Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

saudio

  • 724 / 5244
  • Ekspert
17-02-2020, 17:17
Bezpośrednio niestety już nie jestem w stanie, bo HE1000 już nie mam, tak z pamięci to będzie podobny poziom, tylko inna prezentacja. Bliski przekaz w głowie z szeroką sceną ale mała głębia vs oddalony z równie szeroką ale jednocześnie głęboką sceną jak HD800. No i Hihimany są jaśniejsze.

Compton

  • 129 / 3320
  • Aktywny użytkownik
19-02-2020, 22:19
Oceny słuchawek przez pryzmat bardzo dobre źródła i super dobranego toru, też mogą być mylące.
Później ludzie narzekają, że u nich nie gra tak, jak ktoś naopowiadał.
Zgadzam się, bo czasami poszukujący słuchawek wepnie je do czegoś innego, niż ma lub zna doradzający, a potem rozczarowania albo zdziwienie.
Do "czegokolwiek" ja polecam Sennheiser HD650. Tu się chyba nie da uzyskać asynergii.
Cytuj
@Road To Nowhere dochodzę do wniosku, że najlepiej i najbezpieczniej mieć średni tor. ;-)
Według mnie nie, ale to dlatego, iż mam nową teorię na temat słuchawek, a mianowicie, że część tanich modeli (do 1000 może 2000zł), po ingerencji w ich konstrukcję lub nawet bez tego, zaczyna doganiać obecny top cenowy, a przypadki przegonienia też słyszałem. Nie jest tak, jak chcieliby recenzenci, że drogie się lepiej skaluje. Czasami, ale nie zawsze.
Parę lat temu nie byłbym sobie nawet w stanie wyobrazić, co można usłyszeć z grzebniętych DT880 albo T90. Jest na tyle dobrze, że kompletnie nie mam zapału na poznawanie nowych modeli, ani przesiadki. Jak mnie ktoś poczęstuje, to posłucham, ale potrzeby upgrade nie czuję. Ostatnio skupiłem się na samym początku toru, czyli źródle i przekonuję się, iż cała reszta jest więcej niż wystarczająco skalowalna.
Majkel, teraz to przeszedłeś nawet sam siebie. :)
Załamałeś czasoprzestrzeń i doszedłeś do czarnej dziury?
Bez przesady!

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
23-02-2020, 23:56

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
24-02-2020, 00:17
To wyglada bardzo interesujaco, dosc ambitnie wyceniony projekt, ale z drugiej strony to nie sa nowicjusze audio, firma ma znakomite zaplecze techniczne i stac ich na takie wyzwania. Jestem przekonany, ze mieli do porownania kilka zacnych konstrukcji konkurencji.

Road To Nowhere

  • 1032 / 5867
  • Ekspert
24-02-2020, 09:17
No jak już Niemcy coś "robią" to nie może być tanio :-)
Ciekawe czy sami to wymodzili czy przejęli gotowca jakiegoś Chińczyka ,lekko poprawili,
zabrandowali i mają w portfolio takie ostatnio modne i dające niezły zysk zestawy słuchawkowe ?

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
24-02-2020, 11:30
Z tego konkretnego modelu sluchawek zysku raczej nie bedzie zadnego, a jesli juz to na styk, za mala produkcja zwyczajnie (glowny powod dla ktorego Sony juz nie wznowi produkcji MDR-R10).

Gdyby jednak wprowadzili za czas jakis cos za 700-1000 euro, i sprzedali w dziesiatkach tysiecy sztuk, jak Sennheiser swoje HD800, to jak najbardziej, czy tez Stax, ktory zarabia na L700/500, a nie na flagowych 009.

Road To Nowhere

  • 1032 / 5867
  • Ekspert
24-02-2020, 12:59
Masz rację na flagowcach w zasadzie się nie zarabia ,kasa jest na budżetówce i tych troszeczkę lepszych
gdy jest efekt skali ale żeby chociaż tym renomowanym Producentom chciało się ponieść te osławione koszty na tzw. badania ale mam podejrzenie ,że to funkcjonuje na opracowanych w Chinach "platformach"
oraz tzw. gotowcach lekko tylko grzebniętych.
Gotowe przetworniki w zamówionych obudowach słuchawkowych  ,we wzmacniaczach tylna ścianka i rozmieszczenie wejść jak w 90% innych ,obudowa tylko zmieniona pod konkretnego Producenta .
W ceny nie wnikam bo pozycjonowanie i taka a nie inna polityka i ostatecznie ktoś to kupuje .
Potem niestety pojawiają się na Forach tematy typu "Ratunku,nie słyszę różnicy pomiędzy dac-ami" :-)

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
24-02-2020, 14:44
Nie wiem jak sluchawki, ale sama elektronike T+A powinno miec wysokiej jakosci, a na pewno sporo bardziej zaawansowana niz to co wlozono w biednego Orfeusza HE-1, generalnie, maja przynajmniej zaplecze badawcze, w koncu zaprojektowali od podstaw swoj wlasny transport CD jako alternatywe wobec uznanego CD-Pro 2 od Philipsa.

