Audiohobby.pl

Pomoc przy wyborze wzmacniacza

Seth1985

  • 2 / 5477
  • Nowy użytkownik
31-03-2009, 22:33
Witam serdecznie. Mam problem z wyborem odpowiedniego wzmacniacza do swojego zestawu audio.
W skład zestawu wchodzi:
źródło - Theta DS Pro basic 3A
sygnałówka - DIY RK-50 miedź posrebrzana w teflonie, wtyki Neutrik
kable głośnikowe - Procab ls25
Kolumny DIY na przetwornikach Morel MDT29 i Vifa M18WH, zwrotnice na elementach jantzen m.in. niebieskie kondy i cewki powietrzne.

Jeśli chodzi o wymagania jakie ma spełniać wzmacniacz to przede wszystkim dynamika, stereofonia, głebia i taka soczystość oraz rześkość. Nie chce natarczywości i suchego dźwięku.
Muzyka jakiej słucham jest naprawde bardzo różnorodna, ale głównie jest to vocal trance,  rock, pop, funky, celtic.
Niestety w Płocku znalazłem tylko jeden sklep gdzie są odsłuchy w dodatku płatne o ile nie kupi się u nich sprzętu, a niestety ceny skoczyły teraz bardzo do góry;/ i nastawiam się raczej na używki.
Kwota jaką chciałem przeznaczyc to około 2000zł. Moga to być integry bądź np same końcówki które dałyby radę zagrać bez preampa przez jakiś czas.

Pozdrawiam i dziękuje za sugestie Przemek B.
Pozdrawiam Przemek B.

Dudeck

  • 5101 / 5833
  • Ekspert
31-03-2009, 22:49
Ja wiem , że nie o to tu chodzi , ale więcej uzyskamy poprzez dobór odpowiednich kolumn niż wzmacniacza .
Zmiana wzmacniaczy to raczej subtelne niuanse niż coś poważniejszego , to tak jak ktoś doborem IC chce wpłynąć radykalnie na brzmienie dźwięku .
To takie tylko moje gadanie :)
( ale poparte praktyką )

Seth1985

  • 2 / 5477
  • Nowy użytkownik
01-04-2009, 16:50
Hmmm ja w tej materii akurat mam inne zdanie i sądzę że wzmacniacz w o wiele większym stopniu wpływa na dżwięk niż IC.  Czyżby dla Ciebie liczyła się tylko moc wzmacniacza??:)



Pozdrawiam Przemek B.

Savage

  • 889 / 5867
  • Ekspert
01-04-2009, 17:32
>> Dudeck, 2009-03-31 22:49:31
Dudeck czemu tak myślisz? Wzmacniacz z mojej właśnie praktyki ma bardzo duże znaczenie dla dźwięku. Są kolosalne różnice w brzmieniu. Ale to również takie moje gadanie;)
Pozdrawiam

Dudeck

  • 5101 / 5833
  • Ekspert
01-04-2009, 22:04
To prawda , wzmacniacz w większym stopniu oddziaływuje na kolor dźwięku niż ic ( wielu wogóle "nie słyszy" ic ) , ale też i wzmacniacz zalicza się do urządzeń o dużym stopniu przejrzystości w przeciwieństwie do kolumn - te to mogą dopiero "pokazać" . Przekonałem się o tym nie raz i tu właśnie upatruję największe możliwości w "reżyserowaniu" dźwięku .
Ps - opisz więcej ( może fotka ) swoje kolumny , coś chciałbym sprawdzić .  

rafal996

  • 1090 / 5864
  • Ekspert
01-04-2009, 22:33
Wszystko prawda, ale nawet najlepsze kolumny nie zagrają dobrze ze słabym wzmacniaczem. Oba elementy muszą być na poziomie.