Audiohobby.pl

Najprostsze wzmacniacze mocy

user

  • 53 / 4244
  • Użytkownik
28-10-2014, 12:04
Takiemu 2xTDA1516bq pomógłby jakiś prosty przedwzmacniacz na oampie? Ogólnie to ma być sprzęt przenośny i będzie grał z głośnikami szerokopasmowymi 10cm, 20W, 6ohm, więc może wystarczy te 16000uf w zasilaczu w jednym bloku? Jaki transformator to tego wystarczy, pewnie z 5-6A, 10-12V, bo ten co mam jest stanowczo za ciężki i duży, jeśli będzie za słaby rozumiem, że spadnie napięcie, ale mogą być jeszcze gorsze(przegrzanie) skutki za słabego transformatora? Wybaczcie, że wam przerywam prostymi pytaniami temat "idealnych" wzmacniaczy ;)

krzysmxx

  • 48 / 5807
  • Użytkownik
28-10-2014, 14:11
Oj zrobiłbym swój wzmacniacz, ale czekam czy mnie władza za nic zabije-czy nie i jestem jak na wylocie i mam trzy sprawy sądowe o nic, bo zabijali jak zabijali i zabiją i Smoleńsk sobie dokleili po to aby jeszcze wygodniej mnie zabijać.
Dlatego na razie nic robię i tylko czekam (....).

Złej baletnicy przeszkadza rąbek od spódnicy :)
pozdr - Krzysiek

Haka

  • 2996 / 5153
  • Ekspert
28-10-2014, 19:35
Cytuj
oj! przydałby się tu Japończyk...

cin157

  • 2243 / 5071
  • Ekspert
29-10-2014, 00:23
'user' to nie jest problem użyć tani i stary zasilacz od laptopa, lub wyliczyć prądy skuteczne i licząc że audio impulsy są chwilowe, to i tak moc słabego transformatora starczy, jeśli jest kondensator dużej pojemności, ale wartości filtru kondensatorów i inne rzeczy podałem, aby zrobić precyzję jakości takiego IC. Owszem minimalny kondensator elektrolityczny na IC jest około 18000uF.
Nie wiem dlaczego ludzie chcą coś taniego, ale nie wieżą że to może być nawet dobre, ale trzeba się tym dokładniej zająć.

Moje wzmacniacze są próbą jak dynamicznie stabilizować prądy spoczynkowe, bo wiele firm z tego zrezygnowało, ale tylko dlatego, bo taka precyzja jest za trudna i praktycznie niemożliwa, a nie że to niema znaczenia!
Dlatego ostatnio podaję łatwiejsze schematy i bardzo wysokiej klasy aby bawić się w tą dynamiczną stabilizację.
Dzisiejszy nowy schemat to jak wcześniej oznajmiłem że na normalnych tranzystorach mocy i takich o mniejszym wzmocnieniu, a sama konfiguracja regulacji nie może być mną wyliczona, bo do tego trzeba wyższej matematyki i taki mój układ traktuje się np. jako jak potencjometrem zmieniać odczep sumy rezystorów szeregowych bazy Rbs=7.5k + Rbs=2.4k, oraz równocześnie zmieniać właściwy rezystor regulacji, czyli Rdi=4.7k, a jeszcze od nowa pasować dzielnik wstępnej statycznej polaryzacji, aby miał udział jak 25% w tworzeniu statycznego prądu spoczynkowego -ale dużo zmiennych i dużo kręcenia!!!.

No to audiofile doczekali się dzisiaj nowej zabawki i kto to zrobi z sukcesem, choćby trzeba było kompresować regulację, aby np. nie rosły nie sterowane prądy spoczynkowe, to jest to i tak sukcesem i wyjątkowym historycznym audio wydarzeniem. 
 
No co ja więcej mogę napisać w tym temacie, podając kilka schematów i to jakie są tylko możliwe, aby bawić się w automatycznie dynamiczną stabilizację prądów spoczynkowy, czyli ADSPS i to takie wzmacniacze o najpiękniejszych punktach pracy, jak dobrze traktowane klasy A stopni wzmocnienia, a wszystko to piękno wynika z audio czystych tranzystorów i do tego ich stosowania -takie hi hi z ułomków cenzury i w ogóle na takie to wszystko, no to Haka-Jaka bum bum te wszystkie inne schematy do śmiecia.
« Ostatnia zmiana: 29-10-2014, 19:50 wysłana przez cin157 »

cin157

  • 2243 / 5071
  • Ekspert
30-10-2014, 13:15
Nie za długo będą prezenty pod choinkę, a miesiąc przed będą pokazywać w TV reklamy świątecznych zakupów.

