Audiohobby.pl

Soha 2 vs GainClone- czyli o tym jak lampa spotyka op-amp...

krisio06

  • 346 / 5721
  • Zaawansowany użytkownik
31-03-2009, 13:14
Bo RS1 grają lekko w stosunku do DT880 Pro i dlatego można odczuć niedosyt masy. Dlatego też postanowiłem iść dalej w GainClone niż w Sohę 2. Zdaję sobie sprawę, że nie uzyskam takiej otwartości ale uzyskam o wiele większą moc i dynamikę w brzmieniu.

Tomek- Czy uważasz, że fallow, dla którego źrodłem do HD800 ( jak je dostanie ) i Woo2 będzie E-MU m1212 ( http://allegro.pl/item591645339_e_mu_1212m_pci_profesjonalna_karta_sound_import.html ) z komputera, nie będzie miał prawa wyrażać swojej opinii na temat jego wzmacniacza i słuchawek?
Czy powiesz mu, że ma tak słabe źródło, że jego opinia wogóle nie powinna się liczyć?
Czy może według Ciebie, żeby ktoś pisał na forum musi być właścielem przynajmniej dzielonego Accuphase, by móc opisać swoje wrażenia odsłuchowe i podzielić się doświadczeniem?

x500

  • 461 / 5871
  • Zaawansowany użytkownik
31-03-2009, 13:49
Kriso06 , no juz nie przesadzaj z tym Accuphase ;)


-----------------------------------------------------------
Na dzien dobry , dobry wieczor , mis pluszowy spiewa Wam ... ;)
Jak z Technicsa w prosty sposob Accuphase zrobil sam ;)

szwagiero

  • 2239 / 5894
  • Ekspert
31-03-2009, 13:51
>> krisio06, 2009-03-31 13:14:38

To co fallow zrezygnował w ogóle z DACa? Wiem, że sprzedawał ostatnio North Stara, tzn. że teraz E-MU będzie robiła nie tylko za transport ale za całościowe źródło?

---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16 oraz Elektronika TDS-5.

krisio06

  • 346 / 5721
  • Zaawansowany użytkownik
31-03-2009, 14:16
Dobra może z Accu przesadziłem..

No z tego co się wypowiadał to jego "wizja" budowania systemu do Hd800 przewiduje bardziej studyjne źródło jakim z pewnością jego E-MU m1212 jest. I tu trzeba mu przyznać rację bo Sennkom trzeba zupełnie czegoś innego niż Grado więc E-MU za DAC\'a może robić.
W DIY dziale założył nawet temat o IC z 1/4 na RCA bo musi tak E_Mu połączyć..
http://audiohobby.pl/topic/1/2960#koniec

aasat

  • 2263 / 5875
  • Ekspert
31-03-2009, 14:25
Mam wrazenie, ze patrzycie z politowaniem na Fallow\'a żę przesiada się na "nieaudiofilskie" źródło

--
Beyerdynamic DT880 (2003)  za 499zł

Rafaell

  • 5033 / 5889
  • Ekspert
31-03-2009, 14:30
>> krisio06, 2009-03-31 14:16:53
Dobra może z Accu przesadziłem..

To było wręcz głupie pisać o sprzecie bez jego sprawdzenia osobiście a najlepiej porównaniu łeb w łeb z innym sprzętem. Przez takie i podobne wpisy psuje się poziom merytoryczny forum
 
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

konto_usuniete

  • 56 / 5418
  • Użytkownik
31-03-2009, 14:34
>> aasat, 2009-03-31 14:25:57
Mam wrazenie, ze patrzycie z politowaniem na Fallow\'a żę przesiada się na "nieaudiofilskie" źródło

Nie wszyscy, nie wszyscy :-)

Tomek

  • 42 / 5889
  • Użytkownik
31-03-2009, 21:21
>Przepraszam ale czy kazał Ci ktoś czytać to co "nabazgroliłem"?

No, widzę krisio06, że całkowicie brak Ci pokory.
Przeczytałem te twoje wypociny ponieważ także użytkuje SOHAII (na całkiem niezłych elementach) także z GRADO RS-1 i ciekaw byłem co mógł napisać o tym zestawieniu inny użytkownik. Nikt inny na razie się nie pokusił o recenzję, a kilka egzemplarzy już „chodzi”.
Widzisz, dział forum pod tytułem recenzje/opinie jest po to aby czytający/zainteresowany danym sprzętem mógł uzyskać maksymalnie obiektywny opis działania urządzenia. Na podstawie takich opinii czytający nabierają konkretnych postaw do konkretnych produktów. Pisząc swoją „recenzje” dałeś do zrozumienia czytającym, że SOHAII jest dobra, tak mniej więcej jak GC.  Nic tylko robić GC i SOHA sobie odpuścić, tym bardziej, że za 2 stówki będzie już „full wypas”. Ponadto mając świadomość posiadania urządzenia zmontowanego „przeciętnie” nie powinieneś na jego podstawie wyrażać opinii o tej konstrukcji.  
Przez takie i podobne wpisy psuje się poziom merytoryczny forum (cyt. Rafaella).
Swoich obserwacjami i doświadczeniami z SOHAII i GC mógłbyś się dzielić z pozostałymi
w założonych już wątkach słuchawkowych/wzmacniaczowych, albo założyć nowy wątek, który może też zachęciłby innych do napisania czegoś na ten temat.

>Pozwolę sobie dać link Tomku do opini majkela o testowanej Soha 2:
>http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=46794&;view=findpost&p=521014
>- Czy uważasz, że fallow, dla którego źrodłem do HD800 ( jak je dostanie ) i Woo2 będzie E-MU m1212
>(http://allegro.pl/item591645339_e_mu_1212m_pci_profesjonalna_karta_sound_import.html )
>z komputera, nie będzie miał prawa wyrażać swojej opinii na temat jego wzmacniacza i słuchawek? Czy >powiesz mu, że ma tak słabe źródło, że jego opinia wogóle nie powinna się liczyć? Czy może według Ciebie, >żeby ktoś pisał na forum musi być właścielem przynajmniej dzielonego Accuphase, by móc opisać swoje >wrażenia odsłuchowe i podzielić się doświadczeniem?

Raczej nie mieszałbym na Twoim miejscu do tej sprawy kolegów majkela i fallowa, bo jak zauważyłem, do tej pory żaden z nich nie napisał jeszcze recenzji  na tym forum, a trochę sprzętu chłopaki przerzucili i posłuchali,
a poza tym to wiadomo, że majkel ma najlepszy na Świecie wzmacniacz słuchawkowy, najlepszego na Świecie DAC-a i najlepszy na Świecie transport Technicsa z dziurką która gra znacznie lepiej niż większość wzmacniaczy słuchawkowych (majkel nie obrażaj się, to tylko żart). Można sobie poczytać o ich zabawie z wzmacniaczami
i słuchawkami w odpowiednich wątkach i chwała im za to.

Co do tego Accuphase to uważam, że on nadaje się do użycia jako sprzęt towarzyszący przy recenzowaniu wzmacniaczy i słuchawek. Jest jeszcze klika wartych uwagi źródeł, np. THETA, Wadia, DCS, Audio Note.
Nie należy do nich PC + Beresford.
Tomek

violett

  • 786 / 5883
  • Ekspert
31-03-2009, 21:33
Tomek, co się tak "uczepiłeś" naszego kolegi?  :) Ma takie same prawo pisać co uważa o swoim sprzęcie jak i inni. Wyraża TU swoje zdanie i odczucia.  I bardzo dobrze - bo to wzbogaca forum (w pewnym sensie). Pozdrawiam, V-tt.

x500

  • 461 / 5871
  • Zaawansowany użytkownik
31-03-2009, 22:20
Pozwole sobie cos sprostowac . Opisywana Soha2 skladalem osobiscie z uzyciem najtanszych lamp i dwoch kondensatorow w torze sygnalu rownie tanich . Reszta komponentow jest dobrej jakosci a tranzystory mocy b.dobrej klasy . Wzmacniacz nie jest zlozony przecietnie a z przecietnych komponentow ( lampy , kondensatory )
GainClone ktory Kriso06 slucha to rowniez moja konstrukcja .
I tak - lekkosc w oddawaniu dzwieku mylona jest z gladkoscia , pierwsze wrazenia to brak tak zwanej masy - ta masa jest i to duza . Trzeba tylko dobrze sie osluchac .
Po pewnym czasie przesiadajac sie z soha na inny wzmacniacz mamy wrazenie ze dzwiek jest ciezki , zbyt ciezki . Nie ma to nic wspolnego z nasyceniem . GainClone gra naprawde swietnie . Z pelna kolorowa barwa , brak mu jednak tej szlachetnosci ktora ma soha2 . Kriso slucha na rs1 ktore same w sobie graja dosc szczuplym dzwiekiem ( mocno przereklamowane sluchawki ) , moim zdaniem graja na poziomie akg k701 . Maja piekna nasycona barwe i niezwykle czyste wysokie , bas jednak krotki jak strzal z bicza i brak im masy . GainClone poprostu lepiej sie z nimi zgrywa  . Kto twierdzi ze to wzmak za 200pln jest w bledzie . Same 1000uF/50V kosztuja grubo powyzej 50pln za szt a jest ich 4 . BG N tez okolo 50pln za szt . to drugie 400pln . rikeny i caddocki tez naleza do najdrozszych rezystorow . Prosta konstrukcja ktora wielu przysparza masy klopotow z szumem i brumem . Kriso ma ten wzmak calkowicie bezszumny i zmontowany porzadnie . Uwazam ze jest tylko mikroskopijnie slabszy od soha2 ale ma niewatpliwie ta zalete ze przy swoim transformatorze i napieciu zasilania oraz wydolnosci pradowej nie tylko napedzi akg k1000 ale i zwykle glosniki . Podejzewam ze z rs1 GC jest lepszym wyborem niz soha . Pisze o gc zbudowanym zgodnie ze sztuka .
Dla dt880pro i akg k701 soha jest jednak lepsza mimo iz k701 graja podobnie szczuplo jak grado rs1 .
Soha 2 to bardzo dobry wzmacniacz ale na pewno na nim hifi sie nie konczy .



----------------------------------------------------------
Na dzien dobry , dobry wieczor , mis pluszowy spiewa Wam ... ;)
Jak z Technicsa w prosty sposob Accuphase zrobil sam ;)

Switch

  • 191 / 5850
  • Aktywny użytkownik
31-03-2009, 22:20
Tomek przetrzep każdy wątek po kolei w tym dziale, a dowiesz się ile recenzji tu zamieszczonych ma rację bytu wg Twoich kryteriów.
pozdrawiam :)

szwagiero

  • 2239 / 5894
  • Ekspert
31-03-2009, 22:59
x500

Tym bardziej czekam na kolejny egzemplarz, bo z tego co napisałeś być może ten wzmak będzie w stanie odpowiednio napędzić orthodynamiki?

Pozdrawiam,

---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16 oraz Elektronika TDS-5.

szwagiero

  • 2239 / 5894
  • Ekspert
31-03-2009, 23:07
Tomek

Nie wiem po co się tak czepiasz źródła, SOHAII to nie jest drogi wzmak i wątpię, żeby był to hi-end, więc nie myślisz chyba, że kogoś, kogo stać na hi-endowe DACe będzie się bawił we wzmacniacz tej klasy, kiedy na rynku ma sporo lepszą ofertę uznanych firm za odpowiednie pieniądze, adekwatne do tych, które wydał na źródło. Ludzie dobierają sprzęt z reguły w jakiś proporcjach cenowych, a nie na zasadzie dwóch odmiennych biegunów jakościowych i tym bardziej cenowych, więc nie zarzucaj komuś, że do wzmacniacza tej klasy używa Beresforda, to tak, jakby ktoś zarzucił Tobie, że słuchasz tylko na RS-1, a nie na GS-1000. Czy Ty podpinając jakiekolwiek słuchawki do Creeca OBH-1 nie uważasz, że robisz głupotę zarówno z punktu widzenia słuchawek oraz tym bardziej z punktu widzenia jakiegoś porządnego źródła? Bo ten Creek to wyjątkowo kiepski wzmak niestety... Recenzje czy też według mnie raczej swoje spostrzeżenia może napisać każdy, a wszelkie recenzje i tak trzeba podzielić sobie przez dwa lub więcej (i chyba każdy tutaj zdaje sobie z tego sprawę), bo nic nie zastąpi własnego odsłuchu, o czym chyba nie trzeba nikogo przekonywać.

Pozdrawiam,

---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16 oraz Elektronika TDS-5.

alghar

  • 639 / 5604
  • Ekspert
31-03-2009, 23:45
Ja jestem  zadowolony   z  " kriso06 "  za  to  że  podzielił  się  z  nami  swoimi  wrażeniami z  odsłuchów , oby  tak  dalej   : )

Rolandsinger

  • 2894 / 5893
  • Ekspert
01-04-2009, 01:40
Skąd się biorą onaniści?

Do k/n, czy na każdym forum audio zawsze w końcu pojawia się jakiś masturbator wyznający religię wysokich marż na sprzęt audio? Na AS był disco, a tu znowu jakiś Tomek. Nie ma na to skutecznego sposobu?

_____________________________________

Hi-endy sprzedane, nowe oferty wkrótce :)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)