Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

Alucard

  • 2551 / 3604
  • Ekspert
12-06-2022, 09:13
Ja pier dole, słucham dziś na tych PRO900i i się dziwię jak oni to sprzedaję za 7 stów. Niektórzy tutaj płacą tyle za butelkę whisky, są tacy chociaż się nie przyznają otwarcie ;)  I jeszcze mają 5 lat gwarancji.  Goście z Ultrasone wymiatają. A kiedyś gadaliśmy przez telefon z Mikołajem że oni chyba nie do końca wiedzą tam co robią. Chyba jednak wiedzą ;) To nie jest perfekcyjnie przyrządzony dźwięk ale można na tym słuchać muzyki ;D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3604
  • Ekspert
12-06-2022, 09:21
Zmieniając temat nigdy w życiu bym nie dał 7 stów za flaszkę łychy. Wczoraj kupiłem taką żubrówkę w sklepie z płazem w logo, że byłem zdumiony jej jakością. Popitka nie była musem. Chociaż może mam przepalone kubki smakowe bardzo ostrym żarciem ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3604
  • Ekspert
12-06-2022, 10:00
Wracając do POR900i myslę że jest tylko jedna droga słuchania na tych słuchawkach - głośno. Bardzo głośno :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3604
  • Ekspert
12-06-2022, 10:06
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3604
  • Ekspert
12-06-2022, 10:52
O tych G200 nagrał filmik otyły youtuber z New York, który ma Z w logo. To że on nie ma słuchu muzycznego to wiadomo od dawna więc jakość tych słuchawek może być wątpliwa skoro akurat on chwali. Na plus mają ładne opakowanie i walizeczkę :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pień

  • 2239 / 1033
  • Ekspert
12-06-2022, 13:36
Wracając do POR900i myslę że jest tylko jedna droga słuchania na tych słuchawkach - głośno. Bardzo głośno :)

Nooo- w sumie to one jakieś takie są że trochę się je mimowolnie nawet podkręca :)  Wydaje mi się jednak że gdyby bezwzględnie zmierzył to okazałoby się że w zasadzie głośno nie słuchamy.   Chociaż na początku to je raczej dosyć mocno ściszałem.
   Ale ja nie mam porównania do jakichś wypasionych słuchawek w sumie.
Moim 900i  będzie już ze 220-240 godzin nabite i gdybym tak nie słuchał w nich w tym czasie to na bank powiedziałbym że to nie te same słuchawki co były na początku.
Znalazłem w rupieciach swoje stare Aurvany -Creative  do których kabel zeżarł jeszcze mój piecho Kinol :)  Trochę też o pałąk zahaczył zębami ale wtedy wykryłem co robi i odebrałem.   W sumie to zapomniałem o tych słuchawkach ale kiedyś trochę w nich słuchałem i było OK.
   Tylko czy to jest ta sama liga co 900i  ?  Chyba nie bardzo.
Jakiś kabel wstawię i zobaczę czy żyją jeszcze :)

Alucard

  • 2551 / 3604
  • Ekspert
12-06-2022, 15:01
Słuchałem CAL, one moga zagrać fajnie ale ich możliwości są raczej małe jeśli chodzi o skalowanie się z lepszym sprzętem. Nie powiedziałbym że to kaliber PRO900i. Ultrasone na dole mają prawdziwe uderzenie, w CAL jest tylko takie rozlazłe bum bum. CAL to takie standardowe dobre tanie słuchawki do telefonu. Jak się nie ma kasy to się bierze CAL żeby współczynnik cena/jakość był możliwie najlepszy. Z czym że chyba odrobinę ten współczynnik lepszy mają Superluxy HD681, te czerwono czarne. Podpięte  do jakiegoś fajnego wzmacniacza za te 90zł  co oni za nie chcą, te słuchawki to nie żaden chiński żart.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Sekator

  • 447 / 3313
  • Zaawansowany użytkownik
24-06-2022, 20:58
Takie dobre te PRO 900? Od jakiegoś czasu mam chęć posłuchać. Nie ma jeszcze fanklubu Ultrasone?
« Ostatnia zmiana: 24-06-2022, 21:06 wysłana przez Sekator »

Sekator

  • 447 / 3313
  • Zaawansowany użytkownik
24-06-2022, 21:11
Nie wierzę że udało im się przebić w jakiś sposób najwyższe modele Focala, Pioneera czy Finala
To już udało się dawno temu. Zanim Final powstał, a Focal zabrał się za robienie słuchawek.

whero2

  • 275 / 2062
  • Zaawansowany użytkownik
25-06-2022, 14:48
może się lekko 'pochwalę' - po długim zastanowieniu zebrałem się w końcu na kolejny zakup znacznie przekraczający moją dotychczasową półkę cenową  - no ale nie przedłużając - kupiłem na podstawie własnej opinii sprzed paru lat gdy zaraz po ich premierze miałem okazję je przetestować przez większą część godziny samodzielnie bez pośpiechu i już wtedy mnie zachwyciły jakością wykonania, materiałów i (co chyba najważniejsze w naszych kręgach ;) ) dźwiękiem - pasując mi zarówno pod względem technicznych aspektów dźwięku (nie ustępują moim Stax sr404le zbyt daleko) jak i subiektywnym zabarwieniem/charakterkiem wpasowywują się w moje preferencje wręcz idealnie
wszystkie te odczucia wróciły do mnie praktycznie od razu gdy tylko je znowu założyłem i potwierdziły się moje plany - zakup nie mały ale liczę że na bardzo długi czas służący jako para na codzień / do wszystkiego - najprawdopodobniej po kilku tygodniach dopiszę jeszcze dalsze wrażenia

whero2

  • 275 / 2062
  • Zaawansowany użytkownik
27-06-2022, 20:37
z ciekawości zapytam pozostałych właścicieli meze empyrean - wasze kuferki są wykonane z plastiku czy z  aluminum?
wychodzi mi na to iż są dwie wersje

Alucard

  • 2551 / 3604
  • Ekspert
27-06-2022, 21:20
To już udało się dawno temu
W sensie Ultrasone? Miałem najwyższy model Pioneera u siebie 2 lata, nie potrafię dostrzec żadnych przewag w graniu np Tribute 7, a to był prawie najwyższy model od Niemców. Finale też na pewno bym wolał od moich PRO900i chociaż za tę cenę mają srogi stosunek cena jakość, to trzeba przyznać. Ale nie znam żadnych Ultrasone lepszych niż Master1 czy Utopia.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3604
  • Ekspert
27-06-2022, 21:22
whero gratki ;) A czym napędzasz te bestie?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2011 / 4326
  • Ekspert
27-06-2022, 22:28
@whero2, przyłączam się do gratulacji i czekam na te "dalsze wrażenia". :)
Ważne że Ci się podobają z wyglądu, co niewątpliwie ma niemały wpływ na to, co się słyszy. ;-)

whero2

  • 275 / 2062
  • Zaawansowany użytkownik
27-06-2022, 22:40
whero gratki ;) A czym napędzasz te bestie?
kilka lat temu na avs się przeszedłem i po spróbowaniu większości sprzętów dobrałem dla siebie soundaware p1 (dac to sony das703es - zazwyczaj - aktualnie niestety czeka na w końcu zasłużony przegląd i siedzę na zapasowym konwerterze czekając aż poczta polska poradzi sobie z przewiezieniem mhdt do mnie - niestety już ponad półtorej tygodnia z włoch  do mnie jedzie) - jak znajdę chwilę na zamówienie przewodów / adapterów lub je pożyczę od znajomego to jeszcze spróbuję co z meze wyciśnie sony ta-n86 / yamaha b-4 / co zrobią z mojego grajka - Acoustic Research ar-m2
dotychczas jeszcze cały czas zachwycam się komfortem a dźwięk - jestem zadowolony a to chyba najważniejsze - odrobinka pazura, odrobinka życia / agresywności a jednocześnie przenoszą wszystko co bym chciał od muzyki

dłuższe dokładniejsze porównania do staxów odkładam również na trochę zimniejsze dni - takie upały że nie mam ochoty odpalać w niezbyt dużym pomieszczeniu odsłuchowym wzmacniaczy klasy A do staxów (zestaw oparty o LRT)
« Ostatnia zmiana: 27-06-2022, 22:42 wysłana przez whero2 »