Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

Alucard

  • 2551 / 3599
  • Ekspert
06-10-2021, 14:56
To nie tak że nie lubię, słuchałem kiedyś pierwszych Etherów i za pytę sobie przypomnieć nie mogę jak one grały. Konkurencja je wtedy połknęła. A ostatnio wyszedł ten nowy model i coraz bardziej mam wrażenie że oni chyba wyścig na wyższe ceny flagowców robią, w takiej grze o fejkowy prestiż. No ale nie gdybam, kto wie. Musiałbym posłuchać. Audeze i Rossony to pewnie dobre słuchawki, ale w modelach starej serii jednka bas był taki że mnie nie przekonał zupełnie. Nie odebrałem tego tak na odsłuchu w sklepie, ale jednak w domu wtedy moje PS500 pokazały bas wyższej próby niz cała linia Audeze której śłuchałem, twardy, rześki, skupiony, konturowy, bijący jak z zamkniętych. Ale akurat Grado to mają inne swoje mankamenty.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Shakhal

  • 617 / 5584
  • Ekspert
06-10-2021, 19:40
Znalazłem Meze za 2250e, wiec zaczęło, to chodzić za mną. Trochę, to mniejszy wydatek niż 3k na 4z, jedynie zastanawiam się czy bezie zauważalny przeskok co do HEDD czy może uderzyć ostro w 4z doprowadzając do rozwodu jak wyjdzie ;)
HEDD dziś obniżyłem cenę o 100e, wolałbym je najpierw sprzedać, ale rożnie to bywa jak złapiesz audionervosa ;)
Grado nigdy nie słuchałem i bardzo jestem ciekawy jak brzmią, do czego można przyrównać modele flagowe.

Alucard

  • 2551 / 3599
  • Ekspert
07-10-2021, 09:02
Meze i HEDD nie sluchalem, a pogon za Audeze odpuscilem bo Pioneery sluza mi bardzo dobrze i raczwj sie juz ich nie pozbede. Co do Grado to nie wiem jak nowe najwyzsze modele, ale takie GS1000e to nie wiem do czego porownac. Specyfiki. Mi inaczej graly duze od malych, a z malych inne od reszty sa PS500. Cala reszta to podobna wizja dzwieku dziadka G.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3599
  • Ekspert

Alucard

  • 2551 / 3599
  • Ekspert
13-11-2021, 13:02
Nikt nie słyszał nowych Beyerów serii PRO? Moga być ciekawe bo dostały nowy przetwornik 45mm,
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

whero2

  • 275 / 2057
  • Zaawansowany użytkownik
13-11-2021, 14:53
Nikt nie słyszał nowych Beyerów serii PRO? Moga być ciekawe bo dostały nowy przetwornik 45mm,
nie wiem do końca czy ta zmiana ma sens patrząc na pozycję na rynku... 770/990 to praktycznie była połowa ceny nowych...

pastwa

  • 3815 / 5891
  • Ekspert
13-11-2021, 16:08
Wrazenia na goraco po odsluchu w HiFonix, musialem gonic do salonu bo okazalo sie ze idealnie jakbym byl za 30min, wiec porwalem pospiesznie kilka plyt: (Hostiles Maxa Richtera, jakas Celinke Dion, Walce Szopena w wykonaniu Katsarisa, kwartety smyczkowe Haydna i jedna symfonie Prokofieva).

W salonie nikogo nie bylo i panowala cisza, mialem wiec komfortowe warunki biorac pod uwage ze odsluch byl poza domem. Odsluchalem tylko 2 systemy zeby sie na czyms lepiej skoncentrowac zamiast skakac po sluchawkach, choc facet chyba mial wszystkie nowosci obecne, poza jedynie najnowszymi Staxami SR-X9000 i Audeze CRBN.

Za zrodlo pracowal Chord Hugo TT2 z Mscalerem, akurat mi to pasowalo bo znam tego DACa na wylot, za odtwarzacz plyt robil jakis mniej mi znany transport, podpiety cyfrowka do Chorda.

Posluchalem dwoch systemow: Stax SR-9S plus Trilogy H1 (T8k nie chcialem bo mi nie lezal) oraz RAAL SR1 plus HSA-1b. Dodam moze ze poprzednio 009 i RAAL sluchalem dobrze ponad 2 lata temu, nie mialem wowczas jeszcze ATH L5k, tylko Pioneery.

