Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Rafaell

  • 5033 / 6047
  • Ekspert
11-05-2010, 21:44
Nawet po nie zbalansowanym wejsciu 40 ohmowe Sony MDR R-10 z Lake People G99/2 dobrze grały chociaż po zbalansowanym jest znacznie lepiej. Czy 32 Ohm w Grado GS1000 to jakiś problem techniczny dla wzmacniaczy?                          

asmagus

  • 4439 / 5599
  • Ekspert
11-05-2010, 21:48
Dla wolnych układów i słabych zasilań pewnie tak.
_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

Rolandsinger

  • 2894 / 6051
  • Ekspert
11-05-2010, 22:12
To dowodzi jedynie tego, że Sz. Kol. Piotr Ryka:

a) Ma sprzęt, który działa jak analogowy procesor dźwięku, dzięki czemu może za pomocą odpowiedniego doboru lamp rekompensować wadliwą charakterystykę dowolnych słuchawek

oraz

b) Używa nagrań, które nawet na sprzęcie grającym sterylnie i arcyanalitycznie brzmią stosunkowo naturalnie - czyli większość wydań audiofilskich.



_____________________________________

Śląski Festiwal Jazzowy przeniesiony na październik - kto będzie? -> Priv
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

grisza_1982

  • 389 / 5328
  • Zaawansowany użytkownik
11-05-2010, 22:20
>> Rolandsinger, 2010-05-11 21:40:20
Też tak sądzę, zwłaszcza jeśli mamy na myśli osoby z zaawansowanych niedosłuchem.

Powtarzasz to niczym mantrę. Tylko dlaczego to robisz w wątku, którego wydawałoby się nie powinieneś nawet czytać.
Swoją drogą jeśli wziąć pod wagę Twoją opinię o wyższość brzmienia koncertowego, repertuar rockowy (granych zazwyczaj na dużej głośności) + tony słuchawek, które przewinęły się przez Twoje uszy, to mogłoby się okazać, że audiogram Twojego narządu słuchu wygląda co najmniej nie ciekawie i czułość receptorów jest znacznie poniżej średniej osób wypowiadających się na tym forum.
Z góry przepraszam za osobisty wpis.

Vinyloid

  • 2470 / 5265
  • Ekspert
11-05-2010, 22:30
Oj Panowie, a ja (naiwny) myślałem, że na tym forum znajdę ludzi podzielających wspólną pasję - a co widzę ?
Niewybredne personalne wycieczki zupełnie jak na jakimś gówniarskim warezowym portalu. Skąd ta zajadłość ? Czy ktokolwiek będzie miał z tego jakiś pożytek ?

pastwa

  • 3819 / 6050
  • Ekspert
11-05-2010, 22:35
Ja bym tam specjalnie logicznego myslenia nie wymagal od fanatycznych wrogow marki Grado w tym watku, jesli bowiem uznac, ze potrafia oni rozszyfrowac powyzszy tytul "Fanklub Grado" czyli raczej nie miejsce dla zazartych przeciwnikow tych sluchawek, wowczas toczace sie tu rozmowy wygladaja nieco tak, jak komentarze metalowca nie znoszacego muzyki klasycznej,ktory to nagminnie uczeszcza do filharmonii, gdzie siedzac w pierwszym rzedzie komentuje glosno do zasluchanych sasiadow jak i orkiestry:

"....alez beznadzieja, no ja nie moge, jak to syczy i sybiluje, co za marna muzyka, kompletnie nie w moim guscie, no mowie wam wszystkim, jak wy dajecie rade tego sluchac, chyba wpadne tu jutro, moze zagraja jakies ciezkie lojenie skoro graja Szostakowicza, chociaz jak znam przeszlosc to znowu bedzie lipne granie klasycznej i nie zdzierze, wykupujac przereklamowany karnet na caly rok"

 ;\'))

Rolandsinger

  • 2894 / 6051
  • Ekspert
11-05-2010, 22:43
No pewnie, że rockowcy są głusi :)

Tylko dlaczego nie daję rady słuchać wrzaskliwych słuchawek?

A tak z innej beczki, to motywacja do udzielania się w tym wątku osób o opinii odmiennej od nadobnej apoteozy słuchawek z Brooklynu bierze się zapewne z wrażenia komizmu i groteskowości, jakie powstają u postronnego obserwatora śledzącego zapalczywe polemiki prowadzone przez fanatyczne bojówki amatorów Grado z każdym, kto tej ogólnej i całkowicie absurdalnej emfazy im towarzyszącej nie podziela.  

_____________________________________

Śląski Festiwal Jazzowy przeniesiony na październik - kto będzie? -> Priv
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

pastwa

  • 3819 / 6050
  • Ekspert
11-05-2010, 22:48
>> Rolandsinger, 2010-05-11 22:43:30
Tylko dlaczego nie daję rady słuchać wrzaskliwych słuchawek?

