Audiohobby.pl

Soha 2 vs GainClone- czyli o tym jak lampa spotyka op-amp...

x500

  • 461 / 5871
  • Zaawansowany użytkownik
01-04-2009, 09:58
Rolandsinger , a nie zauwazyles jak wielu jest az za mocno przywiazanych do tego co ma ? ( bo moje jest naj , moj zmiecie wszystko , jego byl jednak slabszy , moja racja jest najmojsza itd itp ) , malo tego ; nawet gdy ktos napisze chocby kilka mniej pochlebnych slow na temat sprzetu kogos , ow ktos zawsze znajdzie sposob by odpowiedziec ze albo mial zle zrodlo , albo jego sprzet nie byl jeszcze w optymalnej wersji albo nie mial pod reka lepszego kabelka lub zasilacza albo co albo sro ...

Troszke dystansu panowie , troszke obiektywizmu . Nie zawsze co moje jest najlepsze ...




-----------------------------------------------------------
Na dzien dobry , dobry wieczor , mis pluszowy spiewa Wam ... ;)
Jak z Technicsa w prosty sposob Accuphase zrobil sam ;)

fallow

  • 6457 / 5862
  • Ekspert
03-04-2009, 13:36
>> Gustaw, 2009-03-31 14:34:16
>>>> aasat, 2009-03-31 14:25:57
>>>>Mam wrazenie, ze patrzycie z politowaniem na Fallow\'a żę przesiada się na "nieaudiofilskie" źródło

>>Nie wszyscy, nie wszyscy :-)

Dzieki chlopaki ! :D :) Ciesze sie, ze jestescie ze mna w tych drudnych chwilach :)
Dodam, ze EMU to byl w pelni swiadomy wybor, oczywiscie nie twierdze, ze w przyszlosci nie sprawie sobie DACa. Na pewno tak bedzie, na ta chwile jednak jestem zadowolony z EMU bardziej niz z North Stara.
Gdybym dalej mial GS1000 na pewno z EMU juz taki zadowolony bym bie byl :)

szwagiero

  • 2239 / 5894
  • Ekspert
03-04-2009, 14:00
Fallow jak będziesz już miał HD-800 to... ciekawe ile czasu minie, zanim będziesz się rozglądał za nowym DACem ;) Oby nie oczywiście... :)

---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16 oraz Elektronika TDS-5.

x500

  • 461 / 5871
  • Zaawansowany użytkownik
03-04-2009, 14:37
Hmm , moim zdaniem nie ma nieaudiofilskich DACow . Nieaudiodil kupuje w markecie miniwierze i pewnienie wie co to DAC i tyle . Swiadomy tego audiofil kupi DACa by podniesc jakosc swego zrodla . Czesto tani dac jest gorszy niz zaimlementowany w CD ale jest fajnie bo jest . Masa ludzi wybiera tanie rozwiazania by najpierw ocenic czy ow przetwornik \'\'sie nadaje\'\' , jesli tak szuka lepszego , jesli nie zostaje z prosiaczkiem MF lub beresem i tyle . O jitter nie pomysla przez chwile nawet ...




----------------------------------------------------------
Na dzien dobry , dobry wieczor , mis pluszowy spiewa Wam ... ;)
Jak z Technicsa w prosty sposob Accuphase zrobil sam ... ;)

x500

  • 461 / 5871
  • Zaawansowany użytkownik
03-04-2009, 14:43
Z drugiej strony calkiem niedrogi dac moze dac sporo przyjemnosci ze sluchania mimo swoich ewidentnych wad . Nie wiem co montuja obecnie w zintegrowanych cd ani jak sa rozwiazane najnowsze przetworniki ale na razie ani moj denon ani lampucera czy basic2 theta nie zagral przyjemniej od wiekowego juz cd Revoxa ktorego slucha moj ojciec .



