Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

aulait

  • 1387 / 5556
  • Ekspert
15-04-2024, 12:37
No to mnie zaintrygowałeś, HiFiMan Sundara CB i HE-R9 to ten sam poziom a HE-R9 to ten sam poziom, co ISK HD9999, czyli HIFIMan Sundara CB to ten sam poziom co ISK HD9999. Czyli już sobie nie odpuszcze HD9999 lub DNA ST PRO... pewnie kupię ST PRO, bo etui i dodatkowe kabelki i gorsze pady mi w sumie niepotrzebne. Będzie pojedynek trzech par słuchawek... będzie się działo :)

@aulait, z tej trójki najniżej sklasyfikowałbym Sundary.
Być może ci, którzy ceniących basowe pomruki, stawianie ich na jednym poziomie z HE-R9 i HD9999, uznają za niezasadne.
Niemniej dla tych, którzy preferują słuchawki grające bardziej średnicą i górą pasma, Sundary mogą być lepsze.
Zdecydowanie najbardziej klarowne, z proporcjonalnie wyważonym całym pasmem i całkiem dobrym basem są ISK HD9999.
Gdzieś pośrodku są według mnie HE-R9, z lepszym całościowo dźwiękiem niż ten z HE Sundara, ale gorszym basem od HD9999.
Ciekawi mnie czy i Ty będziesz miał podobne odczucia. :)
Karol jeszcze bardziej podgrzałeś atmosferę, stawianiem HD9999 na piedestale, nie mogę się doczekać, aby je wszystkie skonfrontować :)))

aulait

  • 1387 / 5556
  • Ekspert
17-04-2024, 13:25
HE-R9 przyszły j właśnie a miały być 2 maja :)
Tak na szybko bez wygrzewania, prosto z pudełka włączyłem do "HiEndowego" XDuoo X2S :D
Pierwsze co rzuca się w uszy to basss, z minimalnie większą domieszką średniego, ale dolny też jest. Nie trzeba się wsłuchiwać, żeby go usłyszeć. Z żeńskich wokali posłuchałem chwilkę Anny Mari Jopek z płyty "Szeptem" i była bardzo ładny, obecny i moim odczuciu naturalny, przez chwilę "Treasure" Cocteau Twins i wokal też był ok, jak na jakość tej wspaniałej acz skopanej przy zapisie płyty. Na górze pik, ale mniejszy niż w DT990 PRO 250 Ohm. Ogólnie pierwsze wrażenie bardzo dobre. Brzmienie basowe, ale z zachowaniem szczegółów na średnicy i górze. Teraz leżą i się grzeją na DAPie. ISK HD9999 jeszcze nie doszły ;)

Karol

  • 2011 / 4326
  • Ekspert
18-04-2024, 10:20
Cieszę się, że z twoje R9 są w porządku. :)
Wygrzej je i posłuchaj rożnych gatunków na spokojnie.
Szczególnie ciekawi mnie jak je ocenisz, porównując ich granie z tym co można usłyszeć na LCD-2.

Wokale, blachy oraz czasami, jakiś taki dudniąco tunelowy bas, nie pasowały mi na ucho.
Nie było to na tyle dyskwalifikujące, że pewnie po jakimś czasie słuchania, bym się do tego przyzwyczaił.
Reszta wynikała z porównań, w których HE-R10, były wyraźnie lepsze muzycznie od R9.
Gdyby różnica była nieznaczna, tak jak pisałem, zostawiłbym HE-R9 i sprzedał HE-R10D.

Bardzo ciekawi mnie też twoja opinia o ISK HD9999.
Jak przyjdą i posłuchasz, koniecznie napisz co sądzisz o ich graniu. :)

aulait

  • 1387 / 5556
  • Ekspert
18-04-2024, 15:35
Wizualnie i dotykowo HE-R9 przy ISKach to klasa premium. ISki trzeszczą, skrzypią i z dużymi padami ledwo mieszczą się na moją wielką bańkę :)
Brzmieniowo niby oba modele mają V, ale inne. Wysokie tony w R9 przy HD9999 są ciemniejsze. ISKi TssssSybilzizują, co niekiedy dodaje muzyce więcej ekspresji, ale potrafi też zakłuć i "szurać po uszach" Ogólnie wokale szczególnie żeńskie na ISKach akcentują sybilanty i idą trochę w stronę nosowatości, R9 dla mnie wokale mają cofnięte, ale bardziej naturalne, może trochę ocieplone. Bas w R9 potrafi się napuszyć i jest go więcej w ISKach też jest go niemało, ale z kolei potrafi być, że tak to ujmę pneumatyczny :)
R9 są cieplejsze, bardziej relaksujące, miękkie a HD9999 żwawsze, ale bardziej suche, twarde. Tak z marszu na dziś R9 bliżej do LCD-2 zdecydowanie :)))
Karol , jak jeszcze trochę je pogrzeję, posłucham to coś napiszę jeszcze ;)

Karol

  • 2011 / 4326
  • Ekspert
19-04-2024, 08:42
@auluit przypomnij jeszcze czym napędzasz słuchawki?

A jakbyś podrzucił ze 3 utwory, na których sprawdzasz ich brzmienie?
Wiem, że często nawet nie gatunki, ale konkretne utwory mają znaczenie w porównaniach.
Chętnie posłucham przynajmniej na HD9999 i Sandura, tych samych kawałków. :)
Niestety R9 już nie mam, ale sprawdzę jak to brzmi na R10D. Graja podobnie, tylko według mnie lepiej niż R9.

aulait

  • 1387 / 5556
  • Ekspert
20-04-2024, 18:48
@auluit przypomnij jeszcze czym napędzasz słuchawki?
Niestety najmocniejsze klocki są wyłączone z odsłuchów przez chaos przeprowadzkowy w moim domu.
Odsłuch:
1.HDuoo X2S
2.komp=>Douk Audio U2 USB XMOS XU208 =>zrobiona lampucera=>Espressivo E i najlepsze lampy
3.komp=>Korg DS DAC100M=>Little Dott MK2 i najlepsze lampy
4.Technics SL-J2 z Ortofon OMP14=>Marantz PM62
 
A jakbyś podrzucił ze 3 utwory, na których sprawdzasz ich brzmienie?
Wiem, że często nawet nie gatunki, ale konkretne utwory mają znaczenie w porównaniach.
Chętnie posłucham przynajmniej na HD9999 i Sandura, tych samych kawałków. :)
Niestety R9 już nie mam, ale sprawdzę jak to brzmi na R10D. Graja podobnie, tylko według mnie lepiej niż R9.
Kurcze tyle tego słuchałem, że nawet nie wiem co Ci podać, dlatego podam trochę więcej, na pewno coś z tego masz a jak nie masz to gorąco polecam :)
Anaog-Winyl:
A-HA Stay on these roads,
Karol Gołębiowski organy Katedry św. Wojciecha w Gnieźnie J.S.Bach Chorały lipskie nr8-12
Cyfra-WAV:

Goran Bregović "Arizona dream"
Dead Can Dance "Within the realm of a dying sun" stara wersja
Bono "Million dollar hotel"
Penderecki Jazz koncert zarejestrowany w Krakowie, nie pamięta w jakim roku, ale genialna muzyka i dźwięk, jeszcze Ci napisze dokładnie, tylko się dogrzebię, bo warto to mieć :)))
Sade "Love deluxe"-stara lepsza wersja
Vangelis "Blade Runner"
Keith Jarrett-Setting Standards NY Session – "Changes"
Legendary Pink Dots "The Maria Dimension"
Terje Isungset - Winter Songs (2010) C

aulait

  • 1387 / 5556
  • Ekspert
20-04-2024, 19:12
Tak sobie jeszcze posłuchałem tych trzech modeli i do bardzo, bardzo cichego relaksacyjnego słuchania Sundara CB bo HE-R9 wtedy tylko buczą, HHD9999 sucho szeleszczą, do cichego słuchania, ale nie bardzo, bardzo to już zależy od repertuaru i prym przejmują HD9999 i HE-R9. HE-R9 lepiej podają trochę zużyte winyle, podobnie jak LCD-2, HD9999 eksponują chrapliwe dźwięki, one właśnie takie dźwięki  altowo sopranowe hrrrrrr podkręcają trochę a HE-R9 basowe buuuu :)))

Podczas odsłuchów podpiąłem jeszcze porównawczo DT770 PRO 32 OHM Limited Edition i szczerze mówiąc z tej czwórki one najbardziej mi odpowiadają, szczególnie na Espressivo E odstają od tej trójki, na Little Dott MK2 już szanse bardziej się wyrównują, ale i tak wolę beyery, szczególnie za średnicę :D

Ogólnie żadne z nic nie grają jakoś źle, jakbym był tylko melomanem a nie maniakiem audio, to pewnie pierwsze, które wpadłyby w moje ręce zostały by ze mną na dłużej i na nich bym skończył a tak to szajba kwitnie i ciągle coś nowego pojawia się w kolekcji   :)))
« Ostatnia zmiana: 20-04-2024, 19:19 wysłana przez aulait »

mirek10

  • 1212 / 4396
  • Ekspert
21-04-2024, 07:52
PRZECENY SLUCHAWEK FIRMY HIFIMAN
https://store.hifiman.com/clearance-sales

mirek10

  • 1212 / 4396
  • Ekspert
21-04-2024, 07:58
Najbardziej z tej przeceny podobaja mi sie te sluchawki,dalej drogie ale juz cena lepsza,moze ktos sluchal tego modelu i moze cos napisac?
https://store.hifiman.com/index.php/he-r10-planar-stealth-open-box.html?utm_source=storewebsite&utm_medium=landingpage&utm_campaign=Clearance20240419

Alucard

  • 2552 / 3604
  • Ekspert
21-04-2024, 13:45
Widze że te LCD2 napędzasz z jakichś średniawych lampiaczów. Spróbuj ich z mocnym tranzystorem, takim konkretnym dynamicznym twardym i trzymajacym za mordę. Powinny pokazać w kwestii basu tyle co dynamiki ale bez efektu studni. Słabo wysterowane też efektu studni nie mają, ale wleką się i tylko masują lekko. DObrze napędzone też kopią i w niczym  nie ustepują nawet bardzo basowym dynamikom.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

aulait

  • 1387 / 5556
  • Ekspert
21-04-2024, 15:47
Widze że te LCD2 napędzasz z jakichś średniawych lampiaczów. Spróbuj ich z mocnym tranzystorem, takim konkretnym dynamicznym twardym i trzymajacym za mordę. Powinny pokazać w kwestii basu tyle co dynamiki ale bez efektu studni. Słabo wysterowane też efektu studni nie mają, ale wleką się i tylko masują lekko. DObrze napędzone też kopią i w niczym  nie ustepują nawet bardzo basowym dynamikom.
Mam tego Luxmana pod gratami, Tandberga, ale podaj kilka Twoich typów, co byś polecił. Myślałem o tym Heed Modular CanAmp II, myślisz, że to będzie za mało? Może Hord Mojo 1 albo 2?
Tutaj np.:https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audeze-lcd-2-caribbean-rosewood.html?tduid=1cd18cd05770c847631879aceb5cd9f8
polecają: Copland DAC 215, Lehmann Audio Linear, Pathos Aurium, Feliks Audio Echo 2, LittleDot MKVI+, Burson Conductor Reference i Chord Hugo 2.
« Ostatnia zmiana: 21-04-2024, 16:05 wysłana przez aulait »

Golden Eye

  • 21 / 1186
  • Użytkownik
21-04-2024, 16:44

Miałem LCD-2 i dla mnie super synergię miały z Bursonem Soloistem SL MK2

Alucard

  • 2552 / 3604
  • Ekspert
21-04-2024, 20:43
Hugo 2 mógłby dać radę tym nowym wersjom o wyższej skuteczności. Dawał radę D8000 i o dziwo całkiem nieźle to grało.  LCD2 we Wrocławiu z Chordów grały bardzo dobrze z TT2 i nie pamiętam w sumie jak z DAVE bo i może nie podłączałem ale pewnie też by dały radę. Mój Anni na 100% też  ogarnie bo on gra tym samym wzmacniaczem na prżód co na tył, czyli masz prąd na słuchawki z tego wzmaka głośnikowego tylko że z dziury jack. Mi bardziej nie pasuje Qutest jako źródło dla słuchawek ogólnie. Uważam że można lepiej. Styl srednicą do przodu jakos mi nie leży po prostu.  O Bursonach słysząłem że łapią synegrię. Luxmana nie znam żadnego. Lehmana Linear i Pathosa Aurium słysząłem i można sobie odpuścić. Pathos zwyczajnie nie pasuje a Lehmann jest za słaby jakościowo i najwyraźniej mocowo bo daje słaby sopran i przygaszony dźwiek. Te śłuchawki potrafią grać tak że nic za co są posądzane nie ma miejsca w nich. Trzeba je tylko naprawdę dobrze napędzic. Coplanda nie znam ale ja bym nie ufał hybrydzie w tej cenie.  Nie wiem gdzie mieszkasz ale jak np koło Wrocławia to ja bym pojechał do mp3store, tam siedzi Kurop z mp3forum i na miejscu ma mnóstwo fajnego sprzętu, np wyższe Chordy właśnie, nowe wypusty Ferrum, Woo Audio do sprawdzenia (które nawiasem mówiąc dla mnie nie grają w sumie) i wiele innych sprzętów. Tam sobie można zoabczyc. W każdym zresztą mp3store, bo tam będzie największy wybór suchawek, wzmacniaczy do nich i DAPów. Generalnie ja LCD2 miałem kiedys chwilę, potem miałem parę meisięcy CLassic ale to nie było dla mnie to samo, ich dxwiek jest bezbarwny trochę i jakiś taki  niewesoły, LCD2 i 3 sa dużo lepsze, szczeólnie 3. Nie udało mi nigdy posłuchać LCD2 na tylu sprzetach żeby mieć jakieś głębsze porówanie i równoznacznie coś poelcić tak wprost.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2552 / 3604
  • Ekspert
21-04-2024, 21:42
Jakbym miał kasę to chyba po prostu wziałbym DAVEa dla siebie albo TT2 i przerobił na 12v te nzaislacz który mam teraz do mojego staku Qutest/Anni. DAVE jako  wzmacniaczi  ogólnie kombo do słuchawek jest niesamowity ale TT2 spokojnie też wystarczy a może w dłuższym rozrachunku okazać się lepszy bo dysponuje bardziej wyrównanym i zrelaksowanym dźwiekiem. Nie takim szybkim i dokładnym, nie ma też tej barwy  dzięki której tak dobrze się wszystkiego słucha, ale wystarczyłby w zupełności do prawie każdych sluchawek.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2011 / 4326
  • Ekspert
21-04-2024, 22:24
@aulait, weekend minął, a ja niestety nie znalazłem, chwili na audio.
Obowiązki rodzinno - towarzyskie, pochłonęły cały ten czas.

Jak już padły jakieś propozycje, to tak "po taniości" oprócz Hord Hugo 2, jest do wypróbowania Questyle CMA 18 Master.
Mam CMA 12 Master od paru lat i dalej go sobie chwalę. Myślę, że Questyle CMA Eighteen Master jest od niego lepszy.
Stąd też ta rekomendacja. Może i na twoje potrzeby taki Questyle będzie wystarczający, to po co przepłacać?  ;-)