Ja tak sobie myślę: są głośniki Peiying serii 'F' o mocnych magnesach i takie coś tanie i na normalną moc cieplną można dzieciom i młodym zamontować pod sufitem, lub nawet dla samych siebie coś takiego prostego w skrzynkach zrobić i na takich stojakach z drutu stali zbrojeniowej z izolacją plastikowych wężów ogrodowych, aby przy podłodze i ścianie było wzmocnienie najniższych tonów, przecież rozsądna skromność nie jest jedyną cechą dzieci.

Do tego wszystkiego można sobie wybrać jakiś schemat Holtona mojego projektu i nie trzeba bawić się w stabilizację prądów spoczynkowych i wtedy suma szeregowych rezystorów bazy, tranzystorów sterujących, może być mniejsza i wynosić jedynie 6.2k.
No to podsufitowe audio jest przyszłością: potężny dźwięk, szeroka baza stereo, niczemu przeszkadza. 
Tak sobie myślę jakie to mogą być proste schematy wzmacniaczy mocy? chyba takie że inne być nie mogą i nie ważne jakiej są komplikacji, bo tyle wcześniejszych schematów to jest chyba śmietnik i w końcu to było nic tak prostego, skoro ciągle było nie to.
Te moje schematy są normalnie czytelne dla formatu kartki od normalnego szkolnego zeszytu, bo z word-a wybieram opisy o rozmiarze czcionki nr.8 i nic daje ich większe powiększanie, a nawet szkodzi i są tak jak skompresowane, ale ich zaletą jest to że wzrok nie musi szukać po schemacie, bo wszystko jest widać jak w jednym miejscu.

Naprawdę te moje schematy są jedyne w Wszechświecie, mam na myśli audio czyste tranzystory, które i w innych miejscach kosmosu są  nie inne.
Dokładność w projektowaniu jest taka,że nie można inaczej zaprojektować.
Trzymając się kolejnej obietnicy, o zastosowaniu tranzystorów BD355/354 i tranzystorów mocy o małym wzmocnieniu, zaprojektowałem kolejny wzmacniacz jaki jest tylko możliwy Holton P12W1.5R i jak pisałem tym razem zrezygnowałem z ADSPS.
Tylko się pomodlić do producenta o Hi Fi tranzystory mocy małego wzmocnienia, podam przykład nie jest problem wyprodukować tranzystory o małym wzmocnieniu, bo sam w magnetofonie ZK246 miałem takie BD254, że ich wzmocnienie było b=10.
Czy to  nie jest wspaniałe? tylko trzy głośniki samochodowe Ro=1.33R i nawet ich normalna moc cieplna jest od razu dobra! -powiedziałbym na to wszystko beeee.
« Ostatnia zmiana: 31-10-2014, 09:34 wysłana przez cin157 »

meloV8

  • 1552 / 5834
  • Ekspert
30-10-2014, 14:20
Cin, daj juz spokoj, nikt tego nie czyta. Zasmiecasz forum.

cin157

  • 2243 / 5071
  • Ekspert
30-10-2014, 17:16
Mnie się zdaje że 'melo V8' niepotrzebnie krytyką zaśmieca, bo co on wie o czystych audio tranzystorach? i czy je kiedyś badał właściwym układem  pomiarowymł? -ta głupia cenzura audio biznesu daje swoje owoce w postaci ciemnych jako co coś mają do powiedzenia i tych co skończyli szkołę elektroniczną i też nie wszystko wiedzą i rozumieją, po prostu wsadź i wsadźcie sobie to wszystko inne do du...y.
To że wszyscy mają fioła i nie czytają moich informacji, wynikłych z pomiarów tranzystorów, to są rzeczywiście ułomki umysłowe audio cenzury i jedynie poza Polską takie normalne informacje mogą być chciane i w końcu sprawdzone.

'meloV8' widzi w schemacie tranzystor pracujący przy prądzie 1 miliapmerek lub mniej i się cieszy: jaka jakość! i nigdy jakość, bo tranzystory muszą się sterować klasycznie, w sposób mieszany napięciowo-prądowy, czyli z rezystorami szeregowymi bazy.
Takie prądowe obciążanie małą rezystancją tranzystorków na ułamku miliampera zawsze daje zniekształcenia i takie coś ma małą dynamikę, jak nie jest to tylko wtórnik emitera, a wtórnik emitera też musi czysto pracować, czyli też jak w klasie A, mimo że ten co skończył studia myśli inaczej.