STAX SR-009S plus Trilogy H1

To chyba njlepsze brzmienie tych sluchawek jakie slyszalem do tej pory, poprzednie dawaly mi mieszane odczucia, a tutaj bylo wszystko na swoim miejscu, znakomita muzykalnosc, do tego dzwiek o duzej kubaturze, sferyczny, poza glowa, bardzo latwy w odbiorze, a do tego zbalansowany, mocny dol pasma, nie mozna narzekac na jego brak. Piekne glosy, pelne, zaokraglone, ladnie zawieszone w przestrzeni. Calosc przekazu po cieplejszej stronie, lekko zlocistej

Z wad tego systemu, bo zawsze jakies sie znajda, zwlaszcza w skali absolutnej:
- brakowalo mi troche jeszcze wiekszej bezposredniosci, namacalnosci, wgladu w nagranie, przejrzystosci.
- bas mimo ze bardzo zdrowy i nisko schodzacy nie oddawal jednak calego bogactwa informacji i nie ruszal tak powietrzem (Hostiles - Cradle to the Grave) i nie oddawal szczegolow w najnizszych oktawach z maksymalna precyzja, byly one slyszalne ale dosc lekko zaznaczone, nie tak kontrastowe jak moga byc.
- kolejna rzecz jaka (mnie osobiscie) niesatysfakcjonowala to brak nalezytego oddania informacji o kubaturze pomieszczen, pudel rezonansowych, tego detalu przestrzennego nie bylo, gdzie sciany graja, refleksy fal dzwiekowych, odbicia itp.
- mozna sie tez przyczepic do trafnosci oddania barwy instrumentow smyczkowych, nie laczyly one blasku z nasyceniem, nie byly tak dobrze utrafione tonalnie.
- chialoby sie tez jeszcze ciut wiecej realizmu, czuc bylo ze to znakomite granie, ale wlasnie sluchawkowe, ciezko to wyjasnic, ale nie moglem sie zupelnie w tym brzmieniu zagubic i oddac emocjom, ekscytacji.

Po przejsciu na:

RAAL SR1 plus HSA-1b

(Schiit jest jednak slabszym wzmacniaczem Mirek, jak kogos stac to warto doplacic do HSA-1b). Po przejsciu momentalnie pojawia sie wieksze otwarcie dzwieku, bezposredniosc przestrzenna, RAAL oddaja tez nieco lepiej faktury w muzyce, jest wiecej zlozonosci. Na 4 kawalku z Hostiles bas nie pierdzial ale byl wyraznie mniej zaznaczony niz na Staxach, nie bylo tej potegi. Przestrzen o dziwo nie byla wcale jakas wieksza od tej z 009, barwy instrumentow jak dla mnie nieco zbyt srebrzyste, Stax gral ladniej, choc niekoniecznie prawdziwiej. Bardzo dobre zawieszenie glosow w przestrzeni, ich trojwymiarowosc, choc byly one szczuplejsze niz na Staxach.

Przyznam ze spodziewalem sie wiecej po tej kombinacji, moze pamiec jest ulotna, ale jak je pierwszy raz slyszalem poprzez adapter i jakis pre lampowy/koncowke to graly jeszcze wyraznie lepiej, choc wowczas to byly rowniez tylko jakies kwartety i wokal.

HSA-1b plus L5k

Na koniec, dla swietego spokoju i dla uzyskania punktu odniesienia, wpialem w HSA-1b swoje na maksa juz ograne ATH-L5000, po XLR, tak z ciekawosci jak sie zgraja. To mnie chyba kompletnie wyleczylo zarowno z mysli o wejsciu w posiadanie 009 jak i RAAL, bas schodzil nizej, oddawal wiecej szczegolow niz obaj wymienieni zawodnicy, dzwieki mialy lepsza separacje przestrzenna, slychac bylo wieksza zlozonosc i przejrzystosc brzmieniowa, zwlaszcza na tle Staxow, choc i wglad w nagranie tez byl lepszy niz u obu, do tego gralo czysciej, Staxy jakby mialy delikatniutki woal w porownaniu, co mnie wrecz zaskoczylo. Dzwiek byl idealnie utrafiony tonalnie, ani za jasny, ani za ciemny, taki prawdziwy, utwor wokalny nr. 11 z Hostiles tez to potwierdzil, niezwykla zlozonosc wokalu, ilosc w nim informacji, tego nie bylo na 009S, choc blisko juz na RAAl, ale tym brakowalo wypelnienia, glebi aby zabrzmialo to prawdziwie, itd.

Na sam juz koniec wlasciciel polecil abym podpial L5k do polskiego Ferrum OOR (wzmacniacz i zasilacz), zagralo niby bardzo dobrze, ale jednak wzgledem dopiero co grajacego HSA-1b wyraznie odstawal polski wzmacniacz w oddawaniu zlozonosci glosow, te byly jakby na jedna nute a do tego wdawal sie element metalicznosci/sybilacji. HSA-1b moim zdaniem jest o klase lepszy, brutalnie prawdziwy, realistyczny, ale jednoczesnie w sposob naturalny, taki ze chce sie sluchac bo ta prawda sprawia przyjemnosc, nakazuje sluchac i podziwiac szczegoly.

