Audiohobby.pl

Gotyckie teledyski// fragmenty koncertów

gotyk1

  • 1310 / 5881
  • Ekspert
02-02-2009, 00:05
W tym wątku będę co pewien czas zamieszczał ciekawe teledyski lub nagrane na kamerę utwory z koncertów

Na początek Closterkeller - Podziemny Krąg, frontman zespołu Anja Orthodox śpiewa i gra na klawiszach

http://muzyka.interia.pl/teledyski/teledysk/closterkeller-podziemny-krag,14899

nikx

  • 65 / 5802
  • Użytkownik
08-02-2009, 19:36
To może ja też coś dorzucę od siebie ....

Deine Lakaien - Into My Arms (Original Version)
&feature=related

Deine Lakaien - Let\'s Walk to the Moon (Live at Castle Party)
&feature=related

a tak apropo Castle Party - kocert DLakaien był kręcony live - czy gdzieś to potem zostało pokazane? Czy ktoś to ma? Bardzo dobry koncert i ten księżyc w pełni nad sceną .... echh ....

Deine Lakaien - Away
&feature=related

Deine Lakaien - The Game (niestety nie mogłem znaleźć teledysku)
&feature=related

I na dobry koniec ....
Deine Lakaien - Where You Are (live)
&feature=related

gotyk1

  • 1310 / 5881
  • Ekspert
14-02-2009, 17:44
Nikx fajne fajne - ale jak dla mnie zbyt miękko :D

Poniżej Tristania, znakomita pierwsza płyta i w zasadzie na tym ten zespół się skończył, ich późniejsze albumy nie mają żadnego startu do pierwszego





nikx

  • 65 / 5802
  • Użytkownik
14-02-2009, 22:01
Raz jest miękko raz mniej ... taki już jest gotyk ... od plumkania do łomotu ostrego ;)

to może tak ... Suicide Commando - See You In Hell, długo ich będę pamiętał bo po koncercie nie słyszałem na lewe ucho z miesiąc ... skończyło się nawet wizytą u laryngologa ;


Das Ich - Destilat
&feature=related

Hocico - Odio bajo el alma
&feature=related

Umbra et Imago - Mea Culpa


I na koniec tym razem coś co byłoby pewnie gotykiem gdyby istnieli ;)
X-mal Deutschland - Orient
&feature=PlayList&p=9E5540D77957DA26&playnext=1&index=32

a tak apropo Xmal, ma kto jakiś bootlegowy life w formie wizualnej lub muzycznej???

gotyk1

  • 1310 / 5881
  • Ekspert
14-02-2009, 23:04
W takim razie mnie najbardziej podchodzi ciężki, melodyjny łomot. Nie trawię takiego gotyku jak "Diary of Dreams" i tym podobne skłaniające się bardziej już w stronę elektroniki.
Nikx z przytoczonych propozycji zdecydowanie najbardziej preferuję "Das ich"

Ode mnie również 2 wykonania koncertowe piosenek z płyty aegis kapeli "theatre of tragedy", wokalista w obu daje niezłą plamę (nijak ma się to do growlowania które słyszymy na płycie), za to wokalistka śpiewa znakomicie.
Teatr też się potem zepsuł i poszedł w złą stronę.



&feature=related

nikx

  • 65 / 5802
  • Użytkownik
15-02-2009, 19:53
Gotyk to to nie jest ale kolor pasuje ... ;)

Moi ulubieńcy od lat ....

Danzig - Am I Demon


Danzig - Killer Wolf !!!
&feature=related

Danzig - Blood And Tears !!! (chyba jedna z moich ulubionych ballad)
&feature=related

Danzig - Devils Plaything
&feature=related

po takiej dawce Glena warto coś dodać z Misfits ....
The Misfits - "Die Die My Darling" (Live)
&feature=related

