Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

pastwa

  • 3821 / 6068
  • Ekspert
08-06-2024, 23:13
Cene tez znalazl. Jak beda dynamiczniejsze i zywsze od poprzednikow to sie nimi wlasnie zainteresuje, cena podobna do Immanis ale Susvara ma u mnie ten plus ze mozna grac bez adaptera i z dowolnie dlugim kabelkiem, a nie 1.8m jak u RAAL 1995.

saudio

  • 729 / 5448
  • Ekspert
08-06-2024, 23:23
Na razie opinie bez zachwytów. Pewnie będą trochę bardziej precyzyjne, ale podobno mniej szczegółowe, jest już trochę opinij na head-fi.

pastwa

  • 3821 / 6068
  • Ekspert
09-06-2024, 10:14
Sa juz w lokalnym salonie na stronce za 7500funtow, moze maja tez egzemplarz odsluchowy, jak nie to wybiore sie w tym roku na CANJAM w Londynie, chociaz tam to zadne odsluchy bo warunki wiadome, ale zawsze to cos.

saudio

  • 729 / 5448
  • Ekspert
09-06-2024, 12:56
Tak patrząc na nie to pady są bardzo płytkie, nie wiem jak będzie z wygodą.

Alucard

  • 2586 / 3776
  • Ekspert
14-06-2024, 10:34
7500 funtow? Troszke chyba za duza ta cena.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3821 / 6068
  • Ekspert
19-06-2024, 19:36
I jak tam Alu, stargowałeś na te 7250, jada juz nowe Suszarki do Ciebie?

Czekam na wrażenia i porownania do Ultrasone :)

Alucard

  • 2586 / 3776
  • Ekspert
19-06-2024, 20:29
Hifimany to nie bardzo moja bajka ;) A Ultrasone Pure to zajebiaszcze sluchawki w tej swojej smiesznej cenie. Do elekteoniki wymiataja. Z dobrych wiadomosci to zamowilem sobie CAL! SE i wrocily z naprawy gniazda moje Pioneery Master. Zalozony Tez nowy oplot na kabel i zrobione nowe wtyczki do obu kabli, spasowane do gniazd ttch Pioneerow na ksztalt, wydrukowane na drukarce 3D. Dobra robota kolegi z Wroclawia, i w sumie grosze za to wszystko bo policzyl wlasciwie po kosztach tego wszystkiego. W zamian uzytkowal sobie sluchawki pare miesiecy.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

zygmuntlotos

  • 17 / 4079
  • Nowy użytkownik
20-07-2024, 20:01
Odsłuchy z CanJam 2024 London
Dzisiaj miałem okazję wybrać się na słuchawkowy pokaz Canjam, który odbył się Londynie.

Subiektywnie oddam swoje spostrzeżnia oceniając przesłuchane nauszniki w skali od 1 do 10.
Jako punkt odniesienia posłużą Sennheiser HD800 (subiektywna jakość dźwięku 8/10), które używam od 2013 napędzane przez dedykowany DAC HDVD800 oraz HD650 (ocena dźwięku 6/10), które używałem przez 1.5 roku.
Z góry uprzedzam, że na każde ze słuchawek poświęciłem maksymalnie 10 minut więc oceny będą bardzo okrojone i zaakcentowane będą elementy, które najbardziej rzucały się w uszy.

1. Hifiman Susvara Unveiled (jakość dźwięku 9/10)
Żadne słuchawki nie wywołały u mnie tylu skarjnych emocji co te. Jeżeli chodzi o aspekty techniczne brzmienia to słychać tam mistrzostwo świata jeżeli chodzi o detale. Słuchawki idealnie sprawują się do brzmień akustycznych instrumentów, muzyki orkiestralnej itd. Nasycają ten rodzaj muzyki swoim baśniowym klimatem, wszystko brzmi krystalicznie. Natomiast kiedy zacząłem słuchać na nich czegoś skompresowanego jak współczesna muzyka pop, to niestety brzmiało to bardzo dziwnie i nienaturalnie. Siła przebarwienia zapewne drażniłyby mnie w dłuższej perspektywie czasowej. Nie mają za wiele basu. Słuchawki zdecydownie nie są uniwersalne w brzmieniu, raczej używałbym jako dodatkowej opcji do kolekcji. Jakość wykonania nie jest wcale powlająca. Wygodne jak chyba każde Hifimany.
Czy przeszedłbym z HD800 na nową wersję Susvara?
Raczej tak, chociaż cena jest niesamowicie wysoka, bo 7500 GBP + pewnie kolejne 7500 GBP, żeby to odpowiednio napędzić.

