Audiohobby.pl

Klub miłośników Creative Aurvana Live! ;-)

lancaster

  • Gość
13-09-2008, 13:04
violet, sorki ale sluchalem sr 80, RS2 i CAL jedne obok drugich ostatnio kilka razy i Grado przy CAL brzmią jak telefon wrzutowy :)
Nawet RS2 maja taka nalecialosć/splaszczenie przy CAL(sluchane z CD playera)
Sa gatunki muzyczne gdzie nie ma dramatu, ale kiedy pojawia sie na scenie już trzeci instrument to slychać ze dxwiek grado jest splaszczony i jednobarwny, cierpi tez ogolna plastyka i oddech przekazu.....ma za to mniej ofensywny charakter niż w CAL - tu rzeczywiscie(nawet silą rzeczy bym powiedział :)).
Tak jak piszecie CAL sa nieco podkolorowane, tak jak Grado osuszone/splaszczone. Kwestia napędu....być moze, ale jak dla mnie dźwięk podawany z odtwarzacza w przypadu tych sluchawek nei pozostawia na grado suchej nitki.
Przyjemność sluchania na CAL nieporównywalnie większa,a, Grado na ich tle wypadają jak typowe audiofilskie plumkacze - plaskie i dość precyzyjne, choc po chwili sluchania mozna przywyknąc.
Po prostu dxwięk z CAL byl niemal kazdorazowo bardziej interesujacy/zróżnicowany(mimo podbarwień/upiększeń o jaich piszecie - bo te przyznaję są), zaś z Grado dźwiek byl o mniejszej rozpiętości dynamiki i ujednostajniony.
sr80 to oczywiście nie ta klasa, pisze o RS2.



Tak ze  w przypadku urzadzenia przenosnego czy sluchania z odtwarzacza grado(sr80, RS2) niestety wypadają bladziej - to mysle dobre slowo.
W przypadku "powazniejszych" systemow nie wypowiadam sie, ale z tego co oledzy pisalei zrekablowane CAL wymiatają na poziomie ktory wyraźnie z góry ogladają dopiero AKG K1000(nie sluchalem)


Zaznaczam dużymi literami: NIE SŁUCHALEM GRADO VS CAL NA ZADNYM WZMACNIACZU SLUCHAWKOWYM A TYLKO Z "DZIURKI" ODTWARZACZA.

Jezeli jest w Poznaniu osoba posiadajaca bardzo ddobry tor suchawkowy to bardzo chętnie umowie sie na porownanko ww sluchawek w takiej konfiguracji.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Rolandsinger

  • 2894 / 6049
  • Ekspert
13-09-2008, 13:32
Lan, nie musisz się tak sumitować, CAL! z kablem HD650 są faktycznie bardzo, bardzo dobre. Jednak mają bardzo określony, specyficzny charakter prezentacji i nie każdemu może on przypaść do gustu.

Ja np. u Fallowa posłuchałem chwilę GS1000 i zagrały całkowicie odwrtonie do moich preferencji. Czy to oznacza, że to są złe słuchawki? Bynajmniej. One w muzyce (nu jazz, electro progressive), jakiej słucha Michał sprawdzają się znakomicie. Dominacja podkolorowanej średnicy w zrekablowanych Condufilem CAL! wcale nie brzmi ciekawiej na takim materiale niż podkreślone skraje pasma i wycofany środek w GS1000, którym towarzyszy ogromna przestrzeń. Te ostatnie oddają lepiej najważniejsze aspekty takiej muzyki - efekty przestrzenne, otwartość, spektakularne, elektroniczne efekty 3D.

_____________________________________

iPod Classic 80GB ideał - allegro min. 600 zł, u mnie - 500 zł
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

lancaster

  • Gość
13-09-2008, 13:39
roland, OK, ale Ty piszesz o GS1000, trych sluchalem swego czasu wprawdzie niedlugo, ale na klasyce(opera) wypadly super.....i to jest zdecydowanie inneg granie niz sr80.
CLA przeciez nie uwazam za jakies najlepsze sluchawy na swiecie :)
Bardziej ze sluchanych przeze mnie podobały mi sie np. Denony D5000,.
Rozumiem też ze różne typy prezentacji rożnie slużą określonym gatunkom muzycznym....no ale sr80 vs CAL....Roland.... >\'


Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

gruesome

  • 778 / 5986
  • Ekspert
13-09-2008, 18:04
Lancaster:
> ...no ale sr80 vs CAL....Roland.... >\'

No cóż, jeśli chodzi o ową naleciałość w Grado w postaci suchości/spłaszczenia, to co mogę powiedzieć - "I know EXACTLY what you mean" :).  Porównanie dźwięku SR-80 do dźwięku ze słuchawki telefonicznej jest również trafne - sam miałem takie wrażenia parę tygodni temu :). Nie zmienia to faktu, że dziś mi się lepiej słuchało łojenia na SR-80 - więcej ciar po plecach przechodziło po prostu :).

Piszecie, że Grado są lepsze do jazzu bo pokazują akustykę itd., ale to musi dotyczyć tylko wysokich Grado, bo w niskich prawie w ogóle nie ma "powietrza".

Grado SR-80 to obiektywnie gorsze słuchawki od CAL, co słychać u mnie właśnie w jazzie. W łojeniu się nie przysłuchuję poszczególnym instrumentom, za to jak pisałem ogólna barwa dźwięku i rozjaśniona, ale "emocjonalna" średnica robi tutaj swoje.

Zwrotnik

  • 29 / 6002
  • Użytkownik
14-09-2008, 11:43
No i w Hifi i Muzyce 9/08 Creativy dostały po tyłku... :)) :/. Ich cena też przerażająca.

fallow

  • 6457 / 6018
  • Ekspert
14-09-2008, 12:13
A co tam o nich napisali :) ?

paww

  • 327 / 6049
  • Zaawansowany użytkownik
14-09-2008, 12:17
No właśnie ... ?

Zwrotnik

  • 29 / 6002
  • Użytkownik
14-09-2008, 12:57
Cena 459 zł. :-O,
- klekocząca konstrukcja,
- wrażenie taniości, nie grają dobrze, dźwięk stlumiony i wyraźnie przyciemniony,
- szczegóły znikają, jakby część z nich uciekała na zewnątrz,
- dynamika, przestrzeń i bas na niezlym poziomie,
-  słuchanie nie jest torturą, ale frajdą też nie.

Konkluzja: mocno przeciętny produkt.
Ocena - 3/5
Cena /jakość -  2/5
System: Primare cd 31, Pro-ject Head Box SE II, Argentum SCG-6/4E Silver

Zwrotnik

  • 29 / 6002
  • Użytkownik
14-09-2008, 13:07
Nie po raz pierwszy testy i oceny z Hifi i Muzyka kompletnie nie zgadzaja sie z tym co slyszę u siebie. W tym numerze jest jeszcze kabel głośnikowy Atlas Hyper 3.0, co do ktorego mam calkiem inne zdanie. Wcześniej wychwalany Albedo Flat One u mnie z kolei się nie sprawdził..., no ale może w ich systemach to tak gra.

lancaster

  • Gość
14-09-2008, 13:19
hehehehehehehehe.....ale recka :))))))))))))

W HFM juz chyba piszą je z kapelusza a potem sierotka ma-rysia losuje(z wyjątkiem zaprzyjaźnionych distro, bo te są pieczolowicie dobierane :))

....cena 450zl przeraza...one faktycznie tyle kosztują teraz czy to kolejna bajko-pomyłka redakcji HFM  ? Kupowałem CAL kilka miesiecy temu za 160 z przesylką :)
 


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
14-09-2008, 13:21
Pogięło ich....albo pomyłka, albo dystrybutor źle podal cenę albo redakcja HFM źle ja przeczytała :)
Na allegro są do kupienia za 250....zresztą nawet te 450 nie jest jakąs straszna kwotą uwazam za te sluchawy. Wystarczy posluchac przy nich np. sr80 :)))))


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

konto_usuniete

  • 56 / 5574
  • Użytkownik
14-09-2008, 13:28
Wrażenie taniości ? Hłe, hłe. Trzeba napisać flamastrem Grado lub Denon i wrażenie taniości i "rozklekotanie" zniknie.
:)

konto_usuniete

  • 56 / 5574
  • Użytkownik

konto_usuniete

  • 56 / 5574
  • Użytkownik
14-09-2008, 13:36
No to teraz wiadomo skąd te 450 zł. Cena sugerowana na stronie producenta.
http://pl.europe.creative.com/products/product.asp?category=437&subcategory=438&product=17088

konto_usuniete

  • 56 / 5574
  • Użytkownik
14-09-2008, 13:46
W wypadku relatywnie tanich produktów takie rozbieżności nie są niczym niestandardowym.
Jeżeli w wypadku butów lub odzieży narzuty dochodzą do kilkuset procent to dlaczego nie w wypadku tanich słuchawek ;-)