Trochę pojechałem po bandzie ale lubię też i takie  klimaty ;)

gotyk1

  • 1310 / 5881
  • Ekspert
15-02-2009, 20:46
Tu niestety nie ma teledysku ale fragment znakomitego kawałka "atrocity" the great commandment, świetna gitara i klawisze ala smyczki, to po jego usłyszeniu wiele lat temu postanowiłem się zainteresować takim stylem grania. Drugi kawałek tego samego wykonawcy, niestety też fragment, ale można zobaczyć chwilę koncertu (kolo ma pióra prawie do kolan)

http://www.lastfm.pl/music/Atrocity/_/The+Great+Commandment?autostart

http://www.lastfm.pl/music/Atrocity/_/Rage+Hard?autostart

Nikx szkoda że tak sobie we dwójkę tylko gadamy i nikt inny nie chce się przyłączyć :D  +ave+

nikx

  • 65 / 5802
  • Użytkownik
15-02-2009, 21:01
Atrocity wydało dwie płyty pod tytułami Das Werk I i Das Werk II (dwójka wyszła też w wersji dwupłytowej - rozszerzonej o kilka innych utworów jak i dodano kilka z Das Werk I). Wszystkie te utwory to Covery z lat dawnych (80ych ;) ....
np "Great Commandment" to cover Camouflage a"Rage Hard" to Frankie Goes To Hollywood ;)

Pierwsza płyta Das Werk I sprawiła na mnie dobre wrażnie - trochę sentymentalne ale niestety dwójka to popłuczyny po pierwszej a i pomysł juz nie odkrywczy w stosunku do jedynki.

Trzeba dodać, że okładki są całkiem, całkiem ;) ... szczególnie lubię jedynkę z przodu i z tyłu jeżeli wiecie o czym ja mówię .... ;)

nikx

  • 65 / 5802
  • Użytkownik
15-02-2009, 21:38
To może po ambitniejszych wpisać wrzucę troche gotyckiego  popu i utworów bardziej melodyjnych ... którego płytkę sobie zrobiłem i podsłuchuję czasem w samochodzie bo w domu mnie zwykle drażni ...

Dark Princess - Zhestokaya Igra  (tylko rosyjska wersja)
&feature=related

Diva Destruction - The Broken Ones


Birthday Massacre - Live Lovers End


PAIN - Shut Your Mouth (bardzo lubię teledysk!)


Die Krupps - Für einen Augenblick


I na koniec może trochę punkowo i weseło ale w poprzednich postach było o coverach - więc i tym razem cover w wykonaniu Wizo ... all that she wants .... (poznaje ktoś kto to w orginale śpiewał ;)


__kot__

  • 724 / 5896
  • Ekspert
15-02-2009, 21:42
>> nikx, 2009-02-15 21:01:38
Piszesz o pierwszej i drugiej Werk 80 ?
Obie świetne moim zdaniem - do drugiej trzeba się po prostu przyzwyczaić i osłuchać - jest naprawdę niezła.
A jak w świetle tych 2 płyt ma się pozostała twórczość Atrocity ? Bo mam tylko te dwie (przypadkiem zresztą) ?

nikx

  • 65 / 5802
  • Użytkownik
15-02-2009, 22:07
Gusta nie podlegają dyskusji ale samego Atrocity jakoś nie do końca ... no może pojedyńcze utwory ... Te Das Werki jakoś z sentymentu lubię, choć może oprócz kilku utworów z dwójki do reszty się już nie przekonam są dla mnie do siebie zbyt podobne - zrobione na jedno kopytu i bez pomysłu ....

tu maż kilka utworów Atrocity http://www.myspace.com/atrocitypage

gotyk1

  • 1310 / 5881
  • Ekspert
15-02-2009, 23:17
To ja jeszcze dorzucę Crematory "tears of time" gitarzysta ładnie zagrywa no i znakomity growling wokalisty

&feature=related

Tu teledysk "for love"

&feature=related

__kot__

  • 724 / 5896
  • Ekspert
16-02-2009, 14:51
Crematory jest super...
Tutaj "Temple of Love"
&feature=related

A i generalnie to Sisters of Mercy również bardzo lubię - wiele współczesnych kapel gotycko/metalowych czerpie z ich twórczości

gotyk1

  • 1310 / 5881
  • Ekspert
16-02-2009, 16:27


Tu jest fajny mini przegląd dobrych polskich kapeli, raczej doomowe, ale grają naprawdę zajebiście, nie wszystkie kapele znałem. Aha - jakby ktoś chciał to mam oryginalną kasetę "neolithic" - personal fragment of life, nie podoba mi się aż tak ten zespół więc zainteresowanym mogę podesłać kasetę.

nikx

  • 65 / 5802
  • Użytkownik
05-03-2009, 19:02
Ale się smutno zrobiło to może coś na wesoło w stylu Humppa?
Eläkeläiset - Smells Like Humppa, Nirvana cover ;)
&feature=related