2. Hifiman Susvara (ocena dźwięku: nie wiem jak to ocenić)
Starsza wersja Susvara, wciąż droga bo 5750 GBP. W zasadzie grają szczegółowo ale zdecydownie gorzej od Unveiled. Nic mnie w nich nie urzekło i chyba największe rozczarowanie podczas prezentacji.

3. Focal Utopia 2022 (jakość dźwięku 8.75/10)
Pomimo, że oceniłem je trochę niżej niż Susvara Unveiled, bo nie są to tak oryginalnie brzmiące słuchawki i z takim aspektem technicznym to i tak wybrałbym je jako moje główne słuchawki. Sporo się naczytałem opinii przed ich przesłuchaniem i muszę przyznać, że komentarze zbudowały dokładnie takie wyobrażenie o nich jakie oddała rzeczywistość. Mają to co HD800 + to czego zawsze mi brakowało w słuchawkach dynamicznych mojego wyobrażenia. Są niesamowicie dobrze zbalansowane, brzmią rewelacyjnie w każdym utworze. Posiadają idealne proporcje basu, środka oraz wysokich tonów. Świetny mają atak i nie są trudne w napędzeniu.

4. Focal Stellia (jakość dźwięku 7.75/10)
Charakterystyka brzmienia bardzo podobna do Utopia 2022, jednak mniej spektakularne i mają mniej szczegółów.
Są dosyć drogie i osobiście wolałbym dołożyć i kupić sobie Utopie, bo wydaje mi się, że mają lepszy stosunek jakość dźwięku do ceny.

5. Meze Elite oraz Meze Empyrean II (ocena brzmienia 7.5 oraz 7/10)
Charakterystyka obu słuchawek jest bardzo podobna.
Świetny balans tonalny. Bas potrafi ładnie zejść i zachować klarowność lecz nie ma go w nadmiarze. Są kombinacjami jasnego oraz ciemnego brzmienia. Bardzo melodyjne jednak niezbyt szczegółowe jeżeli chodzi o detale. Wydaje się, że nie pootrzebują EQ. Jednym słowem można je uznać jako harmoniczne nadające się do każdego gatunku. W niektórych momentach grały dla mnie trochę za jasno np. talerze od perkusji ale to mały szczegół.

6. Final Audio D7000 (ocena brzmienia 6.75/10)
Niezwykle precyzjny i potężny bas to robi wrażenie wow. W dotyku wydają się wykonane na bardzo wysokim poziomie. Jednak niesamowite pasmo dolne musi odbijać się na innych częstotliwościach i dlatego nie będą sięnadawały te słuchawki do wszystkiego.

7. Hifiman HE1000 (ocena 7/10)
Wydają się grać dosyć jasno z małą obiętością basu. Znakomite do muzyki akustycznej itp. Mają harmoniczny dźwięk ale bez fajerwerek.

8. Hifiman Edition XS [ocena 7/10]
Największe zaskoczenie wystawy. Słuchawki grają w znakomitych proporcjach. Przypominają mi trochę Sennheiser HD600 ale jakby w bogatszej wersji. Stosunek jakości do ceny wydaje się być 10/10.

9. Dan Clark Audio E3 oraz Aeon 2 (ocena 8 oraz 7.5/10)
Drugie największe zaskoczenie na dzisiaj. Spójny i harmoniczny dźwięk.
Brzmieniowo przypominają mi słuchawki Meze ale z minimalnym plusem na swoją korzyść względem nich.
Niestety są troche mniej wygodne od innych słuchawek na liście.

10. Fostex TH909 (ocena 7/10)
Mają dobry atak w muzyce rockowej ale jak na moje ucho za płytką głebie basu. Grają jasno.

11. Fostex TH900 mk2 (ocena 7.25/10)
Bardzo wygodne słuchawki, można je nosić godzinami. Brzmieniowo nieco lepsze od TH909. Grają głównie jasno z nutką ciemnej barwy.

12. Audeze LCD-5 oraz LCD-3 [ocena 6.5-6.75/10]
Słuchawki nie grały źle ale subiektywnie oceniając są pozbawione wyrazu.
Po przeczytanych komentarzach liczyłem na znacznie więcej.

