Audiohobby.pl

Pomocy!! Szukam kina domowego+ telewizor do 8tys.

kemerek

  • 2 / 5428
  • Nowy użytkownik
20-05-2009, 00:01
Witam,
tak jak w temacie, poszukuje idealnej konfiguracji, głośniki, telewizor, amplitunera.
Mysle nad 5.1 przykład: JBL NORTHRIDGE CINE PACK (E80+EC25+E20+E150)
http://www.allegro.pl/item630925899_jbl_northridge_e80_25_20_150_5_1_jm_system_olkusz.html
i telewizor okolo 40-46cali.

Moje oczekiwania to, słuchanie różnej muzyki, bass nie jest najważniejszy, chcialbym również pograć na tym zestawie na konsoli PS3, tu tez prosze o idealna propozycje telewiozra dla tej konsolki. Chce siedzieć w fotelu i sie rozplywac:) tak to moge podsumowac:)

Prosze o pomoc, gdyż nie znam sie na tym, a zależy mi na mądrze wydanych pieniądzach i możliwie najlepszym efekcie. Dodam że wygład, dodam że wygład (głośników)również jest dla mnie ważny.

Pozdrawiam i czekam na propozycje.

kemerek

  • 2 / 5428
  • Nowy użytkownik
20-05-2009, 01:06
dodam, ze pokój ma wymiary 4 x 4 m

Dudeck

  • 5101 / 5833
  • Ekspert
21-05-2009, 01:13
46 cali to za dużo na taki pokój , maksimum 40-ka .
Proponuję 40" JVC o symbolu LT-42R90B ( z tego co wiem to matryca Toshiby ) , Full HD , procesor obrazu DynaPix HD (system redukcji szumów , analizuje jakość sygnału dla szerokirgo zakresu źródeł , od HD i SD/DVD/ aż po cyfrowe i analogowe programy efektywnie je zmniejszając - funkcja Smart Picture kompensuje sceny ramka po ramce umożliwiając ich wyświetlanie bez utraty szczgółów i kontrasty obrazy , można ją wyłączyć ) , 3 x HDMI , system dźwięku MaxxBass ( naprawdę głęboki bas jak na głośniczki tv - wykorzystuje zjawiska psychoakustyczne ) . Jego cena nie powinna zawierać się w przedziale 3500-4000 zł .

KD to też JVC model NX-BD3 , ciekawy zestaw , bo tylko trzy głośniki - brak centralnego i dwóch tylnych . Blu-ray . Subwoofer z 16 cm głośnikiem , wyjście HDMI ze skalowaniem do 1080p , czytnik SD , ble , ble , ble .
Technologia K2 - jej zadaniem jest uzyskanie nawet z najgorszej MP3 jakości porządnej CD . Brakujące głośniki "uzyskuje się" w wirtualny sposób tworząc tzw. "niewidzialne głośniki przestrzenne" ( tajemnica i patent JVC ) . Koszt to ok. 4000 zł . Oczywiście wszystkie ceny są brutto .

Pozdrawiam , Dudeck .