Audiohobby.pl

gramofon, wkładka i pre do klasyki

papkin

  • 30 / 5872
  • Użytkownik
02-04-2009, 23:09
Szanowni Analogowcy!
Czas mojego wysłużonego Projecta nadszedł.
Następca ma być solidniejszy.
Krótkie pytanie.
Jaki polecacie zestaw: gramofon, wkładka, pre do klasyki?
Budżet 7-8 tys.
Na razie grałoby z Naimem 5. Potem może Naim200/202 albo Sugden. Albo... Ale raczej jakiś "brytyjczyk".

piotr_

  • 46 / 5815
  • Użytkownik
05-04-2009, 20:19
Gramofon bez znaczenia byle cichy moze byc diy paskowy z wydzielonym napedem badz cokolwiek z solidniejszych dd czy idlerow wrzucome na solidna sklejke - tu trzeba mocno przyciac na kosztach bo najwiecej kasy pujdzie na wkaldke z bardzo zaawansowanym szlifem (minimum microline lepiej van den hul, shibata itp) ale klasyki prawie nie slucham wiec konkretnie nie doradze ktora wkladka za to jestem pewien na 99% ze z ramieniem i wkladka w przypadku klasyki nie trzeba isc w mase i w vintage, okablowanie ramienia najlepiej srebrne. Musi byc poprostu cos co bardzo wyraznie i detalicznie czyta z rowka nie zlepiajac dzwiekow, prampa zaryzykowalbym nie na opampach czy lampach lecz z najlepszych konstrukcji na scalakach chyba ze duza synfonika nie jest priorytetem. Niech sie wypowiedza milosnicy klasyki :)

papkin

  • 30 / 5872
  • Użytkownik
05-04-2009, 22:21
dzięki, ale dalej nie wiem za dużo. Ładnie to ująłeś. Kłopotem jest bardzo często zlewanie dźwięków.

ahaja

  • 513 / 5897
  • Ekspert
06-04-2009, 00:26
Dobra wkładka: http://www.joynetmall.com/shop/product_info.php?cPath=60_64_267&products_id=506

Do tego dobry napęd ... :)

Cichy preamp ...

i można się delektować słuchając skrzypienia foteli/krzeseł na płycie :).

K