13. FiiO FT3 [ocena 4.5/10]
Spójne, harmoniczne raczej ciemne brzmienie ale bez polotu. W tej cenie są ciekawsze modele.
« Ostatnia zmiana: 20-07-2024, 20:08 wysłana przez zygmuntlotos »

pastwa

  • 3821 / 6068
  • Ekspert
20-07-2024, 21:20
Dzieki za wrazenia. Szkoda ze do Immanis od Raal 1997 nie udalo sie dostac :)

No i jeszcze zapytanie, pamietasz z jakim wzmacniaczem graly te Susvary ?

zygmuntlotos

  • 17 / 4079
  • Nowy użytkownik
20-07-2024, 23:22
Zwykłe Susvary były podłączone chyba do Hifiman Serenade.
Te nowsze niestety nie pamiętam i nie zrobiłem zdjęcia.

Krzysztof_M

  • 1540 / 5460
  • Ekspert
21-07-2024, 09:45
Dzięki za relację i zwięzły opis wrażeń.
Z tego powodu z ciekawości zainteresowałem się nieznanym mi do tej pory Hifiman Edition XS - koniecznie muszę go sprawdzić - powinien się nadać do polecania znajomym, którzy niekoniecznie chcą kupować bardzo drogie słuchawki.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

saudio

  • 729 / 5448
  • Ekspert
21-07-2024, 19:00
Dzięki za wrażenia, chyba jesteś przyzwyczajony do lekkiego przekazu HD800 i dlatego takie postrzeganie Susvar.
Swoją drogą, warto podarować HD800 lepszy wzmacniacz, niż fabryczny.

zygmuntlotos

  • 17 / 4079
  • Nowy użytkownik
21-07-2024, 23:20
Zapewne masz rację w obu kwestiach.
Całkiem możliwe, że gdybym posłuchał dłużej starsze Susvary to moja percepcja słuchowa zaadoptowałaby się do nich bardziej ale pierwsze wrażenie było nijakie.
Jeżeli chodzi o inny wzmacniacz to mogłoby to pomóc ale nie sądze by subiektywnie jakość dźwięku polepszyłaby się więcej niż o 5%.
LCD-5 i Meze Empyrean 2 słuchałem na Chord Dave, który kosztuje £10500 i cudów nie robił z tymi słuchawkami.
Dlatego nastawiam się w przyszłości na inne słuchawki - najprawdopodobniej Utopia 2022, które nie potrzebują niesamowicie drogie toru, chyba, że wyjdzie coś innego do tego czasu, a tego nie da się wykluczyć w najbliższych latach.

saudio

  • 729 / 5448
  • Ekspert
21-07-2024, 23:41
W przypadku HD800 najlepiej sprawdzić samemu, ja do tej pory żałuję że sprzedałem swoje, a miałem je od premiery przez 7 lat i przez te lata budowałem i poprawiałem tor dla nich. Moim zdaniem warto. Do tego dobry miedziany kabelek.
 A z Susvarami to niestety jak nie mają odpowiedniego wzmocnienia to grają nijako, czasami za jasno, ogólnie słabo.
Tak jak @Pastwa pisał szkoda, że nie spróbowałeś Immanis, bo to zbierają sporo pochwał, ale warto mieć niezależne opinie.Na razie ciężko ich posłuchać.
A z Dave to jego wyjście słuchawkowe jest dość słabe, akurat dla Utopii będzie wystarczające, ale już Audeze czy Meziaki to już trzeba z zewnętrznym wzmakiem, no i to jest DAC, a dla planarów potrzeba mocnego wzmacniacza.

mirek10

  • 1217 / 4568
  • Ekspert
22-07-2024, 20:59
Czy sluchales moze w Londynie Hifiman HE-R10 Planar lub ES-R10 Lab ??? w tamtym roku bylem na CanJam w Londynie w sierpiu, szkoda ze w tym roku zrobili w lipcu a w lipcu zawsze jestem na urlopie...Utopie masz racje sa najbardziej uniwersalne,jesli chce miec sie jedne sluchawki to sa najlepsze,wyzej tylko cenie K-1000 a to inna bajka a nastepcy K-1000 czyli Raal Requisite SR-1b to juz rewelacja..recenzja tu:
https://www.headfonia.com/raal-requisite-sr-1b-review/