Ktoś by napisał, czy nie widzisz jełopie, że tranzystory BC313/211 o dynamice liniowości 28Vpp na rezystancji kolektora Rc=1.5k są tranzystorami o wielkiej dynamice liniowości? i ja stosuje je w wzmacniaczu różnicowym i jako w odwracaczu fazy tranzystora klasy A sterującego dolny tranzystor sterujący tranzystor mocy, wykorzystując je jedynie dla 1--2Vp!, to jaka to ma być jakość zła? i na dodatek tak samo je traktuje jako sterujące tranzystory mocy i dodatkowo tranzystory mocy też mają swoją liniowość, bo inaczej stosuję je równolegle i podobnie robię dla tranzystorów sterujących -a co nie wolno mi wandalowi tego robić?
 Mówię 'Haka-Jaka" bum bum, wszystko inne do śmiecia, bo trzeba chyba zapaśnika, aby rozprawił się z tym innym śmieciem nie wandala.

Melodia 'meloV8' jak myślisz ile więcej jest dobrych schematów wzmacniaczy, jak ja podałem?, sensownych i czystych więcej niema i z mojej strony i z uczciwej też nie będzie.
« Ostatnia zmiana: 30-10-2014, 23:19 wysłana przez cin157 »

cin157

  • 2243 / 5071
  • Ekspert
01-11-2014, 20:23
'meloV8' pisze o audio elektronice, że jest cenzurowana i do tego ludzie są zrobieni jak zakute łby, to nie znaczy że i mnie cenzura nie dotyczy, ale upałem się i właściwe pomiary tranzystorów nie dały mnie do tego stopnia ogłupić.
Wiele arkuszy kompletów papieru do kserokopii zużyłem, zanim sam do czegoś doszedłem i do oczywistych rzeczy, że audio biznes wymyśla nowości-głupoty, aby tylko mnożyć modele wzmacniaczy i mieć zbyt i polega to że każdy wymyślony wzmacniacz można złożyć-zrobić dokładniej, ale nie całkiem dobrze i dlatego żerują na bezsensownych nowościach.
W mojej sytuacji są też wypowiadane hasła, aby  ogłupiać ludzi, aby moje schematy nie zachwycały ludzi i aby mną nic można było udowodnić i nie wiadomo co jeszcze związane z tym, że wszystkimi Wszechświaty są opłacone aby się tak samo powtarzały i co kto na siłę zmieni?
Dlaczego ja to piszę, bo w tym temacie jest wspomniane słowo 'proste' owszem wszystko jest proste, ale się to wie.
Moja polszczyzna jest mi samemu obca, bo w Polsce mnie pieprzą i całkiem poprawnie po polsku nie piszę i to jest fakt.
Wniosek czy i kiedy możecie coś sprawdzić z mojego projektu rzeczy, jak w ogóle możecie, bo to są hasła mocniejsze od każdego człowieka.
Ciekawe, bo władza chce mnie tylko zabić i zabijać i wynika wniosek, że w tych czasach też jestem audio wandalem i nie bardzo mnie coś cenzuruje, ale za to coś wisi nade mną i na jedno wychodzi.
Ważne rzeczy dla wszystkich można wspomnieć, ta edycja na tm forum nie wystarczyła abym od razu poprawnie podał wzmacniacz Holton P12W1.5R, który dla mocy P24W0R75 ma dwa razy mocniejsze tranzystory mocy lub dodatkowo dwie pary równoległe więcej.
Naprawdę więcej podanych mną wzmacniaczy jak Holton niema, czyli są to jedyne sensowne pokazane mną wzmacniacze i kto je może zacząć produkować to znaczy że już można, bo tak kiedyś było.
I poijak powie niema problemu nie pić, bo to jest prawda, ale pije i podobnie myśli ten co ma audio biznes i kiedy przyjdzie co do czego to dopiero wtedy nic da się zrobić.
« Ostatnia zmiana: 01-11-2014, 20:33 wysłana przez cin157 »

krzysmxx

  • 48 / 5807
  • Użytkownik
02-11-2014, 18:56
Cyt. "Moja polszczyzna jest mi samemu obca, bo w Polsce mnie pieprzą i całkiem poprawnie po polsku nie piszę i to jest fakt."

