Audiohobby.pl

wzmacniacz DIY czy lampa do Tannoy M2

kursk

  • 20 / 5520
  • Użytkownik
18-03-2009, 15:02
Posiadam modyfikowane kolumny Tannoy M2, po modyfikacji zwrotnicy, ich dźwięk naprawdę mi odpowiada. Jako źródło służy mi zmieniarka Yamaha która służy za transport do DAC-a lampucera (wolno stojący, bez lamp, sama płytka ze scalakiem)
Nadszedł teraz czas na wzmacniacz. W kręgu moich zainteresowań są produkty DIY typu GainClone, Vampiria i wzmacniacze lampowe z Chin. Budżet to 1500-2000 zł.
Pytanie jest następujące: co będzie najbardziej odpowiednie do modyfikowanych Tannoy-i ? Co nie będzie miało problemu z wysterowaniem tych głośników? Który z tych wzmacniaczy ewentualnie jaki lampowiec będzie najlepszy?
Słucham dużo rocka/metalu, cenie sobie muzykalność, energetyczność i gęstość dźwięku. Musi być słychać bas :-)

Bacek

  • 2366 / 5891
  • Ekspert
18-03-2009, 15:06
Lampa lampie nie równa. A jakiś podstawowy T-Amp kosztuje malutko, jak ci nie podpasuje to bez większej straty sprzedasz dalej. Nikt ci chyba dobrze nie doradzi, poszukaj czegoś w budżecie, poszukaj kogoś kto to ma, t-ampa w plecak i jedź porównać.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

kursk

  • 20 / 5520
  • Użytkownik
18-03-2009, 15:24
To może ktoś ma jakieś sprawdzone rozwiązania do Tannoy-i ?
Interesują mnie tylko takie gdzie nie płaci się za marketing a jedynie za elementy i myśl techniczną :-)
A jak się ma taki GainClone do Tannoy-i? Da rade je dobrze wysterować? Ciekawi mnie też jak z basem w takim połączeniu.

ahaja

  • 513 / 5898
  • Ekspert
18-03-2009, 15:40
GC do TM2 ma się bardzo dobrze. Kiedyś na nich słuchałem dopóki nie przesiadłem się na szerokopasmówki.
K
Ps. Ograniczeniem w basie nie będzie tu GC tylko Tannoy\'e ...

Imacman

  • 102 / 5564
  • Aktywny użytkownik
31-03-2009, 23:34
Fajnie z Tannoy gra Onkyo. Osobiście mam poczciwe A-10, ale można wybrać coś innego.

Pozdrawiam. Marek

lancaster

  • Gość
01-04-2009, 09:45
Sprobuj z GC jak ahaja pisał.
TM2 sa kolumnami grajacymi dośc pelnym dxwiękiem, nieco im brakuje drive i dyscypliny.
GC jezeli ie z nimi zgra(nie słuchalem takiego zetawienia, za to z M!, które uwazam za lepsze od M2 spisał się znakomicie) to otrzymasz bardzo dobre polaczenie.
Tannoy M2 jest zestwem muzykalnym i może dac sporo frajdy, natomiast pewne "ale" dotyczy cech ktore GC zapewnia z dobrze dobranymi do niego paczkami.
Moze byc ciekawie.