----------------------------------------------------------
Na dzien dobry , dobry wieczor , mis pluszowy spiewa Wam ... ;)
Jak z Technicsa w prosty sposob Accuphase zrobil sam ... ;)

fallow

  • 6457 / 5862
  • Ekspert
03-04-2009, 14:56
>> szwagiero, 2009-04-03 14:00:13
Fallow jak będziesz już miał HD-800 to... ciekawe ile czasu minie, zanim będziesz się rozglądał za nowym DACem ;) Oby nie oczywiście... :)

Ja nie zakladam, ze HD800 sa az tak rozne od HD650. Na pewno beda lepsze, ale zeby to byl jakis swiatowy przelom to mi sie nie wydaje :) Pewnie tez nie zmieni sie filozofia budowania toru pod Senki ktora jak dla mnie sprawdza sie przy HD600 i HD650. Oczywiscie moge sie bardzo mylic :D

>>x500
>>Hmm , moim zdaniem nie ma nieaudiofilskich DACow .

Jest cala masa studyjnych DACow spod brandu Lavry, Apogee, Mytek czy Lynx i wiele innych :) Daleko im do audiofilskich produktow takich jak Metronome Technologie, North Star, Audionemesis, MHDT czy Accuphase lub CEC czy ...dziesiatki innych :)

http://www.lavryengineering.com/index_html.html
http://www.lynxstudio.com/product_detail.asp?i=2
http://www.apogeedigital.com/products/
http://www.mytekdigital.com/products/stereo96adc.htm

Dodatkowo w pelni zgadzam sie z tym, co napisales ze trzeba faktycznie dobrego DACa by uzyskac ten odskok od pokladowego w odtwarzaczu czy tez z interface\'u audio.

Same koszta zasilania takiego DACa, odpowiedniego zapewnienia transmisji sygnalu, konstrukcji takiego przetwornika ktora sprowadza sie do uzyskiwania jak najmniejszego jittera etc powoduje, ze dopiero od pewnego poziomu - swobodnie jest budzet na opracowanie dobrej reszty samego przetwornika.

Innymi slowy, sporo kosztuje w DACu to zeby odbic sie od poziomu ktory juz mamy na pokladzie :)

Oczywiscie jest wiele ciekawych projektow wcale nie drogich jak np. Bufallo ktorego zamierzam kupic albo Paradisea.

szwagiero

  • 2239 / 5894
  • Ekspert
03-04-2009, 15:02
>> x500, 2009-04-03 14:37:33
>Hmm , moim zdaniem nie ma nieaudiofilskich DACow .

Są, studyjne :)

>Czesto tani dac jest gorszy niz zaimlementowany w CD ale jest fajnie bo jest .

Czy tak często to nie wiem, jak bierzemy pod uwage tani DAC vs tani CD to chyba jednak często nie jest...

Co do CD Revoxa - bo to porządne CD i porządna firma :) Swoją drogą to chyba Twój ojciec ma cały komplet Revoxa? Kiedyś pytałem, jaki ma model kolumn, ale nie pamiętam, czy odpowiedziałeś. Przerzuciłem kilka kompletów kolumn Revoxa i jestem ich sporym fanem.

Pozdrawiam,

---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16 oraz Elektronika TDS-5.

selphy

  • 235 / 5478
  • Aktywny użytkownik
26-04-2009, 22:37
Witam
Wie ktoś jak się ma Soha 2 do Millet Hybrid ?
Pozdrawiam

Robertinus

  • 15 / 5810
  • Nowy użytkownik
28-04-2009, 00:19
Ktoś z kolegów zamawiał jednocześnie PCB do SOHA II i do MILLET HYBRID, niestety nie pamietam już kto to był, możliwe, że ktoś na audiostereo.

