Audiohobby.pl

Najprostsze wzmacniacze mocy

mordensiur

  • 934 / 5878
  • Ekspert
24-08-2009, 21:01
W Polinku dostępne będą niedługo wzmacniacze 2.1 2x20+50 watów w klasie D. Czy coś takiego nie będzie pasowało do  zasilenia jednej kolumny 3-droznej ?

 


_________________________________
Prawda jest jak dupa i każdy ma swoją...

Molibden

  • 1906 / 5963
  • Ekspert
25-08-2009, 01:11
Bez odsłuchu nie da się tego stwierdzić jak zagrają poszczególne sekcje i na jakim ogólnym poziomie jest cały wzmcniacz. Klasę D możnaby do samego basu użyć, ew. do midwoofera, a na górę - nie wiem.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

mordensiur

  • 934 / 5878
  • Ekspert
25-08-2009, 10:28
Mają też w ofercie 2x50 watów. Na górę można dolożyć jakiegos T-ampa lub GC. Czy takie rozwiązanie miałoby istotną przewagę nad 6x GC, np?
D-klasa ma sporą wydajność, więc w basie to będzie miało swoje uzasadnienie. Dostepnosć gotowych modułów pewnie również.

Co o tym sądzicie?

 


_________________________________
Prawda jest jak dupa i każdy ma swoją...

Lt_Bri

  • 153 / 5904
  • Aktywny użytkownik
25-08-2009, 18:53
Ponoć na górze bardzo dobrze (i dobrze przy średnich) radzi sobie dość tani TDA2052.
Akurat jestem w trakcie projektowanie płytek (wymiary 44x32, jednostronna) pod te kostki(a w zasadzie przeróbki pewnego pewnego projektu z Turcji).

Jedyna poważniejsza wada (a dla mnie spory plus) to to że potrzebuje zasilania symetrycznego.


Mam wiadomość dla wszystkich ładnych ludzi świata...
Jeśli jesteście ładni, albo może jesteście nawet i piękni,
 to nas BRZYDKICH SKURWYSYNÓW jest więcej na tym świecie niż was.
Więc uważajcie!!!         Frank Zappa

lancaster

  • Gość
29-08-2009, 12:37
Tylko dla porządku :)
Wczoraj słuchaliśmy nowego wytworu Backa....1516 zdaje sie to sie nazywało i wymiatało że hej :)

w roli statystów wystąpili : GC premium kit i wzmacniacz zintegrowany na El34.
Żeby nie przynudzac tylko conieco o różnicach brzmieowych....amp samochodowy był zasilany akumulatorowo, reszta klasycznie - sieci.
Wrazenia.
...w zasadzie nie byłem zbytnio zaskoczony :)
GC przy CarAmpie zagrał w sposób wydelikacony ale z nieco lepszą górą pasma....im nizej z pasmem tym lepszy był 1516.
Średnica zdecydowanie lepsza - pełniejsza z drive, plastyczna a jednoczesnie  interesujaco różnicująca klimaty nagrań. Koncert to koncert....raz dwa trzy ;)....w GC lekko cofnięta i nieco beznamiętna....a dół pasma to popis w wykonaniu CarAmpa i niestety wpadka GC.
Wzmacniacz na EL34(naprawdę niezły uważam pod względem barwy średnicy i plastycznosci przekazu) okazał sie mieć co prawda wiekszy bas od GC ale podobne problemy z jego prowadzeniem co dawało efekt "obecnej poduchy".
Średnica ładna ale mniej żywa niż w GC a zwłaszcza w samochdówce.....góra pasma
Amp samochodowy dysponował też najswobodniejszą przestrzenia. Plastyka, przestrzeń i dynamika...mankament(niewielki jak dla mnie ale obiektywny) to braki w finezji góry pasma.
Pamiętajac prezentację z np. GC mozna było mieć wrażenie nieco zgrubnego podania tego zakresu....a moze to kwestia ułożenia pasma w GC - gdzie środek pasma był lekko "za".



System odsłuchowy:
Klipsch Forte + NOS DACpremium + Shigaraki clone.

meloV8

  • 1552 / 5929
  • Ekspert
29-08-2009, 13:39
No i mozna miec hajenda za tysiaka. Saby w deski, tda z baterii i nirvana :)

Gustaw

  • Gość
29-08-2009, 14:40
Porównując Backowy Audiophile Car Audio Reference Amplifier ;-) do Gej-klałna, nasuneła mi się myśl, że właściciel powinien ten drugi wzmacniacz odesłać do "krainy wiecznych odsłuchów"  a wzmacniaczyk Audiophile Car Audio pozostawić sobie na stałe, jako główny. Gdybym był redaktorem w jakimś piśmie Audio to bym napisał, że grało to o dwie klasy lepiej.

Jedna moja krytyczna uwaga jest taka, że audiofilska wartość postrzegana takiego wzmacniacza jest mała, bo w zasadzie, oprócz baterii to tam nic właściwie nie ma. Zawsze jednak można to upakować w jakaś dużą i ciężką obudowę i napisać ładną czcionką np. Jeff Rowland ;-)

lancaster

  • Gość
29-08-2009, 15:26
melo...na pewno warto powalczyc jeszcze z samochodówkami....choc jak na razie wyniki sa super.
P prostu slucha sie tego jako całosć lepiej niż elemów.
3875 w wersji ala 47labs(BC comp+male węglowe rezystory) brzmi lepiej(dynamiczniej i bez "oddalenia" średnicy) niz z caddock i BG....nie wiem czy lepiej od scalaka z auta....musze zbudowac taką elemoze z wiekszym czadem a czy tego czadu wystarczy na car audio amp....będe sie pocieszal ze tak ;)
....kolejny i tym razem możliwe ze ostatni ostatni(jesli nie da rady tdaxxxx) romans z LM-ami.
Bawiac uczy :)

a_men

  • 746 / 5957
  • Ekspert
29-08-2009, 15:58
W jakiej konfiguracji grał ten TDA1516? Jedna kostka stereo w trybie single ended, czy dwie - każda w mostku obsługiwała jeden kanał?

meloV8

  • 1552 / 5929
  • Ekspert
29-08-2009, 17:40
Stawiam, ze bylo po jednej kostce na strone w mostku :) czyli 2x22w

lancaster

  • Gość
29-08-2009, 17:44
dokladnie tak :)
monobloki z osobnym akumulatorem dla kazdego tda :)

meloV8

  • 1552 / 5929
  • Ekspert
29-08-2009, 17:58
>> lancaster

Gdybys mial dostep do tej kostki http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/87323/SIEMENS/TDA2025.html to koniecznie trzeba ja sprawdzic. Ja niestety nie moge jej nigdzie w mojej okolicy kupic. Czytalem na necie, ze to bardzo dobra kosc, ktora mozna zasilac wiekszym napieciem (kilka akumulatorow). Mysle, ze to moze byc to czego szukamy. Bas i srednica z TDA i wysokie tony z dobrego tranzystora czy lampy.

lancaster

  • Gość
29-08-2009, 18:00
melo a w niecie(sklepie)widziaes gdzies ?

meloV8

  • 1552 / 5929
  • Ekspert
29-08-2009, 18:03
w necie niby sa (jednak bardzo niewiele) ale rozbieznosc cen jest ogromna, od 5 zl do 35 zl i badz tu madry co robic? czy to oryginaly czy podroby sam nie wiem.

lancaster

  • Gość
29-08-2009, 18:05
znalazlem wlaśnie takie za 5 zł :)
Zamówie w ponidziałek....co mam robić :)