Audiohobby.pl

SONY CDP-597 - potrzebny opis tuningu.

Reaper

  • 521 / 5891
  • Ekspert
01-04-2008, 22:51
Stałem się posiadaczem odtwarzacza SONY CDP-597.

Kiedyś gdzieś przeczytałem, że po modyfikacji ten model potrafi świetnie zagrać.

Już teraz gra bardzo dobrze, ale chętnie poczytałbym coś na temat modyfikacji tego CD-ka.
Co zmodyfikować i u kogo, a może samemu dam rede?

Do kogo się z tym zwrócić?
Kto ma jakiś opis modyfikacji tego CD-ka?

marcin316

  • 45 / 5888
  • Użytkownik
03-04-2008, 13:32
Pozwolę podłączyć się do tematu, gdyż posiadam takowe CD z którym również chętnie bym się pobawił.

Kupę miejsca w środku, popularny napęd, nienajgorszy wygląd... OPampy po kilkadziesiąt groszy za sztukę, niektóre kondensatorki ceramiczne (obudowy jak dla rezystorów) więc pewnie coś by się dało poprawić. Jeśli ktoś miałby schemat to bardzo by pomogło.

Pozdrawiam
Marcin

Reaper

  • 521 / 5891
  • Ekspert
03-04-2008, 19:36
No właśnie gdzieś czytałem, że bardzo da się go zmodyfikować.
Ciekawi mnie co można z niego wycisnąć, bo wg. mnie i bez modyfikacji gra bardzo fajnie z dobrym wzmakiem.
Miałem kiedyś CDP-797, ale ten CDP-597 lepiej mi pasuje. Jest cieplejszy.

marcin316

  • 45 / 5888
  • Użytkownik
03-04-2008, 20:49
Na zachętę fotka płytki drukowanej ;)

GRADO__Fan

  • 299 / 5864
  • Zaawansowany użytkownik
05-04-2008, 22:41
Marcin, cudów to się po tym nie spodziewaj. Owszem można coś poprawić, ale sama konstrukcja jest skromna i pewnych rzeczy nie przeskoczysz bez gruntownej przeróbki.
Możesz nawinąć pierścień ferrytowy na kabel zasilający wew. obudowy (tam gdzie odczep). Choćby kilka zwojów. Wymień sobie kondensatory wyjściowe na 10-12uF MKP, elektrolit przy kwarcu na sanyo os-con\'a 47 - 68uF. Te główne, duże elektrolity np. na Rubycony YXG. Z resztą od typu i modelu zależy barwa jaką uzyskasz. Nie da się tak na odległość...

W sumie to nie wątek na Stereo
GFmod Audio Research
www.gfmod.pl

marcin316

  • 45 / 5888
  • Użytkownik
06-04-2008, 13:38
Cudów po tym CD się nie spodziewam, już gra miło... szczególnie jeśli chodzi o barwę, przydałoby się tylko więcej szczegółów w dźwięku i troszkę szersza scena...

Bez schematu brak mi odwagi na przeróbki. Zanim wszystko rozkręcę chciałbym mieć plan działania;) Jedna z rzeczy jaką chciałbym zrobić to podnieść jakość wyjścia regulowanego (przydaje się do współpracy z końcówkami mocy).