A dlaczego na swiecie nie ma samych blondynow Roland ?


natomiast prawdziwa motywacja do udzielania sie w tym watku przeciwnikow Grado jest zupelnie inna, najbardziej prawdopodobne wydaje sie tu wychodzi swego rodzaju frustracja, bo jak to mozliwe ze ktos chce i lubi sluchac na sluchawkach,ktore mi kompletnie nie podeszly i jeszcze ich nie zmienil na inne podczas kiedy ja mam juz 10 zajebiste i nie sybilujace nauszniki zakupione w miedzy czasie, tak to wyglada i raczej to jest komiczne i groteskowe, to ograniczenie w pojmowaniu roznic miedzy ludzmi czy tez ich upodobaniami.

ps. no i od kiedy Ty jestes postronnym obserwatorem, przeciez caly czas cos gadasz, a nie obserwujesz ;\'))

Rolandsinger

  • 2894 / 6051
  • Ekspert
11-05-2010, 22:49
Analogicznie na forum wyznawców UFO, Globalnego Ocieplenia czy Homeopatii pojawią się sceptycy. Tylko dlaczego chcecie to zdelegalozować, proklamując separatystyczne zasady programowego pałowania osób o odmiennym zdaniu?


_____________________________________

Śląski Festiwal Jazzowy przeniesiony na październik - kto będzie? -> Priv
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

pastwa

  • 3819 / 6050
  • Ekspert
11-05-2010, 22:54
A kto Cie chce Roland palowac, masz wieksza fantazje niz wyznawcy UFO, my tu zwyczajnie znamy juz te kontrargumenty na pamiec, w zasadzie nic nowego nie mowisz od jakiegos roku w temacie Grado i sie najzwyczajniej w swiecie to znudzilo, to jak powtarzanie tego samego dowcipu, jemu juz urosla broda jak Swietemu Mikolajowi, pytanie wiec czemu ma sluzyc ten Twoj sceptycyzm, skoro lubiacy Grado sa do niego sceptycznie nastawieni ?

Vinyloid

  • 2470 / 5265
  • Ekspert
11-05-2010, 22:57
@Rolandsinger + oponenci

A nie prościej staranniej dobierać słowa ? Też jestem w tym wątku postronnym obserwatorem ale nie widzę potrzeby aby kogokolwiek obrażać. Wyluzujcie trochę bo zrobi się nieprzyjemnie. No chyba, że bycie nieprzyjemnym sprawia wam przyjemność...

Rafaell

  • 5033 / 6047
  • Ekspert
11-05-2010, 22:57
To Twoje zdanie jest natrętne i jak bumerang wracające do tego samego punktu, nie zdziwił bym się jakbyś w związku ze swoją pracą prowadził badania na grupie myszy, tfu forumowiczów audiohobby i przy okazji świetnie się tym bawił. Jeszcze smutniejsze było by jakby się okazało że bierzesz za to co właśnie piszesz pieniądze nie koniecznie od przeciwnego Grado lobby.                              

Rafaell

  • 5033 / 6047
  • Ekspert
11-05-2010, 22:58
to wyżej do kolegi Rolandsingera

Ahmed

  • Gość
11-05-2010, 22:58
>> Vinyloid, 2010-05-11 22:30:10
Oj Panowie, a ja (naiwny) myślałem, że na tym forum znajdę ludzi podzielających wspólną pasję - a co widzę ?
Niewybredne personalne wycieczki zupełnie jak na jakimś gówniarskim warezowym portalu. Skąd ta zajadłość ? Czy ktokolwiek będzie miał z tego jakiś pożytek ?

Wbrew pozorom ten wątek pomimo tego, że zawiera wpisy dosyć ostre ma spory walor dydaktyczny. To, że ktoś tutaj sobie czasami podokucza wcale nie oznacza, że adwersarze nie darzą się szacunkiem. W 95% to stroszenie piór u nabzdyczonych kogutów a potem wszystko wraca do normy.
______________________________________
Fan trotylu na klacie. Sieję postrach i zniszczenie.

grisza_1982

  • 389 / 5328
  • Zaawansowany użytkownik
11-05-2010, 22:59
>> pastwa, 2010-05-11 22:54:13
A kto Cie chce Roland palowac, masz wieksza fantazje niz wyznawcy UFO, my tu zwyczajnie znamy juz te kontrargumenty na pamiec, w zasadzie nic nowego nie mowisz od jakiegos roku w temacie Grado i sie najzwyczajniej w swiecie to znudzilo, to jak powtarzanie tego samego dowcipu, jemu juz urosla broda jak Swietemu Mikolajowi,


Wyjąłeś mi to z pod palców na klawiaturze :)

A teraz coś z zupełnie innej beczki.
Roland co Ty dzisiaj palisz?