Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
13-10-2018, 21:02
Mowisz o ichnim konwerterze WEE ? Nie sluchalem, moze to i dobre, ale sprzety Woo ktorych sluchalem w przeszlosci nigdy jakos mnie nie powalaly muzycznie, owszem, dzialaly ale nic ponad to ;'))

Gdyby HiFi Man byl bardziej dojrzala i stabilna jakosciowo firma, to bardzo atrakcyjnym wyborem wydawalby sie ich nowy elektrostatyczny zestawik za okolo 10kPLN.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
13-10-2018, 21:22
http://www.mp3store.pl/article/woo-audio-wa22-black-ean.0039517699148,2017120434018142751.html

Chodziło mi o coś takiego. Produkty HiFiMana i Audeze po prostu odpuszczam. Sama metka z nazwą mnie straszy już :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
13-10-2018, 21:49
Z tym Woo to jeszcze trzeba przygotowac psychike na nieustanne i czesto kosztowne żonglowanie lampami, ja juz na to bym nie mial cierpliwosci ;')

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
13-10-2018, 22:12
No własnie ja chyba też. Jakbym miał pieniądze na Trilogy 933 to zabawę z lampami odpuszczam z miejsca. Za mało w domu jestem żeby tracić na to czas i bawić się w to. Nawet jeśli miałoby być coś ostatecznie z elektrostatów to z tranzystorem. Ale wszystko oprócz firmowego 727 jest na lampach zdaje się.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
15-10-2018, 11:45
WA22 to wzmacniacz zbalansowany z wyjściami XLR, ale nie pod elektrostaty. Można powiedzieć, że to taka wypasiona wersja ich popularnego otl-a WA2. Aby wykorzystać w pełni jego możliwości trzeba by zainwestować w pełni symetryczny tor od źródła po słuchawki.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
15-10-2018, 12:52
A to przepraszam, patrzyłem na te małe zdjęcia na MP3 store i byłem pewny że to hybryda pod elektrostaty i dynamiki ;) Niedopatrzenie.  Nie widziałem tego wzmacniacza na żywo ani nie słuchałem.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Compton

  • 129 / 3320
  • Aktywny użytkownik
15-10-2018, 20:26
"ale po podpięciu Hugo już bez powrotu na Eclipse. Jest to bardzo dobry sprzęt i myślę że wystarczający pod względem ukazania różnic tak żeby było wiadomo na czym się stoi. Hugo 2 to bardzo dobry DAC i jednocześnie mocny wzmacniacz, nei miałem się do czego przyczepić"

Jak się nie ma punktu odniesienia, to nie trudno się dziwić oczywiście.
Hugo 2 to dobry DAC. Kropka nie bez przyczyny, bo na tym konczą się zalety tego grajka wyceniongo na bagatele 9 kzł.
Wzmak jest słabiutki, i jedynie z czym na myśl przychodzi mi jego granie to LCD-2C. Powyżej kwoty wymienionych sluchawek, szukałbym czegoś innego, niekoniecznie droższego.
A ż strach pomysleć jak HE1000 muszą paskudnie brzmieć na Hugo 2. :D
Brrrr
« Ostatnia zmiana: 15-10-2018, 20:46 wysłana przez Compton »

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
15-10-2018, 21:25
Punkt był taki że na Eclipse grały najpierw słuchawki któreś z planarnych i dynamicznych ale rzecz w tym że nei pamiętam które, być może były to D8000 które podpinałem po VOCE i Ultrasony. Po prostu nei zrobiłem notatek w dalszej części odsłuchu i wypadło z głowy. To był ten punkt odniesienia na tym odsłuchu. Jest oczywiście jeszcze mój system w domu, ale SR225e również swoich nei wziąłem do sklepu. Jak powiedziałem przesiadka nastąpiła z Eclipse na Hugo2 i bez powrotu na Eclipse ale nie bez kozery. Eclipse zagrał dźwiękiem znacznie bardziej mniej sprężystym, z mneijszą otwartością i szybkością, z lekkim przymuleniem które wzmagało muzykalność ale do planarów np było to nieprzydatne. Być może jako wzmacniacz WA8 pokazuje coś więcej ale słuchałem obu sprzętów jako kombo, i tak oceniałem, bo nie mogłem inaczej. A sprawa wygląda tak że Eclipse przegrał. Zdanie podtrzymuję że Hugo 2 mi się podobał. Na pewno klasa Trilogy 933 to nie jest no ale było co było. Może jakbym zabrał swoje kable i amp Black Pearl to wyszłoby coś innego jeszcze.

