Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

Karol

  • 2008 / 4315
  • Ekspert
15-03-2019, 22:14
@majkel, nie słuchałem tyle razy co Ty Sony R10, ale w rocku mi nie "podeszły".
Powiem dosadniej, moim zdaniem do rocka się nie nadają, mimo że graja pięknie.
Na CD3000, z przyjemnością słucham wszystkiego.
Masz rację, wszystko to kwestia gustu.
Jestem gotów uznać, że twój jest lepszy. :)

majkel

  • 7476 / 5885
  • Ekspert
15-03-2019, 22:14
EDIT - zastanawia mnie tylko, czemu to coś, co zapamiętałem jako CD3000, miało oliwkowy kolor, a nie błękitny, i muszle jak R10, a nie jak na zdjęciu Karola?

Michał, chyba słuchaliśmy innych Sony ;-) Ja ten egzemplarz ze zdjęcia miałem na uszach i nie powiedziałbym nigdy, że gra słabo. Na pewno porównując z aktualnymi cennikami można śmiało przypierdzielić cenę 4-8kzł.
Dopisałem potem EDIT 2. Egzemplarz był Wiktora, jak i R10. Chyba nie ma już obydwu. Co do podanego przez Ciebie przedziału cenowego, to się mogę zgodzić, bo znam słuchawki za 8kzł, które bym skrytykował tak samo jak CD3000, znam i gorsze od nich, ale co z tego? Przykładowo zgadzam się z Tobą, że LCD2 grają prawdziwiej i lepiej od LCD3, i to nie tylko stare wersje, ale np. 70-omowe z 2015-go, z Fazorem. Porównywanie do słabeuszy z danego przedziału cenowego nie ma sensu. Ja zawsze wolę ustawiać punkt odniesienia względem jak najtańszych mocarzy, żeby realnie ocenić sens dopłaty do czegoś droższego. Siedzę na słuchawkach kupionych za niespełna 1500zł, ze zmienionymi padami i przerobionym tłumieniem w środku, jak i od strony ucha. W odwodzie mam takie za 726zł kupione, też przerobione i z innymi padami, tak rezerwowo i czasem dla zabawy. Potrafią wypunktować modele za kilka klocków też. Oczywiście, np. takie D8000 mógłbym mieć, podobają mi się, a i z HD800 udawało mi się dogadać w systemie przykładowo, więc nie neguję droższych konstrukcji, ale z różnych przyczyn nie pakuję dużego budżetu w słuchawki obecnie. Konstrukcje typu "best bang for the buck" muszą wystarczyć. ;)

Synthax

  • 2323 / 4104
  • Ekspert
15-03-2019, 23:43
Najlepszy współczesny allrounder to Focal Clear.

Dalej Tribute 7 i Sony Z1R dużo dalej LCD3. Faje są słuchawki Erzetich ale brakuje im technicznej jakości brzmienia. Reszta nie łapie za serce.

IMHO :)

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
16-03-2019, 06:27
"jeśli kogoś jarają dwa głosniczki w muszelkach zawieszone na kijku za 20000 zł to mi nic do tego",  Sekator -
każdy płaci za to co chce ile chce. Jeden płaci 20 000zł za muszelki na kijkach, drugi milion euro za Bugatti Varyon. A trzeci kupi obie te rzeczy plus chatę za 10 milionów i bedzie się smiał popijając wino z rocznika 1970  czytając tę dyskusję. Jak mu się będzie chciało. Deal with that.

"-Wdepnąłeś Pan w gówno!
-Zdarza się..." Forrest Gump
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2008 / 4315
  • Ekspert
16-03-2019, 16:17
..., ale to jest legenda i ciężko ocenić wartość bo sprzedaż detaliczna nie istnieje.
Nie słyszałem tego ale na pewno są "dope" :)
Chodziło mi raczej o aktualną produkcję.
...

@Alucard, CD3000 nie są jakoś specjalnie wciągająco-obezwładniające (narkotyczne), ale w moim odczuciu, są naprawdę dobre. Nie mniej dobre niż większość obecnych flagowców.

