Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
02-02-2020, 11:44
Jest już w temacie recenzje :) Dzięki za uznanie. Ogólnie to nie miała być jakaś pełnokrwista recenzja z zamiaru, tylko taki luźny opis moich spostrzeżeń. Napisałem to głównie dlatego iż uważam że te słuchawki zostały bardzo źle potraktowane przez  audofyslkich recenzentów którzy maja wątpliwe źródła dochodu i motywacje, jesli wiecie o czym mówię. W przypadku tak rozbieżnych opinii sprawę trzeba było sprawdzić samemu, niedomówień nie może być a sprawiedliwość musi zostać oddana. Być może chodzi tu o co mówił Piotr że słuchawki muszą pograć swoje i pracować w optymalnej temperaturze chociaż moim zdaniem zagrały świetnie jak wyciągnąłem je z pudełka całkiem zimne.  Nie wiem co w sumie daje ten cały miedziany ring który jest w środku.
pastwa juz podziękowania otrzymał w postaci mojego uznania, bo doradzał mi po tym jak również sam słuchał uchem a nie recenzenckim brzuchem i wybrał właśnie te nauszniki. Jeśli jakiś ruski wariat mieszkający w Ameryce po nich pocisnął i cała rzesza ludzi smaruje głupie komentarze to ich sprawa.
Co do tego że wiele osób szuka takich słuchawek to tak, zgadzam się. Niektórzy wsłuchują się w jakieś  pojedyncze dźwięki i szukają perfekcji. To jest okej ale do monitorowania, a w końcu chcesz usiąść i zacząć słuchać i wtedy orientujesz się że brakuje basu, jest za sucho, za dużo tego wszystkiego i jakoś tak po prostu źle i nie do słuchania. A tu wszystko naraz :)
Mirek ja się tylko obawiam że one przy Grado mogą być za mało emocjonalne i ten duży bas może nie podejść bo jednak sporo go tam jest. Mi odpowiada a czy Tobie będzie to nie wiem Ogólnie jest okej bo sposób w jaki został zrealizowany jest bardzo dobry. Na zbyt słabym torze albo na takim który jest mało transaparentny  może być troche kluska. To są słuchawki do takich wyżyłowanych  uczciwych audiofilskich torów, są uniwersalne i nastrojone inaczej niż większość słuchawek, słuchanie na nich trzeba rozpatrywać jako zupełnie osobne przeżycie od słuchania na takich zwykłych.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
02-02-2020, 11:48
Ogólnie to zacząłem pić jakoś w połowie recenzji i pod koniec to już ciężko mi było z sensem pisać ale jakoś tam wyszło. Więcej już nie popijam wódki z tesco piwem, cieżko się pisze potem ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Ged

  • 1715 / 5889
  • Ekspert
02-02-2020, 14:35
Słuchałem przedwczoraj w białostockim RMS HiFimana Susvary z dedykowanym wzmacniaczem. Cena łącznie 80 tys.
Z pewnością to jedne z najlepszych słuchawek jakie słuchałem w życiu.
Detal, rozdzielczość, referencyjny bas, szeroka scena.
Brakowało odrobinę magii.
Z pamięci - Susvary grają lepiej niż Staxy 009, inaczej niż Orpheus.
Źródłem był Tidal, trochę mi to przeszkadzało.
Jeśli ktoś szuka ostatecznego rozwiązania systemu słuchawkowego - bezwzględnie do posłuchania !
Polecam jeśli zestaw będzie w Waszym mieście :)
Włodek

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
02-02-2020, 16:28
Jak ktos juz posiada wysokiej jakosci wzmacniacz kolumnowy to takie Susvary moze polaczyc poprzez ichni adapter, nie trzeba zaraz wydawac 50kola na firmowy wzmak ;')

https://store.hifiman.com/index.php/he-adapter.html

A jak sie ma slabsza lampke to nawet prosto z odczepow, ale kabelek tak zakonczony trzeba sobie sprawic.

Ged

  • 1715 / 5889
  • Ekspert
02-02-2020, 17:02
Ale wiesz, to trochę jak w Staxach czy Orfeuszu. Jak masz ten oryginalny wzmak to możesz spokojnie próbować innych rozwiązań. Ale jeśli nie masz to zawsze będzie Cię nurtowało pytanie - czy ten oryginalny nie gra lepiej niż zastosowane przeze mnie półśrodki ? Ale faktycznie wychodzi wtedy duuużo taniej.

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
02-02-2020, 17:17
Aby rozwiazac tak wielki dylemat nalezy pozyczyc oryginalny wzmacniacz plus adapter i zrobic domowe porownanie, mysle, ze dla potencjalnego kupca Susvar salon poszedlby tutaj na reke i dal na to nawet kilka dni.

Moim jednak zdaniem, jak juz sie chce wydac rownowartosc Susvar, to dochodzi niezwykle mocna konkurencja w postaci Abyss 1266 TC (tym tez trzeba dac jakis dedykowany wzmak, albo wlasnie uzyc kolumnowego), no i RAAL z bezposrednim napedem.