alghar

  • 639 / 5604
  • Ekspert
01-06-2009, 12:30
Aby nie  marnować  czasu aż  dostane wzmacniacz  od majkela  kupiłem cześci do  Sohe II. Lampy to ECC 81 RFT Nos i kondensatory Jantzen Audio Silver Z-cap.Wzmacniacz  sie  juz  chyba  wygrzał. Jako zródło służy  pc,usb i pliki  flac.Od Bartka  przybył   Beresford 7510  6/4  mod 21 . Po około  48  h  wiedziałem że go  juz  nie  odeśle .Jak na  moje  (ale to jest  moja  ocena ) jego DAC gra    na  poziomie  obecnych  cd  za  2,5-3 kzł . Nastepnie,  po jakimś  czasie  dotarła paczka  z  Beresfordem 7520 "B" z  stage 2  beta . Gra  on    o  wiele  lepiej  niż  niższy  model  i  mysle  że  gra  na  poziomie  cd  za  około 4 kzł  .Wzmacniacz  słuchawkowy jest o  wiele lepszy  niz  w 7510 a  jednak  gorszy w/g  mnie od  Sohy II chociaż  niewiele  mu  ustępuje.Reszta  toru  składała się z IC IXOS 101,kabel  sieciowy  do  Soha II to  kabel od zasilacza  tagan, i  słuchawek AKG 701 i Grado RS 1 .Grado są bardzo muzykalne,słuchając ich noga sama tupie do rytmu ,,scena jest blisko uszu,ale to wcale nie przeszkadza,a nawet powoduje,że słuchanie potem AKG jest dziwne ,scena jest jakby za duża,powiedzmy że Grado to 5  rząd w filharmonii  lub  22 rząd w filharmonii w  w wypadku  AKG  i teraz  zalezy kto  co  lubi. Musimy jeszcze  zwrócic  uwage na  tor    do  którego  były  podłączone słuchawki , nie  jest  to niestety  za  bardzo  dobry. Moze  z  innymi komponentami ,lepszymi słuchawki ukazały co  potrafią .W  ramach  eksperymentu podłaczyłem jeszcze IC Anticipation Kubala-Sosna  pomiedzy  Beresrordem 7520 i Soha II i Grado RS 1  i okazało  sie  ze  bas  jeszcze  schodzi  niżej , jest  bardziej kontrolowany,jest jeszcze  wiecej "powietrza"i przybyło "dzwięków" których  przedtem  nie  było . Każdy rodzaj muzyki wydawał  się ciekawszy na Grado poprostu takiej prezentacji muzyki jaki one prezentują lepiej mi się słuchało,powiem znowu Grado jest muzykalne AKG jest tylko poprawne,a w końcu idzie o emocje w  muzyce.Podziękowania  dla Piotr T .

krisio06

  • 346 / 5721
  • Zaawansowany użytkownik
01-06-2009, 16:42
Dzięki alghar za opis :)
Które RS1 masz?
Ja Sohy słuchałem na TC7510, który według wszystkich opisów jest ewidentnie gorszy od TC7520. Przy okazji Poznańskiego meetu, na którego Grado_Fan podesłał TC7510 po swoich modyfikacjach ( Stage 3 ), to stwierdzam, że jest on o przynajmniej dwie klasy lepszy. Z RS1 było bardzo dobrze, bas był o wiele mocniejszy. Zaskoczył mnie o wiele lepszym wypełnieniem i zejściem. Dopiero po usłyszeniu Stage 3 zobaczyłem ile godzin na wygrzewaniu straciłem. Podejżewam, że gdybym od początku zaczął ze Stage 3, to moje wygrzewanie byłoby dwa razy efektywniejsze. W zakresach średnich tonów również nastąpiła ogromna zmiana, stały się one bardziej namacalne, gęściejsze. Słuchając jego z moim GC, wogóle nie odczuwałem zmęczenia. Jak wróciłem do swojego, starego TC7510, nie mogłem już wytrzymać z tym dźwiękiem. Po dwóch dniach go sprzedałem. Aktualnie jestem na zakończeniu poszukiwań następnego DAC\'a. Prawdopodobnie będzie to jeden z produktów Fabio Camorani\'ego.

alghar

  • 639 / 5604
  • Ekspert
01-06-2009, 19:25
 Ponoć  głosniki  z  RS1 i   ale  ze  starym kablem ?  "Prawdopodobnie będzie to jeden z produktów Fabio Camorani\'ego. " > Audio Nemesis ?

fallow

  • 6457 / 5862
  • Ekspert
01-06-2009, 20:04
Wczoraj z Rolandsingerem sluchalismy duzo na K701 z Audionemesis + Upgrade + Tuning oraz wzmacniaczem Woo2 z dobranymi pod K701 lampami. Polaczone to bylo dodatkowo high-endowa sieciowka, listwa oraz IC Acrolink 6N-2400II. Ostatznia rzecza jaka chyba i jemu i mnie przyszlaby na mysl to porownanie K701 do 22 rzedu w filharmonii :)

Nie od dzis wiadomo, ze K701 odnosnie toru sa bardzo wymagajace. RS1 dobrze potrafia zagrac nawet z iRivera E10. Bez wydajnego wzmacniacza "elektrowni" one faktycznie graja - tak jak by ledwo co mogly :) sa niemrawe, niezywe, wyprane z dynamiki i emocji, szare, nieciekawe, matowe.

O ile K701 bardzo dobrze sprawuja sie na studyjnym zrodle (EMU 1212m) o tyle SOHA to kompletnie nie jest wzmacniacz na miare mozliwosci sluchawek takich jak K701 czy RS1 - oczywiscie moim subiektywnym zdaniem.

Dodatkowo o ile w przypadku K701 studyjne zrodlo nie jest drogie, ot po prostu z zalozenia w tym segmencie nie winduje sie cen w przeciwienstwie do audiofislkiego (bo nic by sie nie sprzedalo) o tyle dla RS1 takze przydalby sie bardziej znakomitszy naped :)

Krisio: Ja radze rozwazyc AudioNemesisa, nie wiem jak w przypadku RS1, ale moim zdaniem to nie bylo na pewno zrodlo pod GS1000. Szczegolnie po tuningu i upgrejdach to sie robi zrodlo coraz bardziej neutralne i mniej analogowe czyli nie dokladnie to co przy Grado w zrodle przydaje sie najbardziej.

krisio06

  • 346 / 5721
  • Zaawansowany użytkownik
01-06-2009, 20:11
Majkel, kiedy słuchał moich RS1, stwierdził, że one bardziej umilają niż RS1 Grado_Fana. Mam narazie do wyboru DC1, wersja podstawowa - 2600zł, nowy i DC1 po podwójnym upgrade- 3150zł ( może mógłbym utargować do 3000zł ). Pytanie tylko czy ta wersja z podwójnym upgrade nie będzie za wymagająca do nich. Czy ty ( fallow ) słuchałeś DC1 w wersji podstawowej? Jak sie ona ma do tych po upgrade?

majkel

  • 7476 / 5892
  • Ekspert
01-06-2009, 20:19
Ja bym nie powiedział, że umilają, ale kolorują, a nowsze nie kolorują, tylko zagęszczają przekaz. Podbicia w paśmie to inne zagadnienie, bo są w obydwu, co by przekaz był bardziej live.
Wersja podstawowa DC-1 ma słabdzy sygnał, nie wiem czy jest sens w nią iść, ale na dzień dobry to bym przetestował modyfikowanego Beresforda TC-7520, bo już standardowy to dwie klasy lepiej niż standardowy TC-7510. Całkiem możliwe, że zasilacz opracowany do Moonlighta SL1 będę w stanie zrobić w wersji do Beresforda z podniesionym lekko napięciem. To jest zupełnie inna bajka niż impulsowe. Tak więc zarówno sam DAC, jak i ewentualne upgrade\'y będą w miarę tanie.
SOHA II jak najbardziej nadaje się do K701, nie należy jej mylić z SOHA, która jest raczej konstrukcyjnym wygłupem. SOHA II ma wyjście na dużym tranzystorze w czystej klasie A, do tego sprzężenie zwrotne zapewniające zamordyzm niskoomowym słuchawkom, więc problemu nie ma. Inne zagadnienie to zgranie brzmieniowe.