Tak trochę "dla sportu", patrzę sobie na ceny obecnie produkowanych słuchawek i porównuję:

 - Stax RS-009 ok. 20000, używane do kupienia za ok.10000 https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/09/320406.php);
 - Hifiman HE1000 ok. 10000 zł, @saudio sprzedawał za 5500 (http://audiohobby.pl/index.php?topic=12803.0);
 - Focal Utopia ok. 18000 zł, używki do kupienia za ok. 11000 zł (z opłatami importowymi i kosztami wysyłki - https://www.ebay.pl/itm/264237973900),
   w Polsce też je widziałem za 10000 z kawałkiem, tylko nie mogę znaleźć linku;
 - Focal Elear ok. 4300, używane do kupienia za ok. 3000 https://allegro.pl/oferta/sluchawki-audiofilskie-hifi-focal-elear-gwarancja-7751699788);
 - Audioquest NightHawk ok. 2500 zł, używki sprzedane za ok. 1000 (https://archiwum.allegro.pl/oferta/sluchawki-audioquest-nighthawk-gen1-i7710864481.html);
 - Beyerdynamic DT880 Edition 600 Ohm ok. 650 zł, (ja zapłaciłem za nowe 750 zł), do kupienia za ok. 450 (https://allegro.pl/oferta/beyerdynamic-dt880-edition-600-ohm-7867582009);

Tendencje widać.
Focal Utopia kupię dopiero, gdy będą do wzięcia za maks. 8000 zł.
Wydaje się, że nie muszę wcale tak długo czekać. :)
 
Z aktualnej produkcji to trzeba aktualnie nakupić tego tauzeny i po czasie wyjdzie co jest dobre, a co tylko niezłe.
Z czasem doświadczenie uczy: "Łap stare i sprawdzone - póki tanie!".
Jak kupowałem K1000 to kosztowały 3kzł, teraz chodzą po 7k i pokazują się 4 razy rzadziej...

To co napisał Paweł, to niewątpliwie prawda.
Swoje Sony MDR-CD3000, ładnych parę lat temu kupiłem za 2200 zł i wcale nie było to tanio w tym czasie.
Obecnie takie słuchawki, kompletne i w dobrym stanie, to ok. 3900 zł (https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/11/322214.php).
Tym moim zdaniem różnią się stare allroundery od tych nowych.
Jak mogę kupuję te stare, wmawiając sobie, że te nowe jeszcze zdążę kupić jak potanieją.
Ale jaka jest prawda wszyscy wiedzą, a przynajmniej się domyślają. :-)

pastwa

  • 3815 / 5885
  • Ekspert
16-03-2019, 17:35
Jak tak dodac koszta zakupu tych wszystkich sluchawek co sie kolekcjonuje to wychodzi finalnie spora kwota, ktora chyba czasem lepiej puscic na jeden raz, jesli mozemy zgromadzic w krotkim czasie takie fundusze.

Generalnie nie lubie miec wiecej niz jedna pare sluchawek w swoim glownym systemie stacjonarnym i tego sie staram trzymac. Przez 10lat krolowaly GS1000, a teraz ich miejsce zastapily niepodzielnie Pioneery, wszystkie inne zakupy sluchawkowe poszly do ludzi. Mam co prawda jeszcze w szufladzie ponad 15 letnie DT880, ale te trzymam glownie z sentymentu i jako punkt odniesienia.

Gdybym jednak ponownie sie porwal na jakies 'nieskonczenie' dobre sluchawki to wowczas sprzedam albo podaruje ich poprzednika komus, lubie miec ten komfort braku wyboru, dzieki temu sluchawki dostaja bardzo duzo godzin i graja wszystko jak leci.

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
16-03-2019, 18:02
Utopie są na ebay z USA za 11 400zł chyba taniej nie widziałem. Za 8000 myslę że jeszcze troche poczekasz, az tak szybko to sie nie stanie. Z tym kupowaniem wszystkiego to bym nie przesadzał, przecież są odsłuchy. Słuchasz i mniej więcej wiesz o co chodzi. Mi tam by  wystarczyły z tych najwyższych topowych modeli np dwa, D8000 i powiedzmy PS2000 albo takie Abyss. Nawet mieć jeden z nich by wystarczyło. Do krytycznego słuchania. Rozkminiam to sobie w taki sposób że słucham i o których po odsłuchach najwięcej myslę w dłuższym okresie czasu, to znaczy że to są te.

A resztę słuchawek jak się popada w takie zbieractwo to można sobie kupować tańsze, w celu takim aby choroba nie postępowała ;) Ja tam nie czekam az coś stanieje, jesli jest na tyle dobre że można za to zapłacić to trzeba płacić Karol a nie myśleć że się dołoży do następnych różnicę która zostanie po dealu. Asekuracyjne podejście. Nie kupię sobie D8000 bo bedę czekał aż stanieją do 6000zl?  A skąd mam wiedzieć kiedy to będzie i czy w ogóle będzie? W momencie kiedy zapada decyzja kupna to szuka się najtaniej i jeszcze próbuje targować. Czasem jak się na coś w życiu czeka, to można się złapać na tym że stwierdzasz ze się nie doczekałeś ;) To jest coś czego mnie życie nauczyło jak to mówią ludzie z USA - "hard way".