Wielokrotnie pytano kol. cin157 (na innych forach też, pod różnymi nickami) dlaczego pisze jakoś dziwnie i mało zrozumiale; -> to już teraz więcej wiemy

Czy wszyscy robią w Polsce cin'owi157 to co napisał powyżej ?, napewno nie ja, a więc NIE wszyscy :)

Ale ciągle czekamy z utęsknieniem na fotkę zrobionego przez cin'a157 i działającego urządzenia ...
pozdr - Krzysiek

cin157

  • 2243 / 5071
  • Ekspert
02-11-2014, 20:38
Naprawdę dla ludzi podałem co w Wszechświecie jest tylko najlepsze i do tego wyczerpałem prawie wszystkie wersje projektów i sam jestem ciekawy kto może coś takiego dokładniej złożyć-zrobić.
Nie problem mi jest coś zrobić i podać płytki i zdjęcia i nawet zanieść gotową rzecz, aby ktoś gdzieś to obsłuchał i Wam swoje spostrzeżenia przekazał.

No nie wiem, ale chyba rozumiecie że dobry wzmacniacz nie może być zrobiony na niczym i stąd wzięły się moje jedynie dokładne projekty czystych wzmacniaczy i takie ich kombinacje jakie są możliwe, aby zachęcić do piękna precyzji sterowania się audio tranzystorów.

Dla mnie ważne jest aby był dobry wzmacniacz, bo tylko taki dobrze steruje głośniki, bez ich dodatkowych dużych zniekształceń i wiem jak zastosuje tanie samochodowe głośniki, o mocnym magnesie -jak piszą, to wiem że mam jak z nieba i coś co wystarczająco zadowala i w wypadku Peiying  serii F dużą rozmaitość rozmiarów głośników i aby je chcieć nie muszę znać i sprawdzać jak są dobre głośniki tej firmy, bo głośnik to jest nic takiego i potrzebuje jedynie dobrego magnesu, a skoro są one na przykręcanie śrubami, to mogę wnioskować, że są trochę dokładnie dokręcane, a nawet można kiedyś podstawić elektromagnes(jakby magnes stałby się nie magnesem) i te same głośniki nadal są dobre.

Pomyślcie co jest warta kolumna głośnikowa, co ma tylko jeden głośnik niskotonowy, choćby kosztowała 100 000zł, nic warta i jak śmiecie, bo normalnie przy mocy P=5W od razu cewka by się spalała, bo cewki są jednakowo lekkie i jednakowo na nich wydziela się tylko moc cieplna, a cała moc głośnika jako elektromechaniczna nic znaczy, bo głośnik to nie jest silnik ani transformator i dlatego sprawność tej mocy jest mała, a duża moc cieplna, bo głośnik musi jednakowo pracować w całym pasmie akustycznym.

Kiedyś pisałem że ukradli mi ponad 50sztuk par komplementarnych tranzystorów BC313/211 i po dłuższym czasie zwrócili, a obecnie nie tak dawno w październiku spakowałem swoje kondensatory tantalowe w zielone przeźroczyste plastikowe pudełko z przegródkami i wszystko zniknęło, czyli kilkaset moich kondensatorów tantalowych, ukradzionych żydami Wojciechowskiego, czyli rodziny Kaczyńskiego i obecnie nie mam ani jednego takiego kondensatora.
Wniosek jeśli się ma tak dobry mój projekt to nie można trzymać części zapasowych, bo w Polsce kradną.

Czwartego mam jedną sprawę sądową, a potem jeszcze dwie i na prawdę nic muszę robić, póki to zabijanie władzą się nie wyjaśni i zamiast odszkodowania od polsko-amerykańskiej władzy mam sprawy za nic i takie aby mnie zabić i zabijać jak chcą, mimo że im w ogóle nie wolno podawać mnie do sądów i robić jakiekolwiek takie żydzie wyroki.  Po prostu dodatkowo chcą zmusić-uzależnić mnie siłą od psychiatrii, aby zabijać mnie na ciemną moc kosmosu i jak mi mówią: nigdy będziesz taki sam jak byłeś i potem będziesz głupi. Wszystkie choroby i nałogi to są wyroki władzy, czyli takie hasła i nie tylko ja mam problem, bo też bezprawnie są zabijane dzieci i młode -czyli prawo dla wszystkich nie działa -jak na razie dzieci nie wolno dłonią uderzyć w pupę -niby postęp ale bezprawnie nie całkowity.
Ale czy wy rozumiecie że rząd niebezpiecznie atakuje(jak sami wojskowi się wypowiadają) genetykę jak moja, czyli jest to połowa genetyki Jezusa Chrystusa i jego moc z zabijania genetyki jak moja na wszystkie Wszechświaty, a siostra cioteczna Marysia z USA jest genetyką Maryja z Watykanu, czyli modlicie się jak do mojej genetyki propagandy Watykanu Kusego rodziny Kus i ich kuzynów Wojciechowski i Kaczyński, co obecnie mnie zabijają polską sądowniczą władzą i Jezus i ja nie jesteśmy tej wiary i normalnie nas niema, bo wszystko to jest nic i tylko każdego zapłata na wielką technikę jak samego Boga, bo nic było i nic jest za darmo.