Wymienilbym jeszcze L5k, ale te to juz troche historia, moze jednak uda mi sie wpasc z nimi do Ciebie ;')

Ged

  • 1715 / 5889
  • Ekspert
02-02-2020, 17:33
Pozwól, że użyję porównania z kolumn:
Za pierwszym razem miałem do porównania przez 3 tygodnie u siebie Sonusy Amatory (które już wtedy były moje) i Accordo Essence (pożyczone). W pierwszym tygodniu lepsze Sonusy, w drugim Essence. W trzecim tygodniu zdecydowałem, że kupię Essence bez względu na wynik tego porównania. Po dwóch czy trzech miesiącach przyjeżdżają moje własne Essence do mnie i znowu porównuję. Przedwczoraj wygrywały Sonusy, wczoraj Essence a dzisiaj znowu Sonusy :) itd Więc nie jest to takie proste. Wynik takiego porównania jest zupełnie inny jak masz ciśnienie - muszę coś wybrać, muszę zdecydować czy je kupić czy nie, a inny - jak nie masz tego ciśnienia. Jeszcze inny wynik jest porównania, kiedy ktoś przychodzi do Ciebie, nie ma forsy na te kolumny i słuchając mówi - grają prawie tak samo a może nieco gorzej niż moje stare Electy.

By the way - czy na wszystkich forach audio słuchawkami interesuje się te same kilka osób ???

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
02-02-2020, 17:45
Niemniej, takie porownanie eliminuje potencjalne watpliwosci. Sukcesem tez bedzie dowiedziec sie czy produkty sa sobie  rownowazne sonicznie (= lepszosc nie jest oczywista i zalezy od samopoczucia w danej chwili) czy jednak ktorys mocno odstaje.

ps. maly ten audiofilski swiat to i towarzystwo zainteresowanych podobne ;'))

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
02-02-2020, 17:53
By the way - czy na wszystkich forach audio słuchawkami interesuje się te same kilka osób ???
Coś w ten deseń ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
02-02-2020, 17:57
A jeszcze zapytam, jak Wlodku odebrales jakosc wykonczenia tych Susvar ?

Pytam bo dla mnie to jedyny mankamencik tych nausznikow, chcialoby sie miec wyczynowe spasowanie i jakosc uzytych materialow za te pieniadze, a ten element jest wciaz na poziomie tych sporo nizszych modeli.

Ged

  • 1715 / 5889
  • Ekspert
02-02-2020, 18:00
Nowoczesne wykończenie. Bez rewelacji. Nic co spowoduje, że się uśmiechasz jak je bierzesz w dłoń.
Całość w życiu nie wygląda na 80 tysięcy.

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
02-02-2020, 18:06
No wlasnie, wiem tez, ze wielu uzytkownikow Susvar jest juz na 3 padach w okresie zaledwie 18miesiecy ich posiadania, ale brzmienie widac im to rekompensuje ;')

Fajnie jakby producent wzial to sobie do serca, ich pozycja poszlaby znaczaco w gore.

saudio

  • 724 / 5267
  • Ekspert
02-02-2020, 18:24
No wlasnie, wiem tez, ze wielu uzytkownikow Susvar jest juz na 3 padach w okresie zaledwie 18miesiecy ich posiadania, ale brzmienie widac im to rekompensuje ;')

Fajnie jakby producent wzial to sobie do serca, ich pozycja poszlaby znaczaco w gore.
Niestety Fang się słabo uczy.
A te Susvary na AVS z Viva nie sprawiały aż tak dobrego wrażenia, choć pewnie z dedykowanym torem to może być dobre brzmienie. Choć tak jak piszecie to niestety Hihiman i pałąk pewnie po 2 latach do wymiany, i jeżeli pady też to tylko potwierdza legendarną już jakość najnowszych produktów, zeszli na ... bo stare modele były nie do zdarcia.

-Mario-

  • 27 / 1545
  • Użytkownik
02-02-2020, 21:25
W pierwszym tygodniu lepsze Sonusy, w drugim Essence. W trzecim tygodniu zdecydowałem, że kupię Essence bez względu na wynik tego porównania. Po dwóch czy trzech miesiącach przyjeżdżają moje własne Essence do mnie i znowu porównuję. Przedwczoraj wygrywały Sonusy, wczoraj Essence a dzisiaj znowu Sonusy :) itd
Świetna recenzja pionków!

A po sprzedaży okazuje się że jednak grały najlepiej, jak już ich niema :) też tak macie ? Przerabiam to ze stacjonarką od 2003 roku :) jedną lampę "Jadis" kupowałem 4 razy w ciągu 7 lat :) kolumny Usher x-719 mam drugi komplet bo poprzedni żałowałem, że sprzedałem. Ciekawe czy tylko ja mam coś z głową

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
02-02-2020, 21:46
heh to nie była nawet recenzja w sumie. Ale niech bedzie że recenzja ;) Nie masz nic z głową, miałem tak samo po sprzedaży każdych Grado, szczególnie SR225e. Do dzisiaj tęsknię za ich specyficznym magicznym brzmieniem choć startu nie miały nawet do RS2e ale coś kurde miały w sobie.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.