Gdybym musial dokonac rankingu zestawow z dzisiejszego odsluchu bylby on taki:

1. ATH L5000 plus HSA-1b (bardzo wyrazna moim zdaniem przewaga nad reszta jesli ktos ceni realizm muzyczny i wglad w nagranie),
2. Stax 009S plus Trilogy H1 (na strudzony umysl chcacy odpoczac i sie zrelaksowac, bardzo fajny zestaw),
3. RAAL SR1 plus HSA-1b, ATH L5000 plus Ferrum OOR,


« Ostatnia zmiana: 13-11-2021, 16:17 wysłana przez pastwa »

pastwa

  • 3815 / 5891
  • Ekspert
13-11-2021, 16:11
Gdybym zatem mial cos wyniesc dzisiaj ze sklepu to bylby to ten wzmacniacz RAALa HSA-1b, bardzo dziwne w sumie bo chyba byl strojony pod wstegowe SR1, a to wyjscie XLR dla dynamikow/orto myslalem ze tak bardziej na doczepke. Bede chcial go jeszcze raz posluchac u siebie juz.

Acha, bym zapomniaql, HSA-1b mial tez wade, mianowicie przy zmianie glosnosci pykalo, co uwazam za dosc irytujace podczas odsluchu, szkoda.
« Ostatnia zmiana: 13-11-2021, 16:23 wysłana przez pastwa »

mirek10

  • 1212 / 4391
  • Ekspert
13-11-2021, 16:32
HSA-1b
No tak, ale ten wzm HSA-1b to az 7000 funciakow kosztuje,to ponad dwa razy wiecej od sluchawek RAALA tyle nigdy bym nie dal do 3000funtow i tak duzo,tak ze wydaje mi sie ze ten wzm Schiit to juz cenowo super,mowia ze razem jest extra,poslucham juz zaraz na poczatku nowego roku na CanJam w Londynie to powiem wam jak jest...

pastwa

  • 3815 / 5891
  • Ekspert
13-11-2021, 16:37
Mylisz Mirek cene za zestaw z cena samego wzmacniacza, on kosztuje 3750zielonych, czyli pewnie tyle samo tez funtow, obecnie.

https://www.moon-audio.com/raal-requisite-hsa-1b-headphone-speaker-amp.html

mirek10

  • 1212 / 4391
  • Ekspert
13-11-2021, 16:53
Mylisz Mirek cene za zestaw z cena samego wzmacniacza, on kosztuje 3750zielonych, czyli pewnie tyle samo tez funtow, obecnie.

https://www.moon-audio.com/raal-requisite-hsa-1b-headphone-speaker-amp.html
[/quotetak
tak masz racje komplet 7000 funciakow tak to mala pomylka,wczoraj sluchalem swoich K-1000 z Carym 300B po dluzszej przerwie i stwierdzam ze nawet moje wysokoskuteczne kolumny Goodmans nie potrafia tak oczarowac i byc tak perlowo grajace z tyloma niuansami co K-1000 bezapelacyjnie dalej najlepsze sluchawki dla mnie na swiecie, dopoki... dopoty,... nie nawala to bede ich sluchal a potem tylko beda na 100% sluchawki  RAAL

mirek10

  • 1212 / 4391
  • Ekspert
13-11-2021, 16:57
ATH L5000 twoje sluchawki tez odslucham na CanJam w Londynie, bo to jedyne chyba w moim zyciu ktorych nie sluchalem...

pastwa

  • 3815 / 5891
  • Ekspert
13-11-2021, 17:04
Mozemy Mirek jakiego mini meeta zrobic sobie tutaj, moze na wiosne czy kiedys. Na CanJam to wiesz, mozna co najwyzej sobie poogladac i podotykac glownie.

ps. widze ze tez jest wersja tego wzmaka (PDA-1a) dedykowana tylko dynamikom/orto, nawet tansza i bodac nieco lepsza pod katem napedzania tych wlasnie sluchawek. Juz bez wyjsc glosnikowych.

saudio

  • 724 / 5271
  • Ekspert
13-11-2021, 20:01
Dzięki za podzielenie się wrażeniami z odsłuchów SR1a i 009s z Trilogy, szkoda że ten wzmak ma taką cenę, raczej zostanę z iESLem, zwłaszcza że mam teraz w planach tranzystorka, zobaczym jak w końcu się pojawi czy namiesza w torze.

pastwa

  • 3815 / 5891
  • Ekspert
13-11-2021, 21:13
Tak sobie teraz popatrzylem po ogloszeniach, widze ze uzywane 009 mozna miec ponizej 10kPLN, to samo ex-demo Trilogy, za 15k, mozna wiec byloby zlozyc fajny system za normalne jeszcze pieniadze. Mnie by taki pasowal jako drugi zestaw, powiedzmy do sypialni, do relaksacyjnego sluchania na tygodniu wieczorem. L5k sa bardzo angazujace emocjonalnie i zawsze schodzi mi potem sporo czasu nim ochlone i sie wycisze zarywajac tym samym noc, a ten staxowski przekaz dzieki Trilogy bylby idealnie kojacy na takie chwile.

Choc to jednak dywagacje, przenosze sie niedlugo do domu bez sasiadow za sciana wiec najpewniej kolumny wroca do lask kosztem sluchawek i tutaj beda wydatki ;'))

A co to za tranzystor masz upatrzony, jesli mozesz zdradzic ?