Zrobia pewnie ze 3 zestawy i beda je wozic po roznych audio szolach, jak to czyni Sennheiser, zawsze to reklama i latwe miejsce w prasie.

maszynista1987

  • 7 / 1492
  • Nowy użytkownik
26-02-2020, 08:33
Słuchałem przedwczoraj w białostockim RMS HiFimana Susvary z dedykowanym wzmacniaczem. Cena łącznie 80 tys.
Z pewnością to jedne z najlepszych słuchawek jakie słuchałem w życiu.


Muszę się wybrać ,posłuchać , mieszkam w Bł i nie miałem okazji wpaść do Rms... A takie perełki w sklepie :)
Orientujesz się czy można tak do porównania zabrać własny dac/ słuchawki  ??
Rozważam dobre zamknięte coś w stylu raczej   ZMF , ale widzę w ofercie Rms - Focal Stellia ,a używki pojawiają się czasami w świetnych cenach .

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
26-02-2020, 14:02
Zapewne będzie bardzo dobre brzmienie, ale bez charakteru :)

Tytus1988

  • 148 / 1689
  • Aktywny użytkownik
26-02-2020, 14:40
@Synthax czy masz na myśli Focale? ;)

@maszynista1987: niesamowicie się cieszę, że dołączyłeś do grona użytkowników AH

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
26-02-2020, 15:34
Te słuchawki z avatara maszynisty znamy... ktoś z forum mp3 je ostatnio wciągnął. Nie tak ostatnio w sumie, już pare miesięcy chyba. Zapomniałem nicka. Czyżbyś to był Ty przybyszu? Radzik55 zdaje się?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

maszynista1987

  • 7 / 1492
  • Nowy użytkownik
26-02-2020, 16:31
Zgadza się , z mp3store , ale odkupiłem je od kolegi z forum  :) Niestety muszę szukać zamkniętych, hałas rodziny daje się w znaki i komfortowe słuchanie w ciszy to 1-2 h wieczorem ,na dwa-trzy dni . Spodobały mi się Zmf ,ale sprawdził bym jeszcze Focal Stellia, chociaż wydaje mi się z opisów że mogą grać podobnie do lcd-xc . 

Witaj Przemku ! :)

Tytus1988

  • 148 / 1689
  • Aktywny użytkownik
26-02-2020, 17:58
@maszynista1987: Miałem do czynienia z FU przez okres 5 dni testów, potem w salonie po LCD XC, a także ponad pół roku do czynienia z Elearami. Stellia powinny być zbliżone i na pewno będzie inaczej, szczególnie w przypadku oddawania brzmienia instrumentów, w czym są świetne, jeśli lubi się bardzo wysoką szczegółowość, rozdzielczość, neutralną barwę (ocieplenia nie stwierdziłem) powinny na pewno zadowolić. Przekaz jest też dużo lżejszy, mniej mięsisty, organiczny, ale za to szybki (FU były dla mnie szybsze od 009 staxa), z czytelnym, sprężystym basem, dużą przejrzystością, zachowaniem odpowiedniej separacji między źródłami. Dla mnie Focale miały tylko problem z wokalami, które były w testowanych egzemplarzach odmłodzone oraz brakowało im głębi, jak w finalach. Jak jest możliwość wypożyczenia za kaucją lub odsłuch na miejscu warto spróbować.

Poza tym możesz zajrzeć do wątku z Focalami Stellia, w którym wypowiada się bardzo ciekawie ich posiadacz, osoba o dużym doświadczeniu Karol: http://audiohobby.pl/index.php?topic=13025.0

Pozdrawiam! :)

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
27-02-2020, 22:30
@Synthax czy masz na myśli Focale? ;)

@maszynista1987: niesamowicie się cieszę, że dołączyłeś do grona użytkowników AH