USD

Dane techniczne:

Typ przetwornika: dynamiczny
Zasada działania: otwarte powietrze
Pasmo przenoszenia: 12 – 30 000 Hz
SPL 1mW: 99,8 dB
Impedancja nominalna: 38 omów
Dopasowany sterownik dB: 0,05 dB

mirek10

  • 1212 / 4396
  • Ekspert
24-03-2022, 14:16
Wlasciciel najnowszych Grado tak pisze w porownaniach:
Odkryłem również, że zarówno RS1x, jak i RS2x potrzebują dużo czasu na grę, zanim w pełni się rozwiną. Oba mam i bardzo lubię i uważam je za doskonałe wartości. Wypróbowałem oba na kilku moich wzmacniaczach, ale najczęściej siedzę przy stole w jadalni, w którym znajdują się wzmacniacze HeadAmp Gilmore Lite mk2 i Grado Signature HPA-1. Gilmore Lite korzysta również z ulepszonego, dyskretnego, regulowanego zasilacza. Oboje bardzo dobrze radzą sobie z Gradosem. Oba telefony znacznie poprawiły się zarówno pod względem ilości, jak i jakości basu. RS2x to strzał w dziesiątkę, ale oba modele znacznie przewyższają swoją cenę wydajnością. Prawidłowo dopasowane są wygodne, a precyzyjne dopasowanie i umieszczenie na uszach może wykorzystać ich potencjał wydajności.

RS1x jest moim zdaniem najlepszym RS1 i jest wart dodatkowych dolarów, jeśli pozwala na to twój portfel. Obecnie posiadam RS1e i jestem pierwotnym właścicielem oryginalnego RS1 Vintage, który bardzo sobie cenię. 1x wykonuje lepszą pracę niż którykolwiek z nich i z dobrą marżą. 1x rozwinął się w bardzo wyrafinowany dźwięk i prezentację i jest ładnie otwartym dźwiękiem, który jest kluczowy dla mojej przyjemności ze słuchawek. Pokonuje szereg droższych słuchawek z mojej kolekcji IMHO.

Cieszę się, że tak wielu ludzi cieszy się nową serią.

Nie zapomnij o przerwie (200 godzin dla mnie) i dostosuj i poeksperymentuj z rozmieszczeniem, aby wydobyć z nich to, co najlepsze (tak jak w przypadku większości telefonów).

Alucard

  • 2551 / 3604
  • Ekspert
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3604
  • Ekspert
21-04-2022, 12:20
;DDDDDDDD
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

sonique

  • 42 / 1151
  • Użytkownik
25-04-2022, 12:44
Ciekawe czy w tym roku zmieni się coś na szczycie oferty. Na 4yourears.com od dłuższego czasu GS2000e niedostępne (czyżby czekali na wyprzedanie stock-ów całej rodziny GS?). A zakładka „Professional” w ogóle usunięta…

Trochę się ślinię na GS3000e jako „end game” (swoje RS1e bardzo lubię ale jeżeli może być jeszcze lepiej…) ale przy obecnym kursie USD jakoś nie mam dopingu… ;)

Alucard

  • 2551 / 3604
  • Ekspert
26-04-2022, 02:02
Zakładka PRo na oficjalnej stronie jest i ma się dobrze. Zniknął z oferty model PS1000e, podejrzewam że pod falami krytyki, jako że większość ludzi testujących model flagowy, stwierdziła że upgrade był zbyt mały i nie ma co dopłacać tyle kasy. 
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

sonique

  • 42 / 1151
  • Użytkownik
26-04-2022, 08:24
Zakładki PRO nie ma w sklepie a była. I od chyba dwóch miesięcy nie da się kupić GS2000e co jest dość niezwyczajne. Warto przypomnieć, że ten sklep to jedyny oficjalny sklep producenta gdzie 330 milionów  Amerykanów może kupić słuchawki Grado on-line. Może trochę na siłę, ale szukam dziury w całym bo chętnie bym zobaczył coś nowego na szczycie ;)

sonique

  • 42 / 1151
  • Użytkownik
26-04-2022, 10:37
Alucard, Ty chyba szukasz teraz jakiś słuchawek, czyż nie?

Pewnie widziałeś?: https://allegrolokalnie.pl/oferta/sluchawki-grado-gs3000e-w-idealnym-stanie-komplet

Alucard

  • 2551 / 3604
  • Ekspert
26-04-2022, 12:45
Ja już mam zaklepane w sumie co innego u jednego Pana, on się nie spieszy a ja czekam na takie powiedzmy dodatkowe fundusze żeby być lepiej zabezpieczonym po kupnie, bo słuchawki nie są tanie. Te GS3000 to nie jest i raczej nie był mój target, PS2000 bym odsłuchał chętnie ale nie widziałem w Polsce na rynku wtórnym.

Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3604
  • Ekspert
26-04-2022, 12:58
https://audiotop.pl/pl/p/Sluchawki-nauszne-Superlux-HD681/1316?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=48f848b2-048f-0c9d-70de-948ca83e9077
Na razie mam coś takiego i na to co słucham to w sumie starcza. Właściwie to mógłbym z nimi zyć i z telefonem bo tak sobie opuściłem wymagania. Od prawie pół roku praktycznie mało słucham, teraz obsłuchiwałem trochę HEDDy. Jeszcze tak naprawdę się zastanaiwam czy w ogóle coś inwestować w te audio, bo na dzień dzisiejszy trochę mi zmalał entuzjazm do tego całego audio. 
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.