Audiohobby.pl

Najprostsze wzmacniacze mocy

meloV8

  • 1552 / 5933
  • Ekspert
11-03-2009, 15:16
1558 to takie wysokiej klasy szklo powiekszajace. To co mu przylozysz to powiekszy i pokaze :P

bolec666

  • 2 / 5592
  • Nowy użytkownik
17-03-2009, 16:23
Witam, to mój pierwszy post na tym forum a ściągnęły mnie tutaj wypowiedzi kolegi meloV8 z odgrodowego tematu na audiostereo.
Mam konkretne pytanko dotyczące budowy wzmaka na 1558 - czy z kicie avt z 1554 można po prostu podmienić układ na 1558 czy wymagane są jeszcze jakieś zmiany.
Generalnie chodzi o samą płytkę - czy ta z avt będzie dobra do budowy takiego wzmaka i czy ewentualnie ktoś z forum wykonuje takie płytki?

Pozdrawiam
Bartek
"Could Jesus mirowave a buritto so hot that he himself cannot eat it?"

meloV8

  • 1552 / 5933
  • Ekspert
17-03-2009, 18:34
Witamy bolec666

Mozna podmienic, wszystko jest to samo, tylko kostka 1558 ma wieksze wzmocnienie. Wykorzystanie plytki z kitu AVT napewno jest latwe w lutowaniu i solidnie wykonane, choc nic nie stoi na przeszkodze zeby zrobic to na pajaku :) Czy ktos z forum  wykonal by taka plytke?  Z pewnoscia, trzeba popytac :)

lancaster

  • Gość
17-03-2009, 22:09
Rozumiem chłopaki, ze do tej pory nie probowaliscie innych scalaków ?
....wstyd sie przyznac ale ja tez :)

meloV8

  • 1552 / 5933
  • Ekspert
17-03-2009, 23:44
Ja ostatnio mam takiego mega lenia ze nic mi sie nie chce  :] ale trzeba czyms przerwac to lenistwo, moze jakims scalaczkiem, glosniczkiem...

a_men

  • 746 / 5961
  • Ekspert
18-03-2009, 07:43
Nie rozumiem po co kombinować z robieniem płytek, skoro w AVT sa po 5 zł szt. Do TDA1558 pasują z kitu AVT2104 i AVT744.  Ja zamówiłęm sobie na próbę dwie 2104 i sa ok.

Bacek

  • 2373 / 5960
  • Ekspert
18-03-2009, 08:13
Ktoś może wie czy 1518 to połówka 1558 czy może zupełnie inna konstrukcja?


------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

meloV8

  • 1552 / 5933
  • Ekspert
18-03-2009, 13:33
Bacek

Mozna powiedziec, ze 1518 to polowka 1558. Maja nawet takie same parametry "glowne" czyli zasilania, znieksztalcenia, pasmo przenoszenia etc. Ja sluchalem 1516 z 1554 i graja praktycznie tak samo jesli chodzi o moc i barwe, jednak dual mono na 1516 ( czy tam 1518 ) gra lepiej od jednego scalaka 155*

Bacek

  • 2373 / 5960
  • Ekspert
18-03-2009, 14:09
I nie dziwię się że lepiej bo piszą tam że separacja kanałów to tylko 40 dBa.

------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

lancaster

  • Gość
19-03-2009, 11:59
Wzmacniacz nie jest niedrogim panaceum na kazdy system.
Wczoraj mieliśmy okazję posłuchac go przy GC i okazało sie z w niezbyt jaskarawym systemie wypadł tak sobie.
To nie była tylko kwestia różnicy w paśmie(GC jest jaśniejszy)ale przede wszytskim kontroli....nie wiem....nie wiem :)
Być moze narozrabiał inny niż ostatnio akumulator....moze dizś machnę szybkie porównanko 2 akumulatorów....to już totalnie krejzi zaczyna sie robić :)

W kazdym razie zaleznosci w zadanym systemie wygladłąy nastepujaco :
2A3 zagrała z większym wigorem i dozą realizmu od GC, GC zagrał wczoraj swobodniej  i z lepszą kontrolą od TDA(ogólnie to TDA mulił....i to po raz drugi z tym własnie akumulatrorem, wiec byc moze cos jest na rzeczy)

Wnioski są takie że cieżko przewidziec co gdzie sie sprawdzi dopóki się nie posłucha....czyli w zasadzie takie jak zwykle :)
....chyba ze tak jak pisałem aku narozrabiał....napiecie miał "przysiadnięte" do 10,5V....ale to raczej nie powinno byc problemem.
Wzmak zagrał wczoraj nie tak zywo jak zwykle i było to słychac od pierwszych taktów....acha, co by nie mowic to przesłuchy miedzy kanałami na pojedynczej kostce powodują ze dźwiek robi sie prawie mono :)
Żart oczywiscie, ale słychać że budowa przestrzeni jest mocno utrudniona....no chyba że to znów ten akumulator :) ... bo wczesniej tego typu problemów nie stwierdzono - wczoraj po raz pierwszy walka z nowym zasialtorem i od razu....hmmmm.....najbardziej mnie zaskoczył ten brak kontroli na dole....to było po prostu obiektywne, po wpieciu słyszalne poluzowanie bez porównań jakichkolwiek, a ten wzmak jak do tej pory kontrolę w całym paśmie  miał bardzo dobrą.
Może byc coś nie teges z akumulatorem ???

a_men

  • 746 / 5961
  • Ekspert
19-03-2009, 12:23
Ja bym winił akumulator. Cytat za strony Twórcy BYOBa:

Battery Charge and Sound

An interesting feature of the BYOB amplifier is that the sound character is related to the battery charge. With a fully charged battery the sound is tight with explosive dynamics (can\'t get that with any other amp), while with a low battery charge the sound character resembles that of a no-feedback amplifier, very laid back and relaxed.

However, regardless of charge level, you will notice the absence of distortions that you were unable to identify or even name before.

lancaster

  • Gość
19-03-2009, 12:36
Bez sprawdzenia sie nie obejdzie :)
Dla ew. ułatwienia wyboru podam marki akumulatorów biorących udział w teście.

Bacek

  • 2373 / 5960
  • Ekspert
20-03-2009, 10:23
Lancaster,
Zrobimy drugi sparing. Odkurzyłem starą deskę na której miałem kiedyś GC. 2xtda1518 już przykręcone, dwa akumulatory na stanie też są. Jak będę  miał dziś chwilę czasu to może to polutuję. Zobaczymy jak się wtedy sprawdzi prawdziwe dual-mono (przy okazji podwojona pojemność aku).

------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2373 / 5960
  • Ekspert
20-03-2009, 10:25
A jak się nie sprawdzi to będą inne BYOB\'y do sprawdzenia.

http://pl.wikipedia.org/wiki/B.Y.O.B.

------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

madly

  • 118 / 5930
  • Aktywny użytkownik
20-03-2009, 11:53
Testujcie Panowie, testujcie. Zapewne sporo kibiców czyta ten wątek (wreszcie coś nowego! ;-)).

Przy takiej cenie i prostocie kości, można pokusić się o multiamping i zwrotnice aktywne, każdy głośnik byłby wpięty już bez zwrotnicy bezpośrednio w scala... Na pewno ma szansę to fajnie zagrać a i łatwiej, szybciej i efektywniej filtrować aktywnie w pre :-)

Przy cenach rzędu 30-40 zł za aku 7Ah to i każda kość może mieć swój aku, a i tak np. 6 aku będzie niższa niż przyzwoite trafo audio :-).

@Lan. Odnośnie słabego grania na aku z napięciem 10,8V - to już mało jak na aku żelowy. czy to był ten, który swego czasu rozładował Ci się mocno poniżej minimum?