A z tych wszystkich co podałeś na dzień dzisiejszy bym brał... DT880 ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
16-03-2019, 18:30
Jak tak dodac koszta zakupu tych wszystkich sluchawek co sie kolekcjonuje to wychodzi finalnie spora kwota, ktora chyba czasem lepiej puscic na jeden raz, jesli mozemy zgromadzic w krotkim czasie takie fundusze.
Dokładnie.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

saudio

  • 724 / 5265
  • Ekspert
16-03-2019, 18:34
O ile dobrze pamiętam to była kiedyś promka na Utopie w okolicach 11k za nówki.
D8000 były do kupienia za 9000 używane, na temat Hihimana się nie wypowiem, dla mnie to co robią jest śmieszne,
a HE1000 kosztowały 13500 jak wchodziły na rynek.

-Pawel-

  • 4724 / 5490
  • Ekspert
16-03-2019, 20:07
A ja bym chciał mieć te wszystkie słuchawki, które swego czasu odsprzedałem ze stratą ;-P

Chociaż również zawsze łapałem się na tym, że nigdy nie mogłem używać dwóch par na zmianę, zawsze jedne lądowały w pudełku, a finalnie na giełdzie :/ Mądry audiofil po stracie...

Karol

  • 2008 / 4315
  • Ekspert
16-03-2019, 20:18
@Alucard, tak po kolei.

...
Za 8000 myslę że jeszcze troche poczekasz, az tak szybko to sie nie stanie. Z tym kupowaniem wszystkiego to bym nie przesadzał, przecież są odsłuchy.
...

Wychodzi na to, że jestem dużo większym optymistą.
Wierzę, że stosunkowo szybko trafią się za 8000.
Przy takim podejściu do tematu, reszta jest prosta i łatwa do zrozumienia.
Po co mam je mieć za 17000 czy 12000, jak mogę trochę później kupić za 8000.
Na dodatek, jest spora szansa, że ich w ogóle nie kupię.
Wtedy, ot tak na pstryknięcie palcami, 8 kół jestem do przodu. :-)

Paweł, to podejście nazywa się: "mądry audiofil przed stratą". ;)

Co do odsłuchów, to jakaś pomyłka. Ja chce je mieć, a nie je odsłuchiwać. :-)
A gdyby o słuchanie muzyki chodziło, to zmodowane AKG K701, w zupełności mi wystarczą.
O Beyerdynamic DT880/600 oczywiście nie wspomnę. ;)

...
W momencie kiedy zapada decyzja kupna to szuka się najtaniej i jeszcze próbuje targować.
...

Toż właśnie to robię.
Twardo oznajmiam, że jakby ktoś koniecznie chciałby mi sprzedać Focal Utopie - więcej niż 8000 nie dam. :-)

...
A z tych wszystkich co podałeś na dzień dzisiejszy bym brał... DT880 ;)

Też bym tak zrobił, ale już kupiłem.
Tak po cichu dodam, że do słuchania muzyki (i to z zadowoleniem), zupełnie wystarczą. :-)

saudio

  • 724 / 5265
  • Ekspert
16-03-2019, 20:20
A ja bym chciał mieć te wszystkie słuchawki, które swego czasu odsprzedałem ze stratą ;-P

Chociaż również zawsze łapałem się na tym, że nigdy nie mogłem używać dwóch par na zmianę, zawsze jedne lądowały w pudełku, a finalnie na giełdzie :/ Mądry audiofil po stracie...
Ja już tak nie robię sprzedaję tylko wtedy jak wiem, że nie chcę już do nich wracać, najbardziej żałuję moich HD800 z początku produkcji.

-Pawel-

  • 4724 / 5490
  • Ekspert
16-03-2019, 20:35
Co do odsłuchów, to jakaś pomyłka. Ja chce je mieć, a nie je odsłuchiwać. :-)
A gdyby o słuchanie muzyki chodziło, to zmodowane AKG K701, w zupełności mi wystarczą.
O Beyerdynamic DT880/600 oczywiście nie wspomnę. ;)


I to się nazywa zdrowe podejście ;-)

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
16-03-2019, 21:31
Takiego tekstu się nie spodziewałem Karol. No jeśli chcesz je tylko mieć a nawet nie słuchać na nich muzyki, no cóż... płyń po morzach i oceanach nasz pasjonacie hi endu :) Miejmy tylko nadzieję że jak juz kupisz to zostaną podpięte choć raz do wzmacniacza ;) Przyjmę Twój wpis z otwartym umysłem.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
16-03-2019, 21:53
"Twardo oznajmiam, że jakby ktoś koniecznie chciałby mi sprzedać Focal Utopie - więcej niż 8000 nie dam. :-)" - Karol

Będę wypatrywał  razem z Tobą, tych wszystkich ludzi pchających się drzwiami i oknami do Ciebie i chcących Ci wcisnąć swoje Utopie za 8kzł :) Przyjadę do Ciebie z lornetką i zaczynamy od jutra ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.