Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
01-08-2022, 17:46
@szwagiero miło, że się odezwałeś. :-)

Spróbuję zawrzeć odpowiedź dla obydwu szanownych kolegów, czyli takie "dwa w jednym". ;)

@szwagiero, @pastwa,
przynajmniej ten egzemplarz HP-3, potrzebuje trochę więcej mocy niż daje CMA 12.
Pokrętło prawie pod koniec skali głośności, a dźwiękowi brakuje werwy i głębi.
Staje się tylko krzykliwy a kreowany obraz dalej jest mały, płaski, (taki jednowymiarowy) i mocno ograniczony.
Wzmacniacze porozpożyczałem i poza CMA 12, nie za bardzo mam teraz na czym, "przesłuchać" te Yamaha HP-3.
Chyba, że wyciągnę ten wzmacniacz od WBA, z wyjściem dla słuchawek orto. Jakoś całkiem o nim zapomniałem.
Z Questyle, to ogólnie dosyć słaby dźwięk i nie za bardzo jest do czego porównać te słuchawki.
Żaden zakres pasma nie brzmi dobrze. Jak powracają wzmacniacze, to sprawdzę o ile gorzej grają od takich np. YH-1000.
Porównując oba modele na Questyle CMA 12, różnica jest jest kolosalna.
HP-3 przy Przy YH-1000, brzmią trochę jak kołchoźnik przy dobrych głośnikach stereo.

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
03-08-2022, 12:26
Na Yamaha HP-3 niestety jak na razie nie mogę sprawdzić, o co chodzi z tym orto. ;)
Najpewniej dlatego, że nie mam dla nich odpowiedniego wzmacnia.
Po zastanowieniu stwierdziłem, że może nie być łatwo znaleźć taki, z którym zagrałby dobrze.
A ciekawość dalej męczy, dlatego poszedłem na łatwiznę i kupiłem coś takiego jak na zdjęciu poniżej.
Podobno dobry dźwięk na tych słuchawkach, można uzyskać o wiele łatwiej niż na HP-3.
Jak sprawdzę, dam znać czy to prawda. Na razie tylko rozpakowałem paczkę i zerknąłem jak wyglądają.

Shakhal

  • 616 / 5557
  • Ekspert
04-08-2022, 00:40
Gratulacje, generalnie te HP maja dobre recenzje w tym przedziale cenowym, granie jak Audeze podobno:)

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
04-08-2022, 07:49
@Shakhal, cóż mogę tylko potwierdzić i dodać że wcale nie gorzej niż stare LCD-3.
Podoba mi się to co słyszę i to od pierwszego momentu. Myślę, że to trafiony zakup.

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
05-08-2022, 08:50
No, no, druga noc z kolei zarwana przez słuchanie muzyki...
Bardzo podoba mi się dźwięk, który oferują słuchawki Monoprice M1570.
Wczoraj zamówiłem im kabel zbalansowany z plecionki 8 żyłowej, zakończony jackiem 4,4mm.
Żyły z miedzi OCC 8N, a plecionka wykonana oczywiście przy blasku księżyca w pełni i inne takie tam. ;)
Kabel zamówiłem nie dlatego, że fabryczny jest jakiś kiepski, tylko dlatego że jest zbyt krótki.
Chyba mam trochę inne potrzeby i przyzwyczajenia, niż się wydawało producentowi. :)

saudio

  • 724 / 5244
  • Ekspert
05-08-2022, 17:33
A ja słucham teraz pofałdowanych planarów.

whero2

  • 275 / 2030
  • Zaawansowany użytkownik
05-08-2022, 17:56
A ja słucham teraz pofałdowanych planarów.
bardzo fajne - jak próbowałem to najlepsze dan clark audio których słuchałem .. ale cena jak empyrean więc na koniec wybrałem meze ;)

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
05-08-2022, 18:11
A ja słucham teraz pofałdowanych planarów.

@saudio, wziąłeś na trochę czy na zawsze? I jak z dźwiękiem? Mam nadzieję, że gładki?! ;)

saudio

  • 724 / 5244
  • Ekspert
05-08-2022, 20:53
Na trochę, zobaczymy co będzie….

Shakhal

  • 616 / 5557
  • Ekspert
12-08-2022, 20:22
Na Yamaha HP-3 niestety jak na razie nie mogę sprawdzić, o co chodzi z tym orto. ;)
Najpewniej dlatego, że nie mam dla nich odpowiedniego wzmacnia.
Po zastanowieniu stwierdziłem, że może nie być łatwo znaleźć taki, z którym zagrałby dobrze.
A ciekawość dalej męczy, dlatego poszedłem na łatwiznę i kupiłem coś takiego jak na zdjęciu poniżej.
Podobno dobry dźwięk na tych słuchawkach, można uzyskać o wiele łatwiej niż na HP-3.
Jak sprawdzę, dam znać czy to prawda. Na razie tylko rozpakowałem paczkę i zerknąłem jak wyglądają.

I jak te M1570 Karol?

Shakhal

  • 616 / 5557
  • Ekspert
12-08-2022, 20:31
Ja dzis nowy kabelek FAW dostalem. Uzywalem wczesniej sam miedz a teraz mieszanka miedz srebro.

Z Phobos sama miedz powodowala dominacje srednicy, przy mieszance ze srebrem ta przypadlosc nie wystepuje i dol jakby dostal wiecej.

Kabelek musi popracowac troche, bo nowy ;)

Na foto hybrid copper silver i sam copper.

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
13-08-2022, 23:01
I jak te M1570 Karol?

Bardzo przyjemnie grają. Mnie podoba się ich dźwięk, bo to moja sygnatura.
Średnica i wysokie super. Jak dla mnie, mogłoby mieć objętościowo trochę więcej basu.
O większym impakcie i punktowości basu, chyba trzeba zapomnieć przy tej technologii i średnicy przetwornika.
Dam im jeszcze pograć i coś o nich napiszę. Chyba założę im osobny wątek. Myślę, że na niego zasługują. :)

pień

  • 2214 / 1001
  • Ekspert
21-08-2022, 21:35
Dobra wiadomość np dla takich dżentelmenów tutaj jak Synthax, o ile jeszcze czyta te forum, jest taka że modele Ultrasone przy znaczniku około 300 godzin przestają grać jak gnieciona torba :) Jak on to się kiedyś wyraził tutaj. Może skoro już piszę to dorzucę pewną ciekawą teorię. Rozmawialiśmy właśnie kiedyś z Maćkiem o tych słuchawkach Ultrasone przy okazji mojego odsłuchu ichniejszych Tribute7. Maciek stwierdził że to jedyne słuchawki od nich które nie grają jak gnieciona torba :) Teraz teoria: sygnaturowy model Tribute 7 jest niewiele lepszy od PRO900i, ma na pewno więcej basu i większe rozciągnięcie sopranu.  A więc myślę że przetworniki dla Tribut 7 zostały wygrzane znacznikiem około 350 godzin w fabryce Ultrasone, być może w Tajwanie. Ot takie przemyslenie. Czy to znaczyłoby że właściciele Tribute 7 zostali częściowo, hmmm... wzięci na podbierak jak rybki, w pewnien sposób przez Niemców? Tylko teoria, jednak pytanie pozostaje. Słuchawki kiedy wychodziły kosztowały bagatel 11 000zł. Nie rzucam tu oczywiście żadnych oskarżeń bo na to jest paragraf ale tak tylko teoretyzuję. To że Tribute 7 to lepsze słuchawki nie ulega wątpliwości, pamiętam jka grały, jednak mam mieszane uczucia  co do tej sprawy.

Trochę czasu minęło  :)    Gnieciona torba-  zapamiętałem to i w zasadzie-   trochę prawdy w tym jest.    Mnie się dla odmiany zdawało że gdyby słuchać nagrania szumu drzew to w nim wszystkie liście byłyby uschnięte.
   Ale 350  godzin już dawno minęło  i pewnie nowy sezon nastąpił  z nowymi, soczystymi liśćmi -hehe
         Napisz proszę jak u ciebie
 

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
22-08-2022, 14:29
Hmmm, nie wiem ile im tam pykło teraz godzin ostatecznie, ale to nie są na pewno te same słuchawki co na początku. TO na pewno nie jest delikatne granie dla miłośników starego whisky i cygar w fotelu wieczorem. Mają dużo z Grado, wszystko w nich skacze i się tłucze, dźwięk nie jest z natury ułożony, basu ubyło i straciły dla mnie to coś. Jest bardzo dużo góry, dla mnie zrobiło się za dużo, szczegóły są zbyt ekspansywnie podanie, mam problem z słuchaniem tak jak lubię czyli głośno. To mocny, szczegółowy skupiony przekaz. Nie brakuje w nich pojedyńczych dźwięków a raczej muzyki samej w sobie jest za mało, styl początkowy pasował mi bardziej, teraz jest na granicy akceptacji. W neiktórych swoich utworach słyszę dźwięk w układzie V który podrażnił mnie dawno temu w modelu Tribute7.  Szaleństwa akcpetuję tylko na dole, jesli one są na górze to mi wychodzą szybko oczy z orbit.  Za tyle co kupiłem nie będę narzekał na tego konia. Wciąż jest ten koń szybki, zrywny i nie się nie pitoli w tańcu ale myślę ze to są słuchawki z segmentu PRO i tam one powinny być używane. Moim zdaniem słychać bardzo dużo ale sposób w jakim został przygotowany zakres średnio wysokotonowy nie dogaduje się z moimi uszami teraz  i daleko im do referencji. Powiem tak, ja słyszę kolejne niemieckie słuchawki które wymagają długiego docierania a efekt jest nie tym co chciałeś i nie tym co myślałem że będzie.  Może to po prostu taka niemiecka szkoła, wszystko w idealnym porządku aczkolwiek podane bez mydełka i wazeliny żeby nie było za dobrze. Oczywiście testów wykonanych nie żałuję, poszerzanie horyzontów jest ważne, ale moje zdanie na dziś dzień jest takie że do końca nie mogę rekomendować tych śłuchawek. Mają wciąż zbyt dużo problemów które nie ustąpiły i chyba żadna magia wygrzewania nie będzie tutaj robić dalej większych cudów. Można je próbować podłączyć do czegoś nie tak zrywnego i surowego jak mój system, który bardziej dogaduje się z słuchawkami o dźwieku zmiękczonym, nie tak bardzo do przodu. Detal który wypluwa z siebie mój przetwornik i spsoób w jaki to robi, w polączeniu z tymi słuchawkami to dla mnie trochę za duzo. Po prostu wiem że jakbyś postawił te niemieckie puszki przy moich ulubionych japończyjkach to wiedziałbyś dlaczego się płaci za słuchawki powyżej 5000zł. I myślę że każdy by to usłyszał. 
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

saudio

  • 724 / 5244
  • Ekspert
26-08-2022, 13:44
Tak słuchałem i słuchałem i słuchał będę…. Moim zdaniem najlepsze zamknięte, z tych które słuchałem.