Popatrzcie jakie jest prawo: szatana propaganda Watykanu jest broniona prawem urażenia uczuć religijnych, ale Kaczyński nie uraża w tym przypadku uczuć religijnych wiernych Watykanowi? chyba nie, bo Niemcy mówią na Polaków 'polisch schweine banditen', bo modlą się i z swoją władzą zabijają genetykę taką jak od której ta wiara zależy i patrzą się jednocześnie do góry co razem z tego mieć będą.
Czyli Watykan z polskim rządem i Ameryki Wojciechowskiego chcą sobie zrobić z mojej genetyki wieczne paliwo w kosmosie, mimo że tej genetyki więcej nie można wykorzystywać i zabijać i normalnie każdy taki od razu powinien mieć nie inny wyrok i nic z genetyki takiej jak moja. Zatem widzicie Watykan jak Adam Mickiewicz pisał: ta karczma Rzym się nazywa, nawet to nie ukrywają i się nie przejmują że dzieci i młode to jest rodzina jak Boga i jak ogłupione chłopy, bez różnicy, i niejednokrotnie używają  młodych z Kus do seksu.

Jak to możliwe, że ja mam fałszywe papiery psychiatryczne? zrobiła to świadomie oszustka-zabijaczka  sędzia Teresa Budzyń w 1996roku, kiedy mój brat dał jej na stół sędziowski łapówkę dolary aby mnie całkowicie ubezwłasnowolniła, że nic chciałem mieć wspólnego z psychiatrią i od tej pory mój brat bez mojego udziału załatwił świadczenie pieniężne z ZUS, na fałszywej podstawie psychiatrycznej i dlatego ten NASA komputer żyda, zrobiony i opłacony z zabijania dziecięcej genetyki jak moja pozwala mnie zabijać i do tej pory jak mam choćby 1 złotych na miesiąc korzyści pieniężnych, na fałszywej podstawie psychiatrycznej i dlatego ZUS i prawnie bezprawny opiekun, oszust i zabójca sądowy Marek Serafini nie zwraca do tygodnia czasu nie wykorzystanych świadczeń pieniężnych do ZUS i wspólnie z ZUS robi przestępstwo i tylko dlatego nadal są wypłacane świadczenia ZUS i dlatego nadal pozwalają sobie i jak chcą zabijać mnie w sądach, czyli NASA komputer nie jest do prawdy ale do żydziego pretekstu i pozwala zabijać dzieci, młodych i nie NASA osoby, jeśli nie wiedzą od czego to zależy.

Może wszystkim jak mi też nic trzeba robić i czekać na koniec świata?
« Ostatnia zmiana: 03-11-2014, 01:32 wysłana przez cin157 »

meloV8

  • 1552 / 5834
  • Ekspert
03-11-2014, 02:14
Jest na sali lekarz? Dzwoncie po karetke! :D

Mirek19

  • 688 / 4585
  • Ekspert
03-11-2014, 06:44
Jest na sali lekarz? Dzwoncie po karetke! :D
Nie potrzeba nam tu lekarza, tylko działań Moderacji !

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
03-11-2014, 11:29
Oznaczcie proszę posty do usunięcia poprzez zgłoszenie, nie czytałem tematu i nie chciałbym przypadkiem wyciąć zbyt wiele.

PS Cin to taka nasza forumowa osobliwość, nie wdawajcie się w dyskusje na poważnie bo nic z tego nie wyniknie.

Mirek19

  • 688 / 4585
  • Ekspert
03-11-2014, 11:43
Tylko problem w tym, że jeśli cin157 będzie prowadził w tej zakładce i w tym temacie swojego bloga, to ciężko będzie pozostałym Użytkownikom Forum wyłowić coś ciekawego i wartościowego dla siebie.

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
03-11-2014, 11:53
Cin - prośba (kolejna) o pisanie w Pogaduchach.

Postaram się czyścić na bieżąco, jednak gdybym ja czy inny mod nie zauważył - zgłaszajcie.