Audiohobby.pl

Czyszczenie izopropanolem

intuos

  • 1003 / 5896
  • Ekspert
19-03-2009, 13:03
Witam chlopaki.
Mam pytanie , otoz chcialbym oczyscic wnetrze starego ampitunrka, ktore smierdzi dymem paierosowym i widac ze znajduje sie we wnetrzu na elementach jakas cieniutka warstwa sadzo mazi-ktora smierdzi papierosami. Na co mam zwaracan uwage w trakcie czyszczenia tym specyfikiem wnetrza, bo powiem odrazu ze mam zamiar skapac to wnetrze tak by caly ten syf smolowaty wykurzyc na amen. Z racji tego ze izopropanol jest mocnym rozpuszczalnikiem na jakie elementy powienien zwrocic uwage by nie przedobrzyc z iloscia srodka-transformatory,kondensatory?

Dzieki z gory za pomoc.

intuos

  • 1003 / 5896
  • Ekspert
19-03-2009, 13:04
sory za bledy-praca zmusza mnie do szybkiego pisania.

Rafaell

  • 5033 / 5893
  • Ekspert
19-03-2009, 14:45
Pamiętaj o czyszczeniu na otwartym powietrzulub w maseczce z wkładem filtrującym A1 B1 +wentylacja intensywna pomieszczenia. Izopropanonol to straszny zajzajer! Z własnej praktyki wiem że nic się nie dzieje. Grube rozmoczone warstwy faktycznie warto zebrać ręcznikami papierowymi gdyż sam izopropanonol ich że tak powiem nie porwie z sobą. Warto mieć sprężone powietrze wtedy faktycznie po takim parokrotnym zalaniu i odmoczeniu wszystkie zakamarki są lepiej doczyszczone. Nie warto mieć izopropanonolu w aerozolu gdyż nie jest najwyższej czystości i zostawia po sobie ślady (najlepiej sprawdzić; prysnąć na czystą szybę, jeśli są ślady to właśnie to)

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

josef

  • 536 / 5899
  • Ekspert
19-03-2009, 17:09
pewnie większość syfu zebrała się na dużych ciepłych powierzchniach np. radiatorach
najlepiej rozkręcić klocka i czyścić selektywnie
do trudnego syfu lepsze są mocniejsze rzeczy - benzyna, nitro itp. ale uwaga na plastiki i lakiery

Bacek

  • 2366 / 5892
  • Ekspert
23-03-2009, 09:06
A wydawało mi się że odpowiadałem w tym temacie. Żądam usunięcia cenzury !!! :) albo co najmniej abonamentu na lecytynę.

A tak na serio. Nie kojarzę żeby izopropanol śmierdział jakoś znacznie. Na pewno zdecydowanie słabiej niż nitro czy nawet zwykłe do farb ftalowych. Mimo że izopropanol to delikatny rozpuszczalnik to kiedyś przy czyszczeniu totalnie zarośniętego CD\'ka, po przetarciu jednego ze scalaków papierowym ręcznikiem, zeszły z niego opisy. Natomiast przy czyszczeniu miękim pędzlem nic złego się nie działo.


------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2366 / 5892
  • Ekspert
23-03-2009, 09:09
Oczywiście czyszczenie było na rozebranym urządzeniu w kuwecie, nie lałem tego do środka CD .
------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Rafaell

  • 5033 / 5893
  • Ekspert
23-03-2009, 09:48
Według  badań a także na stronie Centralnego Instytu Ochrony Pracy można przeczytać że jest to srodek szkodliwy dla zdrowia i należy stosować środki ochronne i przestrzegać przepisy BHP.

Idąc tokiem rozumowania kolegi Backa tlenek wegla to już zupełnie samo zdrowie bo go nie czuć a jednak jak po ludziach widać zabija na smierć.


Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność