Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
24-05-2022, 21:29
Gratulacje! To się nazywa udany zakup :-)

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
24-05-2022, 22:18
Jak przepalę je jeszcze trochę to nakreślę ich profil odrobinę bardziej sprawnie i rozlegle niż do tej pory, ale na razie słyszę że przetwornik wciąż ma pewne problemy, Dlatego neich łapią godziny. Ale tak, ja też za 7 stów uważam to za udany zakup. Pień, poczekaj jak bas im zacznie twardnieć, wtedy widać jaka tam jest twarda faktura która pomaga wyrzucać uderzenia z dołu, szczególnie w muzyce elektronicznej. Dyrektor Zirgel z Ultrasone zaleca wygrzewanie ich aż 300 godzin więc ja siadam i grzeję. W międzyczasie będę grzał wódeczkę.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
24-05-2022, 22:27
Pamiętam Paweł jak byłeś zainteresowany mocarnymi Tribute 7 jak je tu kiedyś opisywałem, więc można bez problemu powiedzieć że PRO900 z pudełka najbardziej różnią się kulturą brzmienia, ale nie stylem.  Patrząc na stronę w która idzie wypalanie w miarę godzin, myślę że jest szansa na to że miedzy tamtym legendarnym modelem a tym pomniejszym różnica może być dla większości słuchaczy znikoma. Po tych 300 godzinach być może. Na razie jeszcze tu brakuje ale są na pewno na dobrej drodze. 
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
24-05-2022, 23:19
Bardzo mi przypadły do gustu z pierwszego uruchomienia :) 
 Oczywistym jest że muszą się trochę pogrzać :)   Ja tam w temacie słuchawek nic w zasadzie nie mogę powiedzieć i mogę je co najwyżej porównywać (o ile to możliwe)   z normalnymi głośnikami.
One teraz zachowują się jak nówki revelatory z asfaltem na membranach- podobno wielu ludzi nie lubi tych głośników i uważają je za w sam raz dla przygłuchego miłośnika niemieckich orkiestr dętych. Muszą się rozruszać  żeby nabrało  >rozdzielczości i żywiołu  na dole.   Ale o ile >głośnikowe< porównanie dalej aktualne to potrzeba im takiego> twardego<  wzmacniacza z  dobrym DF .  Nie wiem jaki jest odpowiednik tego w świecie wzmacniaczy słuchawkowych-  czy on rządzi się tymi samymi prawami.
  Z byle jakim  możliwe że będą mulić niezależnie od czasu wygrzania.
     Tak jak Harman z revelatorami- trochę mułu ma.   Za to słabszy niby ale z lepszym DF  stary Rotel wytrzepie z nich wszystko co najlepsze i ten kocioł z orkiestry nabierze tej ostrości w chwili uderzenia,  Harman za to znakomicie zgrywa się z niemodnymi już membranami z polipropylenu.
« Ostatnia zmiana: 24-05-2022, 23:39 wysłana przez pień »

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
26-05-2022, 08:27
Nooo, parę godzin pracy zaliczyły i w/g mnie wstępnie się rozruszały :)  Nawet zabrałem ze sobą do roboty i w miarę możliwości słuchałem.
   Czy ja dalej będę słyszał jakieś różnice w brzmieniu?  Pewnie tak-  ale  jestem z tych którym słoń na ucho nadepnął i szału zapewne nie będzie.
  Uważam je za >super<   w moim przypadku i chyba wiem dlaczego.
  Po pierwsze-  bezsprzecznie najlepsze słuchawki jakich kiedykolwiek słuchałem.  Przebijają nawet wspomnienie o tych


Które za małolata kiedyś tam założyłem i było WOOW 
  Po drugie-  brzmieniem są podobne do kolumn których używam i zapewne dlatego proces dopasowania przebiega bardzo szybko.
Nie potrzebuję czasu :)  żeby przyzwyczajać się do całkiem odmiennego.
  Ale słuchawki te mają jedną cechę która >rzuca się<  na uszy i do której trzeba się przyzwyczaić.
    Jest nią pozycja na głowie.
  Nie można ich po prostu założyć tak jak nam pasuje-  czy też tak jak mamy to w zwyczaju z poprzednich słuchawek.
Mam na myśli pozycję w jakiej pałąk spoczywa na głowie.   Ja generalnie lubię gdy jest trochę przekrzywiony do tyłu a Ultrasone chyba szybko mnie przestawią.   One uważają że pałąk ma się opierać  w moim przypadku na szwie czołowym czaszki .
  Dlaczego?   A no dlatego że słuchawki posiadają szereg otworów w blaszce zasłaniającej przetwornik i zaprojektowane żeby w konkretne miejsce ucha - celować konkretną dziurką :) która promieniuje konkretną częstotliwością.    Nawet niewielka zmiana w osadzeniu słuchawek na głowie dale dużą >DUŻĄ<  różnicę w tym co słyszymy.  Ze względu na to że mam pewno trochę krzywą bańkę i tak jak wspomniałem, uszy podeptane przez słonia to trochę mi zeszło zanim znalazłem to konkretne miejsce.
   :)


  to nie moja głowa na zdjęciu :)   Po prostu słuchawki w pracy.

Aaa, jeszcze jedno.   Masa dźwięku jaki wydają powoduje to że słucham w nich o wiele ciszej niż poprzednio.
   Chyba to też pozytywna cecha :)   No i poza tym z pierwszego kopa zdają się typem który potrafi zagrać z byle czym.  Nawet telefon :)
dostał skrzydeł z nimi.
  ( a gdy do niego podłączałem kabel to mówiłem>  nooo Hułej-  teraz będzie piździec z tobą )
« Ostatnia zmiana: 26-05-2022, 08:40 wysłana przez pień »

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
26-05-2022, 11:47
Mam Huałeja z wyjściem jack i jest ono bardzo przyzwoite. Nawet lepsze niż jeden DAP za 7,5kzł jakościowo, tylko nie aż tak głośne. :)

Co do słuchawek Ultrasone - mam dokładnie tak samo z tymi dużymi modelami S-Logic. Edition 10 czy 12 słuchałem z pałąkiem tuż ponad grzywką (umowną). W przeciwnym razie słyszę dźwięk delikatnie mówiąc dziwny.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
26-05-2022, 13:17
Dla mnie roznice sa niezauwazalne tak na szybko testujac. Lub sa takie ze nie zwracam raczej w ogole na nie uwagi. Moze byc tez tak, taka teoria, ze jesli sa zbyt slabo wysterowane to przez ten system s logic one nie potrafia osiagnac wlasciwiego brzmienia i dziwek nie moze sie rozejsc jak trzeba w komorze,  osiagnac  wlasciwego cisnienia akustycznego na ucho sluchacza. Mialem takie problemy kiesys akurat nie z tymi sluchawkami ale nie pamietam zebym kiedykolwiem przejmowal sie pozycja na glowie sluchawek, odkad zmienilem DAC i wzmacniacz na te co mam teraz. Graly np takie sluchawki jak Pionner Master 1 gdzie masz ogromna przestrzen na ucho i jakby je nie przesuwac oczywiscie w granicacb rozsadku, to brzmialy tak samo. Najabardziej slyszalne to bylo w Grado, ale mysle ze tu chodzi o ich specyficzne gabki i o to ze male grado sa nauszne. Tam trzeba tak odpowiednio zalozyc je na ucho jakby, jak sie trafi to jest git. Ale z PRO900i nie mam problemu.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
26-05-2022, 13:24
Jeśli chodzi o duże okrągłe Ultrasone to może faktycznie tam było inaczej bo jest większa przestrzeń na ucho. A może mi po prostu S Logic dobrze wchodzi bo wszedłem w przekaz i teraz nie ma już problemu. Poza tym mam duże uszy i dużą głowę, moje uszy mieszczą się idealnie na styk w tych padach. Ciężko powiedzieć. Ogólnie to ja odbierałem ten dźwięk jako trochę sztuczny i dziwny całościowo, jakbym ich nie ustawił, ale właśnie na początku. Wygrzewanie i adaptacja mogą robić robotę i na pewno robią. Ja bym po prostu słuchał i dał im czas, powinien ten problem w większym bądź mneijszym stopniu zniknąć. Tak mi sięwydaje.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
26-05-2022, 14:02
Po napisaniu poprzedniego pasta poszedłem się kimnąć trochę.   Mamy męczący okres w swojej pracy-  po prostu jest jej bardzo dużo i ostatnio chronicznie nie dospany jestem.   Minęło dodatkowe 5 godzin podczas których słuchawki pracowały bo kompa nie wyłączyłem i one sobi Spotify odgrywały w tym czasie.   Założyłem je i próbuje >wysłuchać<  czy zauważam jakąś różnicę-   hmmm-   nie jestem pewien. 
  Ja do postępu wygrzewania słuchawek wybrałem jeden kawałek.  W ciągu pierwszych kilku godzin pracy były różnice  ale teraz już się zmiany wypłaszczyły-  jestem teraz ok. 25-tej godziny.
  W każdym razie jest bardzo dobrze :)

Mam Huałeja z wyjściem jack i jest ono bardzo przyzwoite. Nawet lepsze niż jeden DAP za 7,5kzł jakościowo, tylko nie aż tak głośne. :)

Co do słuchawek Ultrasone - mam dokładnie tak samo z tymi dużymi modelami S-Logic. Edition 10 czy 12 słuchałem z pałąkiem tuż ponad grzywką (umowną). W przeciwnym razie słyszę dźwięk delikatnie mówiąc dziwny.

Dla mnie Huałej  był totalnym zaskoczeniem.  Kupowałem go bo był  budżetowy  i  ujął mnie swoimi zdolnościami fotograficznymi.
Na dźwięku absolutnie się nie skupiałem zakładając z góry  że i tak polegnie w starciu z chwalonym przez wszystkich Soniaczem Xperią.
 Minęło parę dni i podłączyłem słuchawki- no i miałem duże oczy.  Przecież on gra lepiej :)   Albo ja dziwnie słysze i mi pasuje.
Szkoda tylko że też nie ma gniazda z góry tak jak w sonym.
Drugi szok-  bezprzewodowe słuchawki.  Obsługuje  aptx  czy jak to się tam nazywa i w tej konkurencji kładzie Soniacza na łopatki w pierwszych sekundach.  Mało tego-   podając sygnał na słuchawki z aptx-em   od Sony  hahahahahah
  Co do głośności Hułeja   z Ultrasone jeżeli pociągnę tak na ok 75-80%  jego kreski to jestem w miejscu komfortowego słuchania.  Gdy dowalę na max  to zaczyna się już zakres >przeładowania    dla mnie.
 Jak to jest u Ciebie majkel ?    Mam okazję sprawdzić jak głośno słucham :)

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
26-05-2022, 14:54
Do dokanałówek Sony EX700 mam nieco zapasu mocy, więc mnie nic z Hułałeja nie boli w sensie niedostatków. Na jakichś mułowatych planarach pewnie chciałbym więcej mocy, i tu porównywałem za pomocą Sivga P2. Stacjonarka mi go łoi jakością tylko, że jak ja go używam np. na lotnisku albo obok huczącej maszyny, to mam ponad 100% tego, co potrzebuję, i tak.

W temacie Bluetooth - mój ma książkowo 4.2. Miałem opad szczęki jak usłyszałem, jak brzmi sparowany z fordem mondeo hybrid rocznik bodajże 2020. Taka przechodnia służbówka to auto, a jeszcze YT Music się integruje z Android Auto, że wszystkim sterujesz z panelu zamiast telefonu. Wszystko ogarnia BT, łącznie z pełną obsługą telefonu, książki adresowej, czytania i odpisywania na SMSy, itd.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
26-05-2022, 20:04
>>>pień<<<  tak z ciekawości to skąd Ty jesteś? Widzę jakieś tiry na zdjeciu ze parku maszyn, nie mów że dla cytryniarza ze Zgorzelca jeździsz.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
26-05-2022, 21:29
To żadna tajemnica skąd jestem.  Aktualnie ma się rozumieć :)
Mieszkam w Heinsbergu a baza firmy w której pracuję znajduje się Erkelenz.   No i nie wiem kto to jest Cytryniarz -  fajna ksywka.
Obsługujemy głównie przewozy >ciężkie<  dla DPD i DHL ale dla innych również.  Ja czasami ze względu na to że  >wszystko mi jedno< po której stronie jadę i po której jest kierownica :) oraz znajomość języka śmigam do UK oraz Irlandii.  Czasami- bo nie lubię telepać się po parę dni.  Mamy nawet dwa ciągniki na angielskich blachach.
  Lubiłem do Rosji kiedyś-  bo też znam język  ale teraz wszystko zmieniło się.
ps.   ten plac widoczny na zdjęciu to podwórko DPD w Ball- Hückelhoven.   Większość kontenerów to też nasza :)
  (to taka moja baza,  Szefa mam takiego że nie wnika gdzie zostawiam na noc samochód i nie wnika jak się umówię z klientami na odbiór.  Jeżeli wyrobię w 3-4 godziny to i tak mam zapłacone w całości.  Zostawiam więc Merola małego-  znaczy 12T  cieżarówkę w DPD bo najczęściej mi wystarcza na moją trasę bez ciągania się z przyczepą albo manewrami trailerem przez wiochy. Poza tym mam blisko do domu )
  - może mod mnie nie walnie po łbie >   potrzebujemy kierowców- mogę pomóc jednemu chętnemu z zakwaterowaniem na start.  I wogóle z załatwieniem meldunku-ubezpieczenia- numeru podatkowego itp...  Może gadać w jakimkolwiek języku z naszej części świata/
« Ostatnia zmiana: 26-05-2022, 22:14 wysłana przez pień »

Shakhal

  • 616 / 5558
  • Ekspert
27-05-2022, 19:47
Chodza za mna ZMF, ale nie bardzo wiem czym one sa. O co chodzi z tym przetwornikiem z celulozy?
Sa 2-3 modele o zblizonej cenie i pytanie, ktory to model flagowy. Akurat jeden z tych z wyzszej polki jest dostepny w europie za 2300 e (ponoc clo, to 500e gdyby zamawiac nowe)
Te egzotyki mnie kusza i albo to bedzie ZMF albo Erzetich Phobos, choc szczerze to bym chcial LCD 4, ale to jeszcze nie teraz ;)

Te Atrium sa na ebay

https://shop.zmfheadphones.com/collections/stock-headphones

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
27-05-2022, 20:48
  - może mod mnie nie walnie po łbie >

Spoko, spoko. Nie walnie :-)))

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
28-05-2022, 15:54
 No i nie wiem kto to jest Cytryniarz -  fajna ksywka
To nie ksywka, facet ma po prostu taką firmę o podobnej nazwie, nie będę rzucał nazwami ;)  Podobne czerwone logo jest na tych jego tirach. Myślałem że jesteś ze Zgorzelca albo okolic. Z prawo jazdy niestety mam tylko B1 ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.