HE1000 faktycznie z Hugo grały beznadziejnie, dlatego tak je oceniłem i tak źle wypadły. Napisałem co słyszałem na tym sprzęcie i nic więcej nie mogę napisać bo nic więcej nie porównywałem. Niestety, brak sprzętu, lepszych kabli itd. Odsłuchem w manierze hi endu tego nazwać nei mogę. Marzy mi się przesłuchanie tych słuchawek u mnie w towarzystwie jakiegoś Chorda TT, na którego chyba ostatecznie się zdecyduję, ale to wszystko będę wiedział w listopadzie jak się sprawa przedstawia. Z tym że najpierw ten Chord, a potem któreś z tych nauszników. Może Pionery Master, może D8000, może Utopie. A może nowe SR009s. No jest nad czym myśleć.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
15-10-2018, 21:38
Dodam że (chociaż tego nie sprawdziłem) nie sądzę, aby WA8 pokazał jakieś szczególne fajerwerki np przy Utopiach, przy całej ich szybkości i złożoności wybrzmień. Dlatego po wyłapaniu różnic jakie wynikły z odsłuchu Eclipse z pierwszymi parami, zrezygnowałem z dalszego przepinania wszystkiego po parę razy, i skupiłem się na wyłapywaniu diametralnych różnic które czynią realną różnicę w brzmieniu między nausznikami przynajmniej dla mnie. Odsłuch i tak był długi i pod wieloma znakami zapytania bo grała cała rozpiętość technologiczna słuchawek, elektrostaty, planary i dynamiki. Skoro ten Hugo jest taki słaby jak mówisz, to jeśli najbardziej złożone Utopie pokazały n anim już tyle, pozostaje mi jeszcze raz pogratulować Focalowi i spróbować odsłuchać je na czymś lepszym.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
18-10-2018, 13:58
Cicho coś generalnie tutaj w słuchawkach wysokiego lotu. Można by pomyśleć że przecież wraz ze wzrostem oferty tak drogich nauszników dyskusje powinny tu kipić bardziej niż kiedykolwiek a tu cisza :) Rynek strzela Ultrasonami, MR speakersami, Focalami, Gradosami i innymi cudami a tu nic.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
18-10-2018, 22:44
Synthax masz pełną skrzynkę. Ogarnij temat bo chciałbym się o coś spytać.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
18-10-2018, 23:29
Synthax masz pełną skrzynkę. Ogarnij temat bo chciałbym się o coś spytać.
Już :)

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
01-11-2018, 10:49
Wypada uaktualnic watek o kolejne interesujace (mniej cenowo - 3500$) sluchawko-monitory bliskiego pola al'a AKG K1000, oparte tutaj o wstegowy przetwornik. Holografia powinna byc pierwsza klasa, z racji najbardziej swobodnego rozchodzenia sie fal dzwiekowych.

Mowa o RAAL SRH1A.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
01-11-2018, 14:11
Wiadomo o nich cos wiecej? Jakies parametry, kiedy wyjada a moze to tylko prototyp na razie itd
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
01-11-2018, 14:32
Zaprezentowano je na ostatnim RMAF (5-7 pazdziernika US), wiec wiele informacji dostepnych nie ma.

Unlike literally any headphone out there that I can think of, this headphone uses ribbon tweeters as the headphone's drivers. You heard that right, a ribbon tweeter (they kept telling me it's designed like a subwoofer in that it moves a lot of air, but most people think of tweeters when it comes to ribbon diaphragms).

The ribbon "cartridge" actually has 2 foil sheets in it, separated by some oil to allow sliding to occur between the two sides when the ribbons move to produce sound.