Audiohobby.pl

Made in Poland.

neomammut

  • 660 / 5725
  • Ekspert
09-03-2009, 22:47
Tez zastanawiam sie nad kolumnami AA, musze ich jeszcze posluchac, ciekaw jestem jak gra Hyperion IIIs - moze ktos juz sluchal?

Amon

  • 26 / 5712
  • Użytkownik
10-03-2009, 07:21
Dudeck>
Mozesz napisac model bo link odsyła na stronke pokazujaca wszystkie modele wiec nie wiem jaki masz na myśli, choć obstawiam hyperiony;)

Dudeck

  • 5101 / 6016
  • Ekspert
10-03-2009, 12:53
Tak właśnie , o nie się rozchodzi :

Dudeck

  • 5101 / 6016
  • Ekspert
10-03-2009, 12:54
Mają plus , otwór bassrefleksu z przodu .

  • Gość
11-03-2009, 09:33
>> lancaster, 2009-03-09 18:57:41
 dzięki

Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

  • Gość
11-03-2009, 22:14
Dudeck, 2009-03-10 12:54:14
"Mają plus , otwór bassrefleksu z przodu ."

Plus że BR jest z przodu??? A niby jaki to plus... Ze słychać lepiej rezonans nie wyprofilowanego tunelu.
Hyperion III s grają znacznie lepiej od wersji I która była przemocą potaniona. Szkoda tylko że głośniki niskotonowe są nadal klasy Tesli 5614... choć akurat gdyby tam była Tesla a nie oklepana Vifa tc to by wzbudzało mój podziw... Oczywiście nie muszę chyba dodawać że jeszcze większy podziw wzbudziłaby obecność najlepszych Tonsili.

Zwłaszcza że twórca AA czuje bazę i psuje zwrotnice w kierunku wydobycia większej ilości emocji w podbarwieniu dźwięków z zakresu wyższych tonów średnich. Aż dziwię się że jeszcze nie poszedł w kierunku bardziej charakterystycznych brzmieniowo rozwiązań jak obudowy TL i głośniki tubowe grające bardzo charakterystyczna barwą :)))




PS. A ty Dudeck powinieneś zmienić znajomych.

HarpiaAcoustics

  • 295 / 5960
  • Zaawansowany użytkownik
13-03-2009, 21:09
>>>Plus że BR jest z przodu??? A niby jaki to plus... <<<

Racja - powiedziałby jednak, że bardziej degraduje dźwięk turbulencja dużej ilości pompowanego powietrza.
Umieszczenie rury z tyłu zmniejsza to szkodliwe zjawisko.
Można pokusić się oBR z przodu w przypadku dużej budy i małego skoku membrany ale generalnie miejsce BR jest z tyłu.

Z BR z przodu to takie trochę koło zamknięte.
Dawno temu jakiś kretyn wypromował pogląd, że kolumny z dziurą z przodu można ustawić bliżej tylnej ściany.
Przekonanie takie stało się z czasem bardzo powszechne.
(wyznawców tej teorii bardzo proszę o uzasadnienie).
Teraz koło się zamknęło i producenci nawet mając świadomość  zachodzących zjawisk poddają się temu trendowi nie chcąc tracić przekonanych do takiego rozwiązania klientów klientów.
BR z przodu w małej kolumnie podstawkowej to jest już całkowite przegięcie.
Uprzedzam od razu oponentów- jeśli w naszej kolumnie znajduje się dziura z przodu to znaczy , że nie zmieściła się już z tyłu i tam jest druga lub nawet dwie i fizycznie nie ma już miejsca na trzecią.
Innym przypadkiem jest sytuacja w której kolumna studyjna jest przewidziana do powieszenia na ścianie i jest odpowiednio strojona.

www.harpiaacoustics.com

Rafaell

  • 5033 / 6045
  • Ekspert
13-03-2009, 21:16
Ja jestem za BR z dołu ale kto mnie tam słucha.

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

HarpiaAcoustics

  • 295 / 5960
  • Zaawansowany użytkownik
13-03-2009, 21:20
>>>Ja jestem za BR z dołu<<<

OK! Nie ma to wad dziury z przodu ale
jakie są zalety takiego rozwiązania.
www.harpiaacoustics.com

Dudeck

  • 5101 / 6016
  • Ekspert
15-03-2009, 22:47
Najlepiej OZ albo już BR z przodu i żadnych dodatkowych głośników z boku obudowy . A nieudane konstrukcyjnie obudowy BR to nie może być jakaś reguła .

Rafaell

  • 5033 / 6045
  • Ekspert
15-03-2009, 22:56
>> HarpiaAcoustics, 2009-03-13 21:20:39
>>>Ja jestem za BR z dołu<<<

OK! Nie ma to wad dziury z przodu ale
jakie są zalety takiego rozwiązania.

Na przykład nie ma efektu zwarcia membrany z tunelem BR który jest dalej od głośnika.

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

HarpiaAcoustics

  • 295 / 5960
  • Zaawansowany użytkownik
17-03-2009, 13:14
>>>Na przykład nie ma efektu zwarcia membrany z tunelem BR który jest dalej od głośnika.<<<


Dlaczego koniec rury stawionej pionowo jest dalej od głośnika niż tej ustawionej poziomo???
Mam wrażenie, że jest odwrotnie.

www.harpiaacoustics.com

p.f.pawlikowski

  • 289 / 6037
  • Zaawansowany użytkownik
19-03-2009, 23:28
HF elektronika
www.hfelektronika.pl

Rafaell

  • 5033 / 6045
  • Ekspert
20-03-2009, 09:39
>> HarpiaAcoustics, 2009-03-17 13:14:35
>>>Na przykład nie ma efektu zwarcia membrany z tunelem BR który jest dalej od głośnika.<<<


Dlaczego koniec rury stawionej pionowo jest dalej od głośnika niż tej ustawionej poziomo???
Mam wrażenie, że jest odwrotnie.

He He, to było poniżej pasa.

Zwarcie tunelu z głośnikiem moze być zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz obudowy; mówiliśmy o tunelu BR z przodu a ten na rysunku jest z tyłu i po przekątnej. Cóż muszę się bronić; w zwiazku z tym proponuję na dół dwa, lub więcej krótszych tuneli na spodzie obudowy :) Uwaga dwa krótsze tunele z